Le Havre - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Le Havre - pytania i wątpliwości

Post autor: bogas »

Copercore pisze: 24 lip 2021, 09:14 Pytanie.
Czy w pełnym wariancie dwuosobowym do zakupienia będzie dostępny tylko jeden luksusowy liniowiec?
Dwa wchodzą do gry. O wartości 34 i 30. I ich nie da się kupić tylko można je zbudować.
Fradio
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2021, 20:25

Re: Le Havre - pytania i wątpliwości

Post autor: Fradio »

Czy dobrze rozumiem, że jeśli w danej turze wykorzystam akcję główną na wybudowanie jakiegoś budynku to skorzystać z niego będę mógł dopiero w następnej turze o ile nikt mi go uprzednio nie zajmie?
Na przykład daje swój znacznik na firmę budowlaną, buduje jakiś budynek i tu kończy się moja akcja główna. Żeby skorzystać z wybudowanego budynku muszę czekać na swoją następną turę?

Jeśli chciał bym od razu skorzystać z budynku to musiał bym go kupić a nie wybudować przed akcją główną?

Częściej się buduje czy kupuje?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Le Havre - pytania i wątpliwości

Post autor: bogas »

Fradio pisze: 29 lip 2021, 12:15 Czy dobrze rozumiem, że jeśli w danej turze wykorzystam akcję główną na wybudowanie jakiegoś budynku to skorzystać z niego będę mógł dopiero w następnej turze o ile nikt mi go uprzednio nie zajmie?
Na przykład daje swój znacznik na firmę budowlaną, buduje jakiś budynek i tu kończy się moja akcja główna. Żeby skorzystać z wybudowanego budynku muszę czekać na swoją następną turę?

Jeśli chciał bym od razu skorzystać z budynku to musiał bym go kupić a nie wybudować przed akcją główną?
Dobrze rozumiesz.
Fradio pisze: 29 lip 2021, 12:15 Częściej się buduje czy kupuje?
A jak myślisz? :wink:
Fradio
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2021, 20:25

Re: Le Havre - pytania i wątpliwości

Post autor: Fradio »

Dzięki za upewnienie.

Obstawiał bym budowanie z racji na koszty, ale pierwsza rozgrywka jeszcze przede mną także mogę się mylić.
Fradio
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2021, 20:25

Re: Le Havre - pytania i wątpliwości

Post autor: Fradio »

Po pierwszej rozgrywce mam jeszcze 2 pytania.

Dokładając kolejny statek kładziemy go na górę czy dół stosu? Wydaje mi się że logicznie na dół by wykorzystywać w kolejności w której się pojawiają.

I rozumiem że statek może służyć kilkakrotnie do sprzedaży dóbr? To znaczy po wejściu do armatora mogę to zaladować, dobra idą do magazynu, a ja biorę franki. Później kiedy wejdę jeszcze raz do armatora po uprzednim wyjściu mogę ten statek wykorzystać ponownie?
Gloggie
Posty: 30
Rejestracja: 12 paź 2017, 14:28
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Le Havre - pytania i wątpliwości

Post autor: Gloggie »

Z instrukcji:
[...] odwróć kartę rundy na stronę ze statkiem i połóż ją na stosie kart statków tego samego rodzaju [...]
Zatem: na stos, nie pod spód.

Tak, statki używasz tak jak opisałaś/eś.
Fradio
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2021, 20:25

Re: Le Havre - pytania i wątpliwości

Post autor: Fradio »

Dzięki, czytając po raz kolejny na spokojnie właśnie zwróciłem uwagę na to zdanie. Jakoś mi umknęło. Dzięki
Gra świetna, prosty schemat rozgrywki jak już się zrozumie o co chodzi a mozliwosci multum. Polecam:)
seszena2
Posty: 103
Rejestracja: 01 lip 2015, 21:46
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Le Havre - pytania i wątpliwości

Post autor: seszena2 »

Karta przemysł skórzany.
Pokaż że posiadasz 14 franków w gotówce, zwróć 3 błamy do magazynu skór, a następnie weź 16 franków ze skarbca. Pytanie:
Muszę mieć dokładnie 14 franków czy mogę mieć więcej?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 349 times
Been thanked: 628 times

Re: Le Havre - pytania i wątpliwości

Post autor: bogas »

seszena2 pisze: 02 lis 2022, 10:49 Karta przemysł skórzany.
Pokaż że posiadasz 14 franków w gotówce, zwróć 3 błamy do magazynu skór, a następnie weź 16 franków ze skarbca. Pytanie:
Muszę mieć dokładnie 14 franków czy mogę mieć więcej?
Możesz mieć więcej.
ODPOWIEDZ