Blood Rage (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Blood Rage

Post autor: janekbossko »

nie wiem czy jestem doświadczonym graczem ale u mnie gra wywołuje efekt WOW do kwadratu. Gra prosta mechanicznie a możliwości multum. Grałem już kilkanaście razy i za każdym razem odkrywałem grę na nowo. Używałem już bogów i wszytskich dodatków z ks z pominięciem jedynie mistyków (w zasadzie nie wiem dlaczego) i nie widzę tutaj jednej wygrywającej strategii. Plusem jest czas gry i łatwość wprowadzenia w zasady nowicjuszy jak i doświadczonych graczy. Ci co grał iw CitOW w zasadzie łapią grę w 3 minuty, reszta potrzebuje około 10 ;)
Ja uważam że gra jest bardzo dobra a moi znajomi od dobrej po bardzo dobrą - takie to krążą opinie. Czy słuszne? jak widać opinia jest jak d%#@, każdy ma swoją. Uważam ją za grę uniwersalną bo nie znam osoby której gra się nie spodobała.

Wracając do Batalli - gra ślicznie wydana i wydaje się mechanicznie działająca sprawnie ale w mojej grupie poniosła porażkę z powodu swojej nieczytelności i w zasadzie z braku emocji podczas gry. Graliśmy w wersję z ks. Nie uważam, że o grze nie było głośno bo akcja na ks dowiodła, że na grę jest sporo zapaleńców jednak może po prostu okazało się że z dużej chmury spadł słaby, zimny, śmierdzący deszcz o którym każdy zapomina już następnego dnia ;) u nas gra już nie wylądowała na stole
okon
Posty: 508
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: okon »

ja mam to samo .

W zasadzie lubię przeżywać skrajne emocję . Gra jest świetna , emocje podobne jak w pokerze :) różnorodność kart walki jest świetna . Nigdy do końca nie możemy być pewni co zagra przeciwnik . Blood Rage jest w moim top 3 wszech czasów dzięki prostoście zasad niebanalnej rozrywce i emocjom jakie towarzyszą nam podczas grania świetny tytuł .
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Blood Rage

Post autor: rattkin »

krecilapka pisze:Może miałem złe wyobrażenie o battalli, bo wydawała mi się bardzo losowa z niewiadomym dociągiem. W ogóle więc dla mnie była nieporownywalna z blood ragem w którym to gracz sobie składa talię.
Chyba w inne gry graliśmy :)
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: ariser »

W Battalii też jest składanie talii z tego co pamiętam, do tego bardziej rozwinięte niż w BR. W moim gronie BR jest na topie z prostego względu, że ma banalne zasady, a piękne wykonanie zazwyczaj zachęci nawet największych planszówko-sceptyków. Gra nie jest niczym odkrywczym, ale daje pewne poczucie kontroli i nie 'gra się sama'. Po zwycięstwie czy przegranej można zazwyczaj wskazać moment, który zaważył na wyniku. Do tego fajne jest, że do końca nie wiadomo kto wygra ze względu na masakryczne comba do zrobienia.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

krecilapka pisze: To właśnie starzy wyjadacze gierkowi poodkrywali różne strategie przełamujące lokiego.
w moich grach podobnie, wyjadacze spokojnie wygrywali z Lokim, tylko my w zsadzie zawsze gramy z Szamanami.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: ariser »

Szamani i Fenrir potrafią napsuć krwi Lokiemu. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 448
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 45 times

Re: Blood Rage

Post autor: grabol »

No to wspaniałe, uwielbiam kiedy gra wymaga dodatków do prawidłowego działania, zwłaszcza tych z KS.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Blood Rage

Post autor: AkitaInu »

Rocy7 pisze:
krecilapka pisze: To właśnie starzy wyjadacze gierkowi poodkrywali różne strategie przełamujące lokiego.
w moich grach podobnie, wyjadacze spokojnie wygrywali z Lokim, tylko my w zsadzie zawsze gramy z Szamanami.
Możesz napisać coś więcej o tych strategiach przełamujących lokiego ? :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: Rocy7 »

Szamani są w normalnej sprzedaży, poza tym nie są wymagani do przełamania Lokiego, po prostu to ułatwiają.

Najprostsza taktyka przeciwko Lokiemu jest "pies ogrodnika" czyli nie dawanie jednej osobie wszystkich kart z Lokim.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: Bea »

Nie przeczytałam jeszcze całego wątku, mam nadzieję, ze nie powtórzę już zadanych pytań.
- Czy jest już oficjalny Faq?
- Czy planowany jest wkrótce jakiś dodruk polskiej edycji, ale z poprawionym tłumaczeniem na kartach?
- Czy wiadomo już kiedy będą polskie dodatki?
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Blood Rage

Post autor: sewhoe »

Bea pisze:- Czy planowany jest wkrótce jakiś dodruk polskiej edycji, ale z poprawionym tłumaczeniem na kartach?
Nie śledziłem dokładnie, jakie są babole w tłumaczeniu?
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Jest oficjalne faq. Nawet polskie tłumaczenie ;).
O dodruku poprawionych kart nikt nie wspominał. Jak nie mają wolnego miejsca na arkuszu To tego nie zrobią bo podnioslby się ryk tych co kupili wczesna edycję. Więc obym się mylił Ale raczej wygra złośliwe jak ja mam źle to i niech inni nie mają lepiej.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: Bea »

krecilapka pisze:Jest oficjalne faq. Nawet polskie tłumaczenie ;).
O dodruku poprawionych kart nikt nie wspominał. Jak nie mają wolnego miejsca na arkuszu To tego nie zrobią bo podnioslby się ryk tych co kupili wczesna edycję. Więc obym się mylił Ale raczej wygra złośliwe jak ja mam źle to i niech inni nie mają lepiej.
Nawet nie chodzi mi o dodruk kart z błędami, ale ogólnie o kolejny dodruk całej gry jak się ten nakład wyczerpie. Dasz linka do tych oficjalnych faqów?
sewhoe pisze:
Bea pisze:- Czy planowany jest wkrótce jakiś dodruk polskiej edycji, ale z poprawionym tłumaczeniem na kartach?
Nie śledziłem dokładnie, jakie są babole w tłumaczeniu?
Spoiler:
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 193 times

Re: Blood Rage

Post autor: elayeth »

Po raz kolejny nacinam się trochę na hype. Mam nadzieję, że nie będzie tak ze Scythe.
W każdym razie - tu kupiłem grę z przedsprzedaży. Pierwsza rozgrywka niezła, druga spoko. Trzecia ok... ale grać mi się więcej w to nie chce. Mam wrażenie, że regrywalność nie jest tak wysoka, a gra w sumie nie jest aż tak różnorodna. To oczywiście moja subiektywna ocena. Chyba ją sprzedam...
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Blood Rage

Post autor: Bea »

elayeth pisze:Po raz kolejny nacinam się trochę na hype. Mam nadzieję, że nie będzie tak ze Scythe.
W każdym razie - tu kupiłem grę z przedsprzedaży. Pierwsza rozgrywka niezła, druga spoko. Trzecia ok... ale grać mi się więcej w to nie chce. Mam wrażenie, że regrywalność nie jest tak wysoka, a gra w sumie nie jest aż tak różnorodna. To oczywiście moja subiektywna ocena. Chyba ją sprzedam...
U mnie wręcz przeciwnie, mam zupełnie inne odczucia. Zagrałam trzy partie i każda lepsza. Nie dość, każda zupełnie inna. U mnie BR ma pewną dyszkę. :( No ale wiadomo, każdy lubi co innego.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

elayeth pisze:Mam wrażenie, że regrywalność nie jest tak wysoka, a gra w sumie nie jest aż tak różnorodna. To oczywiście moja subiektywna ocena. Chyba ją sprzedam...
Mnie zdarzało się grywać z różnymi osobami i to może okazało się lekiem na różnorodność ;). Po 2-3 partii gracze grali na najskuteczniejsze dla siebie strategie i ciągle coś innego okazywało się zwycięskie. Jeśli nie podoba Ci się rodzaj rozgrywki to nie masz co się zastanawiać - lepiej nie będzie - grę sprzedaj.
Jednakże jeśli tylko różnorodność jest bolączką poczekaj na dodatki. Szamani wnoszą tylko nową opcję zdobywania PZ, więc to żadna rewolucja, ale Bogowie zupełnie potrafią wywrócić do góry nogami wszystko w rozgrywce. Każdy kto ma fun z gry nie ma po co rzucać się na ten dodatek, ale każdy któremu się przejadło i lekko znudziło BR to Bogowie dmuchną powiewem świeżości na planszę.

"Strategia Lokiego" jest pewnym myślowym skrótem dla mnie. Branie każdej karty z tytułem "Loki" w czasie draftu nie jest pewnikiem wygranej. Pomijając fakt, że mała jest szansa by wszyscy nam tę kartę dali. Najwredniejszy Loki
kradnący Szał jest w 1 Erze. Cwany przeciwnik jest w stanie go przenieść do 2 Ery. Ale przeciwnicy wiedząc też kto ją ma mogę się podłożyć by remisem usunąć ją z gry. No możliwości trochę jest.
Ale popatrzcie na rozgrywkę całościowo: liczba punktów zwycięstwa jaką zdobywają gracze w 1 erze ma minimalne znaczenie. Ważniejsze co uda im się zdobyć na własnych torach. Widziałem rozgrywki gdzie tak szybko się splądrowały prowincje, że Loki nie zdążył po prostu poszaleć ze swoją kartą. A gdzie przegrał - tam już było obstawione na następne plądrowania w nowej erze od razu na starcie. 1 era nie jest kluczowa dla rozgrywki, owszem tworzy pewną bazę ale da się podnieść z porażki. Konkretna wtopa w 2 erze już może przekreślić szanse na wygraną, ale wszyscy chyba to czują i widzą jak na dłoni: wyniki jakie można wykręcić w 3 erze zachęcają by starać się grać do końca z nadzieją na zwycięską chwałę ;).

Co do FAQ, tutaj np. jest przetłumaczone polskie:
https://www.dropbox.com/s/20i27eb86adbc ... e.pdf?dl=0

(jest okrojone o info z dodatków których w Polsce nie są dostępne, ale dodana klaryfikacja polskich kart). Wersja Angielska jest na stronie wydawcy.
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage

Post autor: YuZ »

krecilapka pisze:Najwredniejszy Loki kradnący Szał jest w 1 Erze. Cwany przeciwnik jest w stanie go przenieść do 2 Ery. Ale przeciwnicy wiedząc też kto ją ma mogę się podłożyć by remisem usunąć ją z gry.
?! Przecież w przypadku remisu wszyscy gracze uczestniczący w niej przegrywają ergo cofają zagrane karty na rękę. Nikt nic nie odrzuca.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Chodziło mi o to że karta nie da punktu szału ;).
Za bardzo polecialem skrotem myslowym. W ostatniej rozgrywce tak się wtopił koleś bo myślał że punkt zdobędzie co mu da możliwość akcji pladrowania w yggdrasil a tak po remisie mu spadło do 0 i lipa.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: ariser »

Obstawiam, że to kolejny skrót myślowy, bo akcja plądrowania nie wymaga szału (więc nie mógł na niej spaść do 0). :roll:
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Jak masz 0 szału to już nie poplądrujesz.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1138
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: ariser »

A dobra, zrozumiałem. ;) Miał 0 szału i chciał kartą wrócić do gry. Nie wiem czemu, ale założyłem, że jeszcze mu coś zostało i np. potrzebuje 2 - 1 żeby przesunąć wojsko i 2 żeby móc nadal plądrować. Stąd uznałem, że to skrót myślowy. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Bo też tak piszę mało precyzyjnie, nie sądziłem, że to będzie istotne ;).

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
agulanka
Posty: 137
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: agulanka »

Mnie ostatnio zabrali tę kartę w 2 erze - celowo zagrali "odrzućcie wszystkie zagrane karty". Musiałam się pożegnać z kartą kradnącą szał:(
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Gambit »

Takie tam moje marudzenie o Blood Rage
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: GeQ »

agulanka pisze:Mnie ostatnio zabrali tę kartę w 2 erze - celowo zagrali "odrzućcie wszystkie zagrane karty". Musiałam się pożegnać z kartą kradnącą szał:(
Gracie tak, że po zagraniu "odrzucić zagrane karty i zagrajcie nowe" - odrzucacie karty z gry; łącznie z tą kartą?
Czy odkladacie je tymczasowo na bok i zagrywacie nowe. Przegrywając bitwę obie karty wracają na rękę.
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
ODPOWIEDZ