Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

seki pisze:Jedyna rzecz która powstrzymuje mnie przed wsparciem to brak opinii o grze na 2 osoby. A jeśli nikt tego trybu nie skomentował to musi być naprawdę słabo.
Może nikt nie miał czasu zagrać? To nie jest tak, że prototyp mam dostępny od miesięcy. Mam go teraz, na chwilę i jak pokazuję grę ludziom, to ciężko mi powiedzieć "działa do czterech osób, ale teraz gramy we dwie, a reszta patrzy". Zbyt wielu chętnych.
Poza tym KubaP wypowiadał się na Facebooku o grze dwuosobowej. Nadal chwalił.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

crsunik pisze:Jest w mepel.pl do kupienia polska wersja ks.

510 pln za gołego coreboxa ze streczami. Wysyłka drugą falą.
.
.
.
.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Swoją drogą mogli by dodać trochę figurek Cassandra style 8)
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: karawanken »

No i wsparłem za 1£. Teraz muszę napisać list do ministra zdrowia z pytaniem gdzie moja podwyżka bo na grę potrzebuję :D
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: PawelWAW »

karawanken pisze:No i wsparłem za 1£. Teraz muszę napisać list do ministra zdrowia z pytaniem gdzie moja podwyżka bo na grę potrzebuję :D
:lol:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2708 times
Been thanked: 2395 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Nowa aktualizacja, a w niej więcej o trybie solo:
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/1913758
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: tejot »

Czy zamawiając mythic collection otrzymuje się wszystko co jest dostępne za wyjątkiem kolorowych figurek oraz dwóch rozszerzeń: Atlas i Lord of the Sun?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

tejot pisze:Czy zamawiając mythic collection otrzymuje się wszystko co jest dostępne za wyjątkiem kolorowych figurek oraz dwóch rozszerzeń: Atlas i Lord of the Sun?

Jak na razie tak, 6 armia będzie osobno.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: tejot »

A coś wiadomo więcej na temat tych dwóch płatnych rozszerzeń? Co wnoszą do rozgrywki? Które z nich Waszym zdaniem może być warte uwagi?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

tejot pisze:A coś wiadomo więcej na temat tych dwóch płatnych rozszerzeń? Co wnoszą do rozgrywki? Które z nich Waszym zdaniem może być warte uwagi?
Są dokładnie rozpisane w sekcji update na stronie kampanii, podsekcje z june 6, 12 i 13
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
tejot
Posty: 354
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: tejot »

Paskuder pisze:
tejot pisze:A coś wiadomo więcej na temat tych dwóch płatnych rozszerzeń? Co wnoszą do rozgrywki? Które z nich Waszym zdaniem może być warte uwagi?
Są dokładnie rozpisane w sekcji update na stronie kampanii, podsekcje z june 6, 12 i 13
Ok. Dzięki. Zaraz poczytam.
Ale ciekaw jestem też czy ktoś z tu obecnych wspierających któryś z tych dodatków dokupił a jeśli to który i dlaczego właśnie ten.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

Ja dokupiłem Apolla dlatego że jest alternatywą dla Hadesa którego już będziemy mieli za darmo w podstawce nad atlasem się zastanawiam. No i Apollo ma fajne muzy :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Możecie mi powiedzieć, do jakiego typu ta gra się zalicza? To bardziej scythe, czy cyklady? Czy może coś innego
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

wirusman pisze:Możecie mi powiedzieć, do jakiego typu ta gra się zalicza? To bardziej scythe, czy cyklady? Czy może coś innego

Area control/dudes on map z delikatną domieszką przygodowego rpg
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Paskuder pisze:
wirusman pisze:Możecie mi powiedzieć, do jakiego typu ta gra się zalicza? To bardziej scythe, czy cyklady? Czy może coś innego

Area control/dudes on map z delikatną domieszką przygodowego rpg

Czyli walki tyle co nic?
slanesh
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lords of Hellas

Post autor: slanesh »

Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

wirusman pisze:
Paskuder pisze:
wirusman pisze:Możecie mi powiedzieć, do jakiego typu ta gra się zalicza? To bardziej scythe, czy cyklady? Czy może coś innego

Area control/dudes on map z delikatną domieszką przygodowego rpg

Czyli walki tyle co nic?

Jak to nic? Przepychasz się na mapie w bitwach hoplitami non stop a jak chcesz to bohaterem tłuczesz potwory.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: playerator »

Po ilu grach powstał ten tekst? :wink: Niektóre uwagi ciekawe (rozgrywka 3 osobowa), ale niektóre zarzuty chyba zbyt "na gorąco" pisane (Herkules). Na pewno warto przeczytać.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

wirusman pisze:Możecie mi powiedzieć, do jakiego typu ta gra się zalicza? To bardziej scythe, czy cyklady? Czy może coś innego
euro z area control (elementy walki między wojskami), set collection (walka z potworami), blokowaniem akcji (questy + akcje specjalne są odświeżane w ramach budowy monumentu) i elementami losowości (eventy + rzut kostką na atak potworów)

a z uwag ciekawa jest ta o grze na 3 osób oraz ikonach na kartach. Aczkolwiek po trzech minutach wie się co jest co. Reszta jest dziwna, np. ta, że Herakles jest tylko jeden albo że dobierając błogosławieństwa trzeba patrzeć na to co zostawia się innym :D
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: dziobanes »

playerator pisze:
Po ilu grach powstał ten tekst? :wink: Niektóre uwagi ciekawe (rozgrywka 3 osobowa), ale niektóre zarzuty chyba zbyt "na gorąco" pisane (Herkules). Na pewno warto przeczytać.
Autor od początku podszedł bardzo "nieprzychylnie" do tytułu, więc nie dziwi mnie ilość uwag. Niektóre może nawet wydają się być trafne (małe znaczenie questów, itp. ), co nie zmienia faktu, że gra na pewno nie została należycie "ograna" , żeby takie wnioski wyciągać. Bo nie wierzę , że autor mógł w 2 dni zagrać po kilka razy różnymi frakcjami, w różnym składzie, wykorzystując warianty gry 4, 3 i 2 osobowej. :roll:
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 402 times
Been thanked: 270 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Deem »

dziobanes pisze:
playerator pisze:
Po ilu grach powstał ten tekst? :wink: Niektóre uwagi ciekawe (rozgrywka 3 osobowa), ale niektóre zarzuty chyba zbyt "na gorąco" pisane (Herkules). Na pewno warto przeczytać.
Autor od początku podszedł bardzo "nieprzychylnie" do tytułu, więc nie dziwi mnie ilość uwag. Niektóre może nawet wydają się być trafne (małe znaczenie questów, itp. ), co nie zmienia faktu, że gra na pewno nie została należycie "ograna" , żeby takie wnioski wyciągać. Bo nie wierzę , że autor mógł w 2 dni zagrać po kilka razy różnymi frakcjami, w różnym składzie, wykorzystując warianty gry 4, 3 i 2 osobowej. :roll:
Zabawne jest to, że przy negatywnych uwagach, ich autor ograł grę za mało, ale przy peanach, to już są opinie pozwalające stwierdzić, że gra jest warta inwestycji :)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 578 times
Been thanked: 933 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Galatolol »

Questy. Najsłabszy element gry. W praktyce polegają na tym by usunąć bohatera z planszy ma kilka tur
Gdy tylko zobaczyłem zdjęcie przy dumnym napisie "Complete quests" na stronie kampanii, wiedziałem, że to będzie tego rodzaju nędza.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Błysk »

Deem pisze: Zabawne jest to, że przy negatywnych uwagach, ich autor ograł grę za mało, ale przy peanach, to już są opinie pozwalające stwierdzić, że gra jest warta inwestycji :)
To samo miałem pisać, ale się wstrzymałem. ;) Ja grą na ten moment nie jestem zainteresowany, ale śledzę pobieżnie kampanię, recenzje, opinie, to jak ludzie na nie reagują itd. z czystej ciekawości. Mam wrażenie, że ludzie jak widzą coś ładnego/ estetycznego, to po prostu CHCĄ, żeby im się podobało, a potem już myk efekt potwierdzenia i negacja jeśli pojawi się opinia odmienna. :)
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

To jest dziwne że autor napisał na samym początku że będzie pisał o samych negatywach. Jakże też wspomnial że, to jest dobra gra, lecz nie wybitna. Trochę się boję gry która nie wiadomo jak chodzi na 3,2 i 1 osobę.
Fojtu
Posty: 3396
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 563 times
Been thanked: 1267 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fojtu »

Jeżeli chodzi o zarzut na 2-3 osoby, to chciałbym tylko zaznaczyć, że chaos ma dokładnie taki problem i po prostu gra się w niego w 4. Co prawda jest trochę różnica cenowa no ale cóż :wink:
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

Galatolol pisze:
Questy. Najsłabszy element gry. W praktyce polegają na tym by usunąć bohatera z planszy ma kilka tur
Gdy tylko zobaczyłem zdjęcie przy dumnym napisie "Complete quests" na stronie kampanii, wiedziałem, że to będzie tego rodzaju nędza.
Ale to nie jest nędza. Sterujesz tym na ile dany quest jest dla Ciebie wart, ile tur / innych zasobów poświęcasz. Nagrody zawsze sa dwie. Jedna z questu i druga, która daje żeton do przepychania wojsk przeciwnika w regionie, w którym quest został zrealizowany. Stwierdzenie, że jest to niepotrzebne / najsłabsze jest pomyłką. Autor tych uwag spodziewał się moim zdaniem gry bardziej przygodowej, a dostał bardziej grę optymalizacyjną i stąd takie a nie inne uwagi
ODPOWIEDZ