(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zephyr »

Wezmę brassa (pewnie jak zwykle nie doreklamuję go i i tak nie zagram, ale może ktoś ma ochotę) i może coś jeszcze, jeśli uznam, że mam za dużo miejsca w plecaku.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Zgodnie z obietnica mam Zombietown i Zombies!!! + dodatek 3.5. Mam nadzieje zagrac w obie - musze sprawdzic, czy poprzednia rozgrywka w pierwsyz tytul byla z jakimis zlymi zasadami.

Najchetniej bym zagral w Age of Empires 3, jesli ktos by jeszcze mogl przyniesc.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Ja wrzuciłem do torby Race for the Galaxy, Caylusa Magna Cartę i Cytadelę. Pojawię się ok. 17tej.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ja_n »

Może ktoś by przyniósł Toledo?
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Pancho »

Ja wziąłem Jacku.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Valmont »

I ja bym w coś wreszcie zagrał dzisiaj poza nieudanymi kwalifikacjami do pitchcara :/
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: JAskier »

Panowie, jest spora szansa, że pojawię się ponownie w Agresorze i to już w najbliższy weekend. Z chęcią pokażę Mech Warsy lub Konkurencję lub Trybiki jeśli ktokolwiek jest chętny. Jeśli nie, to mogę coś przynieść z reszty posiadanych przeze mnie gier. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Najpierw ustalmy, czy w piatek jest Politechnika otwarta...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: JAskier »

Dobre pytanie, proszę o szybką odpowiedź. Bo od tego może zależeć to czy będzie mi się opłacało jechać do WWA. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

my w piatek mozemy od rana. proponuje monsoon 10:00, a potem sie zobaczy :-)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

W ostatni piatek widzialem dwa stoliki grajace w Metropolys. Czy uczestnicy tych rozgrywek moga podzielic sie wrazeniami? Chcialbym je skonfrontowac ze swoimi.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Ok, to ja zacznę że w piątek mnie nie będzie ;)

A teraz krótkie podsumowanie ostatniego piątku:

Zaczęło się od tego, że czekaliśmy na któregoś z kluczników - pierwszy był Jax. Do tej pory zebrało się trochę osób - rozłożyliśmy się więc z Bluff'em - oczarowała mnie gra (tak to był mój pierwszy raz). Już trafiła na wishlistę (dygresja: zastanawiałem się dlaczego gra kościana jest taka droga - postanowiłem zrobić sam... a potem zobaczyłem ile kosztują kości jakiejś normalnej wielkości (nie mówię o maleństwach np z zestawu warhammerowego) + jakieś ciekawsze kubki. Teraz rozumiem czemu tyle kosztuje ;)) -> ocena: Kupić!

Po wejściu do sali, przysiadłem się właśnie do Metropolys. Pierwsze wrażenia mam mieszane - niby aukcyjna, trzeba kombinować, ale nie czułem w ogóle kontroli nad grą. Specjalnie na początku zacząłem spokojnie żeby nie zdradzać się z moimi celami - to na pewno był błąd że tak długo czekałem (miałem cel połączyć przynajmniej 3 sąsiednie dzielnice, a kolor dzielnic do zdobycia miałem żółty). Nie chciałem też za szybko pozbywać się swoich wysokich budynków więc odpuściłem parę licytacji. Mam mieszane uczucia też dlatego że jak już gra się zaczęła rozkręcać i miałem niecne plany co do paru dzielnic... Zephyr skończył grę robiąc combosa z chyba 5 budynków postawionych pod rząd (albo najwyższe, albo w ślepych zaułkach) no i oczywiście wygrał. Bym musiał spróbować jeszcze raz, ale mój główny zarzut jest taki, że nie potrafiłem znaleźć sposobu żeby gra toczyła się tak jak ja chciałem (oprócz oczywiście bardzo wysokiego licytowania, ale Filipos od razu uprzedał żeby tak nie robić, bo potem się siedzi i obserwuje). Nie jestem jakoś mocno zniechęcony, ale nie ciągnie mnie też zbytnio -> ocena: Zagrać u kolegi!

Następnie Cuba na 5 osób. Zrobiłem w zasadzie tylko jeden błąd... na samym poczatku - cos mi się przewidziało i wziąłem nie takie kostki jakie chciałem. Ta gra nie wybacza takich głupich błędów! Trochę denerwował mnie czasami czas oczekiwania na swoją kolejkę, ale podtrzymuję swoje zdanie, że gra mi się podoba. Zakończyłem na trzecim miejscu. Ocena: ja już dawno kupiłem, inni mogą zagrać u kolegi

Następnie pitchcar - nie zakwalifikowałem się: miałem 3 razy falstart. Wyścigu w zasadzie tez nie obserwowałem.

Na prawie już sam koniec Galaxy Trucker (dzięki Sztefan za przyniesienie!). Miałem plan żeby moja Agnieszka zagrała i się przekonała do gry (samo opowiadanie o tej grze jakoś nie nastroiło jej do kupna). Po przyjściu też powiedziała, że tylko popatrzy. Całe szczęscie czekaliśmy aż Geko skończy partię w Stone Age i podpatrywała partię na siąsiednim stoliku - postanowiła spróbować. Jedyny minus tej gry to długie tłumaczenie zasad (na pewno nie jest to typowa "Gateway Game" właśnie z tego powodu). Bawiłem się naprawdę świetnie! Geko trochę za szybko tury kończył, a Sztefan jako już doświadczony pilot na pewno budował najlepsze statki. Tylko z drugiej rundy mogę być w miarę zadowolony, a to co się stalo w 3 to była MA-SA-KRA. Pierwsza karta i 2/3 mojego statku odleciało w kosmos. Potem kolejna karta i pożegnałem się z całą załogą. Tylko Sztefan doleciał - ba, ostatnie karty rozgrywał już sam. Za ocenę niech świadczy fakt, że moja Agnieszka powiedziała: Kupić!!. Ja powiem: zagrać u kolegi... żeby starczyło egzemplarzy na Pionku dla mnie do kupienia :twisted:

Na koniec dwie szybkie partie w Bluff'a.

Zdecydowanie udany wieczór :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: mst »

yosz pisze:Metropolys Nie chciałem też za szybko pozbywać się swoich wysokich budynków więc odpuściłem parę licytacji. [...]oprócz oczywiście bardzo wysokiego licytowania, ale Filipos od razu uprzedał żeby tak nie robić, bo potem się siedzi i obserwuje
IMHO zagrywając najwyższe budynki trzeba dostać coś ekstra: albo dzielnice w swoim kolorze z żetonem +3 (ewentualnie +1 gdy walczymy o kartę +3) albo realizację zadania dającego bonus - a na jakim etapie gry je zagrywamy to już ma mniejsze znaczenie (chociaż oczywiście warto kontrolować też jakie możliwości zostają przeciwnikom).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Aha - ważne jest chyba też jak najszybsze odkrycie jakie cele mają przeciwnicy. Trzeba dążyć do zdobywania swoich celów ale tak licytować żeby przeciwnikom nie opłacało się podbijać licytacji. Wtedy jednak też się zdradzamy co jest naszym celem... chociaż z drugiej strony cele są dość podobne do siebie i coś co wygląda na łączenie dzielnic mostami, może tak naprawdę być ciągiem trzech dzielnic. Mam mętlik w głowie po tej grze i tyle ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: mst »

yosz pisze:Aha - ważne jest chyba też jak najszybsze odkrycie jakie cele mają przeciwnicy.
To bez wątpienia przydatna wiedza tyle, że rozgrywka jest dosyć krótka i gdy już uda nam się tę wiedzę posiąść możliwości jej wykorzystania są dosyć ograniczone, poza tym w rozgrywce wieloosobowej zwykle wyższy priorytet ma realizacja swoich celów niż szkodzenie innym (oczywiście, jeśli pojawia się możliwość połączenia obu działań wtedy trzeba z niej korzystać :twisted: ).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Polaros »

Ja do Metropolys usiadłem totalnie zmęczony po TTA ( notabene NIENAWIDZE WAS p. Baziku i Ostry). Moje uwagi co do gry:
- mało czytelna plansza
- tak naprawdę średnio interesowało mnie co robią przeciwnicy i jakie są ich cele po prostu dążyłem do realizacji swoich
- fajną opcją są kombosy pojawiające sie w późniejszej fazie rozgrywki umożliwiające w jednej kolejce dostawienie kilku swoich nisko punktowanych budynków
- w końcowej fazie część graczy przestaje sie liczyć przy licytacjach co troszkę psuje rozgrywkę ( wiadomo ich wina)
- tajne cele są widoczne po 3 max 5 turach a blefowanie sie po prostu nie opłaca ( rozgrywka na 4 graczy)

Ogólnie gra mnie nie porwała ( fakt bylem zmęczony i zły ) takie sobie stawianie klocków na planszy. Zakończyłem grę z wynikiem 47 pkt.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: JAskier »

To jest Politechnika w Piątek czy nie?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Czy ktos ma jakies wiesci zwiazane z otwarcie Politechniki w piatek? W poprzedni dlugi weekend byla zamknieta. Tym razem bezpiecznie chyba bedzie zalozyc, ze rowniez jest zamknieta. Ktos mial okazje porozmawiac z Tomkiem?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dasilwa »

Don Simon pisze:W poprzedni dlugi weekend byla zamknieta.
Akurat tu się mylisz. Politechnika w ostatni długi weekend była otwarta. Stratedzy grali więc była otwarta. Budynek Inż. Środ. prawdopodobnie będzie otwarty więc cieć nie powinien mieć oporu dać klucz jakiemuś klucznikowi.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

dasilwa pisze:
Don Simon pisze:W poprzedni dlugi weekend byla zamknieta.
Akurat tu się mylisz. Politechnika w ostatni długi weekend była otwarta. Stratedzy grali więc była otwarta. Budynek Inż. Środ. prawdopodobnie będzie otwarty więc cieć nie powinien mieć oporu dać klucz jakiemuś klucznikowi.
W srode 30 kwietnia Trutu napisal:
Trutu pisze:W ten weekend AGRESOR zamknięty. Zapraszam po świętach.
I na tym sie opieram.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

To w takim razie przychodzimy w piatek nie baczac na nic?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: JAskier »

Powiedzcie jak jest bo ta dla mnie bardzo ważne.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

Don Simon pisze:To w takim razie przychodzimy w piatek nie baczac na nic?
W razie czego pójdziemy do Monsoon Cafe albo Paradoxu. To pierwsze pewniejsze, bo w drugim może być jakaś impreza.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5229
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: raj »

Podejrzewam ze miala byc zamknieta i tylko Raleen ktory o tym nie wiedzial przekonal woznego, ze ma byc otwarta.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ODPOWIEDZ