Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: schizofretka »

No niestety, drogi na skróty nie ma, trzeba przyjrzeć się ilustracjom potworów i wylistować kilkanaście (realistycznie, z podkładem, lakierem, washem, lakieram minimum 20 by to wyglądało). Mieszanie kolorów w grach, gdzie chcesz uzyskać powtarzalność pomiędzy jednakowymi figurkami jest raczej nie dla początkujących. Niestety, etykietki kolorów w sklepach internetowych są często zupełnie różne od koloru farby, więc trzeba się przejść do sklepu albo googlować w necie zdjęcia próbek (najłatwiej chyba poprzez porównanie palet różnych producentów, np. na dakkadakka był,fajny wątek, gdzie ludzie pokazywali różnice między odpowiednikami,starych i nowych citadeli).

Ogólnie, jeśli chodzi ci tylko o jedną grę, taniej wyjdzie zlecenie niż kupno farb, a na pewno ładniej niż własny pierwszy projekt. Malowanie,to hobby samo w sobie, zżera sporo kasy (przynajmniej do momentu posiadania kilkudziesięciu farb) i znacznie więcej czasu niż,się może wydawać.

Jeśli nie masz nigdzie sklepu stacjnarnego, możesz powiedzieć, jakie kolory cię interesują (opisać lub podać linki do ilustracji) to mogę doradzić z palety citadel i vallejo, bo te kojarzę.

P.S. ewentualni, jeśli bardziej zależy ci na uniwersalności farb niż na wierniści ilustracjom, mogę spróbować polecić ze 20 'obowiązkowych' kolorów citadel (odpowiedniki,vallejo łatwo wygooglujesz), ale proponuję przenieść dyskusję ogólną do wątku o malowaniu, nie descentowego.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Thaiphoon »

Dziękuję wszystkim za porady.
Zdaję sobie sprawę, że malowanie jest drogie i czasochłonne.
Spodziewalem się, że trzeba będzie kupić kilkadziesiąt kolorów. Aż mi się wierzyć nie chciało jak przeczytałem w temacie o malowaniu, że na początek wystarczy podstawowy zestaw od army paintera w liczbie 6 farb :-)
Nie chciałbym komuś zlecać malowania. W kolejce czeka Arkham Horror, moja przygoda z planszówkami dopiero się zaczyna :-)
@banan2
Dziękuję Ci za podanie kolorów, potraktuję je jako pierwsze w kolejności do nabycia :-)
@schzofretka
chętnie skorzystam z Twojej pomocy, ale jeśli pozwolisz to za tydzień ruszymy z tematem, gdyż właśnie rozpoczynam zaległy urlop.
pozdrawiam!
Thaiphoon
Posty: 67
Rejestracja: 14 sty 2014, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 5 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Thaiphoon »

Temat malowania tak mnie intryguje, że już teraz postanowiłem przenieść go do tematu ogólnego.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Ardel12 »

Hey, może ktoś mi powie, jak na rozgrywkę wpływają mini dodatki z sługusami overlorda? Opłaca się kupić sam polski dodatek z kartami zaniedbując figurkę oraz żetony?
Vino
Posty: 42
Rejestracja: 02 lut 2014, 22:15

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Vino »

Jedni powiedzą ze wcale inni ze wprowadzaja dodatkową warstwe "taktyczna" dla overlorda. Ogolnie używa sie ich mimo wszystko dość rzadko podczas kampanii, ale odpowiednio zagrana karta potrafi wygrac scenariusz. Osobiście mam takich zestawów 10 i uwazam ze jedne sa niemal bezwartosciowe jesli chodzie o talie, inne z kolei bardzo uniwersalne i prawie kazda karta jest przydatna. Sa tez talie z np 2 bardzo dobrymi kartami i resztą bardzo sytuacyjnych których raczej sie nie kupuje za zdobyte żetony zagrożenie bo zwyczajnie lepiej zagrać te lepsze (np królowa ariada).

Ja ostatnio wygrałem scenariusz "trzy łby jedna myśl" używając talii Spliga czego nigdy bez uzywania kart wątku mi sie nie udało. Ogólnie polecam Ci zakup ( jesli w gre wchodzi tylko wersja PL) Spliga Zaharetha
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: sirwei »

Link do Almanachu Władcy Ciemności(Podstawka) :D
https://onedrive.live.com/redir?resid=8 ... ile%2cdocx
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: TTR_1983 »

Descent: Heirs of Blood (książka z kampanią)
"Planujemy przygotowanie polskiej edycji tej publikacji. Obecnie rozmawiamy z FFG na temat szczegółów przebiegu tego procesu."
świeże info od Galakty
andruty007
Posty: 39
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:32

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: andruty007 »

Mamy jakieś dokładniejsze info co do zawartości i jakości tej księgi z kampanią?
Using Tapatalk
Awatar użytkownika
Sky Ace
Posty: 49
Rejestracja: 08 lip 2012, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Sky Ace »

32 nowe scenariusze (pewnie podzielone na akty tak jak w podstawce). Dużo info nie ma bo FFG jeszcze tego nie wydało :) Ale news doskonały.
Jorgul
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2015, 10:26

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Jorgul »

Czy wie ktoś czy można skądś ściągnąć księgę przygód do 2giej edycji Descenta po polsku bądź angielsku? Albo ma ktoś z Was zeskanowaną tę księgę?

Z góry dzięki ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: AkitaInu »

Ffg i galakta nie udostępniają ksiag przygod ;)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Gambit »

Jeśli uchował się ktoś, kto nie słyszał o Descencie, to zapraszam do mojej wideorecenzji. Tych co już słyszeli, też zapraszam :)
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Banan2 »

Galakta w ramach DnŻ wyda scenariusz kooperacyjny PL do gry Descent: Wędrówki w Mroku: – Zapomniane Dusze. Co tam jest w środku? Tylko książka ze scenariuszem, czy jakieś dodatkowe elementy? Do grania wystarczy sama podstawka?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: carlos »

Do grania wystarczy podstawka. W zestawie znajdują się dwa zestawy kart (wielkość tarot i mini american jeśli dobrze pamiętam) i mała, cienka plansza.
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ignus »

mam angielską wersję tego cuda. warto dodać, że nie ma w nim instrukcji, trzeba pobrać i samemu wydrukować.
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Fegat »

schizofretka pisze:No niestety, drogi na skróty nie ma, trzeba przyjrzeć się ilustracjom potworów i wylistować kilkanaście (realistycznie, z podkładem, lakierem, washem, lakieram minimum 20 by to wyglądało). Mieszanie kolorów w grach, gdzie chcesz uzyskać powtarzalność pomiędzy jednakowymi figurkami jest raczej nie dla początkujących. Niestety, etykietki kolorów w sklepach internetowych są często zupełnie różne od koloru farby, więc trzeba się przejść do sklepu albo googlować w necie zdjęcia próbek (najłatwiej chyba poprzez porównanie palet różnych producentów, np. na dakkadakka był,fajny wątek, gdzie ludzie pokazywali różnice między odpowiednikami,starych i nowych citadeli).

Ogólnie, jeśli chodzi ci tylko o jedną grę, taniej wyjdzie zlecenie niż kupno farb, a na pewno ładniej niż własny pierwszy projekt. Malowanie,to hobby samo w sobie, zżera sporo kasy (przynajmniej do momentu posiadania kilkudziesięciu farb) i znacznie więcej czasu niż,się może wydawać.

Jeśli nie masz nigdzie sklepu stacjnarnego, możesz powiedzieć, jakie kolory cię interesują (opisać lub podać linki do ilustracji) to mogę doradzić z palety citadel i vallejo, bo te kojarzę.

P.S. ewentualni, jeśli bardziej zależy ci na uniwersalności farb niż na wierniści ilustracjom, mogę spróbować polecić ze 20 'obowiązkowych' kolorów citadel (odpowiedniki,vallejo łatwo wygooglujesz), ale proponuję przenieść dyskusję ogólną do wątku o malowaniu, nie descentowego.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.

Nie zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Zlecenie pomalowania figurek do Descenta to około 400zł. Zestaw farb + podkład + lakier +pędzle to 100zł.
Lakier bezbarwny Pactra mat i połysk są bardzo dobre, farbki jak na coś za 4zł też nie są złe. Za 100zł kupisz ponad 20 farbek z lakierami :) Ja 6 podstawowymi barwami + złoty i srebrny (ale obie farbki są fatalnej jakości) pomalowałem prawie wszystkie. Jak mieszasz kolory to mieszaj większe ilości farb i od razu maluj wszystkie figurki z serii daną mieszanką koloru. Dzięki temu, np. wszystkie partie na figurkach będą miały ten sam odcień, a nie musisz kupować xxx farb.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: sqb1978 »

Cześć,
zbieram ekipę do rozgrania pełnej kampanii i padło pytanie odnośnie tego jak zmiana liczby graczy wpływa na przebieg kampanii.
Krótko mówiąc, chodzi o to, że nie każdy scenariusz rozegramy tak samo liczną drużyną. Zakładam, że grają te same osoby, ale może się zdażyć, że komuś wypadnie ważniejsza sprawa i nie pojawi się na sesji. Chciałbym przed rozpoczęciem kampanii wiedzieć czy to nie zepsuje gry lub balansu.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Fegat »

Nie wpływa. Rozgrywa skaluje się przy pomocy liczby przeciwników (potworków) :)
Dlatego jak rozegracie 4 partie w 4 graczy (mw + 3 bohaterów) a potem dojdzie nagle czwarty gracz to nie wpłynie on na balans pozostałych rozgrywek. Ważne tylko, aby postać dostała tyle PD co reszta bohaterów, a złota tyle co mniej więcej reszta.

Z tym, że granie w 4 i 2 bohaterów to niezłe wyzwanie, natomiast grając 3 vs MW do Mroczny ma pod górkę. No i wszystko też zależy od scenariusza, bo niektóre są prawie nie do zwyciężenia dla jeden bądź drugiej strony :P
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: sqb1978 »

Dzięki za info :)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Fegat »

Czy będą u nas robione (przez galaktę) tłumaczenia kart do zestawów figurowych? Mówię o tych zestawach z 4 bohaterami+ 3 rodzajami potworów.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Crowmaster »

Zapowiadali, ze się pojawia takie tłumaczenia. Podejrzewam, ze przy okazji następnego DnŻ
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Fegat »

Dzięki

To jeszcze coś, w jakim programie (albo jak) można zrobić mapki z descenta w formie elektroniczej?
https://cf.geekdo-images.com/images/pic1616649_md.jpg
Robię instrukcję dla znajomych z nowymi przygodami, ale jakoś średnio chce mi się fotografować plansze + je przyklejać i obrabiać :/
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: AkitaInu »

Na stronie ffg jest cos taniego :)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Fegat »

https://www.fantasyflightgames.com/en/more/tools/

Chodzi o to? Czy tylko ja mam buga, czy ta strona nie działa? :D (nie można się zalogować wchodząc w descnenta)
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Fegat »

Pytanie do kolekcjonerów descenta.

Kolekcjonujecie grę w języku polskim czy ang?
Planuję kupić kolejne rozszerzenia, szczególnie zestaw potworów + bohaterów Descent: Crown of Destiny. Ogólnie pewnie zakupie w przyszłości oprócz dużego dodatku jeszcze z jeden lub dwa z potworami. Myślę, czy opłaca się mieszać grę jezykowo... Podstawkę + dodatki posiadam po PL, a tłumaczeń do tych zestawów ani widu ani słychu... Są może gdzieś w czeluściach internetu fanowskie tłumaczenia tych zestawów?


ps. lepiej kupić descenta 1st ed + conversion kit czy 3-4 zestawy "odnowionych" modeli i grafik? :D
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
ODPOWIEDZ