This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Tycjan »

Do końca akcji pozostało tylko 4 godziny, a my mamy dla was aktualizacje pytań do autorów/wydawców (FAQ 2.5) gry This War of Mine the Board Game. Czy Galakta jest wydawcą gry? Jeżeli gra jest wydawana przez Galaktę, to czy zmienia się teraz koszt dostawy? I chyba najważniejsze pytanie, jaka będzie zawartość polskiej edycji gry? Wszystko znajdziecie w tekście poniżej :)
Link do FAQ 2.5: http://info.znadplanszy.pl/2016/05/28/r ... -medialny/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 143 times
Been thanked: 42 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: elbruus »

Wpis AR z KS:
Creator Awaken Realms 25 minutes ago

We are already after some talks with language partners, one step closer to SG translation! ; )
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Elemele »

Jak dla mnie te zasady dotyczące tłumaczenia SG i add onów to błędne koło. Bo przetłumaczą jeśli w pm będzie dużo chętnych na wersję polską tylko bez takiej pewności kto zaryzykuje swoje pieniądze, żeby wspierać wersję pl +eng? Chyba, że mogę dać wsparcie 1funt i w pm wskazać, że chcę wersję pl? Tak mi się wydaje, że znacznie prościej by to wyglądało, gdyby była osobna kampania dla wersji PL, która byłaby udana po zebraniu odpowiedniej liczby osób. A tak to cały czas nie wiemy w jakiej wersji dostaniemy grę z KS :-\
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Wallenstein »

Czy będzie można dobrać podstawkę w czasie PM?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Xerxez
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2015, 08:23

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Xerxez »

Pytanie z innej beczki, czy planujecie wydanie apki na WP? Czy tylko Android/iOS?
Marcosii
Posty: 159
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:48
Lokalizacja: Wlkp.
Has thanked: 177 times
Been thanked: 13 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Marcosii »

rozumiem względy finansowe i oplacalnosc, ale na ten moment wygląda ze będzie około 450 / 500 pudelek z PL ( i to biorac pod uwagę ze wielu ludzi nie zna i boi się KS), pytanie jak z wersjami językowymi, jeśli gra jest faktycznie tak dobra i "innowacyjna" to przecież i 1000 będzie dużo za mało, a jeśli ludzie kupujący na KS będę mieli już wersje ENG mogą dodatkow nie kupic w PL, wiem ze to moja subiektywna ocena ale ryzyka chyba nie powinno być tym bardziej dla takiego dużego wydawnictwa, chyba ze wlasnie chodzi o to żeby później te dodatki pojawily się w normalnej sklepowej cenie ( zarobek wobec braku teraz) - ale to jest ryzykowana gra - i kto ja wygra ? bo jeśli teraz się tłumaczy zed to nieopłacalne to wtedy już wogole nie będzie się oplacac, chyba ze wszyscy posiadacze tak będą zafascynowani ze będą się rzucac jak na cieple buleczki.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Wspieram.to »

Ja ostatecznie skusiłem się na wersje z KS i kibicuje, aby dodatki ze SG finalnie zostały spolszczone lub wydane przez Galakte. Najgorzej dla wspierających KS będzie chyba jednak jak zostaną spolszczone i wydane razem z podstawką, bez możliwości dokupienia :/.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: xelos80 »

Myśle ze Galakta jednak spolszczy dodatki tylko pytanie jest jeszcze kiedy to zrobi.
Co jeśli postanowi to zrobić po wysłaniu już gier z KS.
Raczej nie będzie potem dosyłać ich osobom skoro te osoby dostały juz wersje ANG. Charytatywną fundacją Galakta nie jest, co dla mnie jest oczywiscie zrozumiałe.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Tycjan »

Wallenstein pisze:Czy będzie można dobrać podstawkę w czasie PM?
Z tego co dowiedziałem się u autorów, to tak.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
pchelasso
Posty: 42
Rejestracja: 09 paź 2012, 16:38

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: pchelasso »

Wspieram.to pisze:Ja ostatecznie skusiłem się na wersje z KS i kibicuje, aby dodatki ze SG finalnie zostały spolszczone lub wydane przez Galakte.
Same here.
Jeśli nie, to bedzie zabawa z drukowaniem pdfow i wsuwaniem do koszulek.
No i trzeba będzie kupić te koszulki ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

Już dwa razy napisali że stretch goali nie będą spolszczać w wydaniu Kickstarter-Awaken Realms :) więc ich nie będzie w polskiej wersji.

Jeżeli gra będzie miała wzięcie to pewnie wydadzą w takich pudłach jak się prezentują na kicku i wtedy będzie można kupić.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Muad'Dib »

AkitaInu pisze:Już dwa razy napisali że stretch goali nie będą spolszczać w wydaniu Kickstarter-Awaken Realms :) więc ich nie będzie w polskiej wersji.

Jeżeli gra będzie miała wzięcie to pewnie wydadzą w takich pudłach jak się prezentują na kicku i wtedy będzie można kupić.
Akurat w ostatnim FAQ, który Tycjan dziś opublikował, jest informacja, że istnieje szansa na SG po polsku. Tylko w pledge managerze, po kampanii, muszą mieć chętnych na 800szt. Ewentualnie jakby się znalazł jakiś większy odbiorca sporego pakietu.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: AkitaInu »

Muad'Dib pisze:
AkitaInu pisze:Już dwa razy napisali że stretch goali nie będą spolszczać w wydaniu Kickstarter-Awaken Realms :) więc ich nie będzie w polskiej wersji.

Jeżeli gra będzie miała wzięcie to pewnie wydadzą w takich pudłach jak się prezentują na kicku i wtedy będzie można kupić.
Akurat w ostatnim FAQ, który Tycjan dziś opublikował, jest informacja, że istnieje szansa na SG po polsku. Tylko w pledge managerze, po kampanii, muszą mieć chętnych na 800szt. Ewentualnie jakby się znalazł jakiś większy odbiorca sporego pakietu.
Ok, przeczytałem i przyznaje racje :) czyli na plus ;)
Chorel
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2016, 10:42

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Chorel »

AkitaInu pisze:
Muad'Dib pisze:Akurat w ostatnim FAQ, który Tycjan dziś opublikował, jest informacja, że istnieje szansa na SG po polsku. Tylko w pledge managerze, po kampanii, muszą mieć chętnych na 800szt. Ewentualnie jakby się znalazł jakiś większy odbiorca sporego pakietu.
Ok, przeczytałem i przyznaje racje :) czyli na plus ;)
Czyli o wersje Niemiecką i Francuską (po uwzględnieniu Kanady) można być spokojnym ;)
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: ObraneOrzechy »

Nadzieja na SG po Polsku jest, szkoda tylko ze malo realna ;< mysle, ze sklepy w PL nie kupia ~500 sztuk. Wcale was nie podpuszczam ale nie dacie rady ;P

Jak trafie w lotto "szostke" to dokupie do tego tysiaca sztuk dla SG w PL ;D tylko musze zaczac grac.

Przydalby sie realny licznik ludzi chetnych na wersje jezykowe. Wtedy i my i AR wiedzieliby jak wyglada sytuacja.
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 535
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: lukwych »

A ja jestem dobrej myśli. Jeżeli Galakta wyceluje w polskie dodatki, to przecież łatwiej jej będzie wydrukować teraz razem z dodatkami dla KS niż potem tylko dla siebie. Decyzja moim zdaniem zapadnie jeszcze przed PM co spowoduje dodatkowy napływ backerów.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: rattkin »

Kod: Zaznacz cały

We also manage to acquire a similar funding to Blood Rage and this is amazing! Why? Because we hope that together we have shown Board Game industry that games carrying a message and with a meaningful story are something that people desire!
W sztabie już taka euforia, że nie patrzą, co piszą ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Gambit »

rattkin pisze:

Kod: Zaznacz cały

We also manage to acquire a similar funding to Blood Rage and this is amazing! Why? Because we hope that together we have shown Board Game industry that games carrying a message and with a meaningful story are something that people desire!
W sztabie już taka euforia, że nie patrzą, co piszą ;)
Jeśli chodzi o poziom finansowania, to piszą prawdę :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

lukwych pisze:A ja jestem dobrej myśli. Jeżeli Galakta wyceluje w polskie dodatki, to przecież łatwiej jej będzie wydrukować teraz razem z dodatkami dla KS niż potem tylko dla siebie. Decyzja moim zdaniem zapadnie jeszcze przed PM co spowoduje dodatkowy napływ backerów.
Chyba coś trzeba doprecyzować. Nawet jeśli Galakta wyda polskie dodatki, to nie będą one dostępne za darmo w paczce z kickstartera. Trzeba będzie za nie dodatkowo zapłacić.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

Ale wiecie że angielską zawartość będzie można sprzedać i pewnie taniej kupić polskie dodatki? ;) Zwłaszcza ten ekskluzywny dodatek
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Toudi »

Curiosity pisze:
lukwych pisze:A ja jestem dobrej myśli. Jeżeli Galakta wyceluje w polskie dodatki, to przecież łatwiej jej będzie wydrukować teraz razem z dodatkami dla KS niż potem tylko dla siebie. Decyzja moim zdaniem zapadnie jeszcze przed PM co spowoduje dodatkowy napływ backerów.
Chyba coś trzeba doprecyzować. Nawet jeśli Galakta wyda polskie dodatki, to nie będą one dostępne za darmo w paczce z kickstartera. Trzeba będzie za nie dodatkowo zapłacić.
A skad takie informacje? Bo z FAQ 2.5 wynika raczej ze jak beda polskie dodatki to rowniez w kopiach z KS.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: Curiosity »

Toudi pisze:
Curiosity pisze:Chyba coś trzeba doprecyzować. Nawet jeśli Galakta wyda polskie dodatki, to nie będą one dostępne za darmo w paczce z kickstartera. Trzeba będzie za nie dodatkowo zapłacić.
A skad takie informacje? Bo z FAQ 2.5 wynika raczej ze jak beda polskie dodatki to rowniez w kopiach z KS.
To nie informacje, to dedukcja.
Padło info, że będzie polska podstawka - na wieść o tym ludzie tłumnie rzucili się do wspierania. No to skoro wystarczy spolszczyć podstawkę, to po co jeszcze dawać polskie dodatki za darmo? Nie lepiej, żebyśmy je w późniejszym terminie dokupili?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
pchelasso
Posty: 42
Rejestracja: 09 paź 2012, 16:38

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: pchelasso »

Prędzej zjem te wszystkie streche po angielsku niż dokupie dodatkowo jeszcze w naszym języku.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: kamron6 »

Mnie ciekawi czy naprawdę będą w sprzedaży dodatki składające się z 8 kart i 2 figurek :lol:
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game

Post autor: crsunik »

A widziałeś dodatki do Smallworld?
ODPOWIEDZ