Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: grzemek »

24zł dla jednego gracza (dwa cyfrowe druki na nalepce i dwa brystole) jakość bardzo dobra bo pliki w dużej rozdzielczości
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Gambit »

Był filmik o podstawce, to teraz o dodatkach, czyli moja "wideorecenzja" Lost Legion i Kranga.

http://www.youtube.com/watch?v=Vngvzbl1DbI
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Misio205 »

Bardzo fajna wideorecenzja. Utwierdza mnie w przekonaniu, że zakup LL to będzie mój pierwszy w historii zakup z przedsprzedaży :D. A co do Kranga, to pewnie jako wielki fan MK kupię i Kranga. Niestety angielskiego, bo nie będę ryzykował zniknięcia tego towaru z rynku całkowicie, a Lacerta jak widać niechętnie zabiera się za dodatki do MK :)

Dzięki serdeczne za ciężką pracę nad recką :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Gambit »

Dziękuję za ciepłe słowa.

Co do MK to zupełnie nie żałuję zakupu wersji angielskiej. Co prawda nieco ogranicza mi to możliwości grania, jeśli chodzi o dobór graczy, ale chyba bym uświerkł czekając na polskie dodatki. A dla mnie MK to gra, w której dodatki (na 100% Lost Legion, na 75% Krang), to rzecz, która musi być. I basta!
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: sirkozi »

Misio205 pisze:Utwierdza mnie w przekonaniu, że zakup LL to będzie mój pierwszy w historii zakup z przedsprzedaży :D.
Nieprawda :P

@Gambit, fajna prezentacja, wielki plus za zrobienie czegoś czego brakowało w polskiej sieci. Kurczę, tylko kłuje mnie coś w środku jak rzucasz elementami gry.

Widać, że zainteresowanie dodatkiem jest i liczę, że Lacerta sprosta oczekiwaniom i zamknie usta niedowiarkom.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Misio205 »

Też bym zapewne kupił wersję angielską, ale skoro już Lacerta coś kombinuje to poczekam :D A Kranga kupię na dniach zapewne :)

Jak teraz trzymasz tyle bogactwa w pudełku? Wszystko mieści się w dodatku? Bo rozumiem że Krang zapewne osobno. A może jakaś własna wypraska?

EDIT: @sirkozi: ale Domostwo chciała moja piękniejsza połówka to się nie liczy :P
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Gambit »

sirkozi pisze: @Gambit, fajna prezentacja, wielki plus za zrobienie czegoś czego brakowało w polskiej sieci. Kurczę, tylko kłuje mnie coś w środku jak rzucasz elementami gry.
A pomyśl sobie co by z tym zrobił Tom Vasel :)
Misio205 pisze:Jak teraz trzymasz tyle bogactwa w pudełku? Wszystko mieści się w dodatku? Bo rozumiem że Krang zapewne osobno. A może jakaś własna wypraska?
W pierwszym filmiku o MK pokazywałem jak to u mnie wygląda, możesz podejrzeć. Generalnie pudełko od Kranga jest puste. Żetony, kostki, figurki, kafelki i całe tałatajstwo są rozdzielone między pudełka od podstawki oraz LL. Natomiast wszystkie karty w koszulkach popakowane mam w Deck Boxy (zmieściły się w pięciu pudełkach).

Ale zastanawiałem się kiedyś nad wywaleniem wyprasek w cholerę, żeby wrzucić karty do pudełek z grą.
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: sirkozi »

Gambit pisze:
sirkozi pisze: @Gambit, fajna prezentacja, wielki plus za zrobienie czegoś czego brakowało w polskiej sieci. Kurczę, tylko kłuje mnie coś w środku jak rzucasz elementami gry.
A pomyśl sobie co by z tym zrobił Tom Vasel :)
Wiem. Dlatego wolę podejście jego kolegi z Dice Tower do swojej ulubionej gry. :lol: https://www.youtube.com/watch?v=85FXMj2Gxnw
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Gambit »

Tak czy inaczej, nie obawiaj się. Żaden element gry nie ucierpiał podczas kręcenia tych materiałów.
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Mage Knight

Post autor: okon »

od dawna zastanawiam się nad zakupem tej gry
jednak odtrąca mnie trochę deckbulding jest podobno główną mechaniką a nie specjalnie to czuję jakie wy macie odczucia czy ten element przeszkadza ?
i brak interakcji ? czy faktycznie gracze nigdy ze sobą nie walczą w sposób bezpośredni ?
słyszałem również że gra nie powala jeśli chodzi o jakoś grafik ( sam na żywo jej nie widziałem bazuje tylko na opiniach innych graczy )
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Gambit »

okon pisze:jednak odtrąca mnie trochę deckbulding jest podobno główną mechaniką a nie specjalnie to czuję jakie wy macie odczucia czy ten element przeszkadza ?
Deckbuilding jest jedną z wielu mechanik w tej grze. Nie jest on na pewno tak wyraźny, jak w typowych deckbuilderach. Nową kartę dostajesz/wybierasz do talii raz na kilka swoich tur. Porównałbym to do kupowania sprzętu swojemu herosowi w Descencie, albo Runeboundzie. Tylko tu wtasowujesz go do talii.
okon pisze:i brak interakcji ? czy faktycznie gracze nigdy ze sobą nie walczą w sposób bezpośredni ?
Nieprawda. Zasady przewidują walkę między graczami i jest to dokładnie opisane. To, czy będziecie grali kooperacyjnie, czy semikooperacyjnie, lub full PvP zależy od Was. Walka między graczami jest sroga :)
okon pisze:słyszałem również że gra nie powala jeśli chodzi o jakoś grafik ( sam na żywo jej nie widziałem bazuje tylko na opiniach innych graczy )
Kwestia gustu. Dla mnie Mage Knight jest jedną z ładniejszych gier jakie widziałem.
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight

Post autor: sirkozi »

okon pisze: słyszałem również że gra nie powala jeśli chodzi o jakoś grafik ( sam na żywo jej nie widziałem bazuje tylko na opiniach innych graczy )
Popatrz sobie w galerii na BGG. Jest wrzucone sporo skanów kart i zdjęcia ogólnie elementów. Np.
http://boardgamegeek.com/image/1086164/ ... board-game
http://boardgamegeek.com/image/1093081/ ... board-game
http://boardgamegeek.com/image/1094629/ ... board-game
http://boardgamegeek.com/image/1392409/ ... e=original

Wszystkie są w podobnym klimacie. Czy się podobają to kwestia gustu. Dla mnie są ok. Widziałem lepsze, ale tym nie można nic zarzucić. Grafiki na kaflach terenu czy żetonach też są w porządku. Od strony graficznej naprawdę ciężko się czepiać, chyba że komuś wybitnie nie podpasuje styl rysownika.

Deckbuilding jest podstawą tutaj i w sumie jest zaimplementowany tak jak napisał Gambit. W odróżnieniu od np. Kamienia Gromu masz dużo mniej kart do wyboru podczas rozbudowy talii (kto się lepiej zna powie ile dokładnie jest możliwości) i bierzesz coś co Ci pasuje do cech postaci i wcześniej wybranych kart. Czy przeszkadza to nie wiem. Lubię ten mechanizm i nie będę obiektywny. :)

Walka między graczami jest opcjonalna i podobno skomplikowana, także generalnie nie spodziewaj się zbyt dużo bezpośredniej interakcji, szczególnie przy grze dla dwóch osób. Z tego co widziałem to interakcja jest głównie niebezpośrednia, czyli zajmę coś zanim ty tam dojdziesz itp.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Misio205 »

okon pisze:od dawna zastanawiam się nad zakupem tej gry
jednak odtrąca mnie trochę deckbulding jest podobno główną mechaniką a nie specjalnie to czuję jakie wy macie odczucia czy ten element przeszkadza ?
i brak interakcji ? czy faktycznie gracze nigdy ze sobą nie walczą w sposób bezpośredni ?
słyszałem również że gra nie powala jeśli chodzi o jakoś grafik ( sam na żywo jej nie widziałem bazuje tylko na opiniach innych graczy )
Deckbulding jest tu podstawą, ale w odróżnieniu np. od Thunderstone/Dominiona karty dobierasz do talii w bardzo powolny sposób, zresztą są ich tylko 3 rodzaje i zwykle wybierasz 1 z 3 ( a nawet 1 z 2 w jednym przypadku). Oczywiście mnie ta mechanika nie przeszkadza, bo jest moją ulubioną :D

PvP jest opisane i to szczegółowo jak już powiedziano. Oczywiście gracze sami umawiają się na styl gry. Od kooperacji po ostre PvP. Osobiście nie ćwiczyłem tego wariantu jeszcze, ale jakoś mi się nie spieszy. O ile pamiętam to nie nie jest to zbyt "dochodowe" :D Ale interakcja pośrednia w podbieraniu wszystkiego co się da (kart do talii, jednostek do kontrolowania i obszarów mapy) jest na bardzo wysokim poziomie i czasem jest ostry wyścig do dochodowego celu.

Grafiki w grze jak już wspomniał mój przyjaciel powyżej, są do obejrzenia. Dla mnie jest bardzo spoko, chociaż do Thunderstone'a trochę brakuje jeśli chodzi o obrazki na kartach. Reszta elementów bardzo cieszy oko, a kryształki many można tanim kosztem stuningować :D Ale nawet bez tego jest to najwyższa półka jakości wydawniczej.
maniek26
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2014, 10:23

Re: Mage Knight

Post autor: maniek26 »

Dziś udało się zagrac w tryb solo, wariant początkowy. Wrażenia. Zasad jest sporo, nie da się ich od tak zapamiętać ale są dość intuicyjne. Poradnik napisany bardzo przystepnie, reguł jeszcze nie ruszalem. Nie widzę narazie sensu kupowania dodatku poza zaspokojenia demona żądzy posiadania a więc na pewno kupie jak tylko wyjdzie.
Po drodze miałem kilka niejasności ale jak zawsze teraz pisząc nie wiem o co chciałem zapytać. Jak naradzie gra 10/10. Przy okazji bardzo fajna recenzja, dzieki .
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Mage Knight

Post autor: ernin »

Ja zakupiłem grę zaraz po wydaniu przez lacerte. Zagrałem kilka razy ze znajomymi i teraz staram sie jej pozbyć. Zawsze gramy w 4 lub 5 osób. Czekanie na swoją turę przy 4 graczach to koszmar. Sama gra w sobie ma bardzo fajna mechanikę i przyjemnie się gra ale na 4 osoby odradzam kupowanie tej gry. A wariant solo nie grałem to nie wiem. Jestem przeciwnikiem grania w planszówki w mniej niż 3 osoby.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Gambit »

ernin pisze:Ja zakupiłem grę zaraz po wydaniu przez lacerte. Zagrałem kilka razy ze znajomymi i teraz staram sie jej pozbyć. Zawsze gramy w 4 lub 5 osób. Czekanie na swoją turę przy 4 graczach to koszmar. Sama gra w sobie ma bardzo fajna mechanikę i przyjemnie się gra ale na 4 osoby odradzam kupowanie tej gry. A wariant solo nie grałem to nie wiem. Jestem przeciwnikiem grania w planszówki w mniej niż 3 osoby.
Rozumiem, że grasz z dodatkiem Lost Legion, bo w podstawkę w 5 osób nie da się grać. Co do czekania na swoją turę, fakt może się dłużyć. Choć ja już grałem w składzie pięcioosobowym i jakoś nie narzekaliśmy. Nawet fakt, że graliśmy w sumie jakieś 7 godzin nas nie zmęczył. To chyba zależy od tego jakie ma się podejście do gry.

A żeby zmniejszyć downtime, zawsze warto się zastanawiać nad swoim ruchem w trakcie tur innych graczy. I przez zastanawiać, mam na myśli dokładne obliczenie kart, sprawdzenie wszystkich za i przeciw, oraz rozpatrzenie wszelkich możliwości. Dzięki temu w swojej turze zamiast myśleć 20 minut nad optymalnym ułożeniem kart, po prostu idziesz i robisz to co miałeś robić.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Mage Knight

Post autor: ernin »

Gram bez dodatku. Chodziło mi, że w planszówki zawsze gram ze znajomymi w 4-5 osób w Mage Knight akurat w 4. Myśleniem nad swoim ruchem trwa zawsze w turach innych graczy ale zawze jest jakiś myśliciel w składzie.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Misio205 »

Dokładnie, wszystko zawsze zależy od podejścia do gry. Też mam myśliciela w składzie, ale nikogo to nie przeraża. Już były wstępne ustawki czy będziemy grać w 5-6 osób w MK. I wiadomym było, że grać będziemy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Gambit »

Misio205 pisze:Już były wstępne ustawki czy będziemy grać w 5-6 osób w MK. I wiadomym było, że grać będziemy :mrgreen:
Daj znać jak pójdzie na 6 osób. Na 5 robi się dość ciasno na mapie (zwłaszcza na początku). Przy 6 chyba zaczyna się opłacać wprowadzenie zasad PvP.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Misio205 »

to musisz poczekać na polski LL bo niestety ale w mojej ekipie nie każdy radzi sobie płynnie z angielskim :P
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Mage Knight

Post autor: gregvip »

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na Plany wydawnicze 2014 z dnia 10.02
Lacerta pisze:Tytuły oczekujące na informacje/potwierdzenie:

1. Mage Knight - Lost Legion - oczekujemy na informację o cenie i terminach produkcji
2. Pięć ogórków - czekamy na potwierdzenie terminu
3. Landlord (nie mamy dobrego pomysłu na tytuł) - czekamy na potwierdzenie terminu
4. Dodruk dodatku do Agricoli - Torfowisko - czekamy na innych partnerów, którzy będą chcieli w tym roku dodrukować ten tytuł
5. Dodatek do Agricoli - Talia Graczy (Gamer's Deck) - czekamy na potwierdzenie ceny i terminu
6. Dodatek do Innowacji - czekamy na informację o cenie i terminach produkcji
7. Exodus - Proxima Centauri - w zależności od zdolności finansowych

A jak już to wszystko wydamy, to zobaczymy na co jeszcze wystarczy nam funduszy :)
Patrz punkt 1
Patrz punkt 1
Patrz punkt 1
Patrz punkt 1
Patrz punkt 1 !!!!!!!!!
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Mage Knight

Post autor: Gambit »

Misio205 pisze:to musisz poczekać na polski LL bo niestety ale w mojej ekipie nie każdy radzi sobie płynnie z angielskim :P
No to mogę się nie doczekać :P. Do 6-cio osobowej gry będziecie też potrzebować Kranga. Dopiero wtedy jest 6 postaci dla graczy.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Misio205 »

Kranga mam dla siebie :P
gregvip pisze:Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na Plany wydawnicze 2014 z dnia 10.02
Lacerta pisze:Tytuły oczekujące na informacje/potwierdzenie:

1. Mage Knight - Lost Legion - oczekujemy na informację o cenie i terminach produkcji
2. Pięć ogórków - czekamy na potwierdzenie terminu
3. Landlord (nie mamy dobrego pomysłu na tytuł) - czekamy na potwierdzenie terminu
4. Dodruk dodatku do Agricoli - Torfowisko - czekamy na innych partnerów, którzy będą chcieli w tym roku dodrukować ten tytuł
5. Dodatek do Agricoli - Talia Graczy (Gamer's Deck) - czekamy na potwierdzenie ceny i terminu
6. Dodatek do Innowacji - czekamy na informację o cenie i terminach produkcji
7. Exodus - Proxima Centauri - w zależności od zdolności finansowych

A jak już to wszystko wydamy, to zobaczymy na co jeszcze wystarczy nam funduszy :)
Patrz punkt 1
Patrz punkt 1
Patrz punkt 1
Patrz punkt 1
Patrz punkt 1 !!!!!!!!!
Ja w tym roku kupuje i LL i Kranga. Jeżeli Lacerta wyda PL to kupie PL obojętnie kiedy, ale w tym roku. A jak nie to kupie ANG wersje i sobie napisze spolszczenie :)
Legrad
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mage Knight

Post autor: Legrad »

Zakonczylem wlasnie drugie podejscie do pierwszego scenariusza. Jedyne co mi sie nasuwa na mysl to WOW :shock: Mk jest gra genialna. Jutro postaram sie naskrobac cos wiecej.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2014, 05:23 przez Legrad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Mage Knight

Post autor: Misio205 »

Ja do scenariusza początkowego podchodziłem:
pierwszy raz: solo
drugi raz: z dziewczyną
trzeci raz: z Nią i z jej bratem (3os)
czwarty raz: z kumplami (4os)
piąty raz: z inną ekipą znajomych (4os)

A jak wpadnie dodatek to trzeba będzie jeszcze kuzynów od strony dziewczyny wkręcić w końcu do grania :D
ODPOWIEDZ