[Warszawa] Środowe wieczory planszowe w BUW 16:00 - 22:00

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: JediPrzemo »

Pasza26 pisze:
JediPrzemo pisze:... wystarczy podejść i powiedzieć...
Parę tygodni temu już to przerabialiśmy. A wystarczy podejść i powiedzieć, to przyciszą :wink:
Może i tak, ale dziwnym zbiegiem okoliczności tak muzyka huknęła akurat o 22:30, jak to inaczej odebrać?
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: berem »

Ten Arnkham jakoś nam wszystkim nie przypasował. Każdy się chyba z tym jakoś krył ale dążył by rozgrywka jak najszybciej się skończyła.
Firma FFG jak zwykle wyposażyła grę w wiele różnorodnych elementów - szczególnie lubię różniste karty wydarzeń i ekwipunku.
Jednak to gra kooperacyjna, a w naszej rozgrywce ta kooperacja nie była ścisła i mimo to poradziliśmy sobie.
Wg mnie gra kooperacyjna może byłaby bardziej emocjonująca gdyby po przeciwnej stronie był obsadzony inny gracz a nie "sztuczna inteligencja".
Mało jest gier tego typu i chyba z tego tytułu nie dziwię się że Arnkham w rankingach znajduje się wysoko.
Diaxxx
Posty: 31
Rejestracja: 12 lis 2013, 08:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Diaxxx »

Wydaje mi się, że ogólny poziom trudności powinien być wyższy - pokonanie tego tzw. Przedwiecznego to była bułka z masłem. Potrzebne jest większe wyzwanie.

No i nasze ogarnięcie zasad było chyba nie do końca wystarczające :) Ten brak owocował dodatkowym zniechęceniem. Ja na pewno przetrawię sobie (choćby z ciekawości) instrukcję i jakby co myślę, że pisałbym się wtedy na powtórkę.
Awatar użytkownika
raajon
Posty: 63
Rejestracja: 11 gru 2012, 09:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: raajon »

Pasza26 pisze:No tak... skuliśmy kajdankami, oblaliśmy benzyną i spaliliśmy niewinną kobietę w czasie, gdy Pisful popijał herbatkę z niemieckim chodowcą kóz w domu po przeciwnej stronie wioski. Gdy "wiedźma" dogorywała w zgliszczach swojego domu Włodek odkrył przed nami tragedię naszych poczynań. No tak... spaliliśmy nie ten dom i nie tego człowieka... :twisted:

Ale grało się zaskakująco prosto i szybko (Pisful na solo z najpotężniejszym stworem z dodatku nie wiem czy dostał 4 damagea :shock: ), ale i tak w plecy. Sporo radości daje ten tytuł, zwłaszcza Włodkowi :wink:
Włodek to chyba całą noc nie spał z wrażenia. Swoją drogą mocno nas skołował tymi swoimi iluzjami :)
Jeszcze raz dzięki za grę. Gra fajna i ze sporym potencjałem, będzie trzeba powtórzyć jakiś inny scenariusz.
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: JediPrzemo »

Wstępnie przyjmuję zapisy na Grę o Tron na 21.11.2013
1. JediPrzemo
2. gryfius
3. Chmurnik(?)
4.
5.
6.
Awatar użytkownika
Eselti
Posty: 37
Rejestracja: 06 lis 2013, 19:39

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Eselti »

Pisałbym się na Grę o Tron :)
gryfius
Posty: 105
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: gryfius »

Obecnie lista na Grę o Tron jest taka:

1. JediPrzemo
2. gryfius
3. Chmurnik (czekamy na potwierdzenie)
4. Berenice
5. Marek
6. Eselti

I teraz mam pytanie za milion - czy jest jakaś szansa, żebyśmy tą grupą zagrali 28.11, zamiast 21.11? Jeśli tak, byłoby świetnie. :) Jeśli nie będziecie mogli/chcieli, to po prostu wpiszcie kogoś na moje miejsce. :)
Awatar użytkownika
RobertGrom
Posty: 112
Rejestracja: 08 lip 2013, 13:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: RobertGrom »

Dzięki za wczorajsze 7 cudów świata i prawie całe Ticket to Ride ;) Szkoda mi trochę opuszczonej Pandemii, ale już wcześniej byłem umówiony na krótkie spotkanie.

Obie gry mi się BARDZO podobały. Chętnie powtórzę każdą z nich.

Natomiast całkowicie zgadzam się z uwagami dotyczącymi nagłośnienia. Istnieją bardziej cywilizowane metody na zasugerowanie ludziom, że czas się już zwijać. Gorzej było chyba tylko w Paradoksie, gdzie puszczono nam piosenkę, która w refrenie miała "Spier****ć! Spier****ć!".
"What's in the box? WHAT'S IN THE BOOOX?!"
Diaxxx
Posty: 31
Rejestracja: 12 lis 2013, 08:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Diaxxx »

Na GoT na 28-go ja bym się również pisał. 21-go najprawdopodobniej nie dotrę w ogóle.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Pasza26 »

Panowie, przygodówek narazie wystarczy, czas aby na stoły wróciły strategie :) Będę też miał coś mniejszego/krótszego jakbyśmy za szybko popsuli WK.

Warrior Knights - 21/11/2013 - start o 18.00:
Ze względu na mnogość zasad (proste niby ale jest ich od cholery) warto żeby każdy przeczytał chociaż raz instrukcję. Jak będę miał chwilę to podrukuję jakieś skróty zasad dla kazdego do łapki. I gramy na 5 osób max bo i tak zejdzie nam ze 4h-4,5h.

MANUAL:
http://www.rebel.pl/repository/files/in ... 0final.pdf

FAQ:
https://www.dropbox.com/s/2f4cb9iwsfeyh9r/wk_faq.pdf

1. Pisful
2. Raajon
3. Loganoid
4. Włodek
5. Pasza


Zastanawiam się czy nie dodamy sobie kilku zasad opcjonalnych z dodatku - np. "The King Variant" czyli gangowanie tego kto za bardzo się wysunie na prowadzenie :)
https://www.dropbox.com/s/pa4voyipzdlpm ... _rules.pdf
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

A ja jeszcze podziękuję wszystkim za ostatni czwartek :) i jak zwykle zamieszczę link do foto relacji.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
gryfius
Posty: 105
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: gryfius »

gryfius pisze:Obecnie lista na Grę o Tron jest taka:

1. JediPrzemo
2. gryfius
3. Chmurnik (czekamy na potwierdzenie)
4. Berenice
5. Marek
6. Eselti

I teraz mam pytanie za milion - czy jest jakaś szansa, żebyśmy tą grupą zagrali 28.11, zamiast 21.11? Jeśli tak, byłoby świetnie. :) Jeśli nie będziecie mogli/chcieli, to po prostu wpiszcie kogoś na moje miejsce. :)
Numerki 1, 2, 4 i 5 są zgodne na GoT dnia 28.11. Co z numerami 3 i 6? :) Paweł, zainteresowany? Eselti, pasuje Ci?
Start gry o godzinie 18:30, czy będzie trzeba komuś tłumaczyć zasady?

Diaxxx pisze:Na GoT na 28-go ja bym się również pisał. 21-go najprawdopodobniej nie dotrę w ogóle.
Diaxxx, jeśli ktoś z powyższej listy nie będzie w stanie grać 28.11, to jesteś pierwszym rezerwowym ;)
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Chmurnik »

gryfius pisze:Numerki 1, 2, 4 i 5 są zgodne na GoT dnia 28.11. Co z numerami 3 i 6? :) Paweł, zainteresowany?
Start gry o godzinie 18:30, czy będzie trzeba komuś tłumaczyć zasady?
GoTem zawsze jestem zainteresowany. Tzn. ze zwykłym zastrzeżeniem, że okoliczności mogą mnie zmuszać do odchodzenia od planszy. Chociaż w sumie dla pozostałych to niezła szansa na nieoczekiwane zmiany sojuszy... ;)

No i 18:30 to późno trochę... A gdyby trzeba tłumaczyć zasady, to jeszcze później - wtedy prawdopodobnie znów Załoga F. użyłaby broni sonicznej ;)
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
gryfius
Posty: 105
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: gryfius »

Chmurnik pisze:No i 18:30 to późno trochę... A gdyby trzeba tłumaczyć zasady, to jeszcze później - wtedy prawdopodobnie znów Załoga F. użyłaby broni sonicznej ;)
O 18:30 zjawia się Lady Berenice, więc kultura wymaga cierpliwości. ;)

Zasady wykładamy wcześniej, jeśli jest potrzeba. Z tego, co wiem, to Berenice, Marek, ja i Przemek nie potrzebujemy zasad. Ty chyba też nie? :P Pytanie brzmi, czy Eselti będzie 28.11 oraz czy zna zasady.

Tak czy siak, ustawimy się i rozłożymy tak, aby ruszyć równo z nadejściem Berenice i postaramy się stoczyć wojnę w 4 godziny.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Jeżeli zaczniemy o tej 18.30 to możemy nawet się wyrobić. Albo zastosujemy limit na negocjacje :wink: :wink: :wink: , wiem że to trochę ucina głowę Got, ale z drugiej strony możemy poćwiczyć naszą szybkość i retorykę :wink:

A ktoś jeszcze nie ma planów na ten czwartek? Dawno, dawno temu parę osób było chętne na Draculę albo Tezeusza. Mogę przytargać:)
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
gryfius
Posty: 105
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: gryfius »

_Berenice_ pisze:A ktoś jeszcze nie ma planów na ten czwartek? Dawno, dawno temu parę osób było chętne na Draculę albo Tezeusza. Mogę przytargać:)
Ja zagram chętnie w Tezeusza.
Ale.
Najbliższy wolny termin to.. 12 grudnia. Wszystko do tego czasu zajęte, co czwartek. W tym, 5 grudnia z Wami, w Posiadłość Szaleństwa, mam nadzieję, że pamiętasz ;)

Cholera, trzeba sobie jakoś terminarz założyć czy rozpisać, do czego to doszło. :D
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Możemy rozpisać, jak szaleć to szaleć :wink: Z chęcią pogram na więcej niż dwie osoby:>


Pamiętam o Posiadłości - wyczekujemy z niecierpliwością:P
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Rocy7 »

_Berenice_ pisze:Dawno, dawno temu parę osób było chętne na Draculę albo Tezeusza.
ja byłem i jestem chętny ale nie w ten czwartek niestety.
Jednak będę miał na uwadze.
Awatar użytkownika
Eselti
Posty: 37
Rejestracja: 06 lis 2013, 19:39

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Eselti »

Pytanie brzmi, czy Eselti będzie 28.11 oraz czy zna zasady.
Zasady znam, w piątek grałem swoją pierwszą partię ;) Mogę zagrać zarówno 21 jak i 28. Tylko proszę o potwierdzenie, czy w ten czwartek gramy czy nie, żeby można było się w razie czego dopisać do czegoś innego :)
Awatar użytkownika
RobertGrom
Posty: 112
Rejestracja: 08 lip 2013, 13:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: RobertGrom »

Czy są na najbliższy czwartek planowane jakieś atrakcje, na które byłyby jeszcze wolne miejsca?
Gubię się już w tych listach i terminarzach na miesiąc do przodu :oops:
"What's in the box? WHAT'S IN THE BOOOX?!"
gryfius
Posty: 105
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: gryfius »

Eselti pisze:
Pytanie brzmi, czy Eselti będzie 28.11 oraz czy zna zasady.
Zasady znam, w piątek grałem swoją pierwszą partię ;) Mogę zagrać zarówno 21 jak i 28. Tylko proszę o potwierdzenie, czy w ten czwartek gramy czy nie, żeby można było się w razie czego dopisać do czegoś innego :)
W takim razie 28.11 gramy w GoT pewną już ekipą:
1. JediPrzemo
2. gryfius
3. Chmurnik
4. Berenice
5. Marek
6. Eselti
Start 18:30, ale wcześniej wszystko rozkładamy; rozpoczynamy równo z przybyciem ostatniej osoby.


Eselti, co do 21.11 - jeśli znajdziesz ludzi, śmiało, możesz organizować. Ja jednak w ten czwartek jestem zajęty.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

RobertGrom pisze:Czy są na najbliższy czwartek planowane jakieś atrakcje, na które byłyby jeszcze wolne miejsca?
Gubię się już w tych listach i terminarzach na miesiąc do przodu :oops:
Hej, Ja i Marek nie jesteśmy jeszcze "sparowani" na ten tydzień :wink: . Możemy przynieść to co w stopce.
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
RobertGrom
Posty: 112
Rejestracja: 08 lip 2013, 13:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: RobertGrom »

Dziękuję Berenice, już mnie przygarnęli Patryk, Asia i Przemek :)
"What's in the box? WHAT'S IN THE BOOOX?!"
Awatar użytkownika
Doreen
Posty: 34
Rejestracja: 18 lis 2013, 18:19

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: Doreen »

Berenice, ja bym chętnie zagrała w Draculę, mogę przynieść pachnący nowością egzemplarz nawet ;) Mam jeszcze chętną jedną lub dwie osoby, czyli akurat byłby komplet z Tobą i Markiem. Tylko pytanie o której by wam pasowało.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 766
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: _Berenice_ »

Doreen pisze:Berenice, ja bym chętnie zagrała w Draculę, mogę przynieść pachnący nowością egzemplarz nawet ;) Mam jeszcze chętną jedną lub dwie osoby, czyli akurat byłby komplet z Tobą i Markiem. Tylko pytanie o której by wam pasowało.
Jestem od ok. 18.30. Jeśli tobie i twoim współgraczom pasuje to jesteśmy ustawieni;). I mogę być Draculą:)
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
ODPOWIEDZ