Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: jax »

Przepraszam za zamieszanie, coś źle przeczytałem...

Żeby nie zostawiać tylko bałaganu, napiszę że ostatnio przeszedłem w wielkim trudzie (i n-tej próbie) jeden z cięższych scenariuszy jakie dotąd napotkałem - Płomień i Cień - sporo satysfakcji i siedzenie na szpilkach 'czy się uda?'.
Początkowo scenarusz wydaje się nie do ruszenia - już na start duży threat i ciągłe potężne ataki Balroga.
Stosowałem kombo Hama+Finta. Wcześniej w wątku przeczytałem inny pomysł: Nori + krasnoludy obniżające zagrożenie.
Ktoś stosował inne tricki? A może komuś sprawdziło rzucanie co turę Balrogowi mięsa armatniego bez żadnych wyrafinownych sztuczek?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

jax pisze:Ktoś stosował inne tricki?
Moim "trikiem" był Frodo + Aragron (Wiedza). Frodo zamieniał ataki Balroga w zagrożenie, jak było z tym źle to reset zagrożenia używając Aragorna (niestety nie do zera :D). To dawało trochę (nie tak dużo jakby się chciało) czasu aby zebrać sprzymierzeńców i się przygotować do ostatecznej konfrontacji. Jednak sam ten trick nie wystarczał i musiałem bardzo mocno kombinować z talią aby osiągnąć regularne zwycięstwa (3 bohaterem był Glorfindel z Ducha)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Assur
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:37
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Assur »

To dość trudny, ale fajny scenariusz. Osobiście nie układałem nigdy bohaterów pod niego i byłem w stanie go robić z ponad 50% skutecznością (raczej zmieniam skład "standardowych" talii np biorąc więcej sprzymierzeńców jako mięso armatnie), niemniej jednak respekt przed Zgubą Durina się czuje.

Hama + jakiś bohater dociągający karty (bilbo/galadriela/beravora) czy taki Gleowin itp to dość oczywiste kombo jakie mi się nasuwa.

Ja natomiast lubię się przy tym scenariuszu bawić z mechaniką tajność - skoro mamy redukowane zagrożenie to jest to dobra okazja by powystawiać trochę tańszych kart dzięki tajności, jest np. jakaś karta ze sfery ducha która działa podobnie do finty.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: jax »

Assur pisze: Ja natomiast lubię się przy tym scenariuszu bawić z mechaniką tajność - skoro mamy redukowane zagrożenie to jest to dobra okazja by powystawiać trochę tańszych kart dzięki tajności, jest np. jakaś karta ze sfery ducha która działa podobnie do finty.
Z tajnością fajny pomysł. Kiedyś wypróbuję.

[a sam grałem Taktyka+Wiedza - tylko dlatego że nigdy wcześniej takiej kombinacji nie stosowałem; btw Gimli z Pancerzem z Cytadeli i 8 ranami był ciekawy :) ]
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 501
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 327 times
Been thanked: 154 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ArnhemHorror »

ja przeszedłem ten scenariusz używając tego decku:
http://ringsdb.com/decklist/view/2413/b ... -flame-1.0

dopakowany Beregond do zneutralizowania Balroga, trochę kart z tajnością i orły :)
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: jax »

wilecki pisze:ja przeszedłem ten scenariusz używając tego decku:
http://ringsdb.com/decklist/view/2413/b ... -flame-1.0
Parę fajnych pomysłów do użycia w przyszłości :)

('w przyszłości' głównie dlatego, że dany scenariusz przechodzę w zasadzie tylko kartami, które ukazały się do momentu wydania scenariusza)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
krys
Posty: 34
Rejestracja: 31 sie 2011, 17:38

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: krys »

Na ostatnich stronach wątku było trochę dyskusji o strategii kupowania dodatków/zestawów przygodowych. Pytam w tym samym kierunku - co dla rozwoju talii graczy daje cykl "Przeciwko cieniowi"? W którą stronę możemy się dzięki niemu rozwijać?

I druga sprawa - bardzo mało czytałem opinii o dodatkach "Szara przystań" i "Zaginione królestwo". Warto? Dobre są? Dużo dają? Pytam, bo tematycznie mnie bardzo kuszą.
toblakai
Posty: 1272
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 223 times
Been thanked: 232 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

Tutaj jest fajnie opisane które dodatki wspierają jakie cechy:

https://talesfromthecards.wordpress.com ... ing-guide/
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1552
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 193 times
Been thanked: 578 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

krys pisze:I druga sprawa - bardzo mało czytałem opinii o dodatkach "Szara przystań" i "Zaginione królestwo". Warto? Dobre są? Dużo dają? Pytam, bo tematycznie mnie bardzo kuszą.
Mało się czyta, bo nie ma małych dodatków pl powiązanych z tymi dwoma pudłami i długo ich jeszcze nie będzie. Tak więc zainteresowanie jest małe.
Kudtacz
Posty: 125
Rejestracja: 24 kwie 2014, 01:06

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Kudtacz »

Ayaram pisze:
krys pisze:I druga sprawa - bardzo mało czytałem opinii o dodatkach "Szara przystań" i "Zaginione królestwo". Warto? Dobre są? Dużo dają? Pytam, bo tematycznie mnie bardzo kuszą.
Mało się czyta, bo nie ma małych dodatków pl powiązanych z tymi dwoma pudłami i długo ich jeszcze nie będzie. Tak więc zainteresowanie jest małe.
Przecież cykl "Przebudzenie Angmaru" do "Zaginionego Królestwa" ma się pojawić w listopadzie.
Ale fakt faktem generalnie polskich stron na temat WP LCG brakuje.
Awatar użytkownika
krys
Posty: 34
Rejestracja: 31 sie 2011, 17:38

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: krys »

toblakai pisze:Tutaj jest fajnie opisane które dodatki wspierają jakie cechy:

https://talesfromthecards.wordpress.com ... ing-guide/

Świetne, dzięki! :D Choć trochę może zoptymalizuję dalsze zakupy.
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: ravenone »

toblakai pisze:Tutaj jest fajnie opisane które dodatki wspierają jakie cechy:

https://talesfromthecards.wordpress.com ... ing-guide/
Szukam podobnej strony o polsku. Jeszcze miesiąc temu z niej korzystałem, a teraz za cholerę nie mogę znaleźć:/
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 473
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zaan84 »

panoramikzz
Posty: 41
Rejestracja: 02 lip 2016, 19:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: panoramikzz »

Cześć, mam pytanie czy dla osoby która dotąd w ogóle nie miała styczności z deckbuildingiem opłaca się kupować na początek core set + rozszerzenie czarni jeźdzcy? Chciałbym żeby była to zwykła planszówka do pogrania, czasem solo czasem z kolegą, w przyszłości może wciągnie mnie w kupowanie dalszych dodatków. Generalnie lubię karcianki, chociaż jakiejś dużej styczności z nimi nie miałem, znam i cenię też tolkienowskie uniwersum. Czy takie coś się opłaca (dodam że cena jest w miare korzystna i dlatego pytam :wink: )? I czy w razie niepowodzenia da się to sprzedać bez problemów na rynku wtórnym?
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: esztfke »

Warto. Może być ciężko bez kart z innych dodatków, ale na pewno da się spokojnie pograć. W instrukcji nawet jest przykładowy deck w oparciu o karty z tego dodatku + core set. Do tego jeśli lubisz Władcę Pierścieni to tutaj scenariusze są właśnie w oparciu o wydarzenia z książki.
Co do sprzedaży to podejrzewam, że każdy dodatek z wp lcg da się sprzedać bez jakiegoś większego problemu o ile da się uczciwą cenę.
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Pastorkris »

Podstawkę sprzedasz bez problemu. Czarnych Jeźdźców już gorzej (kto ich chciał już ich ma), chyba że rzeczywiście cena będzie atrakcyjna.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2016, 10:00 przez Pastorkris, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Ja testowałem solo podstawkę + czarnych jeźdźców i da radę pograć. Będzie dość ciężko bez doświadczenia skonstruować odpowiednio mocne talie ale w razie czego można potrenować najpierw w trybie łatwym (w instrukcji jest proponowana talia solo złożona właśnie z tych dwóch pudełek). Ponadto polecam wydrukować sobie przetłumaczone fanowskie scenariusze NijnaDorg i bedziecie mieli całkiem sporo scenariuszy do pogrania (9 czy 10).
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
panoramikzz
Posty: 41
Rejestracja: 02 lip 2016, 19:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: panoramikzz »

A dołożenie do tego pierwszego Hobbita byłoby dobrym pomysłem?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1552
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 193 times
Been thanked: 578 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

Nie. Mroczni jeźdźcy zostali zaprojektowani tak, by dało się spokojnie grać na Podstawce + Mroczni. W Hobbita solo tylko z takim zestawem, może być ciupkę trudno...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Taki nieco wtręt (za który z góry przepraszam) - jak obecni gracze LOTR LCG podchodzą do Arkham? Czy to gra, która zastąpi LOTR, będzie grana równolegle, czy jednak jest zbyt uproszczona, by cieszyć graczy LOTR?
toblakai
Posty: 1272
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 223 times
Been thanked: 232 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: toblakai »

Ayaram pisze:Nie. Mroczni jeźdźcy zostali zaprojektowani tak, by dało się spokojnie grać na Podstawce + Mroczni. W Hobbita solo tylko z takim zestawem, może być ciupkę trudno...
Ja ogrywałem Hobbita posiadając tylko podstawkę i Khazad-dum bez większych problemów. Być może sam Hobbit + podstawka będzie stanowił większe wyzwanie, ale mylę że da się to spokojnie rozpracować. Zależy jak bardzo ktoś lubi się bawić z taliami :)
rattkin pisze:Taki nieco wtręt (za który z góry przepraszam) - jak obecni gracze LOTR LCG podchodzą do Arkham? Czy to gra, która zastąpi LOTR, będzie grana równolegle, czy jednak jest zbyt uproszczona, by cieszyć graczy LOTR?
Ja zostaje przy Władcy. Może nie z powodu ewentualnej prostoty Arkham a bardziej ze względów finansowych - nie widzę potrzeby wchodzenia w dwie kolekcjonerskie karcianki kooperacyjne.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

rattkin pisze:Taki nieco wtręt (za który z góry przepraszam) - jak obecni gracze LOTR LCG podchodzą do Arkham? Czy to gra, która zastąpi LOTR, będzie grana równolegle, czy jednak jest zbyt uproszczona, by cieszyć graczy LOTR?
Obawiam się mocno, ze AH nie będzie miał takiej regrywalności. Pierwsze recenzje już wspominają, że część niespodzianek przestaje bawić przy ponownym przechodzeniu scenariusza, deckbuilding jest dość ograniczony i chyba skupia się bardziej na rozwoju talii w trakcie kampanii. Pomimo bardziej przygodowego ducha, chwytnego settingu i poprawek względem WP, nie widzę opcji żeby mi zastąpił w pełni Władcę. Podejrzewam, że będę się bawił przy AH lepiej, ale rzadziej (i tylko po kilka razy w dany scenariusz), więc pewnie postaram się ciągnąć obie gry równolegle.

Jestem na AH mocno nakręcony, ale wszystko zależy od tego czy siądzie towarzystwu i czy nie będzie zbyt jednorazowy (od tego mam TIME Stories ;) ). Może skończyć się na odsprzedaniu core setu lub kupowaniu dodatków na spółę i przechodzeniu scenariuszy tylko raz. Planszówki, 3 LCG i nadchodząca nowa edycja Blood Bowl to już trochę za dużo dla mnie jednego.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1552
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 193 times
Been thanked: 578 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Ayaram »

rattkin pisze:Taki nieco wtręt (za który z góry przepraszam) - jak obecni gracze LOTR LCG podchodzą do Arkham? Czy to gra, która zastąpi LOTR, będzie grana równolegle, czy jednak jest zbyt uproszczona, by cieszyć graczy LOTR?
Zastąpić, nie zastąpi, to na pewno. Zbierać obok, jak kogoś stać to czemu nie. Ale w wypadku Arkham nie wyobrażam sobie ani zagrać kilka razy w ten sam quest pod rząd, ani co chwilę wyciągać nowy zestaw. LOTR wygląda na praktyczniejszą pozycje do codziennego, domowego grania. AH bardziej jako ciekawostka.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rattkin »

Ayaram pisze:LOTR wygląda na praktyczniejszą pozycje do codziennego, domowego grania. AH bardziej jako ciekawostka.
Ani jedna ani druga nie są praktyczne do "codzienniego, domowego grania". Pierwszy wymaga mocnego deckbuildingu, drugi - dodatków z przygodami (jak TIME Stories). Ale patrząc po stopniu złożoności tytułow, to właśnie AH wydaje się tytułem bardziej "streamlined", z mniejszym naciskiem na deckbuilding, a bardziej na przygodę, co czyni go potencjalnie grą bardziej przystępną dla "casuali".
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

Ja zostaję przy LOTRze pomimo że klimat AH pasuje mi bardziej niż LOTRa (wiem że to świętokradztwo). Przekonały mnie następujące rzeczy:
- Nie podoba mi się mechanika ciągnięcia żetonów (nudniejsza od efektów cienia)
- Mała re-grywalność scenariuszy (w LOTRZe mam zasadę co najmniej 10 razy każdy scenariusz bo inaczej ciężko mi uzasadnić zakup dodatku)
- wrzucenie wszystkich testów w tę samą mechanikę - podoba mi się w LOTRze że do walki trzeba podejść inaczej niż do wyprawy
- mało intrygujący deck building

Ostatecznie jednak przekonało mnie że kiedy(jeśli?) zdecyduję się na grę solo w świecie Lovecrafta to jednak zainwestuję w Mansions of Madness 2 ed, która zdaje się dużo świeższym pomysłem niż AH:LCG
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
ODPOWIEDZ