Great Western Trail (Alexander Pfister)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
IrasArgor
Posty: 384
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 130 times
Been thanked: 74 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: IrasArgor »

brazylianwisnia pisze: 16 sie 2021, 09:38
IrasArgor pisze: 16 sie 2021, 08:49
hipcio_stg pisze: 16 sie 2021, 07:17 Czyli zapowiada się drugi TTR.
Właśnie bałem się takiego określenia bo oczekuję, od tego typu gier o wiele bardziej daleko idących zmian niż tylko mikro zasady plus jakiś twist na nowej mapie.
Nowa mapa, budynki, krowy i twist to chyba dość spore zmiany. Gdyby zmienili główna mechanikę to po co łączyć to w serie?
Zobaczymy bo ja jestem ciągle bardzo zainteresowany :lol: . To bardziej strach przed rozczarowaniem, że zamiast Kansas City dostanę Wellington :wink: . Marudzę bo uwielbiam tą grę i nie chcę by czar prysł ale i tak kupię bo ten typ tak ma :roll: .
poxi
Posty: 241
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 110 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: poxi »

Jeżeli gry w serii będą miały tyle wspólnego, co jeden z drugim Brassem, to myślę, że będzie to mieć sens.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

poxi pisze: 16 sie 2021, 11:14 Jeżeli gry w serii będą miały tyle wspólnego, co jeden z drugim Brassem, to myślę, że będzie to mieć sens.
Czegos takiego chyba należy się spodziewać.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Ryszard2280
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2021, 18:04
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Ryszard2280 »

IrasArgor pisze: 13 sie 2021, 13:19
brazylianwisnia pisze: 13 sie 2021, 13:17
Ryszard2280 pisze: 13 sie 2021, 12:38 Czy ktoś przypuszcza jak będzie cena dodruku?
Dodruku juz nie będzie bo będzie wydana nową edycja. Strzelam że 180-200zl.
Boje się, że może być wyższa jako "odświeżona, ładniejsza" następczyni. 200 zł po maksymalnych rabatach. Jakoś tych kolorowych kowbojów i cielaczki trzeba sobie odbić 😉.
Ale np. teraz można zamówić nową wersję w Gandalfie za 144 zł, może warto?
autopaga
Posty: 1438
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: autopaga »

U mnie gwt bez dodatku ma oczko niżej na bgg niż z dodatekiem, dzięki któremu ląduje w top10 ulubionych euro. Więc polecam brać obecną z dodatkiem, dodatek do nowej nie wiadomo kiedy będzie.
poxi
Posty: 241
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 110 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: poxi »

Na bgg wspomniano, że dodatek do 2ed. ma być wydany na początku przyszłego roku. Tyle, że to angielska wersja. Mam nadzieję, że w Polsce nie będziemy na niego długo czekać.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1604
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 551 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: eveni »

poxi pisze: 16 sie 2021, 15:01 Na bgg wspomniano, że dodatek do 2ed. ma być wydany na początku przyszłego roku. Tyle, że to angielska wersja. Mam nadzieję, że w Polsce nie będziemy na niego długo czekać.
Ciekawe czy nowa wypraska gry podstawowej pomieści elementy dodatku.

Ja mówię pas nowem wydaniu. Mam teraz podstawkę i dodatek, nakładki na planszetki, monetki. Wszystko mieści się w pudełku od podstawki, karty w koszulkach, żetony w woreczkach. Szkoda, że nie będzie można dokupić nowych kart, budynków i trybu solo, ale nie wydam 200+ żeby to mieć.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

autopaga pisze: 16 sie 2021, 14:20 U mnie gwt bez dodatku ma oczko niżej na bgg niż z dodatekiem, dzięki któremu ląduje w top10 ulubionych euro. Więc polecam brać obecną z dodatkiem, dodatek do nowej nie wiadomo kiedy będzie.
Głowna atrakcją dodatku są żetony wymiany które już tu są. Myślę że nowy dodatek też trochę ulepszy w stosunku do obecnego tak jak podstawka. Nie rozumiem dlaczego nie jest to wersja odrazu z dodatkiem ale cóż.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
autopaga
Posty: 1438
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: autopaga »

Żetony wymiany nie są główną zmianą ja mogę grać bez nich. Główna zmiana to góra planszy i domki umożliwiające zrzucanie dwójek.
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: bardopondo »

A wedlug mnie główną zmianą dodatku jest to że nie ciśnie się od razu do Kansas tylko do St. Louis ;)
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1128
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 885 times
Been thanked: 644 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: bajbaj »

autopaga pisze: 16 sie 2021, 22:43 Żetony wymiany nie są główną zmianą ja mogę grać bez nich. Główna zmiana to góra planszy i domki umożliwiające zrzucanie dwójek.
Made my evening tymi domkami umożliwiającymi zrzucanie dwójek... Pamiętam takie z dzieciństwa😂😂😂

Co do dodatku, to dla mnie główna zmiana to przejście od statycznego rynku, takiego samego dla wszystkich graczy, na rzecz możliwości dostosowania go do taktyki gry. Też na pewno będę się wahał czy kupić którąś z nowych wersji. Do obecnej wersji mam podstawkę, dodatek, świetny drewniany insert, nakładki z pleksi... czego więcej mi potrzeba...
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: playerator »

bajbaj pisze: 16 sie 2021, 23:23 (...) mam podstawkę, dodatek, świetny drewniany insert, nakładki z pleksi... czego więcej mi potrzeba...
klik... . . . . :mrgreen:
Spoiler:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: pioter123 »

staniach21 pisze: 17 sty 2021, 02:28
Spoiler:
Odpisali Ci coś? Bo mi tylko, że nikt się do nich o to nie zgłaszał?
Ale tak wlasciwie to mozna losowac z woreczka i wtedy te wyciecia nie sa problemem?

Z innej beczki, jakie inserty posiadacie, ktos testowal moze Sloyce? Must-have czy da sie obejsc bez tego? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 93 times
Been thanked: 93 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Rigidigi »

pioter123 pisze: 19 sie 2021, 01:42 Ale tak wlasciwie to mozna losowac z woreczka i wtedy te wyciecia nie sa problemem?

Z innej beczki, jakie inserty posiadacie, ktos testowal moze Sloyce? Must-have czy da sie obejsc bez tego? :mrgreen:
Ja mam. Jest lekki, idealnie dopasowany i przy tym tani. Dodatek też się mieści idealnie.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: hipcio_stg »

Ja ostatnio nabyłem 4 takich jegomości:

Obrazek

https://allegro.pl/oferta/zolnierz-kowb ... YzhkMTc%3D

Cena bardzo dobra, wielkość idealna. Będę malował kapelusze, lub dorobię bandany materiałowe w kolorach. W tej cenie to dla mnie był strzał w 11 ;) Polecam.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 798
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 506 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: rav126 »

Hmm, w sumie to można użyć postacie z Western Legends. Dzięki!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

Wrzuć zdjęcia jak wyglądają na żywo bo metalowe żołnierzyki w tej cenie to może być mega pomysł.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: hipcio_stg »

Wygląda dokładnie jak na zdjęciu. Dawno temu podobne żołnierzyki można było trafić w kinder niespodziankach. To dokładnie taki sam produkt. Uważam, że cena bardzo dobra. Muszę tylko spróbować pomalować kapelusze i gwiazdy ;)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4137
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 942 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: brazylianwisnia »

hipcio_stg pisze: 22 sie 2021, 00:12 Wygląda dokładnie jak na zdjęciu. Dawno temu podobne żołnierzyki można było trafić w kinder niespodziankach. To dokładnie taki sam produkt. Uważam, że cena bardzo dobra. Muszę tylko spróbować pomalować kapelusze i gwiazdy ;)
Jestem ciekaw jak to poprostu komponuje się z plansza i innymi elementami gry.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 552
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 122 times
Been thanked: 410 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Gribbler »

Na Man vs Meeple pojawiło się porównanie obu edycji: https://youtu.be/d3sfIeMclWo
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 996
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 379 times
Been thanked: 812 times
Kontakt:

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Apos »

^heh właśnie piszę o tym post ;)

Dobre porównanie i pogadanka o starej vs nowej wersji GWT.

https://www.youtube.com/watch?v=d3sfIeMclWo

Jak GWT z dodatkiem to moje top10, to nowa edycja na razie mnie nie rusza. Te drobne zmiany w mechanice są na plus, ale co do designu mam mieszane uczucia. Podoba mi się umiejscowienie toru kolei w innym miejscu planszy.
Czekanie na nową edycję dodatku Kolej na Północ to kolejny faktor, aby po prostu ogrywać obecne, kompletne wydanie.

Dla osób, które nie miały do czynienia z tym tytułem, nowe wydanie może okazać się dobrą propozycją, ze względu na te małe zmiany i dodanie elementu zarządzania kartami z dodatku.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: detrytusek »

Czy ja dobrze widzę, że wywalili najładniejsze krówki ever czyli west highland i zastąpili brzydalowatymi shorthorn-ami? No to jest ostateczny gwóźdź ... :P

Swoją drogą, że też się jeszcze nie rozpętała gównoburza jak to trzeba było w nowej wersji wprowadzić czarnoskórego i kobietę w imię poprawności to się dziwię.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
buhaj
Posty: 1049
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 870 times
Been thanked: 524 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: buhaj »

detrytusek pisze: 24 sie 2021, 11:29 Czy ja dobrze widzę, że wywalili najładniejsze krówki ever czyli west highland i zastąpili brzydalowatymi shorthorn-ami? No to jest ostateczny gwóźdź ... :P

Swoją drogą, że też się jeszcze nie rozpętała gównoburza jak to trzeba było w nowej wersji wprowadzić czarnoskórego i kobietę w imię poprawności to się dziwię.
Była. Nie pamiętam tylko gdzie ją czytałem :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 477 times
Been thanked: 447 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: Shodan »

GWT 2 edycja ma mieć premierę na GenCon z SCD 70$. Ciekawe jaka będzie cena polskiej edycji. Po tym co było ze Szczękami Lwa może wcale nie być niższa.
https://boardgamegeek.com/geekpreview/4 ... 21-preview
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1128
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 885 times
Been thanked: 644 times

Re: Great Western Trail (Alexander Pfister)

Post autor: bajbaj »

Shodan pisze: 03 wrz 2021, 19:43 GWT 2 edycja ma mieć premierę na GenCon z SCD 70$. Ciekawe jaka będzie cena polskiej edycji. Po tym co było ze Szczękami Lwa może wcale nie być niższa.
https://boardgamegeek.com/geekpreview/4 ... 21-preview
GWT jest w pełni niezależne językowo. Spolszczona będzie chyba tylko instrukcja. W takiej sytuacji koszty produkcji są w zasadzie takie same (część druku międzynarodowego), a koszty krajowej dystrybucji niższe, ponieważ mamy niższe pensje w PL. Obstawiam więc, że polskie SCD będzie poniżej 70$.
ODPOWIEDZ