Dead of Winter: A Crossroads Game / Martwa Zima: Gra rozdroży (Jonathan Gilmour, Isaac Vega)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: vojtas »

citmod pisze:Hmm teraz jak widzę w pewnym sklepie internetowym Martwą Zimę za 147 PLN, to już jakoś mniej zadowolony jestem z "Super akcji przedsprzedażowej", żeby nie powiedzieć że czuję się lekko wydymany.
Przytoczę Ci pewną historyjkę:

Był sobie gospodarz, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do pracy. Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie i rzekł do nich: "Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam". Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił. Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: "Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?" Odpowiedzieli mu: "Bo nas nikt nie najął". Rzekł im: "Idźcie i wy do winnicy!" A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: "Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych!". Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: "Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, a znosiliśmy ciężar dnia i spiekoty". Na to odrzekł jednemu z nich: "Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje i odejdź! Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?".

Brzmi znajomo? Wyciągnij z tego naukę.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

Poprosiłbym na priv nazwę tego sklepu, bo szczerze mówiąc przejrzałem internet i takowej oferty nie znalazłem
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: mig »

W wątku okazji sie pojawiło.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: mig »

[sorry, podwójny post -skasowane]
Ostatnio zmieniony 10 lip 2015, 01:09 przez mig, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

:shock: rzeczywiście - obstawiam jednak, że to pomyłka...zbadam sprawę
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: citmod »

Zacznijmy od tego, że jest to jak najbardziej możliwe, aby wydawca (czy też producent) danej rzeczy w umowie zabronił sprzedawać danego produktu po cenie niższej niż X i jest to stosowane w różnych branżach. Jednak ja wcale tego nie oczekuje.
...
Miałem tutaj już nawet napisane bodajże 6 linijek tekstu, ale stwierdziłem, że mi się nawet nie chce po raz 3 tłumaczyć co w tym podejściu jest nie fair (tym bardziej widząc po raz kolejny, absurdalny przykład ze stratą finansową). Każdy zrobi jak chce, ja jedynie wyraziłem swoje zdanie i nie mam zamiaru przekonywać wszystkich, że mojego zdania należy się słuchać. Nie taki był cel.

Edit: moja odp była skierowana do Michał M.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: sqb1978 »

Dżiiizzz... ale masz problem. Jeśli w twojej opinii jest to nie fair, to ich pozwij. Życie jest nie fair :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: kwiatosz »

Abstrahujac od samego fair czy nie, to koncept lojalnosci w stosunku do wydawcy jest chybiony. Do sklepu - jasne, sporo ma pokrywajacy sie asortyment, ale watpliwe jest, ze jeden wydawca wyda wszystkie interesujace Cie gry. No I wydawca zarabia tez na sprzedazy w sklepie, wiec kupienie w sklepie to nie jest nielojalnosc.

Z historii o winie wyciagam wniosek, ze sjesta sluzy ludziom :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: sztefyn »

kwiatosz pisze:Z historii o winie wyciagam wniosek, ze sjesta sluzy ludziom :)
Nie bardzo. Spójrz na Greków. :)
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: mat_eyo »

citmod pisze:Zacznijmy od tego, że jest to jak najbardziej możliwe, aby wydawca (czy też producent) danej rzeczy w umowie zabronił sprzedawać danego produktu po cenie niższej niż X i jest to stosowane w różnych branżach.
To się nazywa zmowa cenowa i w zasadzie jest zabronione...

Słuchaj rozumiem, że czujesz się pokrzywdzony i potraktowany nie fair, ale jeśli tyle osób z rzędu odpowiada Ci, że w tej sytuacji nie widzi problemu to może faktycznie go tam nie ma? Czy jesteś w stanie udowodnić, że wydawca miał na myśli najniższą cenę do końca świata? Może chodziło o najniższą cenę, za jaką można kupić grę bezpośrednio u wydawcy - to by się zgadzało, teraz MZ kosztuje u nich 219 zł, więc różnica jest kolosalna. Wydawca nie ma i mieć nie może wpływu na końcową cenę w innych sklepach.

Rozumiem, że jesteś rozczarowany, gdybym ja np. zakupił u wydawcy preorder, a nie dostał promki również byłbym zły. Tylko w takiej sytuacji napisałbym do nich i brakującą promkę na pewno by mi dosłano. Może również napisz do wydawcy, myślę, że Cube z radością odda Ci 2 zł.

Na koniec bardzo bronisz swojego zdania, stajesz murem wobec generalizowanie i stereotypów, a nie przeszkodziło Ci to w pośrednim nazwaniu wszystkich, którzy się tu z Tobą nie zgodzili "frajerami". Not cool Bro, not cool.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: kwiatosz »

sztefyn pisze:
kwiatosz pisze:Z historii o winie wyciagam wniosek, ze sjesta sluzy ludziom :)
Nie bardzo. Spójrz na Greków. :)
Patrzyłem, wydali pieniądze i zagłosowali, żeby ich jednak nie oddawać 8) Ale nie miejsce na spory polityczne, historia o winnicy uczy nas jednak, że sjestować warto :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Banan2 »

mat_eyo pisze:
citmod pisze:Zacznijmy od tego, że jest to jak najbardziej możliwe, aby wydawca (czy też producent) danej rzeczy w umowie zabronił sprzedawać danego produktu po cenie niższej niż X i jest to stosowane w różnych branżach.
To się nazywa zmowa cenowa i w zasadzie jest zabronione...

Słuchaj rozumiem, że czujesz się pokrzywdzony i potraktowany nie fair, ale jeśli tyle osób z rzędu odpowiada Ci, że w tej sytuacji nie widzi problemu to może faktycznie go tam nie ma?
+1
Jak za rok będzie wyprzedaż MZ w jakimś sklepie za np. 140 PLN to też będzie płacz, pozywanie do sądu Cube :wink: , itp, itd. Ludzie wyluzujcie! Przedsprzedaż MZ była świetnie zorganizowana i w świetnej cenie otrzymaliśmy produkt wysokiej klasy.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Michał M »

mat_eyo pisze:
citmod pisze:Zacznijmy od tego, że jest to jak najbardziej możliwe, aby wydawca (czy też producent) danej rzeczy w umowie zabronił sprzedawać danego produktu po cenie niższej niż X i jest to stosowane w różnych branżach.
Rozumiem, że jesteś rozczarowany, gdybym ja np. zakupił u wydawcy preorder, a nie dostał promki również byłbym zły. Tylko w takiej sytuacji napisałbym do nich i brakującą promkę na pewno by mi dosłano. Może również napisz do wydawcy, myślę, że Cube z radością odda Ci 2 zł.
Przecież nie chodzi o pieniądze, ale o zasadę!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: mat_eyo »

Ale o jaką zasadę? Według kolegi Cube popełniło błąd, nie pozwoli im ten błąd naprawić. W zwracaniu tych dwóch zł też nie chodzi o kwotę, a o sam fakt.
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Qlaqs »

Dają możliwość preorderu, dorzucają promkę, zchodzą z ceny... a ludzie i tak znajdą powód by narzekać...

Jednak ludzie to "parapety".

Jak Tobie nie zależy to sprzedaj mi promkę za 2zł i będzie się Tobie portfel i stan gry zgadzał z tym co na rynku.
Ja chętnie kupię :D

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Michał M »

mat_eyo pisze:Ale o jaką zasadę? Według kolegi Cube popełniło błąd, nie pozwoli im ten błąd naprawić. W zwracaniu tych dwóch zł też nie chodzi o kwotę, a o sam fakt.
To była ironia.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: rattkin »

citmod pisze: Kwestia jest jeszcze taka, że ty sprzedając mi grę za 50 PLN nic na tym nie zarobisz (Nawet jak byś sprzedał mi za 150), a sklep internetowy sprzedając za 148 nadal będzie miał z tego zysk. Także twój przykład nie bardzo się nadaje.
Wybacz, ale absolutnie nie rozumiem zależności. Myślałem, że chodzi o promocję wydawcy, a nie o to ile ktoś zarabia na odsprzedaży.
citmod pisze: Co do kwestii dobra luksusowego, to zgodzę się, że gry planszowe takim dobrem są, aczkolwiek nie zgodzę się, że popyt jest większy niż podaż.
Nie musisz się zgadzać. Fakty od tego się nagle nie zmienią. Gry planszowe (z racji cyklu wydawniczego i nakładów logistycznych) są dobrem efemerycznym i bardzo szybko uzyskują status białych kruków. Kupienie zafoliowanych gier, które wyszły więcej niż 5 lat temu, często jest bardzo skomplikowaną operacją, a nierzadko wręcz już niemożliwą.
citmod pisze: Edit: Z tym uogólnianiem Polaków też mogłeś sobie darować.
Mogłem, ale nie chciałem, szczególnie, że zaprezentowałeś postawę, która jest bardzo kontrowersyjna i posłużyła za tło dla podsumowania. Nijak to było powiązane z zaniżaniem czyjejkolwiek wartości.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Maxxx76 »

Tym bardziej, że "przedsprzedaż" to tylko i wyłącznie sprzedawanie produktu przed jego oficjalnym pojawieniem się na rynku. Rabat cenowy, to już wyłącznie wola sprzedawcy...
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: powermilk »

Hmm... ja tam zdecydowałem się na przedsprzedaż ze względu na promkę, którą pewno w normalnym sklepie nie nabędę. A że ktoś kupi za 147 + koszt przesyłki, to co mnie to. Nadal uważam, że Cube zrobił fajną promocję.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: mat_eyo »

Akurat wtedy nie miałem wolnej gotówki, zamówiłem w przedsprzedaży w 3Trolle za 154 zł ;) a promki mi było na tyle żal, że ostatnio odkupiłem ją od kogoś za 25 zł. Akcja przedsprzedażowa faktycznie im się udała, następnym razem pewnie skorzystam.
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: sztefyn »

Ktoś poratuje instrukcją pl w pdf? Komu mam podesłać maila w tej sprawie? :D
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: adman »

Ja mam podobnie jak np. kupuję używkę w dziale sprzedam/wymienię. Cieszę się, że trafiłem okazję, a potem okazuje się, że ktoś sprzedaje taniej. :x
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

Miałem racje - była to pomyłka, cena została już poprawiona na stronie
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Trolliszcze »

To może ja napiszę od siebie parę słów, żeby trochę zmienić kierunek, w jakim zmierza ta dyskusja :)
Miałem wczoraj okazję zagrać w DoW i byłem miło zaskoczony. Ogólnie rzecz biorąc, nie przepadam za grami kooperacyjnymi (z pewnymi wyjątkami), a tutaj jednak kooperacja w dużej mierze polega na podejmowaniu własnych wyborów. Karty są tajne, cele są tajne i nikt mi nie może kazać nic zrobić, "bo tak będzie lepiej dla wszystkich". I to jest naprawdę spoko. Niestety, nie było zbyt wiele napięcia, ale to dlatego, że szło nam baardzo łatwo. Okazało się, że nikt nie miał zdrajcy, a na kostce ani razu nie wypadł nam "ząbek". Znajomy, który przywiózł grę, zarzekał się, że to ewenement i normalnie postaci giną jak muchy ;)

Ale jest też ode mnie spory minus. Tłumaczenie kart rozdroży. W jednej rozgrywce mieliśmy okazję przeczytać tylko kilka, a na wszystkich dało się znaleźć mniejsze bądź większe błędy. Nie chcę pisać, że widać brak redakcji, bo może ktoś tę redakcję robił, ale jakość przekładu pozostawia dużo do życzenia. Szkoda, bo to nie pierwsze polskie wydawnictwo, które takie rzeczy traktuje po macoszemu. Profesjonalna redakcja przy takiej ilości tekstu naprawdę nie jest aż tak kosztowna.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: rattkin »

Trolliszcze pisze:Okazało się, że nikt nie miał zdrajcy, a na kostce ani razu nie wypadł nam "ząbek". Znajomy, który przywiózł grę, zarzekał się, że to ewenement i normalnie postaci giną jak muchy ;)
Ilekroć w to gram, jestem PRZEKONANY, że kostka jest lewa i obciążona w kierunku ząbka :). W jednej grze wyrzuciliśmy go 4 razy pod rząd.
ODPOWIEDZ