T.I.M.E Stories (Peggy Chassenet, Manuel Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Karit »

kmd7 pisze:@Karit, mam pytanie:
Spoiler:
Mi to umknęło, dopiero syn zwrócił na to moją uwagę.
Spoiler:
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kmd7 »

Edit: Właśnie, wymiana zdań na temat scenariusza Batman: Year One.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 04 lis 2016, 21:45 przez kmd7, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Karit »

Rozmowa dotyczy ukończonego scenariusza z Batmanem :)
kmd7 pisze:
Spoiler:
Spoiler:
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: ixi24 »

Bea pisze:
Arius pisze:
Akurat w tej grze właśnie fajnie nie pamiętać.
Dlatego zalecają by kolejny skok robić po jakimś czasie.
W tej grze przyjemnością jest zanurzanie się w świecie, w jego klimacie, a nie gra na wynik i wykręcanie jak najlepszego czasu.
No ale jeśli wciąż będziesz chodzić w te same miejsca, bo nie pamiętasz gdzie co było... My już po dwóch nieudanych skokach i końca nie widać. :?

Zapisujecie sobie wszystkie ważne elementy, bo bez tego naprawdę może być ciężko ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Karit »

ixi24 pisze:Zapisujecie sobie wszystkie ważne elementy, bo bez tego naprawdę może być ciężko ;)
Problemem jest co akurat jest naprawdę ważne? Nie znając scenariusza trudno stwierdzić moim zdaniem co jest kluczowe, a wtedy łatwo wpaść w zapisywanie wszystkiego.

My nic nie zapisujemy i mamy średnio 3 podejścia. Gdybyśmy zapisywali nic by to nie zmieniło - błędy wynikały np ze śmierci a nie z braku informacji.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
dragon77
Posty: 219
Rejestracja: 08 wrz 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: dragon77 »

Hejka,

Ponieważ jutro zasiadamy w 4-osobowym składzie (pierwszy kontakt z grą) i chcemy zagrać "na maxa" z klimatem, to mam pytanko co byście polecili jako ścieżkę dźwiękową w tle w trakcie grania ? ;-)

Z góry dzięki za sugestie :)
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kmd7 »

U mnie jest inne podejście - robimy sobie notatki, właśnie po to, aby nie polec przez sklerozę :D. Oczywiście, są tam notki pomocne, jak i prowadzące całkowicie na manowce.
Spoiler:
Ale przecież każdy może wybrać, jak gra, notatki nie są przecież zabronione.

@dragon77 - my graliśmy przy tym: http://melodice.org/playlist/time-stories-2015/
I jeszcze zajrzyj tutaj: http://tabletopaudio.com/
Awatar użytkownika
dragon77
Posty: 219
Rejestracja: 08 wrz 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: dragon77 »

kmd7 pisze: @dragon77 - my graliśmy przy tym: http://melodice.org/playlist/time-stories-2015/
I jeszcze zajrzyj tutaj: http://tabletopaudio.com/
Wow... ale piekło :-D Wielkie dzięki !

EDIT: Ja znalazłem jeszcze soundtrack BG, który myślę też może pasować ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=09m7X5A ... D2&index=3
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Karit »

dragon77 pisze:Hejka,

Ponieważ jutro zasiadamy w 4-osobowym składzie (pierwszy kontakt z grą) i chcemy zagrać "na maxa" z klimatem, to mam pytanko co byście polecili jako ścieżkę dźwiękową w tle w trakcie grania ? ;-)

Z góry dzięki za sugestie :)
My generalnie kierujemy się zasadą na youtubie:

"typ gry + epic music" :)

Zobacz czy to Ci odpowiada:
https://www.youtube.com/watch?v=Eegs84CdzTc
https://www.youtube.com/watch?v=e1XMda48mz8
https://www.youtube.com/watch?v=3TmG3hC ... lx&index=4
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Epyon »

dragon77 pisze:Hejka,

Ponieważ jutro zasiadamy w 4-osobowym składzie (pierwszy kontakt z grą) i chcemy zagrać "na maxa" z klimatem, to mam pytanko co byście polecili jako ścieżkę dźwiękową w tle w trakcie grania ? ;-)

Z góry dzięki za sugestie :)
To, czego szukasz nazywa się Nox Arcana - Blackthorn Asylum. Inne krążki też zresztą mają genialne jako podkład. ;)
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kmd7 »

Jeśli już mówimy o muzyce, właśnie szukam czegoś do Switching Gears.
Znalazłem coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=sch7HyYANiI
https://www.youtube.com/watch?v=ESZdeCrnswE
https://www.youtube.com/watch?v=Q8zUK9FS5cQ
https://www.youtube.com/watch?v=aiAmAcaDQrM
Może ktoś, coś, słyszał, szukał, wie i podpowie?
Wdzięczność ma będzie wielka :).
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: REBEL.pl »

Udostępniliśmy ważną aktualizację w kampanii, zapraszamy do zapoznania się z nią pod tym linkiem:

https://wspieram.to/TIMEstories?active_ ... acje#a3196
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 404 times
Been thanked: 270 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Deem »

Trzymam kciuki za tą "jedną rzecz" z teasera. Do tej pory przeszliśmy podstawkę i wszystkie dodatki w wersji angielskiej, ale przy niewielkiej różnicy w czasie wydania przyszłych dodatków, chętnie przerzucimy się na PL.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

REBEL.pl pisze:Udostępniliśmy ważną aktualizację w kampanii, zapraszamy do zapoznania się z nią pod tym linkiem:

https://wspieram.to/TIMEstories?active_ ... acje#a3196
Uu, poślizg. No trudno, bywa. A coś tam nowego w kwestii wyprasek wiadomo?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Szaweł »

Podstawka przyszła wcześniej, dodatki dojdą później... w życiu jednak musi być równowaga :) Super teaser, super wieści o dwóch zamiast jednego scenariusza pnp... W sumie bardzo dobry news :) No może trochę szkoda, że podczas Świąt nie uda mi się rozegrać partii z rodzinką, ale cóż...
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 479
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 41 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: ixi24 »

Teaser zapowiada kolejne dwa dodatki w wersji polskiej :D Tak sądzę i pewnie już bez wspieram.to. Zresztą co za różnica, do TS kupie wszystko co wyjdzie w pl ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Pytanie, czy dodatki pnp będą przez was "udoskonalane"? chodzi mi o poprawę kulejacych grafik. Czy zostawiacie wszytko w oryginale?
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Banan2 »

Teaser bardzo OK :D
Ale mam pytanie dotyczące fanowskich scenariuszy. Jeśli dobrze rozumiem to taki scenariusz to po prostu talia kart, którą trzeba sobie wydrukować? Jeśli tak, to czy osoba drukująca nie popsuje sobie zabawy, bo będzie musiała sprawdzić czy wydruk jest OK i zapewne przyciąć karty?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Banan2 pisze:Teaser bardzo OK :D
Ale mam pytanie dotyczące fanowskich scenariuszy. Jeśli dobrze rozumiem to taki scenariusz to po prostu talia kart, którą trzeba sobie wydrukować? Jeśli tak, to czy osoba drukująca nie popsuje sobie zabawy, bo będzie musiała sprawdzić czy wydruk jest OK i zapewne przyciąć karty?
Pozdrawiam
Ja przycinałem kilkanaście kart na raz, dodatkowo na gilotynie. Oczywiście operacja nie wyszła super dokładnie. Ale na dzien dzisiejszy mi to nie przeszkadza. Jak ogram fanowski scenariusz. Mogę wtedy jeszze raz wydrukować i wtedy przytnę idealnie.
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Banan2 »

wirusman pisze:
Banan2 pisze:Teaser bardzo OK :D
Ale mam pytanie dotyczące fanowskich scenariuszy. Jeśli dobrze rozumiem to taki scenariusz to po prostu talia kart, którą trzeba sobie wydrukować? Jeśli tak, to czy osoba drukująca nie popsuje sobie zabawy, bo będzie musiała sprawdzić czy wydruk jest OK i zapewne przyciąć karty?
Pozdrawiam
Ja przycinałem kilkanaście kart na raz, dodatkowo na gilotynie. Oczywiście operacja nie wyszła super dokładnie.
Z zamkniętymi oczami? :wink: Palce całe? :wink:
A tak na serio, to pliki trzeba otworzyć, wydrukować, karty przyciąć. To jest tak wydrukowane, że nie widać treści czy trzeba uważać i drukować i przycinać z zamkniętymi oczami? :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: kmd7 »

Wycinałem dwa scenariusze. Coś tam zobaczyłem, przede wszystkim grafiki czy nazwy obszarów ale wszystkiego nie zapamiętałem. To tak, jakbym kartkował książkę, nawet robiąc to bardzo wolno nie powiem, że ją przeczytałem. Zresztą skutecznie rozpraszało mnie otoczenie :). Poza tym drukowałem kartki w losowej kolejności i starałem się patrzeć tylko na rewersy. Zabawy sobie nie zepsułem. A że gdzieś wyciąłem nierówno i awers z rewersem milimetr czy dwa się rozjechał? Trudno,przeżyłem to. Za to przetłumaczyłem (podejrzewam, że kulawo) na j. polski na potrzeby mojej planszówkowej grupki jeden scenariusz i tutaj już siłą rzeczy niestety wiem, kto zabił :D.
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: wirusman »

Banan2 pisze:
wirusman pisze:
Banan2 pisze:Teaser bardzo OK :D
Ale mam pytanie dotyczące fanowskich scenariuszy. Jeśli dobrze rozumiem to taki scenariusz to po prostu talia kart, którą trzeba sobie wydrukować? Jeśli tak, to czy osoba drukująca nie popsuje sobie zabawy, bo będzie musiała sprawdzić czy wydruk jest OK i zapewne przyciąć karty?
Pozdrawiam
Ja przycinałem kilkanaście kart na raz, dodatkowo na gilotynie. Oczywiście operacja nie wyszła super dokładnie.
Z zamkniętymi oczami? :wink: Palce całe? :wink:
A tak na serio, to pliki trzeba otworzyć, wydrukować, karty przyciąć. To jest tak wydrukowane, że nie widać treści czy trzeba uważać i drukować i przycinać z zamkniętymi oczami? :wink:
Pozdrawiam
jeden plik otwierasz i drukujesz, nic nie zobaczysz co jest w środku. A przycinasz przecież od strony lokacji i nie widzisz co jest po drugiej stronie. Mozesz przycinac po kilkanaście kart na raz. I znów mniej widzisz:D
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: donmakaron »

Zależy od scenariusza. Jeśli wiemy tylko tyle, że scenariusz się dzieje na bezludnej wyspie, a zobaczymy jedynie nazwę lokacji "Legowisko Dinozaurów" to możemy sobie popsuć niespodziankę (przykład zmyślony).

Z tego też powodu przestrzegam, żeby ostrożnie obchodzić się z nowymi scenariuszami przy ich rozpakowywaniu. Ja nieopatrznie zerknąłem na spód talii Marcy Case i zobaczyłem dwie rzeczy - po pierwsze, że nie ma pustej karty przesłaniającej treść ostatniej karty, po drugie grafikę z tejże ostatniej karty. Dowiedziałem się więcej niż chciałbym wiedzieć.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2016, 09:26 przez donmakaron, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Bary »

Sam nie mam łatwego dostępu do drukarki, ale jak ktoś przejdzie te dwa scenariusze i zechce odprzedać w sensownej cenie to niech o mnie pamięta. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: T.I.M.E Stories

Post autor: Szaweł »

Bary pisze:Sam nie mam łatwego dostępu do drukarki, ale jak ktoś przejdzie te dwa scenariusze i zechce odprzedać w sensownej cenie to niech o mnie pamięta. :)
O to to to. Ja również również chętnie odkupię, bo chwilowo jestem leniwy i nie czuję się na drukowanie, wycinanie, o niepodglądaniu nie wspominając. A może zatrudnimy kogoś z forum do drukowania i rozsyłania za odpowiednią opłatą ;) Proponuję demokratycznie kogoś wyznaczyć, np. Rebel :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
ODPOWIEDZ