Warhammer 40,000: Conquest / Podbój LCG (Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Figas »

Obrazek
jprd, zamiast cieszyć się ze macie z kim grać i cieszyć się grą to bombardujecie sie jakimś bełkotem zupełnie jak dzieci z podstawówki. Takim czymś nie zachęcicie nowych graczy :D
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Teokrata »

pridebowl pisze:1) Sprawa wygląda tak, że wielu graczy ma ostry żal d... o to, że środowisko Conquesta jest jedynym w tym kraju, środowiskiem zorganizowanym. Potrafiącym czerpać prawdziwą przyjemność z turniejowego grania, spotykania się, organizowania się na dedykowanym forum itd.

2) Na takim forum SW żyje tylko wątek w dziale Targowisko a posty zaczynają się od literki (S).

3) Jak ktoś nie ma z kim grać to proponuje, zamienić czas poświęcony na trolling na forach o conquescie na szukanie sobie współgraczy lub ... zapraszamy do sektora Traxis ! :D
ad1) - bzdura, ANR ma scene, agot ma swoich graczy, jest L5R, spoils, veto i inne gry karciane, nie mowiac o mtg...
ad2) - kolejna bzdura, bardzo latwa do zweryfikowania, http://starwars.sztab.com.pl/index.php
ad3) - idealna rada dla wszystkich podbojowcow :roll: wracajacie do sektora zamiast trollowac
Don_Silvarro pisze:Przez ponad 15 lat gry (również turniejowej) w karcianki, planszówki i ludziki, X-Wing pozostaje jedyną grą, z której zrezygnowałem, bo co imprezę byłem ordynarnie wałowany przez przeciwników. Chyba trochę na wyrost chwalisz się tym X-Wingowym orderem z ziemniaka.
nie bylem na zadnym turnieju iksa w wawie, moze tam jest inaczej, w 3city, bydgoszczy i toruniu jest jak napisalem
Ostatnio zmieniony 25 lut 2015, 11:21 przez Teokrata, łącznie zmieniany 1 raz.
Dreadnought
Posty: 180
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:35

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Dreadnought »

Teokrata pisze:
pridebowl pisze:1) Sprawa wygląda tak, że wielu graczy ma ostry żal d... o to, że środowisko Conquesta jest jedynym w tym kraju, środowiskiem zorganizowanym. Potrafiącym czerpać prawdziwą przyjemność z turniejowego grania, spotykania się, organizowania się na dedykowanym forum itd.
Teokrata pisze:

ad1) - bzdura, ANR ma scene, agot ma swoich graczy, jest spoils, veto i inne gry karciane, nie mowiac o mtg...
LOL :P
Myśle, że jeszcze Legends of 5 rings zjadałoby każdą z pojawiających sie tu gier (no może oprócz X winga). O Magicu nawet nie warto wspominać - myśle, ze jeden dodatek ma porównywalną sprzedaż (w $) jak całe LCG razem wzięte od poczatku swojej historii.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: NTomasz »

Teokrata pisze:
pridebowl pisze:1) Sprawa wygląda tak, że wielu graczy ma ostry żal d... o to, że środowisko Conquesta jest jedynym w tym kraju, środowiskiem zorganizowanym. Potrafiącym czerpać prawdziwą przyjemność z turniejowego grania, spotykania się, organizowania się na dedykowanym forum itd.

2) Na takim forum SW żyje tylko wątek w dziale Targowisko a posty zaczynają się od literki (S).

3) Jak ktoś nie ma z kim grać to proponuje, zamienić czas poświęcony na trolling na forach o conquescie na szukanie sobie współgraczy lub ... zapraszamy do sektora Traxis ! :D
ad1) - bzdura, ANR ma scene, agot ma swoich graczy, jest L5R, spoils, veto i inne gry karciane, nie mowiac o mtg...
ad2) - kolejna bzdura, bardzo latwa do zweryfikowania, http://starwars.sztab.com.pl/index.php
ad3) - idealna rada dla wszystkich podbojowcow :roll: wracajacie do sektora zamiast trollowac
Don_Silvarro pisze:Przez ponad 15 lat gry (również turniejowej) w karcianki, planszówki i ludziki, X-Wing pozostaje jedyną grą, z której zrezygnowałem, bo co imprezę byłem ordynarnie wałowany przez przeciwników. Chyba trochę na wyrost chwalisz się tym X-Wingowym orderem z ziemniaka.
nie bylem na zadnym turnieju iksa w wawie, moze tam jest inaczej, w 3city, bydgoszczy i toruniu jest jak napisalem
czytam Twoje posty i czytam... i cieknie z Ciebie tyle jadu i takiego taniego cwaniakowania - jak to nie odbije piłeczki i jak to nie mam racji :) weź wrzuć na luz...
nie lubisz conquesta - SUPER dałeś to do zrozumienia a teraz za 10 razem naprawdę nikogo to nie obchodzi - co może być dla Ciebie nowością...
nie lubisz graczy grających w conquesta bo uważasz że inni są fajniejsi - TO TEŻ ŚWIETNIE idź w takim razie szukać kolegów gdzie indziej po co siedzisz gdzieś gdzie są mało fajni trollujący i agresywni ludzie?
naprawde od paru stron nie można nic przeczytać o grze tutaj bo jedyne co widać to ww NERDFIGHT niczym gimbaza w piaskownicy po klasówce z przyry...
nikogo tutaj już nie interesuje i chyba nikt nie ma ochoty czytać po raz kolejny jak to gracze conquesta sa bleee a gracze tego są inni... - bo wybacz ale znam i magicowców i Xwingowców i Conquestowców i graczy summoner warsów i pare innych -wszędzie są tacy sami ludzie Tylko to co lubisz wydaje się zawsze lepsze i fajniejsze od tego do czego masz neutralny lub negatywny stosuynek, przez co i u ludzi widzisz więcej złego lub dobrego... po czym ktoś odpisuje Ci ze wcale nie i tak dookoła macieju biegaj....
BTW czego się spodziewasz? że ktoś Ci tu przyzna racje ze te wszystkie gry lepsze a gracze fajniejsi? NO TO MASZ: daje Ci to... wszystko co mówisz jest prawdą wydrukuj sobie i przypnij do korkowej tablicy koło planu lekcji - bo taki poziom ma ta dyskusja...
Każdy gra w to co lubi w gronie które mniej lub bardziej akceptuje... JEŻELI nie chcesz grac w coś to nie graj... ale nie przychodź i nie rzucaj kupą bo to żałosne troszkę ( i za 1 i za 10 razem) nie wiem czy gracze conquesta robią to samo w wątkach i forach twoich ulubionych gier ale nawet jeżeli tak to zawsze można być ponad tym i zamiast mówić jaki to kto nie jest... to skupić się na swoim zainteresowaniu i grze w swoja grę. SKOŃCZ JUŻ PROSZĘ.

a co do TWOJEJ RADY z pkt 3. TO TU jest wątek o podboju więc chyba ty wracaj do siebie... skoro nic się nie podoba... a nie wyganiaj innych.

porównywanie magica do LCG again... zaden lcg nie będzie mtg.. nie bedzie mialo takiej sceny takiej kasy itp. po co to porownywać? wydawcy też już chyba się nauczyli że żadna gra lcg nie zostanie nowym mtg
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Teokrata »

spoko, luzik, juz sobie ide :roll: przepraszam, ze przeszkadzam,
jak mnie nie bylo to conquestowcy bili sie z graczami ANR w tym temacie
i chcialem sie radosnie przylaczyc, just for fun :roll: , ciekawe na kogo padnie teraz...
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: NTomasz »

Teokrata pisze:spoko, luzik, juz sobie ide :roll: przepraszam, ze przeszkadzam,
jak mnie nie bylo to conquestowcy bili sie z graczami ANR w tym temacie
i chcialem sie radosnie przylaczyc, just for fun :roll: , ciekawe na kogo padnie teraz...
na nikogo nie padnie :) kazdy może się wypowiadać... ale 10 razy mówić o tym samym w dodatku jedynym tego celem jest generowanie nowych sporów jest słabe. Do tego dodajmy że przychodzisz do działu o danej grze po czym rzucasz się na ludzi którzy w to grają a na koniec sam jak niewinna owieczka mówisz żeby wyluzowali przestali być napastliwi i poszli sobie do siebie. Coś nie halo
Tobiaco
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:38

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Tobiaco »

@NTomasz nie trudz się "True legend" nie wytlumaczysz, jego ego ma rozmiar sceny mtg , on zawsze wie lepiej.
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Bogenhafen »

Walczycie między sobą, kiedy nadchodzi prawdziwe zagrożenie! FFG zapowiedziało tyrki: https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... -devourer/
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: NTomasz »

WRESZCIE! :D
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: pridebowl »

Pierwszy delux zapowiada się bardzo ciekawie:
- nowa mechanika - Lider dobiera sobie synapsę, jednostkę , która inicjuje bitwę na innej planecie. Co powoduje, że gra nabierze tempa ! W ten sposób przydzielane będą na wskaźniku dwie jednostki.
Prawdopodobnie wszystko będzie spakowane w jednym pudle x3.
Ten dodatek dodatkowo sprawia, że jak ktoś nastawia się na granie robakami, nie musi kupować wcześniejszych zarówno dodatków jak i podstawki. Wystarczy tylko ten delux aby wejść do turniejowego sektora Traxis !

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: NTomasz »

co za szczyt bezczelności nazwać największą plagę "Robakami" !!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: karawanken »

Myślałem że pierwszy duży dodatek bedzie miał i "robale" :) i nekronów. Trudno trzeba będzie kupić dwa.
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: aryann »

Nie, nie było najmniejszej szansy na to żeby wydali i Tyranidów, i Nekronów w jednej paczce. Prędzej bym się spodziewał że wydadzą Tyranidów w dwóch pudłach i tak samo Nekronów, po jednym bohaterze. W samej instrukcji przy wspomnieniu o Nekronach i Tyranidach padło słowo "expansions" a nie "expansion".
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Borwol »

Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Borwol »

Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Karit »

Przepraszam jeśli powtórzę jakiś wcześniejszy wątek, ale dzisiaj dotarł do mnie mój egzemplarz i byłem mocno zaskoczony rozmiarem pudełka. Czy to jakaś nowa polityka FFG i kolejne LCG będą wychodzi w małych pudełkach? Jako że często kupuje dodatki do tego typu gier trudno mi sobie wyobrazić jakieś sensowne wykorzystanie takiego pudełeczka (karty tylko na płasko)...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: NTomasz »

no zakładają że kupisz 3 pudełeczka :) na 3 podstawki
btw... zawsze lepsze mniejsze pudełko niż kupowanie powietrza i pudła 34 razy większego niz potrzeba
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 723
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 20 times
Been thanked: 85 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: kempy »

NTomasz pisze:btw... zawsze lepsze mniejsze pudełko niż kupowanie powietrza i pudła 34 razy większego niz potrzeba
Co kto lubi. Jak komuś nie pasuje trzymanie kart w klaserach to duże pudło jest w sam raz na przechowywanie kolekcji. Mam tak z Doomtown Reloaded a np. pudło z A:NR wystarczyło w sam raz na kolekcję WARS TCG. :)

Z kolei małe bezpłciowe pudełka nie nadają sie do niczego.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Borwol »

Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Tobiaco
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:38

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Tobiaco »

-->FPD<-- Zapraszam do przeczytania oceny najnowszego dodatku Spadkobiercy Ishy!
Borwol
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2012, 18:07

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Borwol »

Blog na temat gry `Warhammer 40000: Podbój`:
http://thronesandstars.blogspot.com/
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: karawanken »

Premiera dużego dodatku zbliża się i oglądając artykuły ffg coraz bardziej podobają mi się tyranidzi. Ale naszły mnie pewne wątpliwości. Jestem graczem całkowicie niedzielnym, który nigdy nie pojawi się na żadnym turnieju, nie przepadam też za składaniem tali, posiadam tylko jeden CS i żadnych małych dodatków. Zastanawiam się w ilu kopiach będą karty w dużym dodatku. Czy będą jak podstawka - pojedynczo, czy podobnie jak w małych dodatkach - w trzech sztukach. Mnie osobiście bardziej zadowala pierwsza opcja, dodatek będzie kompatybilny z moim jednym CS i nie będę się obawiać że talia tyranidów złożona z samych trójek rozjedzie podstawowe talie z CS. Wiecie jak to będzie?
Tobiaco
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:38

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Tobiaco »

Będą po 3 kopie każdej karty
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: karawanken »

Więc aby gra była zbalansowana potrzebuję zakupić wszystkie małe dodatki jakie do tej pory wyszły? Bo nie widzę sensu grania przeciw tyranida sama podstawką.
Tobiaco
Posty: 22
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:38

Re: Warhammer 40k Conquest (Podbój) LCG

Post autor: Tobiaco »

Proxuj
ODPOWIEDZ