[Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i pt.)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gambit »

Soulless pisze:No nie mylmy Through the Ages z Arkham Horror :) To by bylo dopiero - rozwoj cywilizacji Cthulhu kontra Wielka Rasa i grzyby z Plutona :P
Nie mylę...Mówiąc o przedwiecznym, miałem na myśli...no wiesz...może jednak lepiej nie mówić głośno...
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Ja tam się nie boję, choćby Cthulhu to ustoję... jak Wędrowycz :D złowiłem takie w studni, mówiło że nazywa sie ktulu, zrobiłem zagrychę, może być :D
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

A ja tak spytam, ktoś reflektuję partyjkę Antike? Bo nie wiem czy brac a mam ochotę przetestować wariant z "akszon kartami" :) poza tym chętnie Mare Nostrum dałbym szansę... no i Collosseum skoro już przeczytałem instrukcję :)

Skoro jestem nadwornym czytaczem instrukcji to są jakieś zamówienia na gry z poterny które czekają na swój "dziewiczy rejs po stole"? Innymi słowy czy mam przeczytać instrukcję do jakiejś gry w którą nie graliśmy a leży odłogiem? :)
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Dziś by się przydała gra w "Zima nie zaskakuje drogowców, wszędzie da się dojechać i nie ma korków tam gdzie ich nie było" :)
TREBee
Posty: 13
Rejestracja: 19 lip 2008, 15:22

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: TREBee »

Wiem, ze ostatnio sie nie pojawiałem, ale musiałem sobie jakies samoograniczenie nałożyć ze względu na prace magisterska.
Chyba poskutkowało.
Dlatego chciałem zapytac jak bedzie funkcjonował Schron w okresie poświątecznym/około sylwestrowym? Sa w planach jakies zmiany w funkcjonowaniu? W przyszlym tygodniu piątek wypada w w pierwsze swieto i rozumiem, ze wszyscy beda wspolnie z rodzinami objadac sie do upadłego. Czy w planie jest zatem jakieś "odrabianie zajęć, które przepadły z powodu Świąt"? Kolejny piatek wypada z kolei w Nowy Rok i spora część moze miec rozmaite problemy z dotarciem, gdyż jak słyszałem jest to najbardziej chorowity dzień w roku - wirusy filipińskie, niezwyle ostre migreny, nudności, ospałość. Ponawiam zatem poprzednie pytanie.
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

Zima jak co roku zaskoczyła drogowców. Poterniakowców też, o czym świadczyło kilka faktów na początku, w środku i na końcu spotkania. Ale nie uprzedzajmy tychże faktów.

Przybywszy na miejsce zostałem powitany przez dwójkę robotników. W pocie czoła sprzątali oni schodki prowadzące do zamku zwanego Poterną, czyniąc to z godnym uwagi zapałem i poświęceniem. Pozwolili się nawet uwiecznić na sam koniec, już w środku, z narzędziem pracy w dłoni i w częściowym uniformie.


Obrazek

Na miejscu, po zdjęciu nadmiaru wierzchniej odzieży, gdy okazało się, że z ogrzewaniem nie jest tak źle dojrzałem, że dwaj Andrzeje pocinają w Hive, zaś reszta ekipy, póki co, przygląda się temu. Nie ma co się dziwić, godzina wczesna, to i ludu się jeszcze wiele nie zebrało. Ale powoli, powoli...

Obrazek

Przybyło wsparcie w postaci Andrzeja i tak Andrzej, Andrzej i Andrzej, drużyna AAA zasiadła do zmodyfikowanego, nowego tworu Andrzeja (nie tego, tamtego, znaczy Soullessa) o nazwie, która wyleciała mi z pamięci. I stale się zmienia, więc niewielka strata. Dosiadając się na czwartego mogłem zobaczyć jak to jest, gdy się nadmiernie rozciągnie swoje linie a nie zwraca uwagi na sytuację na flankach.

Obrazek

Najedzony kotołak, to szczęśliwy kotołak, czyż nie?

Obrazek

Drużynie potrójne A i mi partyjka Prototypu (skoro i tak nie ma ustalonej nazwy...) zajęła dość sporo czasu, więc reszta stale rosnącej grupy graczy musiała znaleźć jakieś zajęcie. I znalazła - Dominion. Tylko na trójkę, ale sądząc po śmiechach radości było co niemiara.

Obrazek

Wtem do drzwi ktoś zapukał. "Któż to", począł się lud zamku zwanego Poterną zastanawiać. A tu cyk i zza rogu wysuwa się postać o ręce lewej w stanie nie-do-końca sprawnym oraz młoda jego latorośl. Oczywiście koncepcje Twilight Imperium 3 czy innego Imperiala padły, zanim jeszcze zostały wyartykułowane, cóż więc zostało? Zakurzona, nieużywana od wieków Niagara. Stwora z tyłu proszę się nie bać, nie gryzie.

Obrazek

Ile można się bawić w szabrowanie kryształków i unikanie nurtu straszliwej rzeki? Krótko. Dlatego potem w ruch poszło... No dobra, gry nie znam a na zdjęciu widzę coś na kształt Uspahan. Ci, co grali, niech wyręczą moje biedne oczy i podadzą pełny tytuł. Z góry dzięki.

Obrazek

To była sala Erpegowa. Tymczasem niżej, w sali centralnej, gdzie drużyna AAA i ja bawiliśmy się dalej w wojny robotów o rzadkie a cenne surowce, panowie lordowie podziemnych czeluści szykowali się do przejmowania władzy nad kolejną spokojną i sielską krainą. Oczywiście gra to Dungeon Lords.

Obrazek

Pisałem już, że zima nas zaskoczyła? Tak? Oto dowód.

Obrazek

Tak, to jest WEWNĘTRZNA strona wejścia do zamku zwanego Poterną. Wywołała pewną konsternację wśród zgromadzonych, zwłaszcza w połączeniu ze śniegiem sporo sporo niżej, bo na ziemi przy drzwiach. Jak nic sabotaż konkurencji.

Wracając do tematu - kotołak z młodą latoroślą oraz Rottweilerem w sali Erpegowej wyciągnęli inną od dawna nie graną grę, czyli Ticket to Ride. Wniosek? Jeśli nie chcemy znów latać Battlestarem czy spiskować w GoT-a, przyprowadźmy dzieci.


Obrazek

A teraz krótka bajka z morałem.
Dawno, dawno temu w dalekim zamczysku mieszkańcom zachciało się jeść. Sprowadzili tedy przed swe oblicze opiekuna spiżarni i woja niezrównanego, Tomasza zwanego Rottweilerem, by wybrane smakołyki przywiózł z miasteczka nieopodal. Stworzył więc listę długą a bogatą i wraz z najmłodszą istotą na zamku przyszykował się do drogi.


Obrazek

W drogę wyruszyli wraz z grupą śmiałków, to jest szlachetnym paladynem, czcigodnym magiem, opiekuńczym kapłanem i szczwanym złodziejem.

Obrazek

Czekały ich liczne niebezpieczeństwa i zagrożenia, stwory przebrzydłe i chciwe, pułapki sprytnie ukryte i labirynty bez początku i końca. A wśród nich On - Michaił, demon w kotołaczej formie (level 80, poziom zagrożenia 40, stwór na rajdy pięcioosobowe), który zagrodziwszy przejście do miasta wysunął dwa zęby górne i wyseplenił:
-Nie psejdecie.


Obrazek

Lecz stwór nie był śmiałkom straszny. W epickiej, dwugodzinnej walce pokonali go, okrywając się chwałą i zdobywając kolejny poziom doświadczenia. Obładowani łupami oraz jedzeniem powrócili tedy do zamczyska ku uciesze mieszkańców (i zdziwieniu Tomasza, który rzekł: - Że też się nie bała ze mną iść.

Obrazek

I na zakończenie kolejna gra. Coś jak Last day on earth, ale w innych klimatach. Oczywiście nazwy też zapomniałem...

Obrazek

A trzy, a nawet cztery sale wyżej - Alchemicus i jak zwykle zdziwione spojrzenia. Co oni, pierwszy raz w życiu aparat widzieli?

Obrazek

Dałbym jeszcze fotkę Through the Ages, która leży i czeka na dokończenie w środę, jednakże aparat, a dokładniej dwie w nim baterie stwierdziły, że koniec pracy i nie informując na czas kierownika udały się na spoczynek. Kierownik, mruknąwszy coś pod nosem odłożył narzędzie pracy do futerału i więcej go nie dobywał.

Wspominałem o zaskoczeniu zimą? Ostatni dowód - w czasie odjazdu samochód I Sekretarza musiał odczekać kilka dłuuuugich chwil, zanim zapalił. A tymczasem zebrana w środku ekipa czekała, marzła, czekał, marzła i rzucała złośliwymi komentarzami ku uciesze ogółu i pewnemu niezadowoleniu przewoźnika. Przy okazji wypracowano metodę - zostawić w środku dwójkę ochotników, niech cały czas chuchają.


Więc to już jest koniec tej opowieści o gdańskim klubie co się w Schronie mieści,
O zimowej zabawie na dróg rozstaju w największej giercowni na północy kraju.
Darmowe zapisy z niezwykłych tych czynów wstawione tu przez [...]*


*Ni ma, ukradli.
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

TREBee pisze:Wiem, ze ostatnio sie nie pojawiałem, ale musiałem sobie jakies samoograniczenie nałożyć ze względu na prace magisterska.
Chyba poskutkowało.

Ano się zastanawialiśmy co się dzieję z szanownym bratem! :D Oj dużo się zmieniło... ale wszystkiego się dowiesz jak przyjdziesz ;)
TREBee pisze:Dlatego chciałem zapytac jak bedzie funkcjonował Schron w okresie poświątecznym/około sylwestrowym? Sa w planach jakies zmiany w funkcjonowaniu?
W zasadzie trudno powiedzieć. Ponieważ jestem zadeklarowanym aspołecznym stworzeniem bez grama taktu nie widzę przeszkód w zrobieniu spotkania innych niż to czy się zjawi jeden z kluczników :) Ja chyba niestety mam inne już zajęcia zaplanowane :) więc odpadam... Za innych wyrokować nie będę choć jeśli nasz miłościwie panujący (nigdy nie zachodzące słońce nad poterną, pan wszystkiego co kartonowe, niepostraszony poskramiacz przestrasznego Hiluxa, piasek w oku wszystkiego co puchate i różowe, władca Fretek Mirosław Pierwszy Dłutodzierżca) wyrazi wolę zjawienia się a ponad to znajdą się tacy którzy wolą odpocząć od "Świątecznej Atmosfery(TM) Teraz do nabycia w najbliższym supermarkecie! HO-HO-HO(R)" to na pewno się da załatwić spotkanie 8)
TREBee pisze:Czy w planie jest zatem jakieś "odrabianie zajęć, które przepadły z powodu Świąt"?
W planie nie jest ale może być :) jestem otwarty na propozycję! Tak się składa ze cierpię na nadmiar wolnego czasu 8)
TREBee pisze:Kolejny piatek wypada z kolei w Nowy Rok i spora część moze miec rozmaite problemy z dotarciem, gdyż jak słyszałem jest to najbardziej chorowity dzień w roku - wirusy filipińskie, niezwyle ostre migreny, nudności, ospałość. Ponawiam zatem poprzednie pytanie.

Ja osobiście nie widzę żadnego problemu a to dzięki profilaktyce, lepiej zapobiegać niż leczyć wirusy, nawet te filipińskie ;) I tu akurat mogę z góry zadeklarować swoją obecność... choć głupio byłoby siedzieć samemu do 19 :P więc czekam na deklarację innych w sprawie obecności ;) Choć również mogę mieć inne zajęcia na przykład z moją druga połową.

Co do spotkań środowych (23.12 i 30.12) to na bank się odbywają. I tu bez dyskusji, kto ma siłę i ochotę przyjść, zapraszamy 8)
Awatar użytkownika
kashper
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2006, 20:19
Lokalizacja: inąd racja (Gdańsk)
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: kashper »

Witajcie,
Dawno mnie na poternie nie było, ostatni raz jeszcze na starej miejscówce :P... Wiem że grywacie w piątki i środy, dzisiaj mi się pojawić nie uda, pytanie czy będziecie grać w piątek? jako że ok południa kończę świąteczno-rodzinne obowiązki i chętnie wpadłbym w coś zagrać i może odświeżyć znajomości (pewnie bardziej poznać nowych ludzi, bo przeglądając zdjęcia poznaję dosłownie kilka osób :P)...
A więc (kiedyś tam) do zoba :D
Kacper zwany też kaC'em

EDIT
jakby ktoś chciał zagrać w którąś z moich gier, a jakimś cudem na poternie jej nie było to dajcie znać :D...
/EDIT
też ja
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

Dzisiejsze kameralne nieco spotkanie sponsorują literki T jak Through The Ages, W jak Władcy Podziemi, B jak Bardzo Źli Władcy Podziemi, Ł jak Łupienie (dla surowców), P jak Pełna Kultura (zdobywana różnie różniście), M jak Moloch Zjadany Przez Borgo i Hegemonię, S jak Spalić Ten Las (albo Neodżunglę), R jak Robaki (na dodatek martwe) w pudełku od gry i D jak Druga Godzina (bo o tej odwiedziła Zamek zwany Poterną trójką osób do dokończenia partyjki sprzed paru dni).
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

kashper pisze:Witajcie,
Dawno mnie na poternie nie było, ostatni raz jeszcze na starej miejscówce :P... Wiem że grywacie w piątki i środy, dzisiaj mi się pojawić nie uda, pytanie czy będziecie grać w piątek?
Nie nie będziemy grac w ten piątek. Na spotkaniu środowym uradziliśmy, że jednak to dzień który każdy, spędza mniej lub bardziej z rodziną i sobie odpuszczamy. Z drugiej strony następna środa i piątek odbywają się normalnie. Do zobaczenia :)
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Taaak…. Przychodzenie w ten Piątek… było by ciężkie do zrealizowania – ale cały następny tydzień – to czemu nie?
Tak przy okazji… Padł pomysł wyjścia większą grupa na Avatara – do jakiegoś kina z 3D – są jacyś chętni? No i trzeba by ustalić datę oraz kino do którego idziemy – przyznam iż im kino lepsze tym chętniej pójdę – lepsze – czyli dobry dźwięk i obraz – bo kino kinu nie równe…
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

Licz już dwie osoby. Termin dowolny między świętami a Sylwkiem, bo czasu sporo i tych parę godzin da radę zarezerwować.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gambit »

Planuję pojawić się w środę (30 grudnia) znowu z córką :) Soulless coś mówił o chęci gry w Fury of Dracula, więc przyniosę, może ktoś jeszcze się skusi :)
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Proponuję wtorek - na wyjście na avatara - środa czwartek i piątek - odpada z wiadomych powodów. - ktoś jeszcze chętny oprócz Drache?
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

A ja nie wiem czy dam radę dotrzeć.
Rozłożyło mnie jakieś przeziębienie i jak mi się nie poprawi, to jutro mnie nie będzie :(
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Ja dotre gdzies kolo 18.00 jak skoncze ogladac Avatara.
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Na szczęście już mi prawie przeszło, więc się pojawię, co najwyżej wcześniej wyjdę, ale na pewno mam w coś ochotę zagrać :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Gambit »

Fury of Dracula?
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

Jeśli chodzi o otworzenie to nie ma problemu. Ja na pewno będę na czas :)
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Jakby ktoś się zastanawiał dziś poterna jest otwarta.
Awatar użytkownika
veross
Posty: 92
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:11

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: veross »

Witam;

Sa chetni na Starcrafta, by zagrac 13.01?
Moge wpasc do Schronu z kumplem, jakby sie znalazly jeszcze ze 2 osoby, ktore znaja zasady - byloby super!
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

veross pisze:Witam;

Sa chetni na Starcrafta, by zagrac 13.01?
Moge wpasc do Schronu z kumplem, jakby sie znalazly jeszcze ze 2 osoby, ktore znaja zasady - byloby super!
Znaczy w środę za tydzień? hm... Czemu nie... Nawet jest starcraft na poternie, więc nie trzeba tachac swojego, choć bez dodatku ;) Jesli chodzi o zasady to w zasadzie (ale pleonazm :D) większość ludzi zna a jak nie to się wyjaśni żaden problem... w końcu czas nie goni nas chciałoby się zanucić 8)
antypirx

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: antypirx »

czy zasada w zasadzie to nie jest raczej homonim? :)
albo
homo nim
"hom" on nim
hommon im
homon ni m?
ho! Moni M.

Mimo, iż twierdza ostatecznie padła, co było jej przeznaczeniem, to zatrzymane pod nią hordy najeźdźców nie zdołały powstrzymać zbierających się nieopodal stolicy królewskich oddziałów
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

Pleonazmem byłoby w takim wypadku chyba raczej stwierdzenie "zasadnicza zasada" :wink:

Choć można zinterpretować to w kategoriach stricte chemicznych. Wtedy jest mowa o Zasadzie o pH co najmniej 14! :D idąc tym tropem "zasadowa zasada" byłaby pleonazmem w czystej formie!

A teraz łamigłówka dla domorosłych (lub nie :P ) polonistów amatorów (lub nie :P )

Jak potraktować takiego potworka? :

"Zasadniczo, zasadowe zasady zasadowo-zasadowione z zasady są zasadnicze w zasadniczym tego słowa znaczeniu!"


TAKE THAT ANTYPRIX!!! 8)
ODPOWIEDZ