Gra dla 3 - 6cio latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Gra dla 3 - 6cio latka

Post autor: farmer »

Witam,
Czy może ktoś doradzić jaką fajną, kolorową, ładną grę, która ma szansę spodobać się kilkulatkowi (dokładniej chłopak ma już 4 i pół roku, no! 8) ).
Tematyka dowolna :D.
Cena - no, właśnie, niech nie będzie za wysoko - powiedzmy, że max to 50 zł, ale fajnie byłoby o połowę mniej :P.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Gra dla 3 - 6cio latka

Post autor: garg »

Ostatnio dzieci mojego szwagra szaleją na punkcie Igloo Pop. No i oczywiście są jeszcze nieśmiertelne Pędzące żółwie :D
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Aldarus
Posty: 78
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Gra dla 3 - 6cio latka

Post autor: Aldarus »

Żółwie są fajne - mój 5 latek je bardzo lubi (ze strategią ma jeszcze problemy, ale generalnie jest ok).
Lubi też memory (w tym jego wersję zręcznościową, która nadaje się też dla mniejszych dzieci - w zasadzie od 3 lat spokojnie ;)
Grywamy też w kości (lubi liczyć) i scrabble bez planszy - ale te raczej kolorowe nie są:D
Dużo zależy, co lubi i co go interesuje (ja swojemu np. który jest miłośnikiem komunikacji wszelakiej zrobiłem grę o podróży do przedszkola - miało go to zachęcić przy okazji do tej instytucji i przemycić kilka "wychowawczych" przykładów ;) A może ktoś zna jakąś grę o podróżowaniu (autobusy, pociągi itp.) odpowiednią dla 5-6 latka ?
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Gra dla 3 - 6cio latka

Post autor: folko »

Może nie o podróżowaniu samochodem... ale gra dobrze sprawuje się z 6 latkami i zmusza do kombinowania - Hooop (kryptoreklama ;-) )
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra dla 3 - 6cio latka

Post autor: cezaras »

Skubane kurczaki, jako wesoła wariacja dookoła Memo ;-)
żółwiki
i.... Blefuj ;-)))
Marek
Posty: 19
Rejestracja: 26 kwie 2005, 04:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra dla 3 - 6cio latka

Post autor: Marek »

Cześć.
Mój syn ma 5,5 roku i gra zawzięzicie w Osadników, Manile, Konfrontacje ( w nieskończoność by grał, a od kiedy ma deLux ed...to już lepiej nie mówić ), Cytadele, MiM, Blefuj, Niagare a ostatnio bez problemu wytłumaczyłem mu i graliśmy pare razy w Filary Ziemi.
Takie dziecko szybko rozumie i się uczy, zwłaszcza jeśli to kolejna gra do nauki ale nie wygra jeszcze długo w Filary czy Niagare lub Osadników.
Natomiast jak mnie raz rozwalił w Lotr:konfrontacje - tego nie zapomne do końca życia. Jaka przebiegła istotka! I ten wyraz twarzy na końcu gry. "I co tatuś, taki łomot dostałeś że nie wiesz którędy do Mordoru,co?" :-)))) ( grałem Sauronem )

No i nieźle się gra w Blefuj z takim małym ściemniaczem :-)

Natomiast rozumie też gry typu Thiefs of Bagdad ale nie ma sensu grać bo to średnia zabawa, zbyt abstrakcyjne.

pozdr.Marek
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Gra dla 3 - 6cio latka

Post autor: Maras »

Stawiam na Pędzące Żółwie i Wilki i Owce
Carol270
Posty: 11
Rejestracja: 06 lip 2009, 10:47

Re: Gra dla 3 - 6cio latka

Post autor: Carol270 »

Potwierdzam Skubane kurczaki, Hoop, ale też Hej, to moja ryba - we wszystkich 3 grach moja 4-latka radzi sobie świetnie, a 6-latka już w ogóle wymiata...

Za to nie polecam Serpentiny... Jak dla mnie jest trochę "niedorobiona" - tzn. mam wrażenie, że ma za mało kart...
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 3 - 6cio latka

Post autor: Radek »

Z tej półki cenowej:
Pędzące żółwie, Kingdoms, Niagara
Marek pisze: Takie dziecko szybko rozumie i się uczy, zwłaszcza jeśli to kolejna gra do nauki ale nie wygra jeszcze długo w Filary czy Niagare lub Osadników.
Hm... chyba jestem cienki, ale w niagarę tylko raz udało mi się wygrać ex-aequo.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2272
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Gra dla 3 - 6cio latka

Post autor: Leviathan »

Ostatnio nauczyłem swojego syna (w maju będzie miał 4 lata) gry w Zooloretto. Stopniowo, w kolejnych grach uczyłem go co można robić z monetami i można powiedzieć, że umie już grać.

Frajda nie z tej ziemi jak uda mu się zapełnić wybieg pandami
;)
ODPOWIEDZ