[Gdańsk] Granie w gry planszowe - GKK "Schron" (śr. i pt.)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
wysockipawelpatryk
Posty: 15
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:21

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: wysockipawelpatryk »

Soulless pisze:Kup cos, w co nie mozna zagrac w Schronie :)
I przynos czasem :D
To któraś z tych gier tam jest? :o
Awatar użytkownika
Charon
Posty: 223
Rejestracja: 05 lip 2007, 00:09
Lokalizacja: Sopot

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Charon »

wysockipawelpatryk pisze:To któraś z tych gier tam jest? :o
Nie ale z BARDZO WIARYGODNYCH ŹRÓDEŁ wiem że akurat dzisiaj będzie dostawa nowego tekturowego mięska do poterny... i na pewno wśród nich znajdzie się Boże Igrzysko, jest to pewne jak bum-cyk-cyk-tra-la-la! ;-)

A i pojawi się NARESZCIE długo oczekiwane, przynajmniej przez co poniektórych :roll: , ROBO RALLY ! :D Więc weźcie swoje, tostery pralki i stare telewizory, parę kółek z wózka z hipermarketu śrubokręty i taśmę klejąca! Bo zaczyna się festiwal, radosnych pomyłek i wyginania blachy! :D
Belizaris
Posty: 27
Rejestracja: 26 paź 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Belizaris »

Ja moge powiedziec ze Republic of Rome to jedna z lepszych planszówek w jakie keidykolwiek gralem ejsli reedycja jest rownie dobra i nieodbiega zbytnio od pierwwzoru to jest to gra ktora bym ci polesal a anwet sam bym ja chetnie kupil ale ostanio sie wykosztowalem na dwa gruabsy TI3 i Runewars :P

Boze igrzysko tez wylada niczego sobie ale nie znam ale mnie osbiscie klimat intryg i starozytnego rzymu bardziej kreci.

z tego co widze Chaos ma bardzo duzo dobrych opini takze tez moze byc niezle. aczkolwiek tego typ gry mamy na poternie natomiast typu gry ala Republika to chyba nie ma i to jest jej glowna zaleta moim zdaniem :)
bleble
Belizaris
Posty: 27
Rejestracja: 26 paź 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Belizaris »

ja dzis wpadam an runewarsa i prosze mi zaklepac miejsce bede kolo 17:15 :) chyba ze bedzie jakas grubsza impreza z TI3 :P
bleble
darkness
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2010, 18:19

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: darkness »

Hej, dzis juz zdaje sie nie dam rady dojechac to skorzystam z okazji i zapytam przed przyjazdem byc moze w przyszlym tygodniu.
Nie bedzie problemu jesli nie bede znal zasad gry, wszystko zostanie wczesniej wyjasnione? ;> Bo znam naprawde malo planszowek, a od juz dluzszego czasu mam ochote pograc.
Jakies sprawy finansowe, zrzutki itd., jak to wyglada, jak sie umawiacie? Bo oczywiscie jak mi sie spodoba to chetnie wrzuce cos do wspolnej kasy ;)
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

darkness pisze:Hej, dzis juz zdaje sie nie dam rady dojechac to skorzystam z okazji i zapytam przed przyjazdem byc moze w przyszlym tygodniu.
Nie bedzie problemu jesli nie bede znal zasad gry, wszystko zostanie wczesniej wyjasnione? ;> Bo znam naprawde malo planszowek, a od juz dluzszego czasu mam ochote pograc.
Jakies sprawy finansowe, zrzutki itd., jak to wyglada, jak sie umawiacie? Bo oczywiscie jak mi sie spodoba to chetnie wrzuce cos do wspolnej kasy ;)
Tlumaczymy :D
Chyba ze malo kto zna zasady, albo instrukcja ma 40-80 stron, to przymuszamy do nauczenia sie w domu przynajmniej pi razy oko, zeby pozniej nie lagowac :)
Finansowo nowi nie maja skladek, stali bywalcy wedlug zasad klubowych, ale nie ma sie czym przejmowac :)
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

Kasę płacisz tylko, gdy przybywasz w miarę regularnie i otrzymujesz niewidzialną legitymację Towarzysza Partyjnego. Stawki są różne w zależności od wieku, więc powinieneś być w stanie pomóc.
Co do zasad - jeśli będziesz chciał grać w mózgotrzepa na dziesięć godzin, to znajdziesz skromną liczbę chętnych do tłumaczenia. Nie mówiąc o tym, że zwyczajnie będzie ciężko grać, tobie i innym. Jeśli coś krótszego - to ci sam chętnie wszystko wyjaśnię. Albo inna, stojąca obok osoba.
Generalnie nie mamy nic przeciw nowym, o ile nie porywają się z motyką na słońce. W takim wypadku delikatnie odradzamy samobójcze manewry.
No i zapraszamy.

PS2: I mnie bezduszny reakcjonista ubiegł. Ysz ty!

A oto i relacyja z dnia dwunastego marca anno domini 2010. Dnia, którym niczym konkretnym i wyjątkowym się nie wyróżnił. No, prawie.
Jak się okazało przybyły na miejsce Soulless, standardowo pierwszy, nie mógł otworzyć drzwi Zamku zwanego Poterną. Z bardzo prostego powodu - nie posiadał kluczy. Znaczy posiadał, ale dziwnym trafem je potem utracił, nie wnikajmy w szczegóły. Skończyło się na zadekowaniu w samochodzie i oczekiwaniu na pierwszego z brzegu klucznika w czasie rozmowy o wszystkim i niczym. Plus moja skromna osoba przeszkadzała w korzystaniu z dobrodziejstw telefonii komórkowej.


Obrazek

Powstał mały dylemat - czy grać w coś szybkiego, czy czekać na kolejnych zapaleńców do Runewars'a, którzy mieli przybyć? Spokojnie zebrałoby się czwórkę i jazda, ale do ich pojawienia się brakowało jeszcze parunastu minut.
"Ghost Stories!" - zakrzyknęli niektórzy, co by szybką rozgrywką czasu nadmiaru się pozbyć. Bezduszny jeno głową z dezaprobatą pokręcił. Zostało tylko na ścianę płaczu patrzeć i udawać zastanowienie, z nadzieją, że zaraz ktoś do drzwi zacznie się dobijać.


Obrazek

I oto są! Czterej śmiałkowie, by z duchami się zmierzyć. Nie czekając ruszyli więc w bój.

Obrazek

A samotny Soulless, niczym ta dziewoja, której mąż na wojnę wyjechał, czekał.

Obrazek

Gdy jego czekanie skończyło się i przybyli ostatni lordowie, w sali środkowej pogromcy duchów wpadli na iście szaloną myśl. Wziąwszy ciężkie pudło z Twilight Imperium 3 zapragnęli jego zawartość rozłożyć, wcześniej podbierając z sali dolnej blat. Szaleńcy... Ale jacy radośni.

Obrazek

Niestety, udało im się.

Obrazek

Przed Ścianą Płaczu prowadzili ciche rozmowy, poza uszami postronnych. Tak wygląda dyplomacja w wersji nieoficjalnej.

Obrazek

Na górze panowie dwaj, którzy Imperiów budować nie chcą a do Wojny o Runy też nie mieli jak się przyłączyć, zagrali w nowy produkt sygnowany słowem Funkenszlag, czyli Zostań Managerem (tak? Dobrze piszę? Na pewno?). Żadnych nerwów i pośpiechu, spokojnie i powoli do przodu.

Obrazek

Konkurs! Nad czym pochyla się (poza naszymi problemami) i co chce zakląć I Sekretarz? Odpowiedzi można udzielać w tym temacie, dla zwycięzcy nagroda - niespodzianka.

Obrazek

Rozłożny RuneWars i siedzący przy stole władcy różnych ras. Pełne skupienie i knucie włączone.

Obrazek

Nie przedłużając niepotrzebnie - walka o runy zakończona zwycięstwem szlachetnych elfów (co to przez całą planszę przeszły, by dostać się na ziemie Nieumarłych), więc można zagrać w noś nowego. Pomimo tego, że za ścianą kosmiczna wojna trwała w najlepsze.
"I wtedy to Bezduszny pudełko z czeluści Ściany Płaczu wyciągnął. I wiedział on, że to było dobre."

Obrazek

Ale znaleźli się tacy, dla których jedna partyjka w Runewars'a na dzień to za mało. I co? I rozpoczęli następną. Ale ja już tego nie mogłem obserwować i czem prędzej oddaliłem się do swej kwatery.


Obrazek

Bywajcie zatem do następnego razu.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2010, 21:57 przez Drache, łącznie zmieniany 1 raz.
Belizaris
Posty: 27
Rejestracja: 26 paź 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Belizaris »

ahhh ciezko bylo w ten piatek ktos wpadl na glupi pomysl zagrania 2 razy pod rzad w TI3 :P
bleble
Awatar użytkownika
eboshi
Posty: 11
Rejestracja: 21 mar 2010, 20:04

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: eboshi »

Hej!

Chciałabym przyłączyć się do waszej ekipy jako, że jestem wielką fanką planszówek, a słyszałam, że chętnie witacie nowe twarze. Jeśli więc jest to prawda to mam kilka pytań: wiem, że gracie w piątki, ale w jakich mniej więcej godzinach? No i jak was znaleźć?
Pozdr
Awatar użytkownika
veross
Posty: 92
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:11

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: veross »

Sam mialem ten problem "Jak znalezc Poterne".

Najlatwiej, jezeli napiszesz gdzie mieszkasz, to ktorys z bywalcow wezmie Cie na pake.
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

eboshi pisze:Hej!

Chciałabym przyłączyć się do waszej ekipy jako, że jestem wielką fanką planszówek, a słyszałam, że chętnie witacie nowe twarze. Jeśli więc jest to prawda to mam kilka pytań: wiem, że gracie w piątki, ale w jakich mniej więcej godzinach? No i jak was znaleźć?
Pozdr
Mapka: http://www.wikimapia.org/#lat=54.355505 ... 28&m=b&v=8
Pieszo z dworca PKP tunelem, potem przy PUP i Strazy Miejskiej, 50 metrow pod gore brukowana droga i szukac w ceglanej scianie fortow drewnainych okutych drzwi opisanych SCHRON :)

Srody i piatki - od ok. 17.oo +/- korki :D zalezy od klucznika.

Powiedz skad jedziesz, to jak ktos jedzie autem to moze przechwycic po drodze :)
Awatar użytkownika
eboshi
Posty: 11
Rejestracja: 21 mar 2010, 20:04

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: eboshi »

Ok wydaje mi sie ze powinnam trafic (mieszkam w centrum wiec te rejony sa mi znane :)) Dajcie jeszcze znac do jakich godzin mozna was tam znalezc bo w piatki koncze prace po 19 wiec pewnie bym dotarla tak miedzy 20-21. Aha i czy w nastepny piatek tez gracie czy juz wszyscy pieka mazurki? :D
pozdr
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Siedzimy do ostatniego klucznika :)
Zwykle minimum do 24, zdarzają sie posiadówki nad jakimś cięższym tytułem do 3-4 :D
Awatar użytkownika
veross
Posty: 92
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:11

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: veross »

Soulless pisze:Zwykle minimum do 24, zdarzają sie posiadówki nad jakimś cięższym tytułem do 3-4 :D
... jak Starcraft :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
veross
Posty: 92
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:11

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: veross »

Dzieki za spotkanie w piatek, bylo pysznie. Terrorysci wygrali, ale pozostale (moje) jedno jedyne sluszne imperium na placu boju. Jedyny prawi i sprawiedliwi. Co tam ze zrzcili 2 nuki na Chiny i 1 na Syberie :D.

Obrazek


2 pytania:
1. Jak w rzeczywistosci nazywa sie gra na ktora wszyscy mowia "Terrorysci"?
2. Czy Poterna bedzie otwarta w Wielki Piatek 02.04.2010?

Pozdro!
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

veross pisze:2 pytania:
1. Jak w rzeczywistosci nazywa sie gra na ktora wszyscy mowia "Terrorysci"?
2. Czy Poterna bedzie otwarta w Wielki Piatek 02.04.2010?
1. War on Terror - http://boardgamegeek.com/boardgame/24396/war-on-terror
2. A to zalezy od klucznikow tylko :)
Ja poki co mam zamiar byc na jakies 90% :D
Awatar użytkownika
veross
Posty: 92
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:11

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: veross »

MIREK!

Zrob prosze co trzeba by dodac Poterne do eventu ponizej!
http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1231

DZIEKI!
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Mirek_koval »

Spoko - mogę - tylko musisz mi pomóc przenieść cegła po cegle Poterne np: do NY- jakbyś nie zauważył to dotyczy tylko terenów USA.
Awatar użytkownika
Drache
Posty: 75
Rejestracja: 15 lut 2008, 11:39

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Drache »

Pytanie za sto punktów - czy w Wielki Piątek ktoś planuje odpowiedzić Zamek zwany Poterną?
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: Soulless »

Ja z kluczami się wybieram więc tam przynajmniej do północy będzie... ale chyba nie tylko ja się wybieram, więc można liczyć na więcej :D
Awatar użytkownika
veross
Posty: 92
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:11

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: veross »

Mirek_koval pisze:Spoko - mogę - tylko musisz mi pomóc przenieść cegła po cegle Poterne np: do NY- jakbyś nie zauważył to dotyczy tylko terenów USA.
cholera, co za matoly siedza w tym FFG?!
Awatar użytkownika
veross
Posty: 92
Rejestracja: 02 sty 2010, 10:11

Re: [Gdańsk] Pokazy gier planszowych -"Schron"

Post autor: veross »

Mamy w Poternie Chaos in the Old World?
ODPOWIEDZ