(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Wilk »

A powiedzcie, choć może to nie ten wątek, czy uzasadnione są moje migawy w rodzaju: "Po co mi drugie Twilight Struggle, w dodatku z tematem, który może sprawić, że cała gra się szybko zdezaktualizuje?"
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: waffel »

Wilk, odpowiedziałem w wątku gry:

viewtopic.php?p=290762#p290762

Jax, ja mogę na PW być co dwa tygodnie, czyli za tydzień nie, ale za 2 tyg. prawdopodobnie tak. Albo może w weekend masz czas? Czekam na propozycje na PW :)
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filip z Lublina »

Tu(w agresorze) jest najbardziej zaktywizowane granie w Warszawie? Macie jakieś szczególne zasady uczestnictwa?;P W jakie dni i w jakich godzinach gracie? Wojenki bywają czy raczej tylko euro u Was grywane? Od Września mieszkam w Warszawie więc trzeba by się trochę zintegrować.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

Filip Apostoł pisze:Tu(w agresorze) jest najbardziej zaktywizowane granie w Warszawie?
Chyba tak
Filip Apostoł pisze:W jakie dni i w jakich godzinach gracie?
Głównie w piątek 16-21.30 (patrz strona 1 w tym wątku) oraz sporadycznie w soboty i niedziele, o czym jest osobny wątek
Filip Apostoł pisze:Wojenki bywają czy raczej tylko euro u Was grywane?
Jak sama nazwa klubu wskazuje, gry wojenne też są rozgrywane.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Filip Apostoł pisze:Tu(w agresorze) jest najbardziej zaktywizowane granie w Warszawie? Macie jakieś szczególne zasady uczestnictwa?;P W jakie dni i w jakich godzinach gracie? Wojenki bywają czy raczej tylko euro u Was grywane? Od Września mieszkam w Warszawie więc trzeba by się trochę zintegrować.
Fiu fiu! Witamy :D
Zasad szczególnych uczestnictwa brak :) Każdy przychodzi i musi mieć tylko jedną rzecz - wolę grania ;)
Agresor (piątek (15:30-21:30)) oraz ChwilaDaClub (poniedziałek 15:00 (de facto 17:00) - 24:00) to stałe i aktywne miejsca spotkań. Zapraszamy :)
Wojenki to bardziej w Agresorze można spotkać, choć najczęstsze jest oczywiście euro. Na ameritrash raczej też w Agresorze trzeba polować... :) W Chwili warunki są bardziej 'restauracyjne' i z ameri-molochami czy drobnymi, wojennymi żetonikami/dużymi papierowymi mapami nie ma możliwości się rozkładać.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Wilk »

Wojenki to w Agresorze raczej w weekendy polecam, bo obecne godziny piątkowe to straszna lipa, ciężko coś większego przynieść i skończyć.
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filip z Lublina »

Z uwagi na to, że pracę będę na tygodniu kończył o 18 to faktycznie poza weekendem wojenkę ciężko będzie zagrać(choć z takim Hannibalem spokojnie można zejść do 3 godzin). Ale jak przecież wiadomo dobre euro nie jest złe;)
jax pisze: Każdy przychodzi i musi mieć tylko jedną rzecz - wolę grania ;)
Z tym raczej nie będzie problemu;)
jax pisze:Agresor (piątek (15:30-21:30)) oraz ChwilaDaClub (poniedziałek 15:00 (de facto 17:00) - 24:00) to stałe i aktywne miejsca spotkań. Zapraszamy :)
Skorzystam z pewnością=D
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1351
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: nahar »

Filip - piątek też daje radę zagrać w coś wojennego, wczoraj z beremem rozegraliśmy we dwóch Napoleonic Wars.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Wilk »

A skończyliście?
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Od 17:30 do 21:30 skończyliśmy po 3 turach.
Francja imponująco zwyciężyła.
Dokładna relacja z tej rozgrywki jest na innym forum.
Znaliśmy grę więc poszło szybko.
Bardzo dobra gra że nawet tylko we 2 skusiliśmy się na nią choć wiadomo że najlepiej grać w 3 lub 4 osoby.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jingowawa »

Dziękuje współgraczom za piątkowe Elasund oraz Jaxowi za zgrabne wytłumaczenie zasad, które przypominał sobie na bieżąco. Następnym razem postaram się przyjść lepiej przygotowany. Grało się ok, ale bez jakichś rewelacji, w dużej przyczynie za sprawą dużej losowości, a finalne wyniki dobrze odzwierciedlały fakt, że pola Draco i Keleno wypadały częściej niż moje i Jaxa. Z MH przyszło, może i na najbliższym MH pójdzie...

Dziękuje także koledze, którego ksywki nie znam za wyrafinowany pojedynek budowniczych w dwosobowe Filary Ziemii. Opcja płacenia za wyższą wartość pieczęci zamiast podrzucania ich do góry, wypadła bardzo dobrze, a gra okazała sie całkiem przyzwoita.
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

jingowawa pisze:Dziękuje współgraczom za piątkowe Elasund oraz Jaxowi za zgrabne wytłumaczenie zasad, które przypominał sobie na bieżąco. Następnym razem postaram się przyjść lepiej przygotowany. Grało się ok, ale bez jakichś rewelacji, w dużej przyczynie za sprawą dużej losowości, a finalne wyniki dobrze odzwierciedlały fakt, że pola Draco i Keleno wypadały częściej niż moje i Jaxa. Z MH przyszło, może i na najbliższym MH pójdzie...
Przynajmniej było wesoło :) Ja również dziękuję wszystkim za rozgrywkę.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jingowawa »

Keleno pisze:
jingowawa pisze:Dziękuje współgraczom za piątkowe Elasund oraz Jaxowi za zgrabne wytłumaczenie zasad, które przypominał sobie na bieżąco. Następnym razem postaram się przyjść lepiej przygotowany. Grało się ok, ale bez jakichś rewelacji, w dużej przyczynie za sprawą dużej losowości, a finalne wyniki dobrze odzwierciedlały fakt, że pola Draco i Keleno wypadały częściej niż moje i Jaxa. Z MH przyszło, może i na najbliższym MH pójdzie...
Przynajmniej było wesoło :) Ja również dziękuję wszystkim za rozgrywkę.
Faktycznie, było;) Może gra nie była za sprawiedliwa, ale przynajmniej miło spędziliśmy czas.

To już 400!! :D
Awatar użytkownika
PanMarcin
Posty: 84
Rejestracja: 01 kwie 2011, 23:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: PanMarcin »

jingowawa pisze: Dziękuje także koledze, którego ksywki nie znam za wyrafinowany pojedynek budowniczych w dwosobowe Filary Ziemii. Opcja płacenia za wyższą wartość pieczęci zamiast podrzucania ich do góry, wypadła bardzo dobrze, a gra okazała sie całkiem przyzwoita.
Ja również dziękuję :) Gra faktycznie pozytywnie zaskakuje, zwłaszcza, że jestem (a raczej byłem) sceptycznie nastawiony do dwuosobówek.
Będzie dobrze albo niedobrze.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

Pożyczyłem od yosza Alien Frontiers i zamierzam w piątek w nie zagrać. Kto jest chętny?
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jingowawa »

draco pisze:Pożyczyłem od yosza Alien Frontiers i zamierzam w piątek w nie zagrać. Kto jest chętny?
Ja!! O której zaczynamy??
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Keleno »

draco pisze:Pożyczyłem od yosza Alien Frontiers i zamierzam w piątek w nie zagrać. Kto jest chętny?
Ja też mogę zagrać :)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Jakimś cudem chyba jednak przyjdę-czy ktoś ma ochotę zagrać w coś z mojego"chętnie poznam" ?
będę ok.17.15
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

[Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: adikom5777 »

Ja nie wiem czy bede, rozstrzygnie sie to w ostatniej chwili. Na wszelki wypadek wzialem ze soba A Few Acres of Snow.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

jakby coś to chętnie w Akry zagram-jeszcze nie grałem.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: gigi »

Tez bede ,wezme swoj nowy nabytek ,czyli Sankt Petersburg :twisted:
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: adikom5777 »

adikom5777 pisze:Ja nie wiem czy bede, rozstrzygnie sie to w ostatniej chwili. Na wszelki wypadek wzialem ze soba A Few Acres of Snow.
Wyjaśniło mi się wszystko i niestety nie będę mógł dziś zaszczycić Was swoją obecnością ;)
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Wilk »

Dzięki Jaxowi udało mi się wreszcie poznać Labyrinth, no i zmuszony jestem, jak niewierny Tomasz, uznać, że się myliłem, bo nie jest to, poza paroma delikatnymi podobieństwami żaden klon TS, lecz bardzo interesujący tytuł, który wydaje mi się mieć znaczny potencjał. Przegrałem w ostatniej turze, ale jestem i tak zadowolony, bo jako początkujący terrorysta chyba jakoś się trzymałem w starciu z doświadczonym przeciwnikiem, do ostatnich impulsów mając szanse na zwycięstwo, zwłaszcza, że przez pierwszą połowę raczej gubiłem się w gąszczu możliwości i nie bardzo miałem spójny pomysł na podpalenie świata. ;) Gdy już wpadłem na jakąś koncepcję, Jax zdążył się rozpanoszyć po Bliskim Wschodzie - co prawda mężnie, zaskakującym ruchem, ustanowiłem światłe rządy szariatu w Iraku, a gdyby to się udało także w Syrii (której losy ważyły się do ostatka), Wuj Sam musiałby wiać z Dar al-Islam z podkulonym ogonem. Nie zmienia to faktu, że gdy wreszcie zacząłem coś robić w skoordynowany sposób, było już ciut za późno, a dodatkowo bardzo podcięło mi skrzydła złapanie Usamy ibn Ladina (moje siatki terrorystyczne, którym do tej pory nie brakowało trotylu ani ptasiego mleka, nagle stały się biedne jak myszy kościelne (meczetowe?) ) i spory wysiłek musiałem wkładać w finansowanie operacji. W końcu kolejne zdradzieckie państwa bliskowschodnie odrzucały moje jakże mądre "nakazywanie dobra i zakazywanie zła" (al-amr bi-l-ma'ruf wa-n-nahi 'an al-munkar), przesiąkając zachodnią zgnilizną i wreszcie musiałem zgorzkniały zwinąć działalność. ;))
Bardzo fajny tytuł, dzięki, Jacku, za grę!
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Filip z Lublina »

Witam. Chętnie wpadłbym w piątek na jakieś granie. Z racji obowiązków w pracy potrzebuję zapoznać się z... dobrymi grami;P
http://boardgamegeek.com/collection/use ... dgame&ff=1
Powyższy link to lista cięższych, głównie ekonomicznych gier, które chciałbym poznać(kolejność dowolna). Do tego niezbędnym jest, bym poznał większość topowych przygodówek, z którymi do tej pory nie miałem najmniejszej styczności;P
Jacyś chętni?:) Zaznaczam, że pracę kończę o 18 i na miejsce dotrę pół godziny później.

Tak, to ta sama wiadomość co w wątku "chwilowym":)

EDIT: poprawione;)
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2011, 21:30 przez Filip z Lublina, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

Filip Apostoł pisze:Tak, to ta sama wiadomość co w wątku "chwilowym":)
Prawie ta sama - bo tam link jest poprawny, a tu pojawia się Error 404
ODPOWIEDZ