Dominion (Donald X. Vaccarino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion - seaside

Post autor: Andy »

mbork pisze:A czy w razie "W" można mieszać karty z wersji pl/en?
My mamy polskie wydanie Dominiona i angielskie Intrygę i Seaside - wszystko wymieszane. Od drugiej partii takim międzynarodowym zestawem nikt nie zwraca na to uwagi.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Dominion - seaside

Post autor: Tycjan »

Andy pisze:
mbork pisze:A czy w razie "W" można mieszać karty z wersji pl/en?
My mamy polskie wydanie Dominiona i angielskie Intrygę i Seaside - wszystko wymieszane. Od drugiej partii takim międzynarodowym zestawem nikt nie zwraca na to uwagi.
Mam tak samo jak Andy: polska podstawka i reszta dodatków po angielsku. Nie ma problemu z graniem, a dodatkowy plus jest taki, że angielskie dodatki już są ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
rand
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 119 times
Been thanked: 88 times

Re: Dominion - seaside

Post autor: rand »

mbork pisze:
MBeniek pisze:A co z polską premierą? Oczywiście chodzi mi o Intrygę, bo Seaside,to nawet w przyszłym roku pewnie nie możemy się spodziewać. Będzie polska wersja tej Intrygi czy lepiej kupić sobie angielską wersję(bo na polską mogę się nie doczekać)?
No to "przyszły rok" minął.

A ja zastanawiam się trochę nad kupnem Dominiona (jak dotąd mnie niemal ominął - jedna rozgrywka w 2009), ale kluczowe pytanie jest takie: czy Seaside będzie po polsku? A czy w razie "W" można mieszać karty z wersji pl/en?
Generalnie Bard zapowiadał że będzie Seaside po polsku, ale kiedy tego nie wiemy.
Z intrygą długo zwlekali, teraz też sądzę, że albo druga połowa roku, albo nawet przyszły.
Fajnie jakby się Bard wypowiedział...

Też myślałem nad wymieszaniem wersji, ale póki co mam inne gry do kupienia, jak już nie bedę miał niczego na oku to może dopiero wtedy skuszę się na wersję EN.
Chociaż ostatnio miałem mały kryzys i nabrałem strasznej ochoty na dominiona, jak jeszcze pare mi takich kryzysów przyjdzie to pewnie kupię żeby sobie grę urozamicić :-)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Dominion - seaside

Post autor: pan_satyros »

rand pisze: Też myślałem nad wymieszaniem wersji, ale póki co mam inne gry do kupienia, jak już nie bedę miał niczego na oku to może dopiero wtedy skuszę się na wersję EN.
Mam dokładnie to samo. Na horyzoncie Alien Frontiers i M&M więc Dominion na razie poczeka.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Dominion: Seaside PL ?

Post autor: Odi »

Czy Bard planuje może wydać w tym roku Dominion:Seaside w polskiej wersji językowej, czy też linia dominionowa zakończy się na Intrydze, hm?
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2272
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Dominion: Seaside PL ?

Post autor: Leviathan »

Też chętnie poznam odpowiedź na to pytanie.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dominion: Seaside PL ?

Post autor: mbork »

Leviathan pisze:Też chętnie poznam odpowiedź na to pytanie.
I ja.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 119 times
Been thanked: 88 times

Re: Dominion: Seaside PL ?

Post autor: rand »

Też chciałbym to wiedzieć. Wydaje mi się że tak, ale kiedy to już inna sprawa, pewnie premiera na Euro ;-)

tu też o tym była krótka dyskusja:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... on#p256609

Bard jak zawsze oszczędny w deklaracjach i informacjach. A fani czekają, zwłaszcza że wg mnie to jest najlepszy dodatek :-)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Dominion: Seaside PL ?

Post autor: Odi »

No i co?
I nikt z Barda się nie wypowie w żaden sposób? 8)
(Planujemy/Nie planujemy, Prowadzimy rozmowy/Nie prowadzimy rozmów)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: Matio.K »

Wyruszył konkurs na polski tytuł - http://www.facebook.com/note.php?note_i ... 5856421887
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: bartek_mi »

czy ktos przespal poprzednie dodatki?

edit: wygrywa osoba, ktora jako pierwsza wpisze "rog obfitosci", napisze wierszyk i ktora ma mnostwo pokemonow na fb. ech bard ma wszystkich za cymbalow
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: pan_satyros »

Też nie lubie tych idiotycznych konkursów na fb w stylu, kto ma więcej 'znajomych'.. Takie czasy. Tradycyjne losowania/jury to przynajmniej jakieś emocje.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: Tommy »

Taki konkurs to dla mnie głupota a nie rywalizacja (ja nawet nie mam konta na fb).

Bo już żal komentować pominięcie Seaside...... ręce mi opadły. Kupię chyba w końcu angielską i mam to w d.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: GoldenDragon »

Pominęli, bo pewnie powód mieli :) Szczegóły dla marudów tu. Zresztą w serwisie planszowki.polter.pl - zawsze wyczerpujące odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: bartek_mi »

Tommy pisze:Bo już żal komentować pominięcie Seaside...... ręce mi opadły. Kupię chyba w końcu angielską i mam to w d.
jeszcze alchemy i prosperity
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: zephyr »

Ja akurat wolę wersję angielską, znam angielski a niektóre rzeczy tłumaczy się pokracznie, zwłaszcza że drobne przekręcenia znaczenia może bardzo zmienić kartę, a projektant ma opracowane milion następnych kart.

Ale IMO pomysł wydania nowej części w PL jest bardzo sensowny - nie ma wrażenia odgrzewanego kotleta i bycia 10 lat za oficjalną serią, a jeśli jest okazja na druk i równoczesną premierę wersji PL i EN to czemu nie?
[zakładam że Seaside, Prosperity itd. będzie uzupełnione w jakimś innym terminie]
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: GoldenDragon »

Podaję Wam link powyżej, w którym stoi, że nie ma dodruków innych dodatków, więc Bard wydaje co może.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: Tommy »

bartek_mi pisze:
Tommy pisze:Bo już żal komentować pominięcie Seaside...... ręce mi opadły. Kupię chyba w końcu angielską i mam to w d.
jeszcze alchemy i prosperity
Wiem, wiem, ale akurat na Seaside mi zależało.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: bazyn »

Tommy pisze: Wiem, wiem, ale akurat na Seaside mi zależało.
Nie bój się mieszać polskiej wersji z angielską - po kilku partiach i tak patrzy się tylko na obrazek :)
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: Cysorz »

Witajcie!

Wiem, że nie jest to idealny wątek na tego typu pytania ale proszę powiedzcie co sądzicie na temat dodatku Dominion: Zaskórniak. Ile może być warty? Przydatna rzecz?

Pozdrawiam
Tomasz:)
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: bazyn »

Zaskórniak jest tak naprawdę taką samą kartą królestwa jak wszystkie pozostałe :) Jeżeli nie jesteś kolekcjonerem to jest on zupełnie niepotrzebny.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: morris »

Pojawiły się pierwsze zdjęcia kart z nowego dodatku (w wersji angielskiej). Nie są to wszystkie karty - brakuje 5 kart unikalnych.
http://opinionatedgamers.com/2011/04/20 ... a-spoilers

Róg obfitości [Horn of plenty] (5) – Skarb (0)
Gdy zagrasz tę kartę, dodaj kartę kosztującą nie więcej niż (1) za każdą inaczej nazwaną kartę, którą masz w polu gry (włączając tę). Jeśli dodasz kartę zwycięstwa, wyrzuć Róg obfitości na śmietnisko.

Turniej [Tournament] (4) – Akcja
+1 Akcja
Każdy z graczy może odkryć Prowincję z ręki. Jeśli odkryjesz Prowincję, odrzuć ją i dodaj Powiat lub kartę ze stosu Nagrody, kładąc ją na wierzchu swojej talii. Jeśli nikt inny nie odkryje Prowincji, +1 Karta, +(1)

Plac handlowy [Fairgrounds] (6) – Zwycięstwo
Wart 2VP za każde 5 różnych kart w Twojej talii (zaokrąglone w dół)

Hamlet (2) – Akcja
+1 Karta
+1 Akcja

Możesz odrzucić kartę; jeśli to zrobisz, +1 Akcja
Możesz odrzucić kartę; jeśli to zrobisz, +1 Zakup

Błazen [Jester] (5) – Akcja – Atak
Każdy z pozostałych graczy odrzuca wierzchnią kartę ze swojej talii. Jeśli jest to karta zwycięstwa, dodaje klątwę. W przeciwnym wypadku decydujesz, czy kopię odrzuconej karty dodaje ten gracz, czy Ty.

Wróżka [Fortune teller] (3) – Akcja – Atak
+(2)
Każdy z pozostałych graczy odkrywa karty z wierzchu swojej talii aż odkryje kartę zwycięstwa lub Klątwę. Odkłada ją na wierzch talii i odrzuca pozostałe odkryte karty.

Żniwa [Harvest] (5) – Akcja
Odkryj 4 karty z wierzchu swojej talii i odrzuć je. +(1) za każdą różną odkrytą kartę.

Menażeria [Menagerie] (3) – Akcja
+1 Akcja
Odkryj swoją rękę. Jeśli nie masz powtarzających się kart, +3 karty. W przeciwnym wypadku, +1 karta.

Przeróbka [Remake] (4) – Akcja
Wykonaj to dwa razy. Wyrzuć na śmietnisko kartę z ręki i dodaj kartę o koszcie większym o (1) od kosztu wyrzuconej karty.

Młoda wiedźma [Young Witch] (4) – Akcja – Atak
+2 Karty
Odrzuć 2 karty. Każdy z pozostałych graczy może odkryć z ręki kartę Wyklętą. Jeśli tego nie zrobi, dodaje Klątwę.
Przygotowanie: Umieść na stole dodatkowy stos kart królestwa o koszcie (2) lub (3). Karty z tego stosu są kartami Wyklętymi.

Handlarze końmi [Horse Traders] (4) – Akcja – Reakcja
+1 Zakup
+(3)
Odrzuć 2 karty

---
Kiedy inny gracz zagrywa atak, możesz odłożyć tę kartę na bok. Jeśli to zrobisz, to na początku swojej następnej kolejki weź tę kartę z powrotem na rękę i +1 karta.

Polowanie [Hunting party] (5) – Akcja
+1 Karta
+1 Akcja

Odkryj swoją rękę. Odkrywaj karty z wierzchu swojej talii aż odkryjesz kartę, której nie masz na ręku. Weź tę kartę na rękę i odrzuć pozostałe odkryte karty.

Wioska farmerów [Farming Village] (4) – Akcja
+2 Akcje
Odkrywaj karty z wierzchu swojej talii aż odkryjesz kartę akcji lub skarbu. Weź tę kartę na rękę i odrzuć pozostałe odkryte karty.
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: morris »

No i karty Nagród (unikalne karty) też już są znane:
http://opinionatedgamers.com/2011/04/22 ... ia-prizes/

Wór złota [Bag of Gold] (0)* – Akcja – Nagroda
+1 Akcja
Dodaj złocisza i umieść go na wierzchu swojej talii.
(Ta karta nie znajduje się w zasobach.)

Diadem (0)* – Skarb (2) – Nagroda
Kiedy zagrasz tę kartę, +(1) za każdą niewykorzystaną akcję (akcję, nie kartę akcji).
(Ta karta nie znajduje się w zasobach.)

Poplecznicy [Followers] (0)* – Akcja – Atak – Nagroda
+2 karty
Dodaj Posiadłość. Każdy z pozostałych graczy dodaje Klątwę i odrzuca karty z ręki aż zostaną mu 3 karty.
(Ta karta nie znajduje się w zasobach.)

Księżniczka [Princess] (0)* – Akcja – Nagroda
+1 zakup
---
Gdy ta karta znajduje się w grze, karty kosztują o (2) mniej, lecz nie mniej niż (0).
(Ta karta nie znajduje się w zasobach.)

Wierny rumak [Trusty Steed] (0)* – Akcja – Nagroda
Wybierz dwie opcje: +2 karty; lub +2 akcje; lub +(2); lub dodaj 4 srebrniki i odrzuć całą swoją talię.
(Opcje muszą się różnić).
(Ta karta nie znajduje się w zasobach.)
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
rand
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 119 times
Been thanked: 88 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: rand »

.Niestety słabo to widze :-/ Z powodu braku Seaside PL myślałem że sobie urozmaicę Dominiona tym dodatkiem,ale czytając opisy kart tylko się zniechęciłem.
Bardzo słabe karty, mało wnoszące. Nie do końca wiadomo o co chodzi z tymi kartami wyklętymi i nagrodami. Jednak z tego co widzę to wspominają o tych kartach tylko 2 karty. W przypadku kart Wyklętych będzie to młoda czarownica. W przypadku kart nagród- Turniej. Tak widać dostajemy 5 kart nagród żeby skorzystać z nich raz na dobre pare gier?! Ja losuje karty do danej partii i taki Turniej mogę wykorzystać może ze 2 razy na 10 gier, marnotrawstwo kart.

"Plac handlowy [Fairgrounds] (6) – Zwycięstwo
Wart 2VP za każde 5 różnych kart w Twojej talii (zaokrąglone w dół)
"

W grze mamy różnych kart około: 10 + 3 zwycięstwa + 3 kasa + klątwy czyli = 17 :5 =3.
Za kartę kosztującą 6(!?) otrzymujemy 6 pkty zwycięstwa? Do tego i tak trzeba napsuć sobię talię każdą z kart królestwa?
Troszkę mało opłacalne, może za 5 lub 4 monety byłaby warta, zwłaszcza przeciwko osobom co graja tylko 2 kartami królestwa całą partię :-P

Nie wiem może ja jakoś tego wszystkiego nie ogarniam i źle rozumuję. Jeśli tak jest proszę wyprowadzić mnie z błędu, jeśli nie to szykuje się bardzo słaby dodatek, którego szczerze mówiąc nawet za darmo nie chciałoby mi się używać. To takie pierwsze wrażenie i może zmienię zdanie, ale jakoś słabo to widzę. Chyba oleje i poczekam na Seaside albo Prosperity, zwłaszcza że i ten niby mały dodatek będzie troszkę kosztował.
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Dominion Cornucopia

Post autor: morris »

Do Placu Handlowego pasuje Czarny Rynek - tu masz bardzo dużo różnych kart :)
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
ODPOWIEDZ