Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 819
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Grzdyll »

+1 hutriel
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

No i gdzie ta aktualizacja? :(
Stan
Posty: 73
Rejestracja: 21 lis 2013, 23:10

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Stan »

+1 vojtas
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Spokojnie, dzisiaj się jeszcze nie skończyło :) Stany dopiero się budzą i zaczynają pracować...
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: crsunik »

tokage pisze:Spokojnie, dzisiaj się jeszcze nie skończyło :) Stany dopiero się budzą i zaczynają pracować...
Ale to z mailem do wspierających także na Stany czekacie? Czy to się odnosi tylko do newsa od Teda?
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Potrzebowałem jeszcze jednego klepnięcia grafiki przez Teda, mail właśnie się pisze, jak się skończy pisać to wrzucę też tutaj.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Aduanath »

Okej, o jakim zamku myślicie? :)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Rocy7 »

Instrukcja http://bit.ly/zamkiinstrukcjabeta

Projekt okładki http://bit.ly/zamkinowe + głosowanie http://goo.gl/forms/vuzm0Dv06w

Premiera
Mamy małe opóźnienie - gry polecą do produkcji w pierwszym tygodniu marca, mamy nadzieję, że z premierą uda nam się wyrobić na końcówkę maja.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2015, 00:12 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Dobra mail do wspierających się wysyła.

Long story short-
Dałem ciała z terminem Instrukcji. Obiecałem dawno. Jak usłyszałem że chińczyki to za miesiąc będą z nami rozmawiać to stwierdziłem że mam dużo czasu. Skończyłem dzisiaj...
Instrukcja - wersja beta http://bit.ly/zamkiinstrukcjabeta, dla porównania stara instrukcja http://bit.ly/starainstrukcjadozamkow Instrukcja jest przed korektą. Właściwie to jest przed przeczytaniem przez kogoś kto włada polskim na poziomie większym niż "Ja chcieć tłumaczyć instrukcja do gier", czyli mnie. Ma też jeszcze angielskie grafiki. Polskie miały dojechać dzisiaj zagubiły się w odmętach internetów. Prawdopodobnie zamienimy też miejscami stronę 4 ze stroną 5.

Kafelki od czasu opuszczenia komputera przez Anez dostały małego boosta. Głównie cienie, obramowania trochę pierdułek. Będą wyglądać tak -> http://bit.ly/kafelekostateczny

Temat okładki - kupujący dostali link do formularza gdzie można zagłosować nad finalną wersją okładki. To co wybiorą zagości na półkach :) toczy się bitwa między oryginalną okładką, a "lewą" zwaną też "z dalszym zamkiem" lub "więęcej tła!"

Podsumowując. Mamy małe opóźnienie. Na premierę chcemy zrobić coś fajnego.

Jak ktoś ma ochotę się nademną poznęcać w temacie byków w instrukcji to przyjmę chętnie krytykę wszelaką na michal@planszoweczka.pl. Najlepiej w temacie wpisując "Kto cię uczył polskiego, ośle!" - na pewno nie umknie to mojej uwadze :)

Chyba tyle.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Aduanath »

tokage pisze:Chyba tyle.
Hihi. A coś więcej na temat "tajne przez poufne"? :)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Wtedy przestanie być tajne przez poufne, nie? :wink:
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Aduanath »

tokage pisze:Wtedy przestanie być tajne przez poufne, nie? :wink:
Aj tam, aj tam ;) . Chociaż powiedz, czy gdzieś u nas (edit. że Czocha, Grodziec, Bolków lub te okolice)? :D
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mbork »

Super! Na szybko znalazłem jakieś literówki, jeden interpunkcyjny i parę drobiazgów typograficznych, ale generalnie jest chyba fajnie. Postaram się do weekendu ostro się poznęcać.

Jedna uwaga już teraz: skład jest bardzo wąski, może jednak lepiej w chorągiewkę? Rzucił mi się w oczy jakiś wiszący spójnik, i w którymś miejscu pewnie głupi InDesign rozstrzelił literki (nie znam InDesigna, nie wiem, czy on automatycznie takie psikusy robi, ale nie podoba mi się to rozstrzelenie). Z kolei gdzieś indziej spacje zrobiły się masakrycznie wąskie, na granicy czytelności. Proszę pokornie (acz stanowczo) o chorągiewkę!
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

mbork pisze:Super! Na szybko znalazłem jakieś literówki, jeden interpunkcyjny i parę drobiazgów typograficznych, ale generalnie jest chyba fajnie. Postaram się do weekendu ostro się poznęcać.

Jedna uwaga już teraz: skład jest bardzo wąski, może jednak lepiej w chorągiewkę? Rzucił mi się w oczy jakiś wiszący spójnik, i w którymś miejscu pewnie głupi InDesign rozstrzelił literki (nie znam InDesigna, nie wiem, czy on automatycznie takie psikusy robi, ale nie podoba mi się to rozstrzelenie). Z kolei gdzieś indziej spacje zrobiły się masakrycznie wąskie, na granicy czytelności. Proszę pokornie (acz stanowczo) o chorągiewkę!
Byłoby super! Jak mógłbyś np. pozaznaczać w pdfie i ewentualnie dopisać jakiś komentarz i podesłać na michal@planszoweczka.pl to znacznie by ułatwiło i przyspieszyło prace.

Edit -> Swoją droga mamy 24:4 na korzyść nowej okładki :)
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mbork »

Wiadomo. Nie wiem, czy będę zaznaczał w pdfie (na moim kompie każda strona renderuje się parę sekund, a w dodatku musiałem odpalić Adobe Readera, bo Evince poległ na tym pliku...), czy oldskulowo podawał numer strony i wiersza w mailu, ale tak czy siak: przez najbliższe 3-4 dni nie będę miał dostępu do forum, ale spiszę sobie zaraz zapisałem sobie Twojego maila. Spodziewaj się moich uwag w okolicach łykendu. (Ale będę wredny i bezlitosny! ;-) )
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

mbork pisze:Wiadomo. Nie wiem, czy będę zaznaczał w pdfie (na moim kompie każda strona renderuje się parę sekund, a w dodatku musiałem odpalić Adobe Readera, bo Evince poległ na tym pliku...), czy oldskulowo podawał numer strony i wiersza w mailu, ale tak czy siak: przez najbliższe 3-4 dni nie będę miał dostępu do forum, ale spiszę sobie zaraz zapisałem sobie Twojego maila. )
Jakbyś potrzebował lżejszej wersji, czy jakiegoś innego formatu to wal śmiało.
(Ale będę wredny i bezlitosny! ;-)
Na nic innego nie liczę :wink:
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: crsunik »

:o
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

crsunik pisze:Najłatwiej byłoby w Wordzie. Śledzenie zmian i można Ci błędy wytykać ;)
W sumie racja. Postaram się ogarnąć jutro jakiegoś google docsa. Dzisiaj już lekko padam na pysk,a to pewnie coś więcej niż tylko ctrl+c, ctrl+v.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mbork »

tokage pisze:
crsunik pisze:Najłatwiej byłoby w Wordzie. Śledzenie zmian i można Ci błędy wytykać ;)
W sumie racja. Postaram się ogarnąć jutro jakiegoś google docsa. Dzisiaj już lekko padam na pysk,a to pewnie coś więcej niż tylko ctrl+c, ctrl+v.
Chyba bez sensu, szkoda roboty - poza tym wtedy zostają tylko literówki i sprawy językowe, a błędy typograficzne...?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

@Michał

Obiecuję szczegółowo się poznęcać jutro. :) A z tego, co widzę, jest trochę tych usterek. Trochę słabo pod kątem semantycznym wygląda ujednolicenie wszystkich kafelków do miana pokoju. Pokojem nie jest przecież łazienka czy kuchnia - a więc nie można mówić o pokojach użytkowych, tylko o takowych pomieszczeniach. Podobnie ogrodem nie jest stajnia. I czy trzeba używać dużych liter na taką skalę? Domyślam się, po co ten zabieg, ale niektóre zdania wyglądają przez to po prostu źle. Same wielkie litery. Naprawdę jest to konieczne? Wspominam o tym tutaj, bo nie wiem, czy mam się tego czepiać - jeśli klamka zapadła, to szkoda prądu. Tłumaczenie konkretnych kafelków też jest już ostateczne?

@tajne/poufne

Myślę, że któryś z dolnośląskich zamków ma szansę (w końcu siedziba Planszóweczki mieści się we Wrocławiu). Czocha? :) Potterowcy z 11 krajów świata robili tam LARP w listopadzie, teraz zbierają kasę na indiegogo na kolejne zloty. Jeśli dobiją do bańki (jednego miliona dolarów amerykańskich), kupią zamek w Polsce - rozważają zakup niedokończonej budowli w Łapalicach. </koniec_dygresji>
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: schizofretka »

Zdecydowanie, zdecydowanie prawy (nowy, w budowie) zamek. Nie będę pouczał grafika(czki) w jej zawodzie, ale czy za nudną, centralną kompozycją jest jakaś przyczyna? Nie lepsza - zwłaszcza myśląc o logach, napisach itd - byłaby w standardowym podziale (1+sqrt 5) / sqrt 5?

No i świetny trik z tytułem maila, zapamiętam jak kiedyś będę zbierał feedback :)




Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
microwave
Posty: 102
Rejestracja: 20 sty 2015, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: microwave »

Niepowazne to jest. Zasypywaliscie grafikami zeby uniknac tematu instrukcji i teraz wychodza kwiatki. A tekst o tym, ze bylo duzo czasu i praca byla odkladana jest zupelna porazka. Wydaje mi sie, ze wydanie powinno byc priorytetem.

Ciekawe czy termin z maila o koncowce maja sie potwierdzi..
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Trolliszcze »

A ja maila nie dostałem. Ktoś jeszcze ma taki problem?
EDIT: Jeszcze sprawdziłem spam i jednak jest.
Awatar użytkownika
marioosh
Posty: 150
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:53
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: marioosh »

co do ankiety, można się łatwo pomylić bo linki do obrazków są w odwrotnej kolejności niż w ankiecie. Pułapka dla nieuważnych ;)
Teraz mam podpis zgodny z regulaminem, krótszy niż 4 linijki i bez linku do mojego prywatnego bloga...
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

marioosh pisze: co do ankiety, można się łatwo pomylić bo linki do obrazków są w odwrotnej kolejności niż w ankiecie. Pułapka dla nieuważnych
Ustawiłem przez przypadek żeby Google losował kolejność :)

microwave pisze:Niepowazne to jest. Zasypywaliscie grafikami zeby uniknac tematu instrukcji i teraz wychodza kwiatki. A tekst o tym, ze bylo duzo czasu i praca byla odkladana jest zupelna porazka. Wydaje mi sie, ze wydanie powinno byc priorytetem.

Ciekawe czy termin z maila o koncowce maja sie potwierdzi..
Jasne że zfuckupowałem, mówiłem że dostaniecie ją do przeczytania wcześniej, a nie dostaliście. Moja wina. Tyle że w terminie wydania gry nic to nie zmieniło, gdyż nawet gdybym ją wysłał na początku lutego, zgodnie z planem, to Chińczycy wrzucili by do skrzynki "Odpisać po urlopie" i tak by sobie przeleżała do przyszłego poniedziałku.
Niestety nauczyliśmy się już że nowa drukarnia ma jeszcze gorszą responsywność niż poprzednia. Na pytanie czy mogą zorganizować transport i ile będzie to kosztowało zadane w listopadzie, dostałem odpowiedź tydzień po zakończeniu akcji, razem z informacją ze właściwie to idą już powoli na urlop.
schizofretka pisze:Zdecydowanie, zdecydowanie prawy (nowy, w budowie) zamek. Nie będę pouczał grafika(czki) w jej zawodzie, ale czy za nudną, centralną kompozycją jest jakaś przyczyna? Nie lepsza - zwłaszcza myśląc o logach, napisach itd - byłaby w standardowym podziale (1+sqrt 5) / sqrt 5?
Aaaaaa. Nie wiem co do mnie mówisz, ale prześlę dalej :)
No i świetny trik z tytułem maila, zapamiętam jak kiedyś będę zbierał feedback :)
się okazało że nie taki świetny, bo połowa ludzi jednak zmieniła temat maila :]
vojtas pisze:Obiecuję szczegółowo się poznęcać jutro. A z tego, co widzę, jest trochę tych usterek. Trochę słabo pod kątem semantycznym wygląda ujednolicenie wszystkich kafelków do miana pokoju. Pokojem nie jest przecież łazienka czy kuchnia - a więc nie można mówić o pokojach użytkowych, tylko o takowych pomieszczeniach. Podobnie ogrodem nie jest stajnia. I czy trzeba używać dużych liter na taką skalę? Domyślam się, po co ten zabieg, ale niektóre zdania wyglądają przez to po prostu źle. Same wielkie litery. Naprawdę jest to konieczne? Wspominam o tym tutaj, bo nie wiem, czy mam się tego czepiać - jeśli klamka zapadła, to szkoda prądu. Tłumaczenie konkretnych kafelków też jest już ostateczne?
Mi też to nie gra z tymi pokojami, ale po szybkiej dyskusji doszliśmy że - po pierwsze tak jest czytelniej, po drugie - łatwiej się połapać przy czytaniu. Można by jeszcze zastąpić pokoje pomieszczeniem, ale to dłuższe słowo które jakoś tak ciężej przechodzi przez gardło.
Duże litery też raczej zostaną. Taki amerykanizm, ale przy czytaniu instrukcji do gry (a właściwie przy szybkim skanowaniu tekstu jak chcesz do czegoś wrócić już w trakcie) tak jest chyba łatwiej .

Jeśli chodzi o kafelki to mamy właściwie problem z chyba jeszcze dwoma - dirt rooom i nap room. Reszta już raczej zostanie jak jest, z różnych względów, ale jak coś Ci wyjątkowo nie leży to pisz.
ODPOWIEDZ