KeyForge (Richard Garfield)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: warlock »

https://archonarcana.com/Sets

Polecam tę stronkę jak ktoś szuka informacji o KeyForge'u ;)
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 729
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 151 times
Been thanked: 155 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Seykan »

Mi się też dużo Marsa trafia, pół czerwonych talii, a Cieni na złość jedną.. dokupiłem kilka paczek jeszcze i jak znowu większość to będzie Mars to będę zły :P Już nawet nie chodzi o to, że nie do końca mi ten dom siedzi, ale liczę na różnorodność.
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: trance-atlantic »

A to ja mam odwrotnie - mimo że większość moich talii pochodzi z serii czerwonej i niebieskiej, to Mars występuje najrzadziej ze wszystkich domów (poza Nautilianami). Za chwilę jednak statystyki mogą się zmienić na korzyść tych ostatnich, bo jadą kolejne Mroczne Przypływy :twisted:
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: AntBehindLeaf »

Może uzbiera się parę osób do pogrania :)

viewtopic.php?f=49&t=73580
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: seki »

No dobra. Wciągnęło i mnie. 2 dni 4 partie dwoma taliami. Syn tak był ciekawy kolejnych talii, że otworzyliśmy też i trzecią. Bardzo zaskoczyło mnie to, że każda talia jest mocno inna a jednocześnie każda z nich wydaje się być grywalną.

Tatiana (Sas 72), logos/mars/sanctum ma talię mocno opartą na bonusowych emberach i sporym dobieraniu kart.

Józef (Sas 60) mimo niższego sasu wydaje się być mocniejszy dla początkujących graczy. Mój syn chce tylko nim grać i raz osiągnął łatwe zwycięstwo nade mną gdy grałem Tatianą. Dis/logos/cienie talia która sama z siebie nie pozyskuje wiele emberu ale łatwo go kradnie, i ma mega silne efekty w domu dis i ma ogólnie wysoką kontrolę nad emberem i stworzeniami. Siłę stworzeń ma niewielką.

Rebeka (Sas 62) rzymozaury/cienie/sanctum nie graliśmy ale zaskakuję ogromną siłą rażenia (128 kontra 85 Tatiana i 58 Józef) a to dzięki silnym stworzeniom i ogromnej ilości bonusowych obrażeń (ciekawostka w talii znalazły się aż 4 kopie stworzenia ze wzmocnieniem trzema bonusami obrażeń a więc losowo doszło na inne karty aż 12 obrażeń). Oprócz tego zdolność przejmowania emberu ma jeszcze większą od Józefa.

Każda talia inna to duży plus. Bardzo jestem ciekaw co mnie spotka jeszcze w kolejnych 9 jakie zakupiłem.

Co do rozgrywki to pierwsza rozgrywka była taka sobie. Nie umiałem dostrzec głębi jaka kryje się w tych taliach. Ale z każdą kolejną partia było coraz lepiej i gra zaskakuje mnie ciekawymi efektami. Między partiami stale myślałem o tym jaki znaleźć sposób na ciężkiego przeciwnika aż w końcu do głowy przyszło mi kilka kluczowych zachowań taktycznych, które w rozgrywce dały ogromną satysfakcję.

Karty wydają się dobrej jakości, obrazki bardzo mi się również podobają. Tekst mógłby być nieco większy, zwłaszcza gdy chcemy się zapoznać z efektami kart przeciwnika a więc jest on dalej bądź nawet do góry nogami gdy gamy na przeciwko siebie. Ale kwestia problemu wielkości czcionki to zapewne specyficzny problem gracza w wieku, w którym wada wzroku dokucza. Mimo to nie jest źle, bywalo gorzej (Waleczne pixele nawet nie weszły na stół bo nie dałem rady czytać kart).

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak dobrze mechanicznie to funkcjonuje, zasady stosunkowo łatwe (jak na zaawansowaną karcianke) z ciekawymi decyzjami i dużą satysfakcją z poznawania nowej talii. Przy czym przez poznawanie mam na myśli nie okrywanie nowych kart w sensie dosłownym, a poznawanie synergii pomiedzy ich efektami, timeingiem zagrywania kart i w ogóle całą głębią możliwości jaką Keyforge niewątpliwie oferuje. Jestem pod wrażeniem algorytmu tworzącego talie i trzeba przyznać, że Keyforge jest niesamowicie oryginalną grą właśnie dzięki tym unikatowym taliom.

Przypominają mi się dobre karciane potyczki w Grę o tron LCG ale zdecydowanie wolę Keyforge bo nie wymaga budowania talii Hurra! A mimo to zapewnia asymetrię talii i synergię między kartami. Głębia jest jak dla mnie podobna, walki są równie krwawe i zacięte. Reasumując cieszę się z zakupu i przyłączam się do polecajek! To bardzo dobra karcianka.

Ps. Myślałem, że gra jest szybsza a tu partie od 40 min nawet do 1,5 godziny.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2577
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1171 times
Been thanked: 461 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: polwac »

A pomysł, że turniejowi graliśmy z limitem czasu 35min minut :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Iqashi
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2019, 23:32

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Iqashi »

Witam. W związku z promocją na rebelu chciałem dokupić trochę talii. Mam pytanie odnośnie ostatniego dodatku i mechaniki pływów. Czy dobrze się ona skaluje z wcześniejszymi dodatkami? Czy jeśli zamierzam grać różnymi zestawami to nie warto jej kupować?
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: dwaduzepe »

Iqashi pisze: 12 lis 2021, 07:48 Witam. W związku z promocją na rebelu chciałem dokupić trochę talii. Mam pytanie odnośnie ostatniego dodatku i mechaniki pływów. Czy dobrze się ona skaluje z wcześniejszymi dodatkami? Czy jeśli zamierzam grać różnymi zestawami to nie warto jej kupować?
Te talie sa po 9 zl - to nawet warto kupic kilka talii z nowej serii i samemu sie przekonac jak to dziala z poprzednimi:)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: brazylianwisnia »

Myślicie ze cyfrowy KF będzie w pełni połączony z fizycznym - skanuje deck i gram nim online czy będzie to osobny byt?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: seki »

Ja myślę, że będzie można wybrać swoje decki ale trzeba płacić za nie ponownie. Jak w większości aplikacji, mimo posiadania egzemplarza gry za granie w aplikacji płacić trzeba. Pytanie tylko ile za deck.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2465
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 572 times
Been thanked: 279 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Markus »

brazylianwisnia pisze: 12 lis 2021, 10:38 Myślicie ze cyfrowy KF będzie w pełni połączony z fizycznym - skanuje deck i gram nim online czy będzie to osobny byt?
Ciągle zastanawiam się skąd ta wiara ludzi w to że FFG zrobi kiedykolwiek wersję digital KF 😄
Ja zwątpilem po ok 1,5 roku od premiery.
Teraz kiedy KF jest praktycznie martwy, nie widzę podstaw aby FFG zrobilą tę apkę (wiem, wiem, mówią że zrobią 😄😄😄, ale to tylko korpo gadka).

Polecam KF ktory jest zrobiony w oparciu o www. Śmiga nieźle i chyba wystarczy do luźnego grania online
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: brazylianwisnia »

Markus pisze: 12 lis 2021, 11:04
brazylianwisnia pisze: 12 lis 2021, 10:38 Myślicie ze cyfrowy KF będzie w pełni połączony z fizycznym - skanuje deck i gram nim online czy będzie to osobny byt?
Ciągle zastanawiam się skąd ta wiara ludzi w to że FFG zrobi kiedykolwiek wersję digital KF 😄
Ja zwątpilem po ok 1,5 roku od premiery.
Teraz kiedy KF jest praktycznie martwy, nie widzę podstaw aby FFG zrobilą tę apkę (wiem, wiem, mówią że zrobią 😄😄😄, ale to tylko korpo gadka).

Polecam KF ktory jest zrobiony w oparciu o www. Śmiga nieźle i chyba wystarczy do luźnego grania online
Może z oficjalnego info ze tworzą wersję digital? Podali nawet że Stainless games ma się tym zająć.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 937
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: sliff »

To już jest raczej koniec keyforga. Pandemia zabiła zalążek sceny turniejowej + problemy z balansowaniem w turniejach + jakieś wewnętrzne kłopoty w FFG.

Mocno wątpie nawet aby ten 6 set kiedykolwiek wyszedł. Conawyjżej wrócą do pomysłu jako druga edycja.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: brazylianwisnia »

sliff pisze: 12 lis 2021, 12:24 To już jest raczej koniec keyforga. Pandemia zabiła zalążek sceny turniejowej + problemy z balansowaniem w turniejach + jakieś wewnętrzne kłopoty w FFG.

Mocno wątpie nawet aby ten 6 set kiedykolwiek wyszedł. Conawyjżej wrócą do pomysłu jako druga edycja.
Moim zdaniem zauważyli problem i przeniosą wszystko do neta. Nie rozumiem po co by zapowiadali taki ruch gdyby im nie zależało. Gdybym to było coś jak Age of Sigmar - kupuje fizyczny deck, skanuje i gram nim przez neta to mogłoby ładnie zarabiać.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2465
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 572 times
Been thanked: 279 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: Markus »

Jeżeli ktoś planował zakup Masowej Mutacji w Rebelu w dobrej cenie to..... jest już za późno.
WYPRZEDAŁ SIĘ cały set "Masowa Mutacja" (pl)
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: trance-atlantic »

Już chyba parę dni temu ;) Chociaż najpierw Rebel zdjął singlowe talie dla wszystkich setów, ale później wszystkie wróciły, poza MM ofkors.
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
szymuss
Posty: 409
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: szymuss »

Czyli gra umarła? Ja zakupiłem 2 sety ,bo właśnie cena mnie skusiła... Pytanie czy wróci scena turniejowa w Większych miastach czy idzie to na digital czy wiadomo cokolwiek? Oczywiście zawsze zostaje granie w domowym zaciszu jak w Warhamera inwazje:) ,której nigdy nie sprzedam:) Ja jeżeli chodzi o tą grę będę nowicjuszem stąd pytanie czy warto w nią inwestować, czy raczej jak pisałem na początku koniec tej gry niestety? Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: BOLLO »

szymuss pisze: 26 sty 2022, 00:38 Czyli gra umarła? Ja zakupiłem 2 sety ,bo właśnie cena mnie skusiła... Pytanie czy wróci scena turniejowa w Większych miastach czy idzie to na digital czy wiadomo cokolwiek? Oczywiście zawsze zostaje granie w domowym zaciszu jak w Warhamera inwazje:) ,której nigdy nie sprzedam:) Ja jeżeli chodzi o tą grę będę nowicjuszem stąd pytanie czy warto w nią inwestować, czy raczej jak pisałem na początku koniec tej gry niestety? Pozdrawiam:)
Obiło mi się o uszy że mają zrobić kolejne algorytmy i druki maja wrocic. Ale czy tak się stanie czy zrobią nową gre o podobnym działaniu tego nie wiem. Swoją drogą to ciekawe ile hakerzy chcieli kasiory za przywrócenie algorytmu na prawidłowe tory? Ktoś o tym ataku coś więcej słyszał?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: brazylianwisnia »

BOLLO pisze: 26 sty 2022, 14:29
szymuss pisze: 26 sty 2022, 00:38 Czyli gra umarła? Ja zakupiłem 2 sety ,bo właśnie cena mnie skusiła... Pytanie czy wróci scena turniejowa w Większych miastach czy idzie to na digital czy wiadomo cokolwiek? Oczywiście zawsze zostaje granie w domowym zaciszu jak w Warhamera inwazje:) ,której nigdy nie sprzedam:) Ja jeżeli chodzi o tą grę będę nowicjuszem stąd pytanie czy warto w nią inwestować, czy raczej jak pisałem na początku koniec tej gry niestety? Pozdrawiam:)
Obiło mi się o uszy że mają zrobić kolejne algorytmy i druki maja wrocic. Ale czy tak się stanie czy zrobią nową gre o podobnym działaniu tego nie wiem. Swoją drogą to ciekawe ile hakerzy chcieli kasiory za przywrócenie algorytmu na prawidłowe tory? Ktoś o tym ataku coś więcej słyszał?
Pierwsze słyszę ze był jakiś atak. Wersja oficjalna to algorytm się zapetlil.
Oficjalnie też zapowiedzieli wersję cyfrowa i następny dodatek. Chętnie zeskanowałbym decki i pograł kiedy mam tylko ochotę przez neta.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
szymuss
Posty: 409
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: szymuss »

brazylianwisnia pisze: 26 sty 2022, 17:30
BOLLO pisze: 26 sty 2022, 14:29
szymuss pisze: 26 sty 2022, 00:38 Czyli gra umarła? Ja zakupiłem 2 sety ,bo właśnie cena mnie skusiła... Pytanie czy wróci scena turniejowa w Większych miastach czy idzie to na digital czy wiadomo cokolwiek? Oczywiście zawsze zostaje granie w domowym zaciszu jak w Warhamera inwazje:) ,której nigdy nie sprzedam:) Ja jeżeli chodzi o tą grę będę nowicjuszem stąd pytanie czy warto w nią inwestować, czy raczej jak pisałem na początku koniec tej gry niestety? Pozdrawiam:)
Obiło mi się o uszy że mają zrobić kolejne algorytmy i druki maja wrocic. Ale czy tak się stanie czy zrobią nową gre o podobnym działaniu tego nie wiem. Swoją drogą to ciekawe ile hakerzy chcieli kasiory za przywrócenie algorytmu na prawidłowe tory? Ktoś o tym ataku coś więcej słyszał?
Pierwsze słyszę ze był jakiś atak. Wersja oficjalna to algorytm się zapetlil.
Oficjalnie też zapowiedzieli wersję cyfrowa i następny dodatek. Chętnie zeskanowałbym decki i pograł kiedy mam tylko ochotę przez neta.
a scena turniejowa obecnie jest? Jakiś Wrocław / Kraków coś się dzieje?:) Ogólnie jeżeli chodzi o trudność gry to jak ocenicie ją w porównaniu do WHI / conquest 40 000?:) itp?:) pzdr
pwoloszun
Posty: 453
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1740 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: pwoloszun »

brazylianwisnia pisze: 26 sty 2022, 17:30 Chętnie zeskanowałbym decki i pograł kiedy mam tylko ochotę przez neta.
Ale przeciez mozesz to zrobic w dowolnej chwili

https://thecrucible.online/
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: brazylianwisnia »

pwoloszun pisze: 26 sty 2022, 20:10
brazylianwisnia pisze: 26 sty 2022, 17:30 Chętnie zeskanowałbym decki i pograł kiedy mam tylko ochotę przez neta.
Ale przeciez mozesz to zrobic w dowolnej chwili

https://thecrucible.online/
Można sobie tutaj zeskanować swój deck i grać? Działa to w zautomatyzowany sposób jak np Duels of the Planeswalkers?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4677
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: warlock »

Skanujesz kody do oficjalnej aplikacji Keyforge'a, a potem wklejasz link do swojej talii na thecrucible ;). I grasz swoją talią.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: BOLLO »

brazylianwisnia pisze: 26 sty 2022, 17:30
BOLLO pisze: 26 sty 2022, 14:29
szymuss pisze: 26 sty 2022, 00:38 Czyli gra umarła? Ja zakupiłem 2 sety ,bo właśnie cena mnie skusiła... Pytanie czy wróci scena turniejowa w Większych miastach czy idzie to na digital czy wiadomo cokolwiek? Oczywiście zawsze zostaje granie w domowym zaciszu jak w Warhamera inwazje:) ,której nigdy nie sprzedam:) Ja jeżeli chodzi o tą grę będę nowicjuszem stąd pytanie czy warto w nią inwestować, czy raczej jak pisałem na początku koniec tej gry niestety? Pozdrawiam:)
Obiło mi się o uszy że mają zrobić kolejne algorytmy i druki maja wrocic. Ale czy tak się stanie czy zrobią nową gre o podobnym działaniu tego nie wiem. Swoją drogą to ciekawe ile hakerzy chcieli kasiory za przywrócenie algorytmu na prawidłowe tory? Ktoś o tym ataku coś więcej słyszał?
Pierwsze słyszę ze był jakiś atak. Wersja oficjalna to algorytm się zapetlil.
Oficjalnie też zapowiedzieli wersję cyfrowa i następny dodatek. Chętnie zeskanowałbym decki i pograł kiedy mam tylko ochotę przez neta.
https://www.reddit.com/r/boardgames/com ... re_attack/

Trezewik to potwierdzil ostatnio na planszówkach TV. Sprawa dosyc głośna wiec nie wiem jak to cie mogło ominąć.
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 28 times

Re: KeyForge (Richard Garfield)

Post autor: birdm »

Zapytam jako świeżak w temacie KF. Kupiłem 6 decków czerwonych(Zew Archontów) i 6 decków fioletowych(Zderzenie Światów). Na razie rozegrałem parę partii czerwonymi taliami. Niestety Masowa Mutacja wyprzedana, a przypływ mnie jakoś nie przekonuje(nie grałem, to zaczytane z sieci). I teraz pytanie - czy kupić coś jeszcze, w końcu ceny dość atrakcyjne, a jeśli kupić, to które talie(z którego wydania)? Prawdopodobnie nowe edycje się szybko nie pojawią(o ile w ogóle się pojawią) i gra może przestać być dostępna. Z 2 strony, jeśli faktycznie coś się pokaże, to czy warto inwestować w "stare" serie? A może po prostu 12 talii starczy "na wieki"? Stwierdzam, że mam w tym temacie syndrom FOMO :lol: Co sądzicie?
ODPOWIEDZ