Dominion (Donald X. Vaccarino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: ragozd »

zephyr pisze:
kapitanzbik pisze: 3 karty akcji max - 2 throne room np i 1 mine. LEZE .
chyba ze śmiechu na podłodze, czy twój kumpel układa karty?
bo jak kupuje prawie samą kasę to throne room jest porównywalny z estate
No chyba ze podwaja nim 3 zlota - ale wtedy troche by to tlumaczylo te zwyciestwa kumpla ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Jampel
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2010, 23:18

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: Jampel »

kapitanzbik pisze:Mam taki problem gram ze znajomymi w Dominiona - podstawke i jeden ze znajomych gra tylko w zloto tzn max 2-3 karty akcji na deck 30-40. Na 10 gier 8 wygrywa :/ jedynie kiedy powalcze jak jest festival i militia. Reszte partji masakra. Nie kupuje kart na chybil trafil ale takie zeby zbudowac deck, i zeby dzialal, zanim ja sie rozkrece,prowincji juz nie ma albo kumpel ma ich juz 2-3 i juz jest wlasciwie po sprawie.

Wpienia mnie to maksymalnie bo wydaje mi sie,ze gra nie jest odpowiednio zbalansowana, grajac jego strategia gra traci sens. Co to za deck kiedy 95% jego kart to zloto i viktory points?Ja oczywiscie od poczatku ide w zloto ale u mnie co najmniej 1/3 to karty akcji na koniec.

Nie wiem jak z tym walczyc i im bardziej sie upieram zeby udowodnic,ze o to chodzi w tej grze - o karty akcji, o deck i ze mozna tak wygrac tym mocniej dostaje po tylku.
Witam, doszedlem do tego samego problemu niestety. Takze mam tylko podstawke i w poczatkach gra wydawala sie swietna (9/10), a kombinowanie z akcjami dawalo kupe frajdy do tego stopnia ze wiele gier nawet 2 osobowych konczylo sie poprzez oproznienie 3 kupek na stole. Problem powstaje po ponad 100 partiach albo wiecej kiedy pozna sie juz dokladnie mechanike wszystkich kart. Na dzien dzisiejszy moja ocena spadla do 6/10 a wszystkie gry sprowadzaja sie do skupowania kasy w masowej ilosci i jak najszybszego wykupywania prowincji. Dominiona wciaz uznaje za gre niezla szczegolnie do wprowadzania nowych znajomych w "gry bez pradu" jednakze niemoge sie przekonac do zakupu jakiegokolwiek dodatku, szczegolnie po tym jak poznalem Race for the Galaxy.
kapitanzbik
Posty: 105
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:54
Been thanked: 2 times

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: kapitanzbik »

Przepraszam za zmylenie oczywiscie chodzi mi o council room nie throne room. Throne room nie mialby sensu rzeczywiscie.

Dzisiaj przyjdzie intryga jesli nie bedzie dzialalo tak jak powinno sprzedaje bo rownie mocno mnie teraz bawi gra w wojne zwyklymi kartami, czyli wogole. Na BSW nie ma sensu grac bo mam tylko podstawke a tam gra sie z dodatkami, nie bede wydawal 400 zl zeby kupic wszystkie dodatki i odkryc,ze gra nie jest taka bezsensu. Sa setki gier w ktore bede sie lepiej bawil a podstawka + 3 dodatki to ta sama cena co 4 gier.

PS

Zephyr skoro taki zawodnik przyznaje w koncu ze cos w tym jest to cos znaczy ;) to pomysl co bylo gdy kumpel mial 1 mine i 2 council room po okolo 12-13 kolejkach zacza wykupowac prowincje. maszyna nie do zatrzymania jak mu kasa nie doszla to doszedl council i +4 karty a mine od przekuwal zloto +1 i jeszcze wracalo mu wieksze na reke.

kuzwa jak wydaje 120 zl BGG top10 to oczekuje jakiej jakosci a tak wydaje mi sie ze moja przygoda z dominionem szybko sie skonczyla.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: B »

Na temat skuteczności big money toczyło się (i toczy!) na BGG mnóstwo dyskusji - w tej chwili, większość doświadczonych graczy odpowiada na takie zarzuty chórem: JEŻELI PRZEGRYWASZ Z BIG MONEY, TO ZNACZY ŻE JESTEŚ CIENKIM GRACZEM.
Nie zgadzam się z tą odpowiedzią, ale zgadzam się z drugą dominującą: JEŻELI PRZEGRYWASZ Z BIG MONEY, KUP INTRYGĘ.

Co do chancellora, to dyskusji i analiz na jego temat było mnóstwo, ja w niego uwierzyłem dopiero po przeczytaniu kilku, np:

- http://boardgamegeek.com/thread/405833/ ... er-opening
- http://boardgamegeek.com/thread/440570/ ... chancellor
- http://boardgamegeek.com/thread/399587/ ... use-this-u
- http://boardgamegeek.com/thread/369303/ ... or-useless
- http://boardgamegeek.com/thread/495921/ ... ealization
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: Andy »

Jampel pisze:Dominiona wciaz uznaje za gre niezla szczegolnie do wprowadzania nowych znajomych w "gry bez pradu" jednakze niemoge sie przekonac do zakupu jakiegokolwiek dodatku, szczegolnie po tym jak poznalem Race for the Galaxy.
W jaki sposób poznanie RftG odwiodło Cię od pomysłu zakupu dodatków do Dominiona, bo jakoś nie mogę zrozumieć?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: Sandman »

kapitanzbik pisze:

kuzwa jak wydaje 120 zl BGG top10 to oczekuje jakiej jakosci a tak wydaje mi sie ze moja przygoda z dominionem szybko sie skonczyla.
Bo to przeciętna gra jest. :twisted:
Zainwestuj w Race'a. 8)


Andy: Chyba Jampelowi chodzi o to, że po poznaniu Race'a nie ma sensu kupować dodatków do Dominiona, bo Race jest lepszy. I to jest prawidłowe podejście. :lol:
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: Andy »

Sandman pisze:Andy: Chyba Jampelowi chodzi o to, że po poznaniu Race'a nie ma sensu kupować dodatków do Dominiona, bo Race jest lepszy. I to jest prawidłowe podejście. :lol:
Osobiście wole Race'a, rzecz jasna. :) Ale są sytuacje, w których go na stół nie wyciągnę, za to nieźle bawimy się przy Dominionie - ot, kwestia składu grających.

Ale skoro zostało niemal udowodnione, że Dominion podstawka po pewnym czasie ujawnia ehem... niedoskonałości (ja ich nie odczułem, bo niemal natychmiast kupiłem Intrygę), to albo należy zacząć kupować dodatki, albo wywalić Dominiona i wszystkie inne gry do kubła, bo jest przecież gra doskonała: RftG. Oczywiście z dodatkami. :D

A poważnie: Race podstawka jest świetną grą. Z dodatkami jest jeszcze lepszy. Dominion podstawka jest (jak słyszę) nieświetną grą. Ale z dodatkami jest dobry, może nawet: coraz lepszy.

Czyli mamy totalną jasność w temacie. ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: zephyr »

Hmm dalej nie jestem przekonany.

Przed chwilą graliśmy podstawka + intryga na wydziale i czysta kasa nie wygrywała (chyba jedyne rozdanie które przegrałem to to w którym skupiłem się na kasie, co prawda przegrałem 1 pkt ale zawsze, w ostatnim rozdaniu kumpel nakupował kasy ale miał beznadziejne rozkłady + zagrałem wiedźmę pare razy i też nie wyszło mu to na dobre)

Może faktycznie kwestia samej podstawki - nie ma naprawdę mocnch komb na akcjach i mało odśmiecarek... ale kiedyś grałem samą podstawką i też różne rzeczy się działy na stole.

[edit]
jednak cofam z odśmiecarkami, może za dużo dobrych odśmiecarek - moneylender i kaplica są genialne, mine i remodel też dają radę
Ostatnio zmieniony 02 lis 2010, 15:19 przez zephyr, łącznie zmieniany 2 razy.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: Odi »

A jaki stosujecie rozkład kart? Jakiś partytet (np 5 z podstawki + 5 z Intrygi) czy zupełnie losowy?
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: zephyr »

różnie

akurat dziś szło 5+5

kiedyś grałem kompletnie losowo

ostatnio mam jeszcze alchemię i seaside - powrzucałem paczki kart do protektorów i losuję 10 paczek, zwykle wybieram jakiś miks w stylu 2 podstawka 4 intryga 4 seaside

najgorzej jest z alchemią bo przez potiony wypadałoby grać parę kart z alchemii albo zero, bo przy jednej dwóch potiony są mało przydatne
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: Andy »

Na ogół gramy 4 z podstawki, 3 z Intrygi i 3 z Seaside (losując w obrębie każdego zestawu). Ale zdarzało nam się stosować zestawy predefiniowane z instrukcji, albo samemu wybierać karty.

Bywały też losowania ze wspomaganiem, np. żona zarządziła: nie chcę dziś Wiedźmy! :D
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Jampel
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2010, 23:18

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: Jampel »

Andy pisze:
Jampel pisze:Dominiona wciaz uznaje za gre niezla szczegolnie do wprowadzania nowych znajomych w "gry bez pradu" jednakze niemoge sie przekonac do zakupu jakiegokolwiek dodatku, szczegolnie po tym jak poznalem Race for the Galaxy.
W jaki sposób poznanie RftG odwiodło Cię od pomysłu zakupu dodatków do Dominiona, bo jakoś nie mogę zrozumieć?
Sandman pisze:
kapitanzbik pisze:
Andy: Chyba Jampelowi chodzi o to, że po poznaniu Race'a nie ma sensu kupować dodatków do Dominiona, bo Race jest lepszy. I to jest prawidłowe podejście. :lol:
Oto wlasnie chodzi. O ile Dominiona wciaz uznaje za gre niezla to Race jest pod kazdym wzgledem lepszy. Dominion jak pisalem wczesniej swietnie sie sprawdza z ludzmi niezaznajomionymi z zadnymi "nowoczesnymi" planszowkami/karciankami dzieki banalnie prostej mechanice i zasadach ktore mozna wytlumaczyc w 3 minuty. Race jest gra skomplikowana dajaca duzo wiecej radochy i mozliwosci ale dla poczatkujacych lub grajacych 1szy raz niejest latwy, a doceniac zaczyna sie dopiero po kilku/kilkunastu partiach gdzy mechanika niesprawia juz problemow i pozna sie troche kart.

Stad moja aktualna ocenia 6/10 dla dominiona, ktory jest zdecydowanie swietna pozycja dla poczatkujacych karciarzy, a jezeli chcesz czegos wiecej to polecam Race.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: zephyr »

Dla mnie RftG i Dominion są zupełnie inne.

Faktycznie RftG (zwłaszcza z dodatkami) jest znacząco trudniejszy do załapania niż dominion. Zwłaszcza że często podjęcie sensownej decyzji co zagrać w tym momencie opiera się na znajomości rozkładu kart w talii (nie mówię o liczeniu prawdopodobieństw do 3 miejsc po przecinku tylko o decyzjach w stylu - postawić +2 do siły czy -1 zniżki na brązowe; trzeba wiedzieć jakie są karty militarne a jakie brązowe żeby dokonać wyboru)

Ale nie uważam by RftG był grą lepszą, z grupą ludzi którzy znają obie gry chętnie zagram raz w jedną raz w drugą.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: B »

Ja zawsze losuję ze wspólnej puli - wszystkie karty ze wszystkich dodatków wrzucone do jednego wora i losujemy 10
kapitanzbik
Posty: 105
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:54
Been thanked: 2 times

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: kapitanzbik »

heh ciesze sie ze taka zwawa dyskusje wywolalem, nie twierdze ze samo zloto wygrywa, twierdze ze wygrywa sie kiedy 3-5 kart sa kartami akcji i takimi kartami jest mine,council room czy chodzby wiedzma ktora daje tez plus +2 karty plus wciska klatwe lub chodzby militia ktora +2 zlota i obcina do 3 kart. Z mojego doswiadczenia wychodzi ze na 10 partii - 8 wygra majac 27 kart w tym 7x1 zlota 3x1 estate + 8x2 zlota + 7x3 zlota i np 3 councile room - nie liczac bonusow z akcji mamy 44 zlota z tego decku razem / 27 kart srednia z karty jest 1,63 zlota x 5 kart w rozdaniu wychodzi ze ma 8,15 zlota na rozdanie. Nie ma bata przy obojetnie jakim ukladzie kupuje prowincje! zanim mu one zamula deck - kupujac 5-6 prowincji jest po sprawie podobnie bedzie jesli bedzie wiedzma ktora daje +2 karty czy tez militia dajaca +2 zlota. Wybierajac 10 kart z 25 oznacza ze praktycznie zawsze podpaski karta ktora podeprze ta strategie.
Ja wiem mozna sie zresetowac i o tym zapomniec wprowadzic kolejnych graczy i sie pewnie dobrze bawic, ale to juz bedzie maksymalnie sztuczna dla mnie zabawa.

DOMINION mowie nie! tym bardziej ze za 4 dodatki moge miec np - PR,Caylus,Power grid i Le havre. I tyle w temacie. Bez obrazy ale mozna sie rownie dobrze bawic grajac w Piotrusia i nie wiem czemu ta gra nie jest w rankingu obok lub chodzby wole chinczyka
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: zephyr »

hmm proponuję jednak zagrać na bsw - bo z tym piotrusiem i chińczykiem to przeginasz... ja sie bawię ze znajomymi przy dominionie bardzo dobrze i czuję się obrażony tą wypowiedzią

zwłaszcza że nawet robiąc deck na kasie masz decyzje kiedy kupić jaką kartę na start i w którym momencie zacząć kupować prowincje, że pomysł z mega kombem śmierci na 50 kart akcji nie działa nie znaczy że gra jest popsuta

(ale ostatnio wygrałem zestawem minion-festival-bridge, kupienie 3 prowincji i haremu w jednej turze jest fajne)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: Andy »

Ja również nie zgadzam się, że Dominion jest broken. Zresztą w ostatni weekend grałem ostro na złoto i... przegrałem. :)

A mina kolekcjonerów złota, gdy nadpływa okręt piracki - bezcenna! 8)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: B »

Ja mam taki strach przed piratami i złodziejami że w miarę możliwości (czyli dostępnego zetawu kart) staram się nie kupować kasy w ogóle i jechać na samych akcjach - chyba że dostępna jest działająca reakcja.
Poza tym, grając nawet gołą podstawką bez żadnych dodatków, myślę że chapel kładzie big money jedną ręką :)
Dominion u mnie ląduje na stole bardzo często i zawsze gramy po kilkanaście rozdań, tak więc wszelkie bajki o tym że to zepsuta gra ala chińczyk to możemy sobie darować. Ale faktem jest, że sama podstawka wyciąga u mnie w rankingu 7/10 ledwo.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2272
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: Leviathan »

Ja tam lubię chińczyka
:mrgreen:
cronenberg
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2009, 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: cronenberg »

Kapitanie, jeśli uważasz, że obecne zasady zubażają grę nic nie stoi na przeszkodzie żeby je zmodyfikować. Podnieś cenę złota z 6 do 7. Wprowadzi to pewne komplikacje, w grze podstawką pewnie dotyczące głównie akcji "remodel". Ale lepsze to niż frustracji "zepsutą" grą.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: BloodyBaron »

ja myślę, że po części problem siły strategii na zasadzie "tylko kasa" wynika też z tego, że gracie na dwie osoby. Przy większej ilości graczy ilość ataków jest dużo większa i ciężko uzbierać dość dużo złota, bo ciągle jest ono kradzione, wyrzucane na stos odrzutek, śmietnisko, rozmywa się w pęczniejącej talii etc. - zbieranie komb z kart akcji jest dużo efektywniejsze. Uważam też, że na początku gry, gdy deck jest chudy, dużo sensowniej jest kupić dwie karty akcji dobrze się kombujące, bo jest duża szansa, że wejdą na 3-4 rękę wspólnie i dadzą więcej niż kupione dwa srebra. Nie uważam też i nie zauważyłem, żeby był z tym większy problem - a na gołej podstawce rozegraliśmy 70+ partii - głównie 2-osobowych.

Natomiast jeszcze jedna kwestia - definicyjna - co to w sumie dla was znaczy - grać na kasę? W większości moich partii (2-osobowych) deck na zakończenie gry nie przekracza 40 kart, z czego 10-15 to karty akcji, 8-10 kart zwycięstwa, reszta to kasa. Dla mnie to nie jest granie na kasę.

kapitanie żbiku - a może po prostu za dużo kupujesz kart akcji, przez co tracisz płynność, a komba dają pełną parę w gwizdek - typu na 15 kartach uzbierane 3 miedziaki? Trzeba pamiętać, że w Dominionie celem na każdą rundę jest uzbieranie tych 5-8 monet - więc siłą rzeczy kasę trzeba kupować tak czy owak. Karty akcji mogą jedynie pomóc przyspieszyć proces zbierania ich w odpowiednim tempie. W gruncie rzeczy jednak każda strategia jest strategią na kasę, w mniejszym czy większym stopniu.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - zloto zawsze wygrywa

Post autor: zephyr »

z odpowiednią ilością dodatków niekoniecznie, bo są naprawdę magiczne karty :P

ale w podstawce faktycznie nie dostaniesz możliwości zakupu drogiej karty jeśli nie masz wystarczająco dużo kasy, market jest fajny, ale jest ogólnie dobrą kartą ogólnego przeznaczenia i nie kombuje się z niczym; festivale są fajne, ale bez możliwości doboru kart (smithy/library) dają dochód na poziomie srebra...

karty które dają opcję wskoczenia na coś wyżej też lepiej działaja ze złotem, np remodel jest stworzony do zamian gold->province

ja zwykle zaczynam srebro + fajna karta

srebro na początku to duży boost, trzeba za coś kupować fajne karty; fajna akcja = akcja fajniejsza niż srebro, np milicja czy szwindlarz, albo odśmiecarka; z 2 kart akcji raczej nie zaczynam - jak sie trafią obie na jednej ręce to bywa lipa... no chyba że mam jakiś ciekawy pomysł albo te karty dają akcję i coś fajnego (np celar jeśli chcę używać lepszej akcji częściej)

samą podstawką bawiłem się dość długo, ale dodatki są jednak fajne - nowe komba to to co jest w dominonie najciekawsze, sama podstawka po jakimś czasie się ogrywa. Każde nowe pudło to więcej kart i więcej interakcji między nimi (prosperity w drodze)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Dominion Cornucopia

Post autor: Matio.K »

To już piąty dodatek : http://www.boardgamegeek.com/boardgamee ... cornucopia. Jedną z nowości mają być unikalne karty. Osobiscie uważam, ze 2-3 dodatki są optymalną iloscią, dającą zarazem mnóstwo nowych kombinacji, ale jesli ktos się uprze i zechce kupić je wszystkie ... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 25 sty 2011, 19:31 przez Matio.K, łącznie zmieniany 1 raz.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: BloodyBaron »

kolekcjonerzy i tak kupią :)
_________
Moje gry
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dominion - seaside

Post autor: mbork »

MBeniek pisze:A co z polską premierą? Oczywiście chodzi mi o Intrygę, bo Seaside,to nawet w przyszłym roku pewnie nie możemy się spodziewać. Będzie polska wersja tej Intrygi czy lepiej kupić sobie angielską wersję(bo na polską mogę się nie doczekać)?
No to "przyszły rok" minął.

A ja zastanawiam się trochę nad kupnem Dominiona (jak dotąd mnie niemal ominął - jedna rozgrywka w 2009), ale kluczowe pytanie jest takie: czy Seaside będzie po polsku? A czy w razie "W" można mieszać karty z wersji pl/en?
ODPOWIEDZ