Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

adalbert pisze: pozytywny wpływ ma np. pozwolenie na dobór kart od razu po zrzuceniu na magię (ale nie przy drugiej talii Straży Przedniej i podobno przy Płaszczach, których akurat nie znam)
Moim zdaniem lepiej tego nie robić. Przy niektórych taliach to nie ma znaczenia, ale przy innych już tak. Cloaks/Płaszcze mają Event Spy, który manipuluje pierwszymi pięcioma kartami ze stosu dobierania. Mają też złodziei, którzy kradną karty z ręki. Podobnie np. Benders z Master Seta, którzy mogą zabrać przeciwnikowi z ręki jakiś Event. Lepiej się do tego nie przyzwyczajać, bo później może się okazać, że trzeba cofać jakieś czynności.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

7koliberek9 pisze: Chciałabym wiedzieć czy warto kupować drugie talie? Dają więcej możliwości? Ulepszają czy można się bez nich spokojnie obyć? Na razie mam tylko zestawy podstawowe plus Elfy dżungli i Upadłe Królestwo i nie wiem czy kupić inne frakcje czy drugie talie.
Warto kupować w dwóch przypadkach:
1. Dobrze się nam gra daną frakcją, wówczas druga talia zaoferuję możliwość rozbudowy, da nowe elementy taktyczne i uatrakcyjnie rozgrywkę. Można się też zastanowić nad taliami uzupełniającymi dla naszej frakcji.
2. Posiadamy duszę kolekcjonera i musimy mieć wszystko :)
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Piehoo »

7koliberek9 pisze:Chciałabym wiedzieć czy warto kupować drugie talie? Dają więcej możliwości? Ulepszają czy można się bez nich spokojnie obyć? Na razie mam tylko zestawy podstawowe plus Elfy dżungli i Upadłe Królestwo i nie wiem czy kupić inne frakcje czy drugie talie.
Kwestia gustu. Ja traktuje drugie talie jako kolejne frakcje. (nie mieszam jednostek z poszczególnych talii)
Dla mnie większą różnorodność dają inne rasy, ale pewnie jak się wszystko mocno ogra to przyjdzie czas na drugie talie.
Ze znajomymi do tej pory mieliśmy niepisaną zasadę, żeby kupować inne talie, więc pewnie w pierwszej kolejności skuszę się na "dwójki" Goblinów i Krasnoludów których nie mam podstawki.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
adalbert
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Oczywiście, że mozna się obyć bez drugich talii, ale po pojedyńczych rozgrywkach drugimi taliami Straży i Nieumarłych uważam, że są naprawdę fajne, ciekawe i takie jakby nieco bardziej wyrafinowane w opanowaniu.
Mam wrażenie, że nad rozwojem serii pracuje bardzo sensowna i niemała grupa ludzi, co gwarantuje "fajność" kolejnych odsłon SW.

Kaszkiet, twoja przestroga wydaje się sensowna, ale - jak pisałem - nie mam Płaszczy. Przez jakiś czas graliśmy z kolegą, mając łącznie 8 talii, i w żadnej z nich moment dobrania kart nie miał znaczenia. Właśnie dlatego wpadliśmy na pomysł szybszego ich doboru (tzn. po budowaniu magii) w celu usprawnienia rozgrywki. Dopiero, kiedy niedawno trafiła do nas druga talia Straży okazało się, że niekiedy ma to znaczenie (nadal jest to tylko jedna z 11 już posiadanych talii). Dla mnie to kwestia dogadania się prezd partyjką.
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sirias »

Według mnie w SW późniejsze produkty są bardziej dojrzałe [szczególnie widać to po potędze 3 talii ze starterów i słabości pierwszych talii Straży Przedniej, Upadłego Królestwa i częściowo pierwszych Płaszczy] i przez to bardziej różnorodne (przykładowo: pierwsze Krasnoludy Gildii to dość typowa talia bez większych wad, a druga opiera się na wyjątkowych w serii nieprzemieszczających się jednostkach) oraz przeznaczone dla bardziej zaawansowanych graczy.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Summoner Wars

Post autor: pingus »

Też jestem zdania, że im dalej tym lepiej dla zaawansowanych graczy.
Nie lubię tylko drugiego summonera Tundrowych Orków Torgana, zawsze wydaje mi się on dość słaby, za to przynajmniej ma fajne jednostki, z których korzystam w Grognacku.
Robert Srz
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2014, 14:23

Re: Summoner Wars

Post autor: Robert Srz »

kaszkiet pisze:Skleciłem tabelkę z procentowymi szansami na trafienia w zależności od ilości użytych kostek.
Zapraszam tutaj: http://planszoholik.pl/2014/04/06/summo ... je-szanse/
Fajna tabelka. No i gratulacje - Kyle "TNK" Stewart - wrzucił ją na główną stronę newsów PHG:)
Na marginesie, ja kiedyś widziałem jak Gror atakował z podwójnym Heroic Feat i rzucił 0/6.
Mój nick w Summoner Wars IOS: Nadhir 99.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Dzięki! Tabelka tabelką, ale nie zawsze kości chcą jej słuchać :)
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sirias »

Na facebooku pojawiła się informacja, że nowe talie będą w okolicy 7 maja (czyli równo z ich światową premierą). Do "dogonienia" zostanie wtedy jeszcze Master Set i 3 dodatki do niego.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: TTR_1983 »

a wie ktoś może o co kaman z takimi pojedynczymi kartami do SW? Np:
http://www.boardgamegeek.com/boardgamee ... ars-bodgan
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Na turniejach można zdobyć, sam mam już dwa :)
I was born too late
And I'll never be like you
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: TTR_1983 »

Karh pisze:Na turniejach można zdobyć, sam mam już dwa :)
rozumiem, że w języku angielskim?
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

A źle rozumiesz, promki które dostawaliśmy były w języku polskim. Nie wiem, czy FOI ma licencję na wszystko, ale zapewne tak.
I was born too late
And I'll never be like you
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Summoner Wars

Post autor: TTR_1983 »

Karh pisze:A źle rozumiesz, promki które dostawaliśmy były w języku polskim. Nie wiem, czy FOI ma licencję na wszystko, ale zapewne tak.
dzięki bardzo.
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sirias »

Znana jest już jedna z kombinacji w SW Alliances - Fallen Phoenix (upadłe feniksy), to jakie frakcje będą połączone w tej talii jest dość oczywiste :wink:. Potwierdzono, że wszystkie jednostki jakie się pojawią będą całkiem nowe.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Summoner Wars

Post autor: KubaP »

Jedni się zwijają, a inni rozwijają, czyli wywiad z CUBE FOI o ich podejściu do Summoner Wars: http://www.gamesfanatic.pl/2014/04/11/c ... oner-wars/
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Dabi »

Nie porównywałbym tych produktów.
Zupełnie inaczej wchodzić jest w system taki jak Summoner Wars. Zupełnie inaczej są traktowane dodatki - nie ma tutaj tak silnego poczucia - muszę kupić bo moja frakcja jest słabsza jak nie kupię.
Jest po prostu nie kupię sobie nowej frakcji - zagram inną. I takie podejście mi się bardziej podoba. Póki co mam z Summonerów niewiele bo raptem starter i dwie frakcje ale nawet to da mi jeszcze sporo rozgrywek. Jak się zacznie mi nudzić kupię kolejną frakcję i zacznę ogrywać.
Ta gra jest lepiej dopasowana do polskiego rynku niż LCG od FFG.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Summoner Wars

Post autor: BartP »

Zgadzam się z Dabim. Dlatego w gry pokroju Summoner Wars / Neuroshima Hex (dla mnie to z grubsza to samo, z tym że Summoner Wars daje pewne możliwości zmiany talii, no ale ja nie kupuję Reinforcementów) z chęcią wezmę, a do LCG-ów nawet core seta już nie kupię.
sirias
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2014, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: sirias »

SW jest przede wszystkim grą skierowaną do zwykłych graczy, która jest w dużo mniejszym stopniu turniejowa niż LCG, co najlepiej widać na rynku amerykańskim. Pomijając kwestię znaczników i planszy to większość produktów jest praktycznie samodzielnych, a dodatkowo zapowiedziano że dodatków niesamodzielnych (same jednostki) już nie będzie. Dodatkowo pomijając kwestię kart najemników, aby zebrać cały zestaw dla jednej frakcji trzeba 2-3 zakupów, co prawda aby mieć komplet 10 jednostek podstawowych trzeba podwoić lub potroić zakup. W przypadku LCG jest tak, że nowe karty do każdej strony są porozrzucane po całych cyklach, a podstawka ma karty występujące w 2 lub 1 sztuce, więc do grania turniejowego/posiadania wszystkiego dla danej talii trzeba w praktyce kupić wszystko, a do tego niektóre rzeczy dwa razy. Ogólnie wydaje mi się, że SW ma najlepszy model sprzedaży ze znanych mi karcianek - jednocześnie jest natłok kart, ale kupując wybiórczo niewiele się traci.
Mam nadzieję, że w nowej karciance tego wydawnictwa (jak na razie poza nazwą niewiele wiadomo) zachowają ten model.
whst
Posty: 26
Rejestracja: 01 lis 2013, 23:35

Re: Summoner Wars

Post autor: whst »

whst pisze:Czy są jakieś koszulki kolorowe lepszej jakości, które pasują do Summoner Wars? Tj. mniejsze niż standardy.

Póki co znalazłem tylko Mini Deck Protectory od UP, ale wciąż mają te 4 mm po szerokości więcej od kart.
Zakupiłem wyżej wymienione i nie polecam, karty wystają odrobinę po długości. A ja już nie mam pomysłu jakie kolorowe porządne koszulki mogłyby pasować :/
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Może się komuś przyda: KLIK. Zawiera spis kart (typ, ilość, itp.) pierwszych tali + druga talia krasnoludów w pl.
Robert Srz
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2014, 14:23

Re: Summoner Wars

Post autor: Robert Srz »

Ruszyły zapisy do wiosennego oficjalnego turnieju Summoner Wars w IOS. Jeżeli ktoś ma dostęp urządzenia z IOS to warto sprawdzić swoje umiejętności w walce z najlepszymi na świecie. 
http://www.plaidhatgames.com/sum_forums ... -up-Thread
Mój nick w Summoner Wars IOS: Nadhir 99.
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Coś się dzieje, będzie się działo w Gdańsku? Ktoś coś wie?
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Owszem, coś się będzie działo, możesz do mnie pisać na priv to powiem co wiem (chwilowo nic oficjalnego, wiec nie chcę siać plotek albo niedomówień)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Banan2 »

Ja mam pytanie dotyczące planowanego Master Seta. Czy w pudełku zmieści się wszystko co było wcześniej wydane?
Jakaś specjalna wypraska albo jakiś inny wynalazek?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
ODPOWIEDZ