Board Game Geek w Polsce?

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Alexander GoB
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2010, 11:03

Board Game Geek w Polsce?

Post autor: Alexander GoB »

Board Game Geek w Polsce? Prawie…
Mamy przyjemność oddać w Wasze ręce testową wersję serwisu GamesOnBoard.pl http://gamesonboard.pl.
Do tej pory informacje o grach są bardzo rozproszone. Między BGG, który jest oczywiście kompendium, ale niestety jest nieco chaotyczny i mało przejrzysty, między portale z artykułami i materiałami audio i video, między forum, strony fanowskie na facebooku, między sklepy w końcu (i ich nie zawsze w pełni wiarygodne oceny) oraz ostatnio i-szop’a. Oczywiście to absolutnie cudownie, iż jest tyle miejsc, w których są informacje o grach, ale z drugiej strony rozbicie to często bywa bardzo frustrujące i najzwyczajniej w świecie niewygodne.
Chcieliśmy więc i chcemy stworzyć wraz z mam nadzieję Waszą pomocą serwis (nie bójmy się słowa – społecznościowy), w którym wszystko to zostanie zgromadzone w jednym miejscu i na dodatek w sposób przejrzysty. Nie jest to łatwe zadanie.

Ważnym dla nas celem jest również zacieśnienie więzi między planszówkowiczami, ułatwienie w spotykania się na partyjkę Cywilizacji, czy Hexika, stąd miejsca spotkań, mapa przyjaciół (która będzie rozbudowywana), kalendarz imprez, zaawansowane wyszukiwanie, pozwalające zobaczyć, kto w najbliższy piątek po 17 będzie grał w naszą ulubioną grę w promieniu 20 km.

Obecnie całość jest w stadium bety, nie mniej sporo funkcjonalności działa już znakomicie – zachęcam do wypróbowywania możliwości. Dodawania i oceniania ulubionych gier, dzielenia się zdjęciami, filmami i plikami. Wpisywania komentarzy i tego co byście jeszcze chcieli, tego co Wam się nie podoba lub nie działa w 100%.

Zachęcam do integracji konta z facebookiem, ułatwia to rejestrację, a w przyszłości zapewni więcej newsów i funkcjonalności na Waszej facebokkowej stronie.

To tyle, krótkim słowem wstępu, więcej informacji już niebawem. Zapraszam do rejestracji:) w ciągu kilku najbliższych dni sporo ulegnie zmianie, łącznie z logo, także to jedyna i niepowtarzalna szansa zobaczenia "jak to było na początku" ;) http://www.gamesonboard.pl/profil.html.

Zupełnie nie wiem, gdzie umieścić niniejszy temat, więc wklejam w paru miejscach co bardziej akuratnych - proszę szanownych moderatorów i administratorów o wybaczenie:)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: mst »

Alexander GoB pisze:ułatwienie w spotykania się na partyjkę Cywilizacji, czy Hexika
Powinno być chyba: Cywilizacyjkę :P :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: garg »

Alexander GoB pisze:Zachęcam do integracji konta z facebookiem, ułatwia to rejestrację, a w przyszłości zapewni więcej newsów i funkcjonalności na Waszej facebokkowej stronie.
Całość brzmi bardzo fajnie i na pewno będę Wam kibicował. Natomiast powyższe zdanie mnie przestraszyło i nieco odrzuciło od całej inicjatywy. Ale może to tylko moja irracjonalna niechęć do Facebooka :wink:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: Geko »

Mnie też jakoś Mordaksiążka nie fascynuje (te wszystkie, kto jest czyim przyjacielem i co lubi, brr). Ale teraz wszyscy się pod nią podpinają.

Ale inicjatywie kibicuję, nawet angielska nazwa jest fajna, bo w sumie to gra słów.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: zath »

Mały OT nt facebooka: bo ten serwis ułatwia życie. Zamiast wysyłać do każdego osobno jakiś ciekawy link wrzucam go do siebie na kokpit (blip działa też w ten sposób, a używasz go) i jak ktoś będzie zainteresowany, to sobie zobaczy/przeczyta. Czasem skomentuje, nawiąże się jakaś dyskusja (jeśli ma się normalnych znajomych). Newsy z różnych serwisów to też całkiem przyjemna rzecz - coś jak RSS, tylko z komentarzami ludzi. A że jest masa nikomu nie potrzebnych opcji? No jest, ale nie trzeba z nich przecież korzystać.

/OT

BGG to BGG, wie o nim większość planszówkowców i jak to powiedział raz Draco - jak nie masz konta na BGG, to nie istniejesz ;-) Dlatego możecie mieć ciężko na przebicie się poza grono kilkudziesięciu osób. Ale powodzenia życzę i tak :-)


PS. Zarejestrowałem się i już jedna uwaga: nie trzymajcie w bazie haseł w bezpośredniej formie!!! Do tego służą hashe i ziarna.
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: Wookie »

założyłem konto, zobaczymy co z tego będzie
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: Andy »

garg pisze:Ale może to tylko moja irracjonalna niechęć do Facebooka :wink:
Dlaczego irracjonalna? Dla mnie irracjonalna jest skłonność do czegoś tak irracjonalnego jak Facebook (i jemu podobne wynalazki).
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: garg »

Andy pisze:
garg pisze:Ale może to tylko moja irracjonalna niechęć do Facebooka :wink:
Dlaczego irracjonalna? Dla mnie irracjonalna jest skłonność do czegoś tak irracjonalnego jak Facebook (i jemu podobne wynalazki).
Dzięki - poratowałeś trochę moją samoocenę :wink:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: veljarek »

Super pomysl, trzymam kciuki by wypalił, zarejestrowałem się i zachęcam innych :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Malczew
Posty: 17
Rejestracja: 22 paź 2009, 23:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: Malczew »

garg pisze:
Alexander GoB pisze:Zachęcam do integracji konta z facebookiem, ułatwia to rejestrację, a w przyszłości zapewni więcej newsów i funkcjonalności na Waszej facebokkowej stronie.
Całość brzmi bardzo fajnie i na pewno będę Wam kibicował. Natomiast powyższe zdanie mnie przestraszyło i nieco odrzuciło od całej inicjatywy. Ale może to tylko moja irracjonalna niechęć do Facebooka :wink:
Równie irracjonalne może być forum, gdzie trzeba archaicznie szukać wszystkiego po setkach podstron i offtopiców, każdy mówi ze nie lubi facebooka ale swa krówkę na Family Farmie ma:D
A tak na serio jeśli wynaleziono koło to czemu nosić zebrane banany na grzbiecie? Może być fajna inicjatywa:) Pozdrawiam zatwardziałych nygusów.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: zephyr »

Facebook posiada trochę fajnych rzeczy i trochę niefajnych, jak np spamowanie różnym niepotrzebnym syfem i polityka prywatności dłuższa od konstytucji stanów przy konfiguracji opcji przy której wyciekają dane jego założyciela... o interfacie w którym gubi się informatyk nie wspominając.

Na stronce założyłem konto i wygląda nawet ciekawie. Interface trzeba IMO przebudować i okroić, bo ilość menu przeraża, ale wygląda na to że z tej inicjatywy może wyjść coś sensownego... zobaczymy wraz z nową zawartością i dopracowaniem wszystkiego w którą stronę to pójdzie.

A co do integracji z Fb, nie ma informacji co mi to w ogóle daje, więc wolę nie klikać. Do Fb nie mam zaufania... chcecie mi jeszcze bardziej zaspamować walla? udostępnić Fb szpiegowanie także moich informacji o planszówkach? czy może jednak jest jakaś ciekawa i przydatna dla mnie funkcjonalność?
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: konev »

Ja tam taki huraoptymistyczny nie jestem, co do całej inicjatywy. Póki co się nie zarejestrowałem i będę patrzył co się będzie działo.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 122
Rejestracja: 03 lut 2005, 00:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: Tomasz »

Nikt nie jest. Było już parę podobnych inicjatyw i nikt o nich już nie pamięta. Póki co zaklepałem sobie login :twisted: i będę czasem zaglądał.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: garg »

Malczew pisze:
garg pisze:
Alexander GoB pisze:Zachęcam do integracji konta z facebookiem, ułatwia to rejestrację, a w przyszłości zapewni więcej newsów i funkcjonalności na Waszej facebokkowej stronie.
Całość brzmi bardzo fajnie i na pewno będę Wam kibicował. Natomiast powyższe zdanie mnie przestraszyło i nieco odrzuciło od całej inicjatywy. Ale może to tylko moja irracjonalna niechęć do Facebooka :wink:
Równie irracjonalne może być forum, gdzie trzeba archaicznie szukać wszystkiego po setkach podstron i offtopiców, każdy mówi ze nie lubi facebooka ale swa krówkę na Family Farmie ma:D
A tak na serio jeśli wynaleziono koło to czemu nosić zebrane banany na grzbiecie? Może być fajna inicjatywa:) Pozdrawiam zatwardziałych nygusów.
Nie będę bronił swojej niechęci, bo (jak napisałem) jest irracjonalna :) Wynika ona między innymi z tego, że mimo braku konta na Facebooku dostaję co drugi-trzeci dzień zaproszenie do wejścia/podpięcia znajomych/podzielenia się/itd. A ja spamu nie lubię :evil:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: garg »

MisterC pisze:
garg pisze:mimo braku konta na Facebooku dostaję co drugi-trzeci dzień zaproszenie do wejścia/podpięcia znajomych/podzielenia się/itd.
To nie wina noża, że ktoś Cię nim zranił :>
To prawda. Dlatego piszę, że to jest irracjonalne :wink:
MisterC pisze:GOB będę z ciekawością obserwował, ale ja się wkręcam w takie rzeczy ze sporym opóźnieniem, dopiero, kiedy bycie na uboczu sprawia, że wiele mnie omija.
Mam to samo 8)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: poooq »

A mnie każda inicjatywa mająca na celu popularyzację gier planszowych niezmiennie cieszy. Dlatego daję GOB szansę i wrzucam sobie do zakładek z etykietą "daj jej szansę".
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: konev »

poooq pisze:A mnie każda inicjatywa mająca na celu popularyzację gier planszowych niezmiennie cieszy.
Jak od dziś terroryści będą wykonywać egzekucje na tle nowoczesnych planszówek też? :twisted: :wink:
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: poooq »

konev pisze:
poooq pisze:A mnie każda inicjatywa mająca na celu popularyzację gier planszowych niezmiennie cieszy.
Jak od dziś terroryści będą wykonywać egzekucje na tle nowoczesnych planszówek też? :twisted: :wink:
Jeśli pod ścianą staliby ludzie którym się należy kulka, to sam bym dał moją planszę do Arkhama...
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: mst »

Konev pytał o sytuację, w której terroryści nie stoją pod ścianą. :roll:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: kwiatosz »

Często rozróżnienie czy ktoś akurat jest terrorystą czy bojownikiem o wolność jest polityczne, więc chyba nie ma sensu dywagować na ten akurat temat...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: mst »

Określenie "terrorysta" odnosi się raczej do metod działania niż do ich celów ale zgadzam się, że forum planszówkowe nie jest miejscem dla rozwijania dyskusji tego typu.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: poooq »

Zgadzam się z mst całkowicie, tym bardziej, że mój post był jednoznaczny i miał znaczyć to co znaczy.
Pozdrawiam.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Alexander GoB
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2010, 11:03

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: Alexander GoB »

Dziękuję za wszystkie dobre słowa, dziękuję, iż zarejestrowaliście się i już udzielacie wielu cennych rad.
Co do Facebooka - jak wszystko ma swoje wady i zalety, zwolenników i przeciwników. Sam raczej mało używam Facebooka, jednak ze względu, iż wiele, wiele osób go używa - chcieliśmy im dać możliwość połączenia konta. Tym samym skrócenia procesu rejestracji, dla leniwych. Nie jest to obowiązkowe, więc nie powinno być żadnych problemów.

Zachęcam do dalszych testów, do oceniania gier, wrzucania zdjęć i dzielenia się plikami.
Alexander GoB
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2010, 11:03

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: Alexander GoB »

Ach byłbym zapomniał, to czy serwis przetrwa pierwsze miesiące, czy upadnie jak "wiele wcześniejszych inicjatyw" zależy także od Was. Jeśli Wam się spodoba, dostrzeżecie w nim coś fajnego i zaczniecie go współtworzyć (dodawanie, ocenianie), opowiadać znajomym, to jest szansa, iż za pół roku, będziemy (my planszówkowiecze), mieć solidną bazę gier i jedyny w Polsce zupełnie obiektywny ranking gier.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9478
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Board Game Geek w Polsce?

Post autor: MichalStajszczak »

Alexander GoB pisze:zupełnie obiektywny ranking gier
Nie ma czegoś takiego, jak "obiektywny ranking"
ODPOWIEDZ