Gry niegrane

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Prime Suspect

Post autor: melee »

Przeglądając oferty sprzedaży/wymiany widać, jak wiele gier nigdy nie zostało zagrane, a mimo to zmieniają właściciela. To przysłowiowi pułkownicy, gry które często śledziliśmy od pierwszych wzmianek na BGG, nie mogliśmy doczekać się ich wydania, później zostały zakupione i miesiącami/latami czekały na swoją okazję.

Ja o ile się nie mylę sprzedałem tylko jedną grę, która przez kilkanaście miesięcy nie trafiła na stół, Blackbeard. Ale często na listę sprzedaży trafiały gry po jednej partii. W tej chwili patrząc na półkę mam i nie zagrałem w:

Container, pół roku
Wings of War, Burning Drachens, pół roku
Neuland, rok
Fury of Dracula, 3 miesiące
Imperial 2030, 3 miesiące
Conflict of Heroes - Storms of Steel, 2 miesiące
Lord of the Rings - 2 dodatki
Jambo - dodatek
Age of Steam - co najmniej 10 map

nie liczę gier, w które grałem, ale nigdy w swój egzemplarz :)
jak to wygląda u was?
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: Gry niegrane

Post autor: Smerf Maruda »

To jest fatalne... Nie denerwuj mnie. Confucius, Unhappy King Charles, Tikal, Ys (sprzedany), dodatek do Sankt Petersburg.

Wypleniam z siebie ten zwyczaj. Szkoda mi miejsca w domu. Pieniędzy mniej, bo przynajmniej, wydając je, dowiaduję się czegoś o sobie :/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Gry niegrane

Post autor: yosz »

Z gier:
- Acquire z Math Trade'a - pół roku
- Incan Gold - dwa miesiące

Dodatki:
- Power Grid Power Plants Deck - z półtora roku?
- Dodatek do Fasolek - pół roku
- Dodatek do Power Grida (Brasil / Spain & Portugal) - tydzień
(Steam Barons właśnie wystawiłem na sprzedaż więc już nie liczę)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Gry niegrane

Post autor: clown »

Ja na szczęście wyzwoliłem się z nawyku posiadania gier, w które nie gram i sukcesywnie się ich pozbyłem. Obecnie na półce mam tylko te tytuły, które trafiają na stół przynajmniej raz na miesiąc. Szkoda kasy na gry leżące na półce i nie mam specjalnego sentymentu, żeby się takich gier pozbywać - to elitarne miejsce :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6465
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 596 times
Been thanked: 948 times

Re: Gry niegrane

Post autor: Odi »

A ja z tym nie mam problemu, bo z założenia kupuję połowę gier 'na zapas' i 'na przyszłość', albo żeby 'mieć wybór'. Np Schotten-Toten siedziało w szafie 1,5 roku (około), a teraz jest hitem :)
Wiem, że mój Race for the Galaxy tez będzie grany, tylko musze do niego moją dziewczynę przygotować. Chwilę to jeszcze potrwa, ale w końcu nastąpi.

Kupuję, bo wiem, że i tak bym kupił, a skoro jest przedsprzedaż/korzystny kurs walut itp, to zamawiam ;]

Poza tym za niegraną/1 graną można dostac jeszcze w miarę dobrą cenę. Zresztą, po roku leżenia w szafce strata tych 30-50 zł aż tak bardzo nie boli, skoro za uzyskane 50-100 zł można kupić coś nowego :twisted:
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Gry niegrane

Post autor: melee »

O, jeszcze znalazłem Silverton, około rok :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4478
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1433 times
Been thanked: 1102 times

Re: Gry niegrane

Post autor: garg »

Ja mam taki przerób (wsiąkłem na całego w planszówki dopiero jakieś pół roku temu i nadrabiam zaległości z dłuuugich lat), że nie do końca nawet nad tym panuję :)

Ale jeśli mam grę, w którą nie mam ochoty zagrać przez kilka miesięcy, to sprzedaję ją bez żalu. Z tego powodu pozbyłem się Tide of Iron i Memoira '44. A gier, które mam i w które nie grałem od momentu kupna (chociaż to zwykle tylko 2-3 miesiące) trochę by się znalazło - tak na pierwszy ogień:

Battlestar Galactica
Carcassonne - Wieża
Podróż do wnętrza Ziemi
ZERTZ

Ale walczę z kupowaniem na zapas, bo to przecież jest chore :? Chociaż z drugiej strony takie przyjemne... :wink:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gry niegrane

Post autor: bart8111 »

Ja podobnie jak Odi, nie mam z tym problemu - jak jest okazja to kupuję, kiedyś będzie okazja zagrać. Rekordziści to gry, które kupiłem przy ostatnim wspólnym zamówieniu w Milanie i jeszcze jakoś nie było okazji zagrać: Acquire i Um Reifenbreite. Oprócz nich w zaszczytnym klubie "ponad rok na półce" są jeszcze: St Petersburg, Alhambra, Manila i Ra. Takich co leżą dopiero pół roku nawet nie chce mi się liczyć :)
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: Gry niegrane

Post autor: Andreus »

U mnie najdłużej, bo od pół roku, czeka na zagranie Sankt Petersburg. Troszkę krócej Amyitis. Poza tym jest jeszcze kilka gier, które dostałem pod choinkę, czyli Notre Dame i Vasco da Gamma.
Ostatnio czasu na granie mam niewiele, ale powinno to niedługo się zmienić i mam nadzieję że wymienione tytuły oraz właśnie zakupione Antike już niedługo zagości na stole :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Gry niegrane

Post autor: Don Simon »

Zafoliowane:

- Comuni - ponad rok (od poprzedniego Essen)
- Bootleggers - ponad 2 lata

Staram sie sukcesywnie gry sprawdzac i sprzedawac te, w ktore nie gram.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Gry niegrane

Post autor: Klos »

Eh, skad ja to znam...

Stronghold - 3 miesiace
Shogun - pol roku
HeroScape - 1,5 roku.....
BattleLore dodatki - 1,5 roku.....
Risk 2210 - 2 lata!!!!
Tunnhauser - 2 lata!!!!

Widze, ze jednak trzeba co nieco posprzedawac....
Zwlaszcza, ze mam gry, w ktore rzadko grywam.... eh....
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 300 times
Been thanked: 98 times

Re: Gry niegrane

Post autor: MataDor »

- Tigris & Euphrates - kupiony ponad 3 lata temu, ciągle liczę że uda się kiedyś zagrać, niestety kumple uważają że gra jest czysto logiczna i nie ma powiązania mechaniki z tematem, a tego nie lubią, nie chcą nawet stestować
- Last Night On Earth - 1,5 roku, nigdy nie grany, ale uwielbiam klimat zombie surviaval i nie mogę się jakoś pozbyć gry ;) w moim najbliższym gronie w przygodówki w ogóle nie grywamy
- Battleline - 1,5 roku, kupiłem kiedyś w ciemno, po przeczytaniu instrukcji okazało się że ciekawiej będzie zagrać w normalne karty niż to, nie chce mi się tego sprzedawać bo i tak musiał bym za to grosze wziąć
- Through the Ages - 1 rok, wstyd się przyznać, niestety grany tylko raz w wersję podstawową (więc generalnie tak ja bym nie grał ^^), jakoś nie może wskoczyć u nas na stół... a pewnie by się przyjął bo lubimy ciężkie gry typu Le Havre

Większość gier w które nie grywam sprzedaję, chyba że do czegoś mam sentyment. Wtedy lubię mieć grę na półce, lepiej dzięki temu się czuję :D
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Gry niegrane

Post autor: melee »

daj szansę Battleline, świetna, szybka dwuosobówka
choć grałem tylko w Schotten Toten
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gry niegrane

Post autor: staszek »

u mnie trzy na razie tylko
Struggle of Empires-nie ma osób chętnych(zwłaszcza 6 )
Siena-nidgy nie udaje mi się kogoś namówić,zwłaszcza,że nie potrafię chyba dobrze wytłumaczyć zasad
Genua-nie wiem dlaczego

dodatkowo odkąd kupiłem Empires of the Ancient World M.Wallace'a nie zagrałęm,mimo,że wczedśniej mi się zdarzyło.
Żadnej z tych gier nie sprzedałem,ale chyba Genua niedługo zmieni właściciela
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gry niegrane

Post autor: mst »

W ogóle nie wiem o czym mówicie. :P
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Gry niegrane

Post autor: draco »

Moi pułkownicy:
Reef Encounter of 2nd Kind - od Essen
Mull+Money - rok
Hekla - 2 lata

Nawet gdybym chciał sprzedać te tytuły, to byłoby mi trudno.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Gry niegrane

Post autor: Maras »

Ten wątek faktycznie daje dużo do myślenia. Od razu otworzyłem szafy i już wiem, że nie mam z tym problemu. Nie ma gry, w której bym nie zagrał, pojawił się za to inny problem. Mam gry (mnóstwo gier) w które dawno nie grałem i nie pamiętam jak wyglądają pełne zasady. Gdzieś dzwoni ale nie wiadomo gdzie (moja córka twierdzi, że to Alzheimer)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gry niegrane

Post autor: SeeM »

Dawno temu, jak rodzice kupowali mi gierki Encore, to średnio miałem z kim zagrać - nic dziwnego, bo to ciężkie kobyły, a w wieku ~14 lat niewielu się interesuje intensywnym myśleniem. Tylko z Odkrywcami i Labiryntem nie miałem takiego problemu.

Teraz bardzo ostrożnie dobieram tytuły. Nie mam gry, która stoi niegrana dłużej niż 2 miesiące i ten stan utrzymuje się od dłuższego czasu.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
redy
Posty: 159
Rejestracja: 20 gru 2008, 10:15
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gry niegrane

Post autor: redy »

Generalnie nie mam z tym problemu, bo gram od niedawna i nie obkupiłem się jeszcze specjalnie pudełkami. Poza tym nie podoba mi się w tym hobby to kupowanie na potęgę, choć coś w nim jest specyficznego, że w dużej mierze chyba się do tego właśnie sprowadza. Mimo, że teraz nie planuję żadnych zakupów ani w najbliższym czasie to i tak przeglądam oferty w dziale sprzedaży i gry w sklepach, myśląc co bym tu sobie kupił :mrgreen:

Jedyny wyjątek na mojej półce to Sukcesorzy Aleksandra Wielkiego - rok czasu w posiadaniu, ani razu nie zagrany. Nie mogę jakoś zgrać 4 osób w tym samym miejscu i o tej samej porze, które miałyby ochotę na taką strategię. Jeśli więc ktoś z Olsztyna chciałby spróbować to zapraszam 8)
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Gry niegrane

Post autor: Fruczak Gołąbek »

redy pisze:Generalnie nie mam z tym problemu, bo gram od niedawna i nie obkupiłem się jeszcze specjalnie pudełkami. Poza tym nie podoba mi się w tym hobby to kupowanie na potęgę, choć coś w nim jest specyficznego, że w dużej mierze chyba się do tego właśnie sprowadza. Mimo, że teraz nie planuję żadnych zakupów ani w najbliższym czasie to i tak przeglądam oferty w dziale sprzedaży i gry w sklepach, myśląc co bym tu sobie kupił :mrgreen:
Mam tak samo :D. Pozbywam się tylko tych gier, w które nie miałbym z kim zagrać. Każda gra mi się podoba ale muszę kupować gry z myślą o upodobaniach znajomych :? ale i tak jest fajnie :)

Myślę że jak gra leży nie grana 2-3 miesiące to nie można mówić że jest niegrana. Wiadomo szkoła/studia/praca strasznie wszystko utrudniają. Jak już samemu znajdę czas to ktoś tam nie może :). Chociaż mam gry, w które gram prawie codziennie.

Różne gry na różne okazje. Jak na razie mam w mini kolekcji więcej krótszych gier ale nie obraziłbym się jakbym miał jakąś grę, w którą zagrałbym raz na rok. Jeśli gra jest tego warta to mogę czekać dłużej, byle było z kim potem zagrać :).
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 379 times
Been thanked: 94 times

Re: Gry niegrane

Post autor: farmer »

Osobiście, też nie mam (na szczęście) gier nie granych w ogóle.
Mam jednak gry grane rzadko lub bardzo rzadko.
Podobnie jak u jednego z przedmówców, na półce leżakują Sukcesorzy - ale mi przynajmniej udało się w nich 2 razy zagrać. Poza nimi, raczej żadnemu tytułowi nie zdarza się leżeć dłużej niż pół rok - co i tak jest dobrym wynikiem, w przypadku niektórych gier :).

Generalnie zaś, zaopatrując się w nowe gry, szukam złotego środka między moimi preferencjami (dłuuuga, duuuuża, móóózgopochłaniająca), realiami czasowo-przestrzennymi i upodobaniami mojego towarzystwa. Zazwyczaj dość skutecznie, więc zafoliowanych pułkowników na razie brak :D.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry niegrane

Post autor: Dzej »

Ja mam taki problem z co drugą grą co kupuje :( Nawet nie zagram i już sprzedaje, bo się na nią obrażam :o
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Gry niegrane

Post autor: jax »

u mnie jest kilku rekordzistów mających kilka lat na półce i zawsze brak okazji/czasu:

Serenissima
Age of Mythology
Carcassonne - Castle (tak, dziwne, to przecież 2-osobówka)

za jakiś czas do tego ekskluzywnego grona mają szansę dołączyć Fields of Fire i Roads and Boats

sprzedanie tych gier (jakiejkolwiek gry) bez zagrania to jednak by była zbrodnia - skąd mam wiedzieć że gra jest zła/nie chwyci skoro nie zagrałem ???
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gry niegrane

Post autor: kwiatosz »

U mnie Meuterer leży pewnie już ze 2 albo nawet 3 lata...
Amun Re od zakupu w USA, czyli od wakacji 2007, jakoś nie mogę się przemóc.
Junta, Key Largo, Android - ze 6 miesięcy pewnie, max rok.
Absolutnym rekordzistą jest Land Unter - też od jakoś 2007, ale pożyczyłem to z 5 osobom i nikt się nie podjął rozpracowania :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: Gry niegrane

Post autor: Smerf Maruda »

kwiatosz pisze:U mnie Meuterer leży pewnie już ze 2 albo nawet 3 lata...
Ej, to sprzedaj. Dobrze zapłacę :-)
ODPOWIEDZ