Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
whst
Posty: 26
Rejestracja: 01 lis 2013, 23:35

Re: Summoner Wars

Post autor: whst »

Czy są jakieś koszulki kolorowe lepszej jakości, które pasują do Summoner Wars? Tj. mniejsze niż standardy.

Póki co znalazłem tylko Mini Deck Protectory od UP, ale wciąż mają te 4 mm po szerokości więcej od kart.
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sirias »

Są te o których wspomniałeś (to jak wyglądają na kartach można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=yFz6YdBdL1U)
Jeszcze jest Mayday European Black (100 koszulek) - to są jak na razie najwęższe z nieprzeźroczystym tyłem.
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sirias »

Chciałem się podzielić pewnym "odkryciem".
Otóż w talii najemników jest karta Furia Godszomu. Oryginalnie jest to Fury of Godshome, co według mnie jest sprytnie zamaskowanym (podobnie jak przy nazwiskach/przydomkach czempionów Straży Przedniej) Fury of Gods' Home (furia Domu Bogów). Jeśli to prawda, to jest to nawiązanie do "House of Gods", które występuje zarówno w tekście na temat Selundara jak i Rallula (zakładka bio tych dwóch postaci). Tam też pada zdanie, że wszystkie przyzywane mury pochodzą z House of Gods, co wręcz utwierdza mnie w moim przekonaniu. Inaczej mówiąc według mojej teorii w tej nazwie nie ma żadnego "sz" w wymowie, bo powinno się robić pauzę po "s" - szkoda że ten smaczek (wątpię, że to przypadek) się stracił w wyniku tłumaczenia, choć nie wątpię, że zauważenie tego nie jest oczywiste.
MójMistrzu
Posty: 116
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 21 times

Re: Summoner Wars

Post autor: MójMistrzu »

muszę w końcu znaleźć czas na przeczytanie wszystkich BIO, żeby rozgrywka stała się bardziej klimatyczna
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

Wiadomo coś na temat turniejów w Warszawie?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Jesteśmy w trakcie organizowania ekipy, która pomogłaby je przeprowadzać. Chciałbyś się może w to włączyć? (jeśli tak to szczegóły na PW)
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

Krwawisz pisze:Jesteśmy w trakcie organizowania ekipy, która pomogłaby je przeprowadzać. Chciałbyś się może w to włączyć? (jeśli tak to szczegóły na PW)
Niestety pomiędzy wszystkimi aktywnościami nie mogę zagwarantować, że będę miał czas.
Ale na pewno wezmę udział i jeszcze kilka osób przyprowadzę, które też wezmą udział.
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Summoner Wars

Post autor: NTomasz »

pingus pisze:
Krwawisz pisze:Jesteśmy w trakcie organizowania ekipy, która pomogłaby je przeprowadzać. Chciałbyś się może w to włączyć? (jeśli tak to szczegóły na PW)
Niestety pomiędzy wszystkimi aktywnościami nie mogę zagwarantować, że będę miał czas.
Ale na pewno wezmę udział i jeszcze kilka osób przyprowadzę, które też wezmą udział.
kogo niby!?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Ok, będziemy informować jak tylko dogramy szczegóły odnośnie turniejów w Warszawie, ale też Szczecinie, Trójmieście i paru innych miejscach

pozdrawiam
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: cohlerc1 »

Wszędzie daleko coś na Śląsku by się przydało - Katowice - Gliwice np. ;)
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Summoner Wars

Post autor: JimmyPL »

cohlerc1 pisze:Wszędzie daleko coś na Śląsku by się przydało - Katowice - Gliwice np. ;)
O tak albo Tarnowskie Gory:-) troche ludzi tutaj gra!
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Wassago »

cohlerc1 pisze:Wszędzie daleko coś na Śląsku by się przydało - Katowice - Gliwice np. ;)
Założyłem grupę na FB, można się kiedyś zgadać na partyjkę ;)
www.facebook.com/groups/sm.slask/
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2812
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Skleciłem tabelkę z procentowymi szansami na trafienia w zależności od ilości użytych kostek.
Zapraszam tutaj: http://planszoholik.pl/2014/04/06/summo ... je-szanse/
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Piehoo »

Świetna tabelka.
Również przegrałem kiedyś partię mając same pudła na 4 kościach. Kochany 1%.
Uczucie podobne do otrzymania "liścia" w twarz. :D
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Hehe - pamiętam jak kiedyś gram Rallulem, mam 7 kart na ręce, rzucam Magiczny Puls, odrzucam 6 - mam wiec 8 kostek ataku i nadzieje na zabicie Grognaka z 4 wytrzymałości. Weszła jedna...
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Summoner Wars

Post autor: evenstar »

Mam pytanie, ile kart frakcji zawiera ten zestaw? http://www.rebel.pl/product.php/1,302/2 ... bliny.html Po ilu partiach mniej więcej trzeba dokupić rozszerzenia? Czy warto zakupić odrazu 2 zestawy po 2 frakcje? Czy rozłożenie jednostek na początku musi być zawsze takie same? Jak długo mniej więcej zabiera wam jedna partia?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4722
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Summoner Wars

Post autor: BartP »

Zestaw zawiera dwie frakcje. Kiedy trzeba kupić nowe? To kwestia indywidualna, ja np. lubię się specjalizować w jednej rasie i mogę długo grać tą samą. Czy warto kupić więcej? Pewnie, więcej jest lepsze niż mniej. Tak, ustawienie jest ustalane przez wybranego Przywoływacza. Moje pierwsze parte było dość długie, pewnie z półtorej godziny. Później już krótsze. Ale do reklamowanej półgodziny nie zszedłem, pewnie dlatego, że nie gram aż tak często i zawsze uważnie czytam karty.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Summoner Wars

Post autor: evenstar »

Wiem, że w zestawie są dwie frakcje, ale ile jest kart jednostek na 1 frakcje i czy są zróżnicowane czy raczej sie powtarzają?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2812
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Każda talia to 34 karty. Jeden Summoner (Przywoływacz), jego 9 kart Eventów (Wydarzeń/czarów), 3 mury, 3 Championów (potężniejsze unikalne jednostki) i 18 Commonów (powtarzające się, słabsze jednostki, najczęściej 3 rodzaje po 6 sztuk na frakcję, ale nie zawsze). Każda frakcja ma inne jednostki.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Summoner Wars

Post autor: evenstar »

Jak wygląda mniej więcej regrywalność takiego podstawowego zestawu?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4722
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Summoner Wars

Post autor: BartP »

Regrywalność jest wysoka ze względu na losowość w dobieraniu kart i rzutach kośćmi. Choć to też kwestia indywidualna, niektórzy twierdzą, że jak raz-dwa zagrają daną rasą, to już wszystko odkryli i nie ma ona nic więcej do zaoferowania, z czym się nie zgadzam.
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Jeżeli chodzi o czas gry, to warto zauważyć, że niekiedy gra może się skończyć po dosłownie 5 minutach, ale standardowo, przy jako takim ogarnięciu, będzie to ok. 40 min. Na przyspieszenie gier, oprócz naturalnego ogrania, pozytywny wpływ ma np. pozwolenie na dobór kart od razu po zrzuceniu na magię (ale nie przy drugiej talii Straży Przedniej i podobno przy Płaszczach, których akurat nie znam) oraz posłużenie się, w miarę możliwości, apliakcją zegara szachowego na telefon.
Regrywalność. Hmmm. naprawdę zależy. Jak jesteś minimalistą, to kup jakiś zestaw podstawowy i zobacz, kiedy ci się znudzi ;) ale niezłym ekonomicznie pomysłem byłoby, moim zdaniem, kupienie podstawki i jednej dodatkowo wybranej talii.


Kiedy przedsprezdaż drugich talii Elfów Dżungli i Płaszczy?
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sirias »

Co do talii, to podobno musimy poczekać na wejście do sklepów angielskich wersji, które ciągle mają status "pre-order".
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

adalbert pisze:(...) posłużenie się, w miarę możliwości, apliakcją zegara szachowego na telefon.
Potwierdzam. Ostatnio po wprowadzeniu zegara szachowego rozegraliśmy 3 partię w godzinkę. Ale wprowadzenie zegara polecam już po poznaniu kart danej rasy inaczej to nie za bardzo ma sens.
adalbert pisze:Kiedy przedsprzedaż drugich talii Elfów Dżungli i Płaszczy?
Dołączam się do pytania?
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Summoner Wars

Post autor: 7koliberek9 »

Chciałabym wiedzieć czy warto kupować drugie talie? Dają więcej możliwości? Ulepszają czy można się bez nich spokojnie obyć? Na razie mam tylko zestawy podstawowe plus Elfy dżungli i Upadłe Królestwo i nie wiem czy kupić inne frakcje czy drugie talie.
ODPOWIEDZ