Nexus Ops (Charlie Catino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Nexus Ops

Post autor: Michito »

Jest też już w 3trollach, ale kurcze, trudno uwierzyć, że nie będzie polskiej wersji:

https://3trolle.pl/32854-nexus-ops.html ... =nexus-ops
dragonstar
Posty: 97
Rejestracja: 05 gru 2016, 22:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Nexus Ops

Post autor: dragonstar »

Michito pisze: 08 mar 2024, 19:41 Jest też już w 3trollach, ale kurcze, trudno uwierzyć, że nie będzie polskiej wersji:

https://3trolle.pl/32854-nexus-ops.html ... =nexus-ops
Też właśnie znalazłem. I też się zastanawiam bo nie chcę kolejnej akcji, że coś zamawiam po czym 5 minut po otrzymaniu jakiś wydawca ogłasza polską wersję.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Nexus Ops (Charlie Catino)

Post autor: Michito »

Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Nexus Ops (Charlie Catino)

Post autor: Galatolol »

Dobra wiadomość. Kupię, bo kiedyś miałem i w sumie żałuję, że sprzedałem. Fajny, szybki RTS na planszy. Nie ma może specjalnej głębi, ale do zagrania raz na jakiś czas się świetnie sprawdza.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2024, 11:15 przez Galatolol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Nexus Ops (Charlie Catino)

Post autor: Gambit »

Z okazji wznowienia i polskiej edycji, kilka słów ode mnie
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Nexus Ops (Charlie Catino)

Post autor: Gizmoo »

Gambit pisze: 21 kwie 2024, 10:16 kilka słów ode mnie
Dzięki wielkie Tomku! Obejrzałem i już wiem, że to gra nie dla mnie. :D Jeszcze losowość na K6 bym (może) w tak krótkiej grze przecierpiał, ale losowe i niesprawiedliwe efekty na żetonach eksploracji, to dla mnie "o jeden most za daleko". Lepiej wiedzieć do czego nie siadać, niż później cierpieć i psuć grę innym graczom swoim marudzeniem. :lol: :
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Nexus Ops (Charlie Catino)

Post autor: Markus »

Kto powiedział ze te żetony są niesprawiedliwe?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Nexus Ops (Charlie Catino)

Post autor: Gambit »

Gizmoo pisze: 22 kwie 2024, 11:37 Dzięki wielkie Tomku! Obejrzałem i już wiem, że to gra nie dla mnie. :D Jeszcze losowość na K6 bym (może) w tak krótkiej grze przecierpiał, ale losowe i niesprawiedliwe efekty na żetonach eksploracji, to dla mnie "o jeden most za daleko". Lepiej wiedzieć do czego nie siadać, niż później cierpieć i psuć grę innym graczom swoim marudzeniem. :lol: :
Pamiętaj, że to moje odczucie. Dla wielu osób ta eksploracja z żetonami może być naturalna niczym oddychanie. Tak sobie teraz myślę do czego mogę to porównać z Twojej kolekcji...i chyba nie mam pomysłu. Może takie Wydobycie z Martians: A Story of Civilization, tylko oprócz zasobów możesz raz na jakiś czas znaleźć tam Specjalistę (trochę z bani porównanie, ale w pracy jestem i ciężej mi się myśli).
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Nexus Ops (Charlie Catino)

Post autor: Gizmoo »

Gambit pisze: 22 kwie 2024, 11:58 Wydobycie z Martians: A Story of Civilization, tylko oprócz zasobów możesz raz na jakiś czas znaleźć tam Specjalistę
Dawno nie grałem w MASOC, ale nie pamiętam tam aż takich różnic, które by powodowały u graczy zazdrość, bądź frustrację.

Pamiętam za to dokładnie żetony eksploracji z Dark Ages i Heroes of Air, Land and Sea, które były totalnie niesprawiedliwe i niektórym graczom nie dawały nic, a u innych powiększały tylko efekt kuli śnieżnej. Do dzisiaj mi się to śni po nocach i nie chcę takiego rozwiązania oglądać już nigdy więcej w żadnej grze. :lol:

Zresztą po Twoim tłumaczeniu Nexusa zobaczyłem, że niestety w materii losowości mają sporo wspólnego z powyższymi grami. A takich "prezentów", od których gracz dostaje za darmoszkę nie tylko surowce, ale też przede wszystkim oszczędza na akcjach = w grach rywalizacyjnych nie znoszę. Te przytoczone w Twojej recenzji "pajączki" wydają się być właśnie takim prezentem, który łagodnie ujmując - jest mało zasłużony. I choć rozgrywka w NO trwa tylko ułamek czasu, w porównaniu DA i HOLAS, to i tak wiem, że powyższe rozwiązania bardzo by mi uwierały. No i walkę na K6 też da się zrobić dobrze, gdzie czujesz że masz kontrolę nad wynikiem. Chyba mam za dużo gier w tym gatunku, które walkę na K6 ogarniają lepiej - np. Tytani, Ruination, Galactic Warlords. A skoro mam w kolekcji gry, które bawią, a nie frustrują, to lepiej jednak je ogrywać, niż próbować grać w tytuł, co do którego mam wątpliwości. ;)
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Nexus Ops (Charlie Catino)

Post autor: siepu »

Nexus Ops to głupia losowa nawalanka i nie kryje się z tym. W swojej kategorii jest serio całkiem w porządku. Gdyby to był potężny mózgotrzep na wiele godzin grania to zgoda, ale tutaj mi to nie przeszkadza.
ODPOWIEDZ