Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

znam, też dobre, ale to nie to.
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Eldritch Horror

Post autor: to tylko ja »

A ja polecam American McGee's Alice OST: https://www.youtube.com/watch?v=sOeubRGrPVs
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

to tylko ja pisze:A ja polecam American McGee's Alice OST: https://www.youtube.com/watch?v=sOeubRGrPVs
+1
Genialnie buduje klimat!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: donmakaron »

Endura! Klimatyczna muzyka inspirowana mitami HPL.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Pytanie do szczęśliwych posiadaczy polskiej edycji Gór Szaleństwa. Jakie koniec końców poprawione karty dorzuciła Galakta do tego dodatku?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: carlos »

Bary pisze:Pytanie do szczęśliwych posiadaczy polskiej edycji Gór Szaleństwa. Jakie koniec końców poprawione karty dorzuciła Galakta do tego dodatku?
Poprawione karty to "Zgłębianie pustki"(x2) i "Rubin z R'lyeh". :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gambit »

pan_satyros pisze:Ktoś podawał kiedyś świetną muzykę do Lovecrafta. Znam już Nox Arcana, znam Musica Cthulhiana, ale było coś jeszcze i na śmierć zapomniałem co ...
Pamiętacie może?
My czasem grywamy przy tym:
https://www.youtube.com/watch?v=t0URLGs ... IcXRbzu8MH
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: vojtas »

pan_satyros pisze:Ktoś podawał kiedyś świetną muzykę do Lovecrafta. Znam już Nox Arcana, znam Musica Cthulhiana, ale było coś jeszcze i na śmierć zapomniałem co ...
Pamiętacie może?
To byłem ja. Kerovnian.

Ogólnie polecam dark ambient. Krótki przewodnik po subgatunkach DA z podanymi utworami i wykonawcami:
https://www.youtube.com/watch?v=r6nLKCJ ... 7BB04B3C3F
myceK
Posty: 56
Rejestracja: 20 sie 2014, 17:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eldritch Horror

Post autor: myceK »

przyznam szczerze, ze nawet nie wpadlem na takie rozwiazanie :D
ale juz zaniechalem dolaczania tej planszy do kazdej gry. sadze, ze w przyszlosci i tak pojawia sie nowe karty przygod, ktore beda umozliwialy uzywanie antarktydy.
Tez miałem na początku podobne odczucie że to bez sensu że tylko w kilku przypadkach będzie się dołączać ta plansze, i ze każdy duży dodatek będzie oddzielnym, ale powoli zmieniam zdanie.
Mam nadziej tylko że tak jak piszesz z czasem dodadzą karty które stworzą nowe możliwość korzystania z tego rozszerzenia.
Fajnie by było jak już będzie wiele dużych dodatków w przyszłości by zrobili przedwiecznego który by korzystał ze wszystkich nowych plansz - taka wersja zawansowana na długie rozgrywki ;)
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: c08mk »

Ja obstawiam, że "Niesamowite pozostałości" czy jak to Galakta nazwie wprowadzi po trochę wszystkiego czyli pewnie też nowe misje na Antarktydzie albo jakieś inne wykorzystanie tej planszy. : )
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Nie sądzę. Plansza Antarktydy jest związana z Miastem Starszych Istot i nie widzę najmniejszego sensu, by pojawiała się w grze, jeśli fabuła rozgrywki nie będzie się kręcić wokół Starszych Istot. Gdy tematem rozgrywki jest coś innego, na Antarktydzie nie powinna się toczyć "druga gra" i wystarczy pole na głównej planszy. Strange Remnants skupi się na czterech miejscach mocy: Chichen Itza, Wielkim Murze, Stonehenge i Wyspach Wielkanocnych, a "Przedwiecznym" będzie przepowiedziana wieki temu Syzygia, koniunkcja Ziemi, Słońca i Księżyca, która otworzy portal dla straszliwego boga. Ekspedycja antarktyczna, shoggothy i dłubanie w lodzie to kompletnie inna bajka.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: Maxxx76 »

Widać, że wyciągnęli wnioski z uwag zgłaszanych przez graczy Arkham Horror, gdzie dodanie wszystkich dodatków czyniło z gry strasznego tasiemca :-)
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: Eldritch Horror

Post autor: Reid666 »

myceK pisze:
przyznam szczerze, ze nawet nie wpadlem na takie rozwiazanie :D
ale juz zaniechalem dolaczania tej planszy do kazdej gry. sadze, ze w przyszlosci i tak pojawia sie nowe karty przygod, ktore beda umozliwialy uzywanie antarktydy.
Tez miałem na początku podobne odczucie że to bez sensu że tylko w kilku przypadkach będzie się dołączać ta plansze, i ze każdy duży dodatek będzie oddzielnym, ale powoli zmieniam zdanie.
Mam nadziej tylko że tak jak piszesz z czasem dodadzą karty które stworzą nowe możliwość korzystania z tego rozszerzenia.
Fajnie by było jak już będzie wiele dużych dodatków w przyszłości by zrobili przedwiecznego który by korzystał ze wszystkich nowych plansz - taka wersja zawansowana na długie rozgrywki ;)
Nic nie stoi na przeszkodzie żeby zawsze grać z preludium z Antarktydą. Reszta preludiów i tak jest średnio ciekawa.

Nie widzę też większych przeszkód żeby grać z więcej niż jednym Preludium na raz...
myceK
Posty: 56
Rejestracja: 20 sie 2014, 17:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eldritch Horror

Post autor: myceK »

Nie grałem jeszcze i nie wczytywałem się wnikliwie w instrukcje ale czy ja dobrze rozumiem że... korzystając z tego jednego Preludium (umożliwiający dodanie planszy z GS) mogę grać z wykorzystaniem każdego innego przedwiecznego, czy to preludium ogranicza mnie do Starszych Istot również ?
Ostatnio zmieniony 21 lip 2015, 15:57 przez myceK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Karit »

Maxxx76 pisze:Widać, że wyciągnęli wnioski z uwag zgłaszanych przez graczy Arkham Horror, gdzie dodanie wszystkich dodatków czyniło z gry strasznego tasiemca :-)
Ale teraz będą mieli hejt z drugiej strony - graczy którzy chcą grac ze wszystkimi dodatkami na raz ;) Nie dogodzisz...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 103 times
Been thanked: 24 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: ram »

Preludium "Prorok zagłady" pozwala na grę z dowolnym przedwiecznym. W takim przypadku używa się też kart przygód, których ukończenie pomaga rozwiązywać aktywne tajemnice (postęp aktywnej tajemnicy - strona 6 instrukcji )
47
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Bary »

Kolejny news związany z trzecim rozszerzeniem:
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ainst-you/
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Podoba mi się motyw kultystów, którzy rosną w siłę za każdym razem, gdy znacznik omenu wykona pełen obrót :) Ogólnie bardzo mi odpowiada klimat i tematyka tego nachodzącego rozszerzenia.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morsereg »

mnie osobiscie klimat i tematyka tez sie bardzo podoba.
nie podoba mi sie jednak to, ze dodajemy 'albo wszystko albo nic'.
czyli w tym momencie musze wybrac odpowiedniego przedwiecznego i odpowiednie preludium by zagrac na antarktyce i z tajemnicami z najnowszego dodatku.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: Maxxx76 »

Pewnie tak będą robić z dużymi dodatkami :-) Można je będzie opcjonalnie dołączyć do podstawki :-)
Moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie :-)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Moim zdaniem też i mam nadzieję, że zachowają ten kierunek. Wrzucanie wszystkiego co się nawinie do jednej zupy niezbyt mi smakuje. Przy takiej formie rozszerzeń na pewno też łatwiej zachować spójność i dopieścić dodatek, by dobrze działał jako samodzielny twór, bez martwienia się milionem konfiguracji, zależności i wyjątków, jakie mogą wyniknąć po skrzyżowaniu z innymi rozszerzeniami. Jeden Horror w Arkham wystarczy, nowe rozwiązania są mile widziane :)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morsereg »

no nie wiem, ja generalnie lubie w dodatek grac. nie po to wydaje (nie male) pieniadze by ten sobie lezal nieuzywany.
jesli przyjmiemy, ze EH bedzie mial tyle przedwiecznych co AH, to wychodzi na to, ze mamy 1/25 szansy na to by dany dodatek dolaczyc do gry. cala reszta lezy i sie kurzy. do czasu az nie wylosuje odpowiedniego przedwiecznego.
nie rozumiem tez tego ciaglego porownywania do dlugosci grania EH z AH. dluzej sie gra przeciwko 'starszym istotom' ale to dlatego, ze tam trzeba rozwiazac 4 tajemnice (5 po odwroceniu przedwiecznego). grajac na przyszly dodatek, 'strange remnants' bedzie sie gralo krocej bo tam beda tylko 3 tajemnice do rozwiazania (po dwoch odwracamy i wykonujemy trzecia).

w tym momencie, grajac w jeden dodatek nie bedziemy uzywac sporej ilosci 'kart spotkan' oraz 'zasobow unikatowych' i pewnie jeszcze innych kart z innych dodatkow.
a przeciez mozna by zrobic tak, ze dolaczamy do zwyklej gry wszystko a wybierajac odpowiedniego przedwiecznego albo preludium, dodajemy odpowiednia przygode. dzieki temu gra sie rozrasta w mily sposob, rozgrywka nie jest wydluzona jak w AH z kolejnymi dodatkami.

ja nie gram codziennie wiec przyjmijmy, ze gram raz na tydzien. wiec majac 7 przedwiecznych prawie przez 2 miesiace dodatkowa plansza jest nie uzywana.

ktos pewnie napisze ale nie wykorzystujesz wszystkich kart z wszystkich przedwiecznych, tylko wtedy jak na takowego sie gra. tak zgadza sie, tego sie jednak nie przeskoczy i to jest zrozumiale, ze nie mozna grac na wszystkich jednoczesnie. jednak pozostale elementy da sie dolaczyc do gry by nie zaburzac spojnosci gry, by przygoda miala rece i nogi oraz by wykorzystywac wiecej z tego co gra oferuje.

to tyle ;)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sqb1978 »

Tylko w czym problem? Wystarczy zdecydować co Ci bardziej pasuje. Jedni wolą mieć wszystko naraz i mają AH, a dla tych którzy wolą bardziej zwięzłą rozgrywkę i spójniejszą bardziej wyizolowaną fabułę jest EH.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Morsereg »

ale EH to nie AH - jest tylko na podstawie tej gry.
tak jak film na podstawie ksiazki to nie jest dokladna ekranizacja tejze ksiazki.

wiec bardziej mi odpowiada eldritch. a tak jak pisalem, dodatkowe elementy nie wplynely by znacznie na dlugosc gry, grywalnosc czy fabule. tylko na wielkosc zajmowanego miejsca :D

to tyle. skonczylem moje narzekanie i wracam do rozplanowywania wypraski z foam cora w celu lepszego ulozenia kart w pudlach ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: pan_satyros »

Już w 3 osoby z 2 dodatkami gra zajmuje cały - całkiem spory - stół:

Obrazek
ODPOWIEDZ