Master of Economy

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
antypirx

Master of Economy

Post autor: antypirx »

na razie tylko obrazki
antypirx

Re: Master of Economy

Post autor: antypirx »

wstępny projekt jednej z plansz (fragment)
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Master of Economy

Post autor: l.kowal »

A o co chodzi w grze? :)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Master of Economy

Post autor: waffel »

Jak na razie możemy się domyślać, że frakcje występujące w grze to m. in. Illuminati i Beatlesi.
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Master of Economy

Post autor: Bri »

No to tak może przenieść do "pomysłów"?
antypirx

Re: Master of Economy

Post autor: antypirx »

l.kowal pisze:A o co chodzi w grze? :)
symulator finansowy. optymalizacyjno-spekulacyjny. lekkie nachylenie w stronę spekulacyjnego. calkowity brak elementu losowego, no powiedzmy oprócz ustalenia kolejności początkowej. to też można zresztą wyłączyć, aczkolwiek z ustalaną losowo jest ciekawiej bo ogranicza schematyzm grających.
ironicznie: rpg dla księgowych

waffel pisze:Jak na razie możemy się domyślać, że frakcje występujące w grze to m. in. Illuminati i Beatlesi.


jest jeszcze m.in. taka:

;))))))))
antypirx

Re: Master of Economy

Post autor: antypirx »

Bardzo "dziękuję" nieujawnionemu adminowi za pozostające bez słowa wyjaśnienia usunięcie tematu z przynależnej mu kategorii i sugestię, że chodzi tylko o ideę, czy wręcz jakiś ogólny pomysł na grę. Gra jest produktem ukończonym i opublikowanym w tej chwili w nakładzie próbnym 4 egz. z różnymi wersjami grafik. Pełny nakład ukaże się w oczywistym terminie, tj. przed 20 października br.

Fakt, iż inne pozycje o podobnym poziomie zaawansowania produkcji nie spotykają się z podobną szykaną rodzi uzasadnione wątpliwości.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Master of Economy

Post autor: konev »

No tak... też nie skojarzyłem, ale o Master of Economy to już pisałeś tutaj: http://www.osadnicy.pl/forum/viewtopic. ... 01#p189715
Tylko wtedy to sie nazywało C.E.O. Master of Economy :). Wynika z tego, że gra już ze 2 lata jest testowana.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Master of Economy

Post autor: Don Simon »

A to jest gra wydana/taka, ktora ma byc wydana?

Jesli tak - to przeniose do innego dzialu. Wygladalo na jakas fanowska produkcje.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
antypirx

Re: Master of Economy

Post autor: antypirx »

minęły 2 lata testów i idzie do druku. to jest średnioprzeciętny termin jak na skomplikowaną grę imho. generalnie ciągle szło jej odpowietrzanie.
odpadło C.E.O., bo myląco sugerowało zarządzanie przedsiębiorstwami, a tu bardziej chodzi o zarządzanie majątkiem osobistym gracza
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Master of Economy

Post autor: Don Simon »

Super - ekonomiczna gra, do tego polska - mam nadzieje, ze bedzie dobra.

Napisz cos wiecej - zarowno o samej grze, jak i sposobie wydania (wydawnictwo, cena?).
Planujesz ja pokazywac gdzies przed premiera?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
antypirx

Re: Master of Economy

Post autor: antypirx »

przybrała postać wyodrębnialną w wyniku przejawu działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustaloną w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia

pod szyldem SINONIS publishing house jest zgłoszona na Essen, więc to jest deadline masowego wydruku. jest sporo komponentów drewnianych, ciekawe pudełko i 6 plansz. wybiorę jedną i pokażę w całości w sierpniu. na pewno nie będzie poniżej stówki.

jestem wstępnie umówiony na demo w białystoku na początku sierpnia, potem flamberg w czatachowej. to jest duża impreza
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Master of Economy

Post autor: kwiatosz »

Antypirx - napisanie 2 zdań wyjaśnienia na początku co to za gra byłoby słuszniejsze - bo zakładam, że nie tylko dla mnie temat przez pierwsze kilka postów był absolutnie bez sensu i tylko wrodzona ciekawość nie włączyła we mnie opcji automatycznego ignorowania go. To, że Ty wiesz o co chodzi to za mało żeby admini też wiedzieli :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Master of Economy

Post autor: konev »

kwiatosz pisze:Antypirx - napisanie 2 zdań wyjaśnienia na początku co to za gra byłoby słuszniejsze - bo zakładam, że nie tylko dla mnie temat przez pierwsze kilka postów był absolutnie bez sensu...
Ostatnio na GamesFanatic była krótko dyskutowana idea postów "GFoto bez komentarza" - jaka to jest bez sensu ;). Pierwszy post był właśnie takim "GFoto bez komentarza" :).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
antypirx

Re: Master of Economy

Post autor: antypirx »

konev pisze:
kwiatosz pisze:Antypirx - napisanie 2 zdań wyjaśnienia na początku co to za gra byłoby słuszniejsze - bo zakładam, że nie tylko dla mnie temat przez pierwsze kilka postów był absolutnie bez sensu...
Ostatnio na GamesFanatic była krótko dyskutowana idea postów "GFoto bez komentarza" - jaka to jest bez sensu ;). Pierwszy post był właśnie takim "GFoto bez komentarza" :).

temat sukcesywnie wypełnia się treścią w kolejności zagadnień odpowiadającej zapotrzebowaniu... zgłaszanemu przez Was. jest pytanie, jest odpowiedź. tak jest bardziej pragmatycznie. nadęte teksty wstępne będą na pudełku i w instrukcji
antypirx

Re: Master of Economy

Post autor: antypirx »

kwiatosz pisze: To, że Ty wiesz o co chodzi to za mało żeby admini też wiedzieli :)
tak, zgoda. rozumiem, że w całym cyklu dotychczasowych wpisów sprawa już jest dostatecznie wyjaśniona.
Don Simon pisze:Wygladalo na jakas fanowska produkcje.
dobre, dobre :lol:


(jakby na to nie spojrzeć, to entre wyszło jak zwykle bardzo oryginalnie ;) )
l.kowal
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2010, 15:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Master of Economy

Post autor: l.kowal »

A jeśli chodzi o samą grę - jakaś instrukcja, więcej grafik, pudełko, cokolwiek....? jestem zaciekawiony tą produkcją, ale na razie niewiele wiadomo. A skoro idzie do druku i była 2 lata testowana, to na pewno instrukcja jest gotowa.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
antypirx

Re: Master of Economy

Post autor: antypirx »

l.kowal pisze:A jeśli chodzi o samą grę - jakaś instrukcja, więcej grafik, pudełko, cokolwiek....? jestem zaciekawiony tą produkcją, ale na razie niewiele wiadomo. A skoro idzie do druku i była 2 lata testowana, to na pewno instrukcja jest gotowa.
zakładam, że od jutra będzie widoczne konto gry na bgg, gdzie zawsze będzie więcej info.
przedstawione tu dotychczas grafiki to głównie proste żetony. rzeczywiste rozmiary żetonów licytacyjnych to 18x18 mm. tutaj wyszły nieproporcjonalnie duże. rzeczywisty rozmiar żetonu czerwonego to 35x38 mm (ten sam wykrojnik co punkt sławy w Alchemicusie).

instrukcja zostanie upubliczniona równolegle ze skierowaniem produktu do dystrybucji, aczkolwiek zagrać będzie można w miejscach które wcześniej wskazałem. egzemplarze symulatora są też stale na górnym śląsku i pomorzu, gdzie zawsze się można umówić na partię. trochę ograni zawodnicy schodzą w rozgrywce poniżej 2h. początkujący wiadomo - trochę dłużej.

osią gry jest zarządzanie korporacją używaną jako narzędzie gracza w celu powiększania wartości jego prywatnego majątku (coś jak państwo w Imperialu). na to nakłada się spekulacja akcjami przedsiębiorstw w celu osiągnięcia krótkoterminowego zysku lub przejęcia konkurenta. same przejęcia są raczej trudne i dążenie do nich ma słuzyć stworzeniu potencjalnego zagrożenia dla rywali, którego nie mogą ignorować, niż być celem samym w sobie. przejęcie innej firmy i jej utrzymanie przez więcej niż 1 etap należy uznać za spory wyczyn przy grze wyrównanych graczy (przejęcie początkującego nie powinno byc problemem).
cykl obrotu akcjami jest półtorastopniowy ze stałym przesunięciem w stosunku do cyklu obrotu towarowego. do tego dochodzą szczegółowe zasady regulujące przepływ pieniądza + reguły kolizyjne przy glosowaniach. no mówię, że dla księgowych heh
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Master of Economy

Post autor: Wookie »

antypirx pisze: osią gry jest zarządzanie korporacją używaną jako narzędzie gracza w celu powiększania wartości jego prywatnego majątku (coś jak państwo w Imperialu). na to nakłada się spekulacja akcjami przedsiębiorstw w celu osiągnięcia krótkoterminowego zysku lub przejęcia konkurenta. same przejęcia są raczej trudne i dążenie do nich ma słuzyć stworzeniu potencjalnego zagrożenia dla rywali, którego nie mogą ignorować, niż być celem samym w sobie. przejęcie innej firmy i jej utrzymanie przez więcej niż 1 etap należy uznać za spory wyczyn przy grze wyrównanych graczy (przejęcie początkującego nie powinno byc problemem).
cykl obrotu akcjami jest półtorastopniowy ze stałym przesunięciem w stosunku do cyklu obrotu towarowego. do tego dochodzą szczegółowe zasady regulujące przepływ pieniądza + reguły kolizyjne przy glosowaniach. no mówię, że dla księgowych heh
brzmi bardzo jak Greed Inc. - grałeś?
antypirx

Re: Master of Economy

Post autor: antypirx »

pierwszy raz widzieliśmy greed grane w czasie targów na parterze hotelu ibis w gelsenkirchen. sam w rozgrywce nie uczestniczyłem, ale przyglądając się jej nie zauważyłem, oprócz generalnego celu (zarobić) i narzędzia (firma która coś produkuje i sprzedaje), żadnej kolizji reguł, która wymusiłaby na mnie zmianę czegokolwiek w celu zachowania oryginalności. MOE miała już wtedy postać w ponad 95% tożsamą z obecną (wyłączywszy opracowanie plastyczne oczywiście).
zawsze jest oczywiście ryzyko, że w tym samym czasie kiedy swoje prawo wymyśli kopernik, to wymyśli swoje też gresham, ale to nie ten przypadek. można powiedzieć że greed jest podobne do MOE jak alchemist do alchemicusa (heh), czyli w temacie tak, ale w mechanice nie za bardzo
antypirx

Re: Master of Economy

Post autor: antypirx »

poniżej fragment planszy gracza bez linii siatki i z aktualnym układem komunikacyjnym
antypirx

Re: Master of Economy

Post autor: antypirx »

wersja okładki jeszcze z C.E.O. Docelowo tego nie będzie
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Master of Economy

Post autor: mst »

Kopalnie, huty, port - wygląda na to, że akcja dzieje się w Gliwicach. ;-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
złotypionek.pl
Posty: 112
Rejestracja: 26 kwie 2010, 12:01
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Master of Economy

Post autor: złotypionek.pl »

Fajne grafiki, ale gwoli ścisłości, te szerokie "kominy", to chłodnie kominowe i jedyne, co może się z nich wydobywać, to para (kolor biały, a nie szary/czarny).
zlotypionek.pl gry planszowe
zarejestruj się i skorzystaj z powitalnego rabatu (-5% na całe zamówienie, wpisz ZŁOTYPIONEK)
antypirx

Re: Master of Economy

Post autor: antypirx »

mst pisze:Kopalnie, huty, port - wygląda na to, że akcja dzieje się w Gliwicach. ;-)
też :!:
złotypionek.pl pisze:Fajne grafiki, ale gwoli ścisłości, te szerokie "kominy", to chłodnie kominowe i jedyne, co może się z nich wydobywać, to para (kolor biały, a nie szary/czarny).
tak, to oczy w wiśle chłodnie kominowe. ja jestem ze śląska to wiem, ale Paweł urodzony na kaszubach to skąd ma wiedzieć? ;) dałem cynk. może poprawi
ODPOWIEDZ