51. Stan / 51st State (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Cysorz »

Nie no ale sytuacje takie, w których Marcin ma więcej niż pozostali trzej gracze w sumie to norma:P

Ale mimo to jest to najczęściej grany tytuł na lidze chyba. Więc coś w nim jest:p
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: mst »

Cysorz chyba ogólnie przecenia umiejętności budowania odzieżowych firm posiadane przez uczestników GLP bo bardzo broni się przed zagraniem w PaP podczas ligi. :P
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Cysorz »

coż, przemysł odzieżowy w sumie też jest potrzebny. Jak mówi stara dewiza stratega: Najpierw trzeba coś zbudować, żeby potem mieć co palić:P
Awatar użytkownika
arti
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 16:45

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: arti »

tak czy siak - ja zazwyczaj grałam 1:1, o wiele gorzej gra mi się w więcej osób, w tym nie mam przygotowania.
Chętnie zdobędę grając z lepszymi, poza tym ja mam spaczoną kobiecą logikę co może być dla Was odświeżające :P

Poza tym - chyba powinno się przenieść rozmowy do innego działu - bo to jest o 51, nie?
co ja robię tu uu uuu
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Cysorz »

W sumie to chyba tak... 51. Stan to fajna gra. Wynik 148 pkt jest na prawdę dobry. Tym bardziej, że zdobyty za pierwszym razem. Chętnie bym zobaczył Twoją partię. Niestety ja mam zakaz pana Ignacego na udział w konkursie:(
Awatar użytkownika
arti
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 16:45

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: arti »

Cysorz pisze:W sumie to chyba tak... 51. Stan to fajna gra. Wynik 148 pkt jest na prawdę dobry. Tym bardziej, że zdobyty za pierwszym razem. Chętnie bym zobaczył Twoją partię. Niestety ja mam zakaz pana Ignacego na udział w konkursie:(
:) Mogę wziąć ze sobą plik, gdzie jest wszystko spisane i pokazać, no problemo. Poza tym 148 za drugim, 142 było za pierwszym.

A ja obiecuje, ze jak tylko uda mi się wyspać ponad 4 h w nocy to spróbuje zrobić 157 razem z Zachim :D

Jak na razie za radość wystarczy mi, ze wreszcie będę miała za tydzień drzwi w mieszkaniu, bo na razie to gorzej niż wariatkowie bo nie tylko klamek nie ma ale nawet framug...

a tak na humorek:
"- Madziu, a czemu kupiliście sobie taki wielki dębowy stół?
- żeby nam się lepeij 51 stan rozkładało!"
co ja robię tu uu uuu
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: maciejo »

trzewik pisze:Na stronie Portalu generalnie duże niedowierzanie!

http://www.wydawnictwoportal.pl/2011/05 ... -51-stanu/
mam prośbę do trzewika :D
czy mógłbyś udostępnić na łamach forum lub stronie Potalu przebieg takiej rekordowej solowej rozgrywki.czy jest to tajemnica :?

pozdrawiam :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Cysorz »

maciejo pisze:
trzewik pisze:Na stronie Portalu generalnie duże niedowierzanie!

http://www.wydawnictwoportal.pl/2011/05 ... -51-stanu/
mam prośbę do trzewika :D
czy mógłbyś udostępnić na łamach forum lub stronie Potalu przebieg takiej rekordowej solowej rozgrywki.czy jest to tajemnica :?

pozdrawiam :wink:
Wydaje mi się, że dopóki trwa konkurs to nie ma na to szansy. Na prawdę czasem to kwestia zmiany jednej karty...
Awatar użytkownika
arti
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 16:45

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: arti »

Cysorz pisze:
maciejo pisze:
trzewik pisze:Na stronie Portalu generalnie duże niedowierzanie!

http://www.wydawnictwoportal.pl/2011/05 ... -51-stanu/
mam prośbę do trzewika :D
czy mógłbyś udostępnić na łamach forum lub stronie Potalu przebieg takiej rekordowej solowej rozgrywki.czy jest to tajemnica :?

pozdrawiam :wink:
Wydaje mi się, że dopóki trwa konkurs to nie ma na to szansy. Na prawdę czasem to kwestia zmiany jednej karty...
Popieram, między kolejnymi rozgrywkami potem jest niewiele różnicy bo tylko się optymalizuje kod... znaczy scenariusz.
co ja robię tu uu uuu
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Cysorz »

A będzie Pani może na najbliższym Pionku?
Awatar użytkownika
arti
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 16:45

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: arti »

Cysorz pisze:A będzie Pani może na najbliższym Pionku?
A będzie. Jeśli mnie Zachi ze sobą zabierze :D

Poza tym jeszcze nie Pani tylko Panna.
A poza tym arti.
co ja robię tu uu uuu
trzewik

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: trzewik »

We wrześniu ogłosimy ten konkurs na BGG dla fanów 51. z całego świata - będzie chodziło o pobicie rekordu Polski. Po jego zakończeniu (czy to obroną czy też pobiciem rekordu Polski) ogłosimy zwycięskie prace. Póki co nie planujemy ułatwiać życia amerykanom :)
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Cysorz »

arti pisze:
Cysorz pisze:A będzie Pani może na najbliższym Pionku?
A będzie. Jeśli mnie Zachi ze sobą zabierze :D

Poza tym jeszcze nie Pani tylko Panna.
A poza tym arti.
trzewik pisze:We wrześniu ogłosimy ten konkurs na BGG dla fanów 51. z całego świata - będzie chodziło o pobicie rekordu Polski. Po jego zakończeniu (czy to obroną czy też pobiciem rekordu Polski) ogłosimy zwycięskie prace. Póki co nie planujemy ułatwiać życia amerykanom :)
Rzekłbym: same dobre wieści:p Przepraszam, czasem lubie sobie rzucić żartem. Zatem jeżeli chodzi o interkonktynentalna potyczkę z Amerykańcami, to może jeżeli Panna Arti nie pobije rekordu do września to wtedy ja prześle moje zgłoszenie? wszak chodzi o to, żeby zawstydzić naszych przyjaciół zza oceanu:P
Awatar użytkownika
arti
Posty: 37
Rejestracja: 24 maja 2011, 16:45

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: arti »

Cysorz pisze: Rzekłbym: same dobre wieści:p Przepraszam, czasem lubie sobie rzucić żartem. Zatem jeżeli chodzi o interkonktynentalna potyczkę z Amerykańcami, to może jeżeli Panna Arti nie pobije rekordu do września to wtedy ja prześle moje zgłoszenie? wszak chodzi o to, żeby zawstydzić naszych przyjaciół zza oceanu:P
Dziękuję za motywację :P i wyznaczenie horyzontów :D Choć tutaj mam wrażenie, że Zachi szybciej pobije ten rekord - właśnie wziął wolne od jutra by pomagać w remoncie :D

To w co pogramy na Pionku? z racji tego, że dopiero niedawno a dobre weszłam w planszówki miło by było jakby się zaopiekowali mną bardziej doświadczeni gracze i powiedzieli i pokazali w co pograć by nadrobić :D

i jeszcze raz poproszę - arti nie Arti. Małe a w większości czcionek wygląda ładniej niż duże A.
co ja robię tu uu uuu
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Cysorz »

Miałem nadzieję, że dokonamy złośliwej aneksji jednego stolika i ogłosimy powstanie nowego, suwerennego państwa: słynny 51. Stan! Który już zbudowany z większą niż niegdyś siłą rusza na podbój świata- jak to Amerykanie:P

Coś w rodzaju stolika tematycznego-> 51. Stan: podstawka, wariant jednoosobowy + testy dodatku. Sam nosiłem się z pewnym pomysłem: ogłosić konkurs w wariancie jednoosobowym, z tym żeby karty były losowane, tak jak "legalnie" nakazują reguły.

Możemy w coś zagrać. Mam nadzieję, że będę na Pionku dumnie nosił pomarańczową koszulkę (nie wyobrażam sobie inaczej spędzić Pionka!) a wtedy mógłbym i jakąś grę zaproponować czy wytłumaczyć:)
GambitGrelfer
Posty: 75
Rejestracja: 21 cze 2009, 15:16

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: GambitGrelfer »

Być może przegapiłem jakiś temat, ale bardzo chciałbym dowiedzieć się o dodatku New Era czegokolwiek. Bardzo chętnie zobaczyłbym jakieś spoilery kart, jeśli już są gotowe projekty ;)
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: sheva »

Bardzo dużo rzeczy jest gotowe, z tego co wiem właściwie większość! Zapraszamy na pionka coś mi się wydaje, że będzie możliwość zagrania.
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
GambitGrelfer
Posty: 75
Rejestracja: 21 cze 2009, 15:16

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: GambitGrelfer »

Z Łodzi do Gliwic ładny kawał drogi jak na imprezę trwającą od 10 do 18 ;) Chyba raczej poczekam, może chłopaki zajadą z New Age do Łodzi na MFF Grawiton 7-10 lipca.
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: sheva »

Gambit to na dwa dni zapraszamy :) nie ma migania się ;) A co do samego dodatku to wprowadza krew brud i rdzę, czyli bezpośrednią bezpardonową interakcje, karty pozwalające tanio i dużo produkować ale za to podatne na ataki, usuwa z gry liderów i wprowadza ogólne zamieszanie ;)
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Cysorz »

GambitGrelfer pisze:Z Łodzi do Gliwic ładny kawał drogi jak na imprezę trwającą od 10 do 18 ;) Chyba raczej poczekam, może chłopaki zajadą z New Age do Łodzi na MFF Grawiton 7-10 lipca.

Od 10 do 18? Przecież podobno w Łabędach nikt spać nie może bo tam Pionek trwa 24h/d:P
GambitGrelfer
Posty: 75
Rejestracja: 21 cze 2009, 15:16

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: GambitGrelfer »

A tutaj jest napisane, że od 10 do 18
kris1982
Posty: 96
Rejestracja: 18 maja 2010, 02:54

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: kris1982 »

Zakupiłem 51-Stan i mam takie pytanie. Czy ta poprawiona instrukcja która jest dostępna na Portalu wystarczy do ogarnięcia wszystkich zasad czy też posiada masę błędów? Istnieje FAQ?
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Tycjan »

kris1982 pisze:Zakupiłem 51-Stan i mam takie pytanie. Czy ta poprawiona instrukcja która jest dostępna na Portalu wystarczy do ogarnięcia wszystkich zasad czy też posiada masę błędów? Istnieje FAQ?
Jak najbardziej wystarczy, a jeżeli będziesz miał jakieś wątpliwości to albo były on już opisane na forum lub ktoś Ci odpowie na pytanie. Najważniejsze zacznij grać :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: watman »

pierwsza rozgrywka solo dla zapoznania sie z zasadami i wydaje mi sie, ze grajac zgodnie z instrukcja zrobilem mutantami 30 punktow :)
glowa mnie rozbolala, ale wiem juz, ze bede probowal walczyc o pobicie rekordu arti :>
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
trzewik

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: trzewik »

W najbliższy weekend na konwencie Avangarda będę prezentował dodatek do 51, czyli Nową Erę - zapraszam serdecznie do rozgrywek, prototyp jest w finalnej fazie, tak więc będzie można zagrać praktycznie tak jak na gotowej, wydanej grze.
ODPOWIEDZ