Pan Lodowego Ogrodu (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: DarkSide »

Mam pytania do zamówienia Wież, aby nie było niedomówień i zamieszania.
1) Którą opcję wybrać w pytaniu: "Co chcesz zrobić? Chcę kupić nową nagrodę/Chcę dopłacić do zakupionej wcześniej nagrody"
Czy mam wybrać drugą opcję z dopłatą?

2) Co mam wpisać w pozycji: "Wpisz kwotę, którą chcesz przeznaczyć na ten projekt. Kwota może być wyższa, niż ta podana w wybranej nagrodzie. Jeżeli robisz dopłatę, poniższa kwota zawiera wpłacone wcześniej środki."?

Czy w polu "Całkowita kwota wsparcia wynosić będzie: ..........PLN" mam wpisać po prostu 30zł czy też WCZEŚNIEJSZA KWOTA zamówienia + 30zł? (Przykładowo jak ktoś kupił wcześniej pakiet za 290zł to teraz ma wpisać w tym polu 320zł?)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

DarkSide pisze:Mam pytania do zamówienia Wież, aby nie było niedomówień i zamieszania.
1) Którą opcję wybrać w pytaniu: "Co chcesz zrobić? Chcę kupić nową nagrodę/Chcę dopłacić do zakupionej wcześniej nagrody"
Czy mam wybrać drugą opcję z dopłatą?

2) Co mam wpisać w pozycji: "Wpisz kwotę, którą chcesz przeznaczyć na ten projekt. Kwota może być wyższa, niż ta podana w wybranej nagrodzie. Jeżeli robisz dopłatę, poniższa kwota zawiera wpłacone wcześniej środki."?

Czy w polu "Całkowita kwota wsparcia wynosić będzie: ..........PLN" mam wpisać po prostu 30zł czy też WCZEŚNIEJSZA KWOTA zamówienia + 30zł? (Przykładowo jak ktoś kupił wcześniej pakiet za 290zł to teraz ma wpisać w tym polu 320zł?)
- Jeśli wsparłeś już wcześniej projekt kupując jeden z pakietów z grą to teraz musisz wybrać " Chcę kupić nową nagrodę" i wybrać Czerwone Wieże za 30zł.
- Jeśli dopiero kupujesz jeden z pakietu to musisz go kupić i zwiększyć kwotę o 30 zł(za wieże) - następnie wyślij nam maila lub wiadomość przez wspieram.to z informacja czego dotyczyła nadpłata.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

Jeszcze tylko trochę i będzie figurka lodowego ogrodu :-) zauważyłem jednak taka rzecz ze 3 frakcje mają dodatkowe budynki, a 1 nie. Mówię o cierniu, czerwonych wiezach i ogrodzie. Przydał by się jakiś dodatkowy żeby 4 gracz nie był pokrzywdzony.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Callo ma znaczniki koszmaru z tego co pamiętam.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

To jest chyba jedna z 3 figurek/jednostek? Jeśli to jest inny znacznik to i tak nie jest w formie figurki w takim razie.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Na życzenie dodano progi w projekcie (patrz tabelka) ;)
https://wspieram.to/PanLodowegoOgrodu
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

Figurka Lodowego Ogrodu, dla odmiany, jakoś mi się mniej podoba - inaczej to sobie wyobrażałem.

Jeśli idzie o obecny projekt, jak miałoby wyglądać przechowywanie znaczników?

Może w Lodowym Ogrodzie wręcz wyodrębnić 6 miejsc (jakieś dziedzińce, podwórza czy po prostu, szcztucznie utworzone otwory) do przechowywania tychże znaczników?
A może pójść w kierunku czegoś Malborko podobnego z pustą przestrzenią między murami, do której "wrzucałoby" się znaczniki?
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Ojojoj, o ile projekty Czerwonych Wież są brzydkie, to projekt Lodowego Ogrodu jest fatalny! Jak to się ma od np. obrazku Lodowego Ogrodu na okładce? Czegoś takiego się spodziewałem. Węższe i wyższe. Dwa dodatkowe progi też mnie nie pociągają, teraz żeby mieć wszystko to zamiast 70 zł trzeba będzie dopłacić 100, więc ja nie zamówię niczego... zwłaszcza, jeśli będą takie brzydkie te figurki :/
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: espresso »

Czy figurki wież i ogrodu będą dostępne tylko na wspieram.to czy również po akcji ("do wyczerpania zapasów")? Tych dodatkowych 100zł nie było w moim planie budżetowym na ten miesiąc i cały czas się waham czy zamawiać...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

Mam jeszcze jedno pytanie, od kolegi ;) kiedy najpóźniej można zamówić figurki? Po zakończeniu akcji będzie taka możliwość, czy trzeba się wyrobić do 30.04.14 do 23:59?
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

Ogród nie zachwyca ale nie jest zły. Wieże mi się wogole nie podobają. Pierwsza wersja była najlepsza.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: zakwas »

Wszystkiemu winne nie przygotowanie projektów, choćby wstępnych, przed akcją. Wystarczyłyby dwa-trzy szkice koncepcyjne i od dawna można bylo zbierać opinie i uwagi, a teraz na łapu capu wychodzą maszkary i potworki zamiast atrakcyjnych figurek kolekcjonerskich.

Szczerze, niech twórca modelu ogrodu spojrzy na figurkę, a potem na jej cenę. Znowu na figurkę. Siedzę na koniu (i cwałuję w stronę zakupu gry bez bonusów).
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: farmer »

Kilka, znalezionych w googlach, ładnych zameczków do podglądnięcia:
pierwszy
drugi
trzeci (naprawdę fajny :P - no ale w tej skali to łatwiej: 27x30 cm i prawie 8 cm wysokości)
czwarty
piąty

Zamki naprawdę mogą wyglądać fajnie...
Gdyby Lodowy Ogród choć trochę przypominał stylem te z obrazków, to byłoby naprawdę coś...
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

Mniej symetryczny ten zamek powinien być i więcej wież niż 1. Na pudełku wygląda majestatycznie. A projekt wygląda trochę jak jakiś gród z czasów Mieszka.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Lothrain »

Fakt, że jak przeszlibyśmy wszystkie progi, to koszt gry wzrósłby do 290 zł. Masakra jakaś.
Z Lodowym Ogrodem mam pewien problem - jeśli mam miejsce na planszy to odkładam tam żetony, ale jak postawię figurkę, w której miejsca na żetony nie ma, to muszę robić śmietnik obok. Czytelności to grze dodawać nie będzie.
Podobny problem widzę z wieżami - dopóki mamy figurki wojsk w danym kolorze, można szybko ogarnąć, kto i gdzie ma jaką przewagę - czy wieże, mające kolor figurek Amitraju nie będą wprowadzały w błąd?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

xelos80 pisze:Mniej symetryczny ten zamek powinien być i więcej wież niż 1. Na pudełku wygląda majestatycznie. A projekt wygląda trochę jak jakiś gród z czasów Mieszka.
+1 po pierwsze "plecami" zamku powinna być góra. Automatycznie dzięki temu zamek powinien być wyższy i bardziej strzelisty.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: xelos80 »

Wydawca chyba mówił ze żetony populacji mają być kladzione na ogród. Powinno być tam przewidziane miejsce na nie.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: ozy »

Populacja to kostki, nie żetony.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: hadrian »

Najfajniej by wyglądała grafika ogrodu razem z tymi kostkami populacji żeby pokazać sens zakupienia figurki poza względami estetycznymi. Dałoby radę coś takiego zamieścić tu lub na stronie? :)
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3388
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Ardel12 »

Nope,nope, nope. 40zł za taką figurkę to musiałbym mieć w domu kaczę co znosi złote jajka;p
4 dni do końca akcji, wątpię by w te kilka dni udało się zmienić mocno wygląd zamku. Dodatkowo ponowie pytanie, czy aby załapać się na te dodatki należy je zakupić do końca akcji, czy będzie możliwość późniejszego ich domówienia, jak już pojawią się ostateczne szkice?

Jak na razie jestem na nie, dla lodowego ogrodu.
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: pieczkins »

Też uważam, że takie pieniądze za przedstawioną figurkę jest przesadą i to nawet zdecydowanie nielekką. Ta cena jest już ostateczna? Może warto byłoby ją jednak zweryfikować trochę.. ;)
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2014, 13:01 przez pieczkins, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: RedImp »

Pracujemy ciągle nad modelami. W poniedziałek powinniśmy przedstawić postęp prac. Pozostało 30 zł do uruchomienia figurki Lodowego Ogrodu.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: mat_eyo »

To ja po raz kolejny zadam moje pytania i liczę, że tym razem uzyskam odpowiedź.

1) Czy dodatkowe figurki zmieszczą się bez problemu do pudełka z grą? Jak wygląda sytuacja jeśli tych figurek nie kupię, w pudełku nie będzie wszystko latało przez niewykorzystane miejsce?

2) Kiedy najpóźniej można zamówić figurki? Przed zakończeniem akcji na wspieram.to, czy może po jej zakończeniu też będzie taka możliwość?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: Muad'Dib »

Przyznam się bez bicia, że cierpliwie czekałem do odpowiedniego momentu i właśnie moje wsparcie przekroczyło kolejny próg :)

Właśnie, przyłączam się do pytania - do kiedy można domawiać bonusy?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Pan Lodowego Ogrodu

Post autor: DarkSide »

Wydawca PLO zabił mi ćwieka, grubo myślałem nad "dokupić czy nie dokupić". Póki co jestem na "nie".

Może by zamiast stopniować, wprowadzać progi lepiej zebrać do kupy wszystkie ekstrabonusowe figurki w osobny pakiet i po wydaniu gry oferować tym kolekcjonerom, którzy faktycznie będą chcieli mieć grę na wypasie. Raczej nikt kto kupił/kupi wieże nie poprzestanie na tym - jak kupować to tylko komplet.
I tak poszedłem na żywioł, bo bazując tylko na licznych recenzjach i opisach zdecydowałem się na zakup gry w ciemno. Na Pyrkonie nie dałem rady zagrać. Jeśli gra okaże się hitem i nakład pójdzie w dziesiątkach tysięcy, to pakiety figurek dodatkowych i tak zejdą na pniu.
No a czasu byłoby więcej na dopracowanie konceptu Wież, Ogrodu i kolejnych bonusów.
Osobną kwestią jest wydatek ekstra 100zł, który niekoniecznie był w planach przed długim weekendem majowym.
Szkoda również, że kolejność wchodzenia bonusów jest taka zamiast najpierw wprowadzić znaczniki snu i koszmaru (tańsze). Podejrzewam że łatwiejsze do opracowania a więcej czasu byłoby na Wieże i Ogród.
Czemu podzielono znaczniki na dwa osobne pakiety? Może się zdarzyć że jedne wejdą a próg na drugie nie zostanie osiągnięty i wtedy będą znaczniki tylko dla Uroczyska? Wiadomo, że każdy kto się na nie zdecyduje, to akurat w tym przypadku będzie chciał mieć komplet znaczników nawet jeśli nie odpowiada mu koncepcja wież i ogrodu.

...and last but not least Dla mnie jest trochę upierdliwe płacenie przelewem za każdy dodatkowy element z osobna. Gdy muszę płaci dodatkową złotówkę za każdy (przelew + opłata za smskod) :|
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
ODPOWIEDZ