Zombiaki

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
donovan
Posty: 17
Rejestracja: 13 lip 2004, 09:12
Lokalizacja: Słupsk

Zombiaki

Post autor: donovan »

Jak oceniacie Zombiaki? Kim wolicie grać? Macie jakieś ciekawe strategie??

Otóż, kiedy byłem na Teleporcie 2004 w Gdańsku (zakończył się już dwa dni temu) byłem na prelekcji o grach karcianych. Był Brawl, skrót Falling i Saloonu, a także bardzo ładnie przedstawione Zombiaki. Na talię nie było mnie stać, póki nie sprzedałem nagrody z jednego z konkursów :)))


ZOMBIAKI SĄ MOJE :))

Nacją, którą lepiej mi się walczy, są ludzie. Naturalnie nie ze względu, że mogę czekać na Świt, a jedynie na efekty poszczególnych kart. Każdą potrafię już wykorzystać całkiem poprawnie i ostatnio już przy Świcie nie ma na peirwszych trzech przecznicach Zombiaków. Naturalnie lubię robić terminatorów, gdy gram Zombimi, jednakże to już nie to samo.

*Terminator - Zombie z 5HP, Zombie z 4HP, Zombie z 4HP, 2x Masa, Pazury, Człowiek :DDD
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ja wolę grać Zombimi - więcej trzeba kombinować, zastanawiać się jakiego kombosa zrobić. Gra ludzmi ogranicza sie do rzucania po kolei wszystkich kart, ktore przyjda na reke i wystarczy tylko wykorzystac je w miare optymalnie (nie zabijac zombiego z jedynka granatem). Zombiakami - to jest wyzwanie!
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
donovan
Posty: 17
Rejestracja: 13 lip 2004, 09:12
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: donovan »

W zasadzie, kiedy juz mam na rece np granat, rope, miotacz i powiedzmy wynocha, to wtedy sie robi nudno... ale keidy przez 10 serii przychodza Ci marne strzaly za jeden czy dwa, to wtedy musisz pokombinowac. szczeglnie gdy rpzeciwnik ma na race same Zombie. Jezeli akrty beda p0rzychodzic rownomiernie do obu, to wtedy jest ciekawie. A nie ma Zombiakow z 1 :)))

Poza tym sa ciekawe modyfikacje, np zombie sie nie cofaja po strzale, ale miotach dzialla wszedzie.... wtedy jest masa radosci, bo ida szybicej i gina (czasem) szybciej :D

Jeszcze moj koment z rebel.pl odnosnie Zombie

Uważam, iż Zombiaki są rewelacyjną grą, ze względu na pomysł, wykonanie, możliwe modyfikacje i wymagania intelektualne. Atak Zombie na miasto ludzi, z czego tylko jeden atakuje, drugi się broni, oczekując switu to naprawde niebanalna fabula. Wykonanie - Rysunki ulicy genialne, pozostale karty nieco mniej dopracowane, aczkolwiek tu ich piuekno polega na prostocie. Zachowuja klimat. Ponadto te cudowne podpisy kart :) Łap pan teściową rządzi... :D Ponadto Zombiaki to gra elastyczna. Kazdy element mozna odpowiednio przeksztalcic tak, aby odpowiadal uczestnikom. Np. oprocz zmian podstawowych zasad, mozna przygotowac sesje z uzyciem wlasnie wyobrazonej planszy i kart. Oczywiscie bedzie to podchodzilo bardziej pod Storytelling a nie RPG, ale po kilku probach mozna sie niezle zaczac bawic. Ostatnim punktem sa wymagania intelektualne. Nie polecam tego produktu nikomu o IQ ponizej 90-100. Dlatego, ze nie zrozumieja zasad, a nawet jesli jakos to sie uda, to nie maja szans dobrze wykorzystac kart przeciwko inteligentnemu rywalowi. W koncu gra, przy ktorej nie zobacze masy dresiarstwa... Hip Hop smierdzi...
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Zombiaki to już staroć :) Ile to się w nie kiedyś grało, aż do znudzenia :) Dodać warto jeszcze, że gra pomimo różnych mechanizmów rozgrywki po obu stronach jest bardzo wyrównana. Ciężko tak wyważyć grę, stąd gratulacje dla twórców.

P.S. Przy okazji, na ostatnim Dracoolu miała być premiera (czy prezentacja) Machiny Reaktywacja. Miał ktoś z nią już do czynienia? Jakieś opinie?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

donovan pisze:W koncu gra, przy ktorej nie zobacze masy dresiarstwa... Hip Hop smierdzi...
Nie kumam co ma dresiarstwo do zombiakow, hip hopu i poziomu inteligencji. Nie do konca czuje tez gdzie widzisz gre, przy ktorej jest masa dresiarstwa.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Pancho pisze:P.S. Przy okazji, na ostatnim Dracoolu miała być premiera (czy prezentacja) Machiny Reaktywacja. Miał ktoś z nią już do czynienia? Jakieś opinie?
Po koniec lipca zapowiedz na Gry-Planszowe.pl. Gry nie widzialem, Trzewik nie mial jej na Teleporcie, ale opowiadal o niej. Ma byc sporo rozszerzen w stosunku do pierwotnej wersji, np. enegria potrzebna do uruchomienia machiny, zanieczyszczenia, itp.

Anyway, Machina II: Przeładowanie, nie Reaktywacja :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Nataniel pisze: Anyway, Machina II: Przeładowanie, nie Reaktywacja :)
Taaa... jak to mówią: wiedziałem, że dzwoni, ale nie wiedziałem w którym kościele :)
Awatar użytkownika
donovan
Posty: 17
Rejestracja: 13 lip 2004, 09:12
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: donovan »

Natanielu. Nie chodzilo tyle akurat o gre, co ogolnie o fajny produkcik. ODkad pamietam, gdzie bym nie polazl - widzialem takiego skur... czybyka... Np. przy MTG, Potterku moim koffanym :D, m&a, chocby tez Teleporcie... A Zombiaki nie sa zbytnio reklamowane :)) i mam nadzieje, ze nigdy nie ujrze takiegho tumana rozgrywajacego taki pojedynek. To bylo bardziej stwierdzenie ogolno - refleksyjne. Ukazalo sie ponadto z racji pewnego bodzca z otoczenia, ktorego doznalem chwilke przed pisaniem tego tekstu ^&^
maciak
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2004, 22:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: maciak »

A nie wiecie czy mozna bedzie jeszcze "Zombiaki" kupic? Szukalem po sklepach internetowych, ale na kazdym "towar niedostepny" :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Szept
Posty: 225
Rejestracja: 04 cze 2004, 00:49
Lokalizacja: okolice Warszawy
Has thanked: 1 time

Post autor: Szept »

Jak nie mają w Nostromo to pewnie cięzżko będzie gdzieś znaleźć. Chyba że na jakimś konwencie upolujesz albo na Allegro.
http://szept.deviantart.com
-I am James Hook, captain of the Jolly Roger.
-If you are Hook, then who am I?
-You are a codfish.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Obecnie nigdzie nie kupisz, chyba ze ktos ma zapasy magazynowe, poniewaz skonczyl sie naklad. Portal pewine bedzie robil dodruk - ale jak i kiedy, nie wiem.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Zombiaki

Post autor: moonman »

szukam instrukcji PL do Zombiaków w wersji 1.5
kiedyś gdzieś miałem w pdf-ie, ale zapodziałem, a znaleźć w necie też jakoś nie mogę
zarzuci ktoś linkę?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Zombiaki

Post autor: Odi »

Wiadomo coś o nowym wydaniu Zombiaków, albo o dacie wydania Zombiaków 2:Atak na Moskwę ?
Ostatnio brak jakichkolwiek informacji na ten temat...

edit:
czytałem, że na Gratislavii Ignacy Trzewiczek miał prezentować Zombiaki 2. Odbył sie ten pokaz? Jakieś wrażenia....? A może ktoś by się pokusił o wstawienie zdjęć lub grafik?
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Zombiaki

Post autor: kolderek »

z tego co Ignacy pisze w relacji na blogu to nie było pokazu :) i też takowego nie widziałem.
jedynie widziałem kilka kart, które pokazywał na odchodnym. niestety tylko przechodziłem obok, i nic nie zauważyłem :/
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Zombiaki

Post autor: Portal Games »

Z olbrzymią przyjemnością odkopujemy temat założony w 2004 roku! W tym roku mija 10 lat od wydania gry Zombaki i z tej okazji wydawnictwo Portal szykuje specjalną, jubileuszową edycję gry. Jej wydanie zostało zapowiedziane na konwencie PORTALkon w ten weekend.

Więcej informacji o nowym wydaniu można znaleźć na stronie Portalu:
http://www.wydawnictwoportal.pl/2013/02 ... ocze-2013/
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Zombiaki

Post autor: Portal Games »

Na stronie internetowej Portalu uruchomiliśmy podstronę poświęconą nowej edycji Zombiaków. Na dzień dzisiejszy można tam znaleźć prezentację pudełka oraz informację o zawartości i zmianach w grze.

Zapraszamy na: http://www.wydawnictwoportal.pl/produkt ... ileuszowa/
Privian
Posty: 65
Rejestracja: 15 lis 2010, 19:25

Re: Zombiaki

Post autor: Privian »

No tak, a już miałem nic nie kupować nowego.
Ale mówi się trudno. Muszę je mieć.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Zombiaki

Post autor: Portal Games »

Zapraszamy do skorzystania z promocyjnej oferty!

Obrazek
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Zombiaki

Post autor: Figas »

Czytać tekst drobnym drukiem!
Części pierwszą i drugą miałem i sprzedałem. Fakt było przy tym trochę zabawy. Jednak przed zakupem tej edycji poczekam na opinie jak dużo zmieniło się w stosunku do pierwowzoru.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Zombiaki

Post autor: Portal Games »

Zmian w stosunku do pierwowzoru - pod kątem reguł - nie ma żadnych. To ta sama gra. Różnice to:
- 16 nowych kart,
- zupełnie nowy wygląd kart,
- eleganckie wydanie (kartonowe pudelko jak w grze Konwoj, żetony, kolorowa instrukcja, wkladka na karty).
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Zombiaki

Post autor: Bea »

Wydawnictwo Portal pisze:Zmian w stosunku do pierwowzoru - pod kątem reguł - nie ma żadnych. To ta sama gra. Różnice to:
- 16 nowych kart,
- zupełnie nowy wygląd kart,
- eleganckie wydanie (kartonowe pudelko jak w grze Konwoj, żetony, kolorowa instrukcja, wkladka na karty).
I pewno kolejną zmianą będzie cena...
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombiaki

Post autor: Wassago »

Pamiętajcie, ze to jest cena wydawnictwa, sklepy z planszówkami będą miały niższą..ale nie będą miały pewnie takich dodatków jakie są w przedsprzedaży ;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Zombiaki

Post autor: Bea »

Wassago pisze:Pamiętajcie, ze to jest cena wydawnictwa, sklepy z planszówkami będą miały niższą..ale nie będą miały pewnie takich dodatków jakie są w przedsprzedaży ;)
Ale pewnie i tak będzie wyższa niż poprzedniego wydania.
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Zombiaki

Post autor: MattCarnall »

Ja do tej pory uważam, że jest to jedna z najbardziej niedocenionych gier wydanych w cenie około 30zł. Moim zdaniem jest to znacznie lepsza pozycja(grywalność), od takich gier jak: Schotten-Totten, Zaginione Miasta. Większość osób patrząc na cenę 29.99PLN myśli, że jest to taka tam sobie gra, tymczasem wiele nędzniejszych gier o Zombie jest wydawana za większe pieniądze.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Zombiaki

Post autor: Portal Games »

Sugerowana cena detaliczna gry Zombiaki będzie wynosiła 49,99 złotych dokładnie tak, jak gry Konwój wydanej w tym samym formacie.
ODPOWIEDZ