Yggdrasil - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
pit_mm
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2010, 13:02

Yggdrasil - pytania i wątpliwości

Post autor: pit_mm »

Witam.
Szukam instrukcji do gry Yggdrasil posiada może ktoś bym był bardzo wdzięczny, oczywiście mile widziane skany (albo nawet zdjęcie) planszy do gry.
Z góry dziękuję :D
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Yggdrasil

Post autor: marcia666 »

właśnie dostałam w prezencie Yggdrasil razem z dodatkiem - zechciałby ktoś napisać coś o tym dodatku bo tam wszystko jest po angielsku a ja niestety nie znam... rozumiem, że są to uzupełnione nowymi mocami plansze bogów z podstawki + nowi. Będę wdzięczna za opisanie po polsku mocy z dodatku...
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Yggdrasil

Post autor: cohlerc1 »

Pozwolę się podłączyć do tematu z pytaniem coby nowego nie zakładać.
Otóż nie jestem pewien do końca jak działają artefakty ("broń") podczas walki z lodowym gigantem. Dostaje się z nich bonus do walki? Druga sprawa to można mieć więcej niż jeden rodzaj broni? Jakoś w instrukcji nic nie pisze poza tym że inny gracz może mieć tę samą broń tylko z niższym poziomem. I jeszcze jedno skoro mam już kilka to logicznie myśląc do walki liczę tę z najwyższym bonusem?
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Yggdrasil

Post autor: marcia666 »

którą bronią chciałes walczyć przeciwko lodowym gigantom? bo przecież nie ma tam broni skierowanej przeciw nim - każda broń odpowiada konkretnemu "złemu" bogowi i tylko na niego działa, np na Lokiego działa fioletowy miecz i tylko na niego (to odpowiada też na twoje ostatnie pytanie - nie możesz zieloną bronią zabić czerwonego złego boga ani nikogo innego).
Broń można dobierać co turę a że nic nie ma o oddawaniu poprzedniej (za wyjątkiej tej samej ale o niższej mocy) to uwazam, że można mieć róznocześnie broń np na Nidhogga i Lokiego.
Lendzia
Posty: 7
Rejestracja: 02 sie 2020, 10:55
Has thanked: 5 times

Re: Yggdrasil

Post autor: Lendzia »

Hejka jestem przed pierwszą grą w wariant trudniejszy i mam problem z jedną rzeczą. Nie rozumiem jak działają relacje między bogami. Jak się je "zdobywa"? Skąd wiem że występuje relacja między konkretną dwójką?
castelano
Posty: 165
Rejestracja: 25 kwie 2017, 11:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

Re: Yggdrasil - pytania i wątpliwości

Post autor: castelano »

Cześć. Pytanie odnośnie yggdrasil kroniki,
Według instrukcji kolejności ustalamy dowolnie. Kładziemy zakryte karty na środku i odkrywamy według ustalonej kolejności. Pytanie, czy odkrywamy karty swoich bogów czy dowolnie? Problem powstaje w sytuacji kiedy aktywujemy fenrira i bierzemy jego kartę do swojej talii i ją tasujemy. Raz, nam przybywa kart, a innemu graczowi ubywa, to dwa ze mogłoby dojsc do sytuacji ze mamy tych karty fenrira kilka w talii.
bdm
Posty: 597
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 402 times
Been thanked: 68 times

Re: Yggdrasil

Post autor: bdm »

Lendzia pisze: 28 lis 2020, 20:27 Hejka jestem przed pierwszą grą w wariant trudniejszy i mam problem z jedną rzeczą. Nie rozumiem jak działają relacje między bogami. Jak się je "zdobywa"? Skąd wiem że występuje relacja między konkretną dwójką?
Relacji między bogami w wariancie trudniejszym się nie zdobywa tylko się je po prostu ma od początku. I tak Odin jest towarzyszem broni dla każdego z pozostałych bogów tak samo jak Freyia jest przypadkowym towarzyszem dla wszystkich - co jest zresztą opisane w instrukcji na str. 22 i 23.

W kampanię jeszcze nie grałem, więc nie wiem ale przypuszczam, że się je zdobywa w danym scenariuszu i może je nabyć każdy z pozostałych bogów.
castelano pisze: 25 kwie 2021, 06:15 Cześć. Pytanie odnośnie yggdrasil kroniki,
Według instrukcji kolejności ustalamy dowolnie. Kładziemy zakryte karty na środku i odkrywamy według ustalonej kolejności. Pytanie, czy odkrywamy karty swoich bogów czy dowolnie? Problem powstaje w sytuacji kiedy aktywujemy fenrira i bierzemy jego kartę do swojej talii i ją tasujemy. Raz, nam przybywa kart, a innemu graczowi ubywa, to dwa ze mogłoby dojsc do sytuacji ze mamy tych karty fenrira kilka w talii.
W instrukcji nie jest to sprecyzowane ale ja grałem tak, że odkrywałem DOWOLNE karty. Ale w sytuacji aktywacji Fenrira rodzi się faktycznie problem, bo trzeba wtasować do swojego stosu nieswoją kartę Fenrira i w następnych turach przed jej odkryciem będzie wiadomo, że tam się kryje Fenrir. Kart faktycznie nam przybędzie a innemu graczowi ubędzie. Bezpieczniej jest odkrywać po prostu SWOJE karty a nie dowolne.

Ja z kolei mam pytanie odnośnie elfów i kości wanów. Instrukcja tego jasno nie precyzuje. Czy jak zmodyfikuję wynik na kości wanów za pomocą elfa to taką kość odrzucam czy zostawiam? Dotąd grałem tak, że odrzucałem tylko te przekreślone wyniki (z sukcesem i bez sukcesu) a jak użyłem elfa to modyfikowałem wynik na sukces i taką kość zostawiałem tracąc rzecz jasna elfa.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2022, 21:56 przez bdm, łącznie zmieniany 1 raz.
bdm
Posty: 597
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 402 times
Been thanked: 68 times

Re: Yggdrasil - pytania i wątpliwości

Post autor: bdm »

Napisałem na forum bgg i dostałem odpowiedź od samego wydawcy. :D Otóż więc odkrywasz własną kartę wroga a nie dowolną, więc problem z Fenrirem jest w zasadzie rozwiązany.

Co do mojego drugiego pytania to doczytałem też na bgg, że kości vanów z wyrzuconym krzyżykiem trzeba odrzucić nawet mimo modyfikacji na sukces elfem.
ODPOWIEDZ