(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Wilk »

Hm, właśnie się okazało, że będę mógł być jutro, w sobotę natomiast nie i nawet się do Ciebie, Smurfie, usiłowałem zapisać do FAB: The Bulge na konkurencyjnym forum, ale widzę, że chyba nic z tego, skoro gracie w PotR. Jakby więc FAB nie wypalił, a ktoś miał ochotę na Richarda III (najchętniej - mogę wytłumaczyć zasady, gra nie jest trudna mechanicznie, a jak ktoś grał w Hammer of the Scots, to się w ogóle poczuje jak w domu), albo coś innego z mojej kolekcji, to zapraszam i zgłoszenia przyjmuję do jutra rana. Jak nic nie wypali to zostanę w domu i będę lądował w Normandii w "D-Day at Omaha Beach", o. :mrgreen:
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Całkiem możliwe-jutro rano będę wiedział na pewno,że jednak będę więc Łukasz do Książąt zapisz koniecznie.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Hm, tak miałem przyjść na 16-tą... ale widzę, że ludzie, z którymi się umawiałem, mają być sporo później...czyli pewnie jak zwykle, tj przyniosę coś i będę próbował zasiąść do czegokolwiek mózgotrzepnego :wink: Oby udało się lepiej, niż poprzednim razem, bo inaczej moja rozpacz osiągnie skalę epicką :? :wink:

Na marginesie - jeśli ma być jakakolwiek partia Vinhos (w tym tygodniu lub przyszłym, albo na Kostce), to się zapisuję wszystkimi kończynami :D

Jeśli natomiast Wilk jest skłonny wcześnie się jutro pojawić, to w Richarda III bym chętnie zagrał - raz już grałem i podobało mi się.

A w razie zaoferowania mi i czasowego zderzenia obu powyższych opcji wygrywa pierwsza zgloszona (wiem, prędzej żadna, niż obie, ale pomarzyć można :mrgreen: )
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
ryba555
Posty: 144
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:15
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ryba555 »

Jeśli jest jeszcze miejsce do książąt renesansu to ja chętnie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Micelius pisze: Na marginesie - jeśli ma być jakakolwiek partia Vinhos (w tym tygodniu lub przyszłym, albo na Kostce), to się zapisuję wszystkimi kończynami :D
Serce roście patrząc na Twoją chęć zagrania :D Co powiesz na partię Vinhos w poniedziałek w Chwili od 17.00?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Geko pisze: Serce roście patrząc na Twoją chęć zagrania (w Vinhos) :D Co powiesz na partię Vinhos w poniedziałek w Chwili od 17.00?
Tak tak tak tak :-)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: herman »

Nie wiem czy Książęta dojdą do skutku (albo czy jest miejsce). Wezmę rezerwowo After Pablo albo CitOW
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Możliwość mojego pojawienia się maleje,ale jeszcze dam znać...
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Wilk »

Micelius pisze:Jeśli natomiast Wilk jest skłonny wcześnie się jutro pojawić, to w Richarda III bym chętnie zagrał - raz już grałem i podobało mi się.
Jestem jak najbardziej skłonny pojawić się z grą ok. 16.30. :)
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Wilk pisze:
Micelius pisze:Jeśli natomiast Wilk jest skłonny wcześnie się jutro pojawić, to w Richarda III bym chętnie zagrał
Jestem :wink: jak najbardziej skłonny pojawić się z grą ok. 16.30. :)
W takim razie wilk i niedźwiedź stoczą dziś Wojnę Dwóch Róż :mrgreen:
PS Geko, niepokoję się o Ciebie - Ty, taki purysta, w swym ostatnim poście zrobiłeś aż dwa błędy :wink: Pomijając literówkę, zdanie ,,serce rośnie patrząc'' sugeruje, że serce patrzy - to jak ze zdaniem ,,idąc do szkoły padał deszcz''. No chyba, że miało być tak poetycko :wink: Wiem, że się czepiam,ale skoro TY dałeś mi tę okazję 8) Jak to mówią, poprawiał wilk razy kilka, poprawili i wilka :lol: Choć Wilk oczywiście nie miał z tym nic wspólnego :wink:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

Micelius pisze:PS Geko, niepokoję się o Ciebie - Ty, taki purysta, w swym ostatnim poście zrobiłeś aż dwa błędy :wink: Pomijając literówkę, zdanie ,,serce rośnie patrząc'' sugeruje, że serce patrzy - to jak ze zdaniem ,,idąc do szkoły padał deszcz''. No chyba, że miało być tak poetycko :wink: Wiem, że się czepiam,ale skoro TY dałeś mi tę okazję 8) Jak to mówią, poprawiał wilk razy kilka, poprawili i wilka :lol: Choć Wilk oczywiście nie miał z tym nic wspólnego :wink:
Oj, Micelius, wstyd ;) Przecież "serce roście..." to cytat z Pieśni Kochanowskiego...
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Masz mnie Miśku Miceliusie :lol: , powinienem napisać "serce roście, patrząc..." Brakujący przecinek wszystko zmienił. A co do puryzmu, to jeszcze raz podkreślam, że nie jestem polonistą, ani purystą, a only mejkuje mnie mad jak ewryłer słyszę jak piple overusowują Englisza jakby nie mogli tego samego ekspresnąć w Poliszu. I jest to fenomenon comonly występujące. A może jestem wrong i wszyscy at list fajv jersów w Hameryka byli i nał nie znają aż tylu polisz łords? :wink:

W każdym razie to nie wątek na takie rozważania :D Co do Vinhos to zrobię odpowiedni wpis w odpowiednim wątku.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Jestem jednak i do Książąt bardziej niż gotowy ;)
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jingowawa »

Dziękuje współgraczom za dzisiejsze partie w Small World, Airships i to coś, co przyniósł Herman, co było naprawdę całkiem przyjemną grą w blefowanie (choć tego akurat za dużo w naszej partii nie było). Dzięki za fajnie spędzony czas.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Dzisiaj w składzie Smerf,Dezerter,Draco,Ryba i ja zagraliśmy (nareszcie ;) )w Książąt Renesansu.
Wciąż uważam ją za mój numer 1. Musi być dobra skoro conajmniej 80 % dzisiejszych graczy wypowiada się o nie w samych superlatywach. Grałem wcześniej dwa lub trzy razy i zawsze byłem ostatni-dzisiaj nie,więc spory progres.Teoretycznie miałem nawet jakiś plan na grę,którego się trzymałem,lecz niestety za wcześnie się wychyliłem i dostałem za swoje :)
Dzięki wszystkim za grę,Grześkowi gratuluję zwycięstwa a Łukaszowi oprócz(co najważniejsze)przyniesienia i uczestnictwa dziękuję jeszcze za jedną rzecz(zmieniającą nieco tradycję) :P
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Ja natomiast bardzo dziękuję Wilkowi za świetnie spędzony czas przy Ryszardzie III. Gra super emocjonująca - pochody wielkich armii, manewry na zderzenie czołowe i/lub partyzantkę, średniowieczna Dunkierka (czyt. ucieczki z oblężonych portów), zdrady, proste lecz dramatyczne bitwy... miód :D

Również atmosfera była bardzo miła - udało się połączyć grę z rozmawianiem i rozmaitymi innymi rozrywkami umysłowymi :)

Jakoś tym razem mało mi przeszkadza, że nie zdołaliśmy skończyć :wink: To głównie przez to, że nie wierzyliśmy w takie zagrożenie - faktycznie, na początku trochę za długo dyskutowaliśmy o regułach, co głównie wynikalo z tego, że w swojej wcześniejszej partii uwierzyłem w błędną interpretację reguł (które rzeczywiście napisane słabo - mnóstwo trzeba się domyślać, chyba interpretacyjny raj dla Zephyra, bo wszystko w sumie takie logiczne... chyba :wink: ) Sama rozgrywka przebiegała sprawnie.

Udało się zakończyć dwie kampanie - na ten moment miałem zauważalnie wyższe straty bezpowrotne, ale zarazem dużo więcej szlachty rozstawionej po mapie. A wcześniej koszmarny pech w bitwach, który równoważyłem zebraniem wielkiej uderzeniowej armii (8 bloczków), która pozwalała hasać wrogom po kraju, likwidując jednak po kolei mniejsze ugrupowania...

Mogę tylko mieć nadzieję, że Wilk ma również miłe wspomnienia :)

Miło było zobaczyć sporo nowych twarzy (choć niemiło dostrzec zarazem wymiękanie weteranów). Nadziejam, że im się spodobało i będą częściej zaglądać :)

Przy okazji, Geko i Keleno - dzięki za miłą i wesołą scysyjkę :D Z poglądem Geko co do nienadużywania "języka language" zgadzam się w całej rozciągłości - jeśli ktoś patrzy na takie rzeczy, to widzi, że sam usiłuję pisać raczej staranną polszczyzną. :wink:

Na koniec łyżka dziegciu - nie dość, że wszyscy klucznicy zniknęli chyba 15 min. przed 21.30, to użytkownicy drugiej sali zostawili ją zamkniętą tylko na klamkę... Na domiar złego w naszej sali zamek prawie nie chodził... Dziękujemy Bartowi za sprawność i opanowanie w tej dramatycznej sytuacji, zasługuje na tytuł honorowego klucznika :)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Wilk »

Również bardzo dziękuję - grało mi się super, gra naprawdę pokazała pazur i trudno przewidzieć, co by się stało w 3 kampanii (myślę, jak mówiłem wczoraj, że musiałbym mieć dużo AP, żeby być bardziej pewnym swego, bo wielu możnych musiałbym powoływać, wydając na to cenne punkty). A na temat tego, że instrukcje z Columbia Games są słabe marudzę już od kilku lat. :)
Awatar użytkownika
PanMarcin
Posty: 84
Rejestracja: 01 kwie 2011, 23:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: PanMarcin »

Dziękuję Jaxowi, schizofretce i koledze, z którym gram już drugi raz i nadal nie mogę zapamiętać imienia (przepraszam! :( ) za partię Endevour.

Przekonaliście mnie do tej gry. Nauczyłem się też, że nie trzeba ogłuszać i wiązać ludzi, aby przekonać ich do pożyczenia gry. To była wartościowa lekcja.

Za tydzień Wielki Piątek. Ktoś planuje się pojawić?
Będzie dobrze albo niedobrze.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

Uwaga! Obwieszczenie!

Osoby, które nie mają dostępu, a chcą mieć dostęp do podforum warszawskiego proszę o prywatną wiadomość pt. "podforum warszawskie".

Po co takie podforum? Służy do informowania osób z Warszawy o inicjatywach, które mogą zainteresować tylko mieszkańców stolicy i okolicy. Na nim umawiamy się na wyjazdy na konwenty w innych miastach oraz na granie w koszykówkę. :) Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nowi użytkownicy podforum głosili nowe inicjatywy tamże.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

oj Draco-jak zobaczyłem,że coś piszesz w tym wątku to pomyślałem,że to o Książętach Renesansu,a tu niestety o czymś innym ;)
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: herman »

również dzięki za grę w piątek.
Ta trzecia gra to "Boss" :)
ryba555
Posty: 144
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:15
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ryba555 »

Dzięki za pokazania Książąt renesansu no i za rozgrywkę oczywiście. Muszę przyznać że rzeczywiście grało się wyśmienicie.
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

Hej, działa jutro Agresor? :)
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: lb_lb »

Hmmm, no właśnie?

... sądząc po braku postów, pewnie nie... ale hmmm.... może jakaś alternatywna miejscówka?

Czy ktoś byłby chętny np. do Monsoon'a?
Może jakieś alternatywne rozwiązania.

Jest mnie 3 osoby;)
Mam ze sobą dziś Magnum Sal oraz 7 cudów świata :)

Do Monsoon'a dotrę na 17:00, więc po 16 jestem pod tel 603322717,
Awatar użytkownika
skiper_83
Posty: 161
Rejestracja: 26 lut 2009, 01:42
Lokalizacja: Wyszków

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: skiper_83 »

Witam, czy klub jest dziś otwarty?
ODPOWIEDZ