Mansions of Madness

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Mansions of Madness

Post autor: Wallenstein »

Nowy Arkham Horror:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... p?eidm=136

Wygląda świetnie.

Połączenie Descenta z Arkham Horror, czyli kooperacja przeciwko keeperowi.
Już w Listopadzie.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Mansions of Madness

Post autor: Wladek »

Designer: Konieczka. To ja poczekam na rulebook i pierwsze recenzje. Jego ostatni tytuł-Runewars ma przekombinowaną złożoność i zbyt duży aspekt losowy.

Dodatkowo: 2- 3h na grę? Raczej długo...

Gra semi- cooperative: keeper vs investigators. Też niekoniecznie musi się wszystkim podobać.

No nie wiem, osobiście jestem nastawiony sceptycznie.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness

Post autor: Muttah »

Ja raczej wezmę :mrgreen: Raz że narzeczona uwielbia Arkham Horror, a dwa że powinno dobrze zapełnić dziurę po nieudanym Betrayal at House on the Hill.
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Mansions of Madness

Post autor: FormatC »

Mnie tez sie na razie podoba... Zobaczymy, moze sie skusze. ;)
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mansions of Madness

Post autor: Ryslaw »

Wladek --> Runewars to dobra gra, nie rewelacyjna ale dobra. A poza tym Konieczka ma na koncie także Starcrafta, Battlestar Galactica czy zbierający bardzo dobre opinie Angel of Death.

Mi wystarczy, że to połączenie Descenta z Lovecraftem, żeby gra wskoczyła na sam szczyt listy oczekiwanych. Teraz tylko pytanie, czy Galakta zrobi polską wersję, czy trzeba będzie samemu się zająć tym.
Awatar użytkownika
Beti
Posty: 238
Rejestracja: 14 cze 2010, 09:48
Lokalizacja: Chorzów miasto jedno na sto

Re: Mansions of Madness

Post autor: Beti »

Nawet jeżeli G zrobi wersję PL, to i tak samoróbka wycinana stopami będzie 10 razy szybciej
Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie.
Trzeba zabrać świniom koryto.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mansions of Madness

Post autor: Wallenstein »

Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness

Post autor: Muttah »

Zapowiada się coraz ciekawiej :mrgreen: Martwi mnie tylko fakt, że pewnie większość grafik widziałem już w Arkhamie (choć chciałbym się mylić).
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mansions of Madness

Post autor: ozy »

Pierwsza od dawna gra FFG, która na prawdę mnie zaintrygowała. AH to dla mnie totalna porażka, może tutaj się uda dobrą grę w klimacie ZC zrobić. Trzymam kciuki.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness

Post autor: Muttah »

Na stronie FFG pojawiła się zapowiedź video. Generalnie łykam to od razu jak wyjdzie (narzeczona się ucieszy :mrgreen:). Martwi mnie w sumie tylko jedna rzecz - 5 scenariuszy... Trochę mało. Aczkolwiek każdy ma chyba z jakieś 3 mozliwe warianty / rozgałęzienia, tak więc w sumie wychodzi koło piętnastu. Pożyjemy - zobaczymy. Dla porównania Horus Heresy ma tak właściwie 1 scenariusz z wariacjami, ale co z tego skoro jest tak masakrycznie grywalny że naparzam w niego już nasty raz i ciągle chcę więcej :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Mansions of Madness

Post autor: Wladek »

Funny fact: mind the warping tiles at 3:20 of the video :roll:
Ciekawe czy to właśnie te 'production issues' z powodu, których opóźnili premierę o te kilka miesięcy.

I tak pewnie kupię- cały czas biję się w myślach z preorder'em :lol:
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Mansions of Madness

Post autor: Wallenstein »

Na zachętę zdradzę na razie 1 tytuł.
Mansions of Madness - czerwiec
Oficjalne info z forum Galakty.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness

Post autor: Muttah »

Cóż, jeśli chodzi o mnie to Galakta może się wypchać. Nawet bym może rozważył zakup wersji pl (żeby mieć więcej potencjalnych graczy), ale nie przy tym wydawcy. No bo co, najpierw mam czekać parę miesięcy na polską premierę, a potem - kiedy zaczną wychodzić dodatki - zostać na lodzie bo im się "nie sprzedało"? Czy może kupować anglojęzyczne dodatki do polskiej podstawki? Dzięki wielkie - wolę zagrać w marcu bez czekania. Rozumiem oczywiście że biznes to biznes, ale jak już pokazał przykład BSG i AH, support dużych gier FFG od Galakty jest conajmniej niepewny.
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mansions of Madness

Post autor: Ryslaw »

Też nie jestem wielkim miłośnikiem sposobu wydawania gier przez Galaktę, ale z drugiej strony ich trochę rozumiem. Poza tym, im więcej osób kupi polską wersję, tym lepiej będzie się działo na rynku.

Moja jedyna, tradycyjna obawa związana jest z jakością tłumaczenia, ale trzymam kciuki.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Mansions of Madness

Post autor: Jacek_PL »

Ryslaw pisze:Moja jedyna, tradycyjna obawa związana jest z jakością tłumaczenia, ale trzymam kciuki.
A jak wyglądało tłumaczenie Horror w Arkham ?

Ja jeśli już to jednak zdecyduję się na wersję PL widząc nawet potencjalne miejsce na dodatki. Szkoda tylko, że Galakta nie poszła z ciosem jak w Lord of the Ring LCG i nie ma wydania równoległego do wersji angielskiej, ale może to nie do końca od Galakty było zależne.
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mansions of Madness

Post autor: Ryslaw »

Horroru nie mam po polsku.

Mam Runebound, Talisman, Warhammera Inwazję, Bitwy o Westeros i Battlestara

Runebound jest moim zdaniem tragiczny. Kalka angielskiej składni, zdania wrzucone na żywca bez edycji. Wygląda jak brudnopis średniego tłumacza.

Talizman - lepiej, ale bez rewelacji. Z drugiej strony materiał źródłowy nie pozwala na rozwinięcie skrzydeł.

Inwazja - miejscami wręcz bardzo dobrze, miejscami znacznie słabiej - jakby robiło więcej osób. Wydaje mi się też, że znalazłem drobne byczki składniowe. I wydaje mi się, że zrobiłbym całość lepiej :D

Westeros - na razie tylko przekartkowałem, nic złego w oczy mi się nie rzuciło.

Battlestar - znośnie, ale tłumaczenia niektórych kart zadziwiają swoją inwencją. Żeby "Executive Order" przetłumaczyć na "Rozkaz prezydencki" to trzeba mieć nieposkromioną wyobraźnię :)
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1242
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Mansions of Madness

Post autor: poooq »

Tłumaczenie Horroru jest w porządku: dla osób obytych z literaturą H.P.L. i jego kontynuatorów trochę brakuje "niewyobrażalności" i "kruszącej świadomość potworności" do której się przyzwyczaili czytając powieści i opowiadania, dla niezaznajomionych z Mitami nie ma żadnego problemu. Całość trzyma się kupy, kilka błędów, literówki i edytorskie pchły nie wybijają się na tyle na pierwszy plan żeby popsuć radość z gry. Chociaż czasem brakuje mi lekko poetyckich i szalonych fragmentów, nie mogę się przyczepić.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness

Post autor: Dabi »

Żeby "Executive Order" przetłumaczyć na "Rozkaz prezydencki" to trzeba mieć nieposkromioną wyobraźnię :)
A jak powinno to brzmieć tak z ciekawości zapytam ? ;-)
Bo szczerze powiedziawszy to moim zdaniem całkiem pasuje - rozkaz prezydencki to dość blisko do dekretu prezydenckiego.
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mansions of Madness

Post autor: Ryslaw »

Dabi pisze:
Żeby "Executive Order" przetłumaczyć na "Rozkaz prezydencki" to trzeba mieć nieposkromioną wyobraźnię :)
A jak powinno to brzmieć tak z ciekawości zapytam ? ;-)
Bo szczerze powiedziawszy to moim zdaniem całkiem pasuje - rozkaz prezydencki to dość blisko do dekretu prezydenckiego.
"Rozkaz zwierzchnika" chociażby. Tudzież "Rozkaz wykonawczy"
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness

Post autor: Dabi »

"Rozkaz zwierzchnika" chociażby. Tudzież "Rozkaz wykonawczy"
I to moim zdaniem byłoby to kiepskie tłumaczenie :) A Galakty jest poprawne.
Określenie to wywodzi się z systemu prawnego Stanów Zjednoczonych i oznacza mi mniej ni więcej tylko właśnie dekret prezydencki.
Executive po polsku egzekutywa jest tu używane w znaczeniu władzy wykonawczej.
A w Stanach władza wykonawcza to prezydent. Więc imo tłumaczenie jest jak najbardziej prawidłowe.
Dekret prezydencki byłby dla mnie zdecydowanie najlepszym tłumaczeniem.
Rozkaz jednak w sumie brzmi niemal tak samo dobrze. Więc dla mnie to akurat czepianie się na siłę.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness

Post autor: melee »

ale skąd prezydent na polu bitwy??? i to jeszcze świata fantasy opartego o Wyspy Brytyjskie?
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness

Post autor: SeeM »

Galakta działa ostatnio z dodatkami tak, że na ich forum można było wpisywać się na listy oczekujących na konkretne dodatki do Runebound i Arkham. Z Runim to wiem, że mają wyjść class decki (jea). Z Arkham nadal nic nie wiadomo, 14 lutego ma być info.

A co do Rozkazu Prezydenckiego, to nie przypominam sobie, żeby w jakimś świecie na Wyspach Brytyjskich smoki latały viperami i miały flotę statków kosmicznych. :mrgreen:
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mansions of Madness

Post autor: Ryslaw »

Dabi pisze: Więc dla mnie to akurat czepianie się na siłę.
Kłóciłbym się. Po pierwsze świat BG to nie USA. Po drugie, jako że każdy ma prawo zagrać taką kartę, tłumaczenie jej jako rozkaz "prezydencki" jest niezręcznością. Przyznam jednak, że dekret brzmi ok i zaproponowałbym "Dekret wykonawczy". Pasuje?
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness

Post autor: melee »

cały czas miałem wrażenie, że dyskutujecie o Westeros :)
tak to jest z off-topami!
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness

Post autor: Dabi »

Kłóciłbym się. Po pierwsze świat BG to nie USA. Po drugie, jako że każdy ma prawo zagrać taką kartę, tłumaczenie jej jako rozkaz "prezydencki" jest niezręcznością. Przyznam jednak, że dekret brzmi ok i zaproponowałbym "Dekret wykonawczy". Pasuje?
Jak byś chciał się kłócić to proszę ale po co :) Serial a także gra została stworzona przez Amerykanów a oni naprawdę myślą, że tak jak ich państwo to jest pół świata skonstruowane i inaczej być nie może. A i prezydent faktycznie w grze występuje stąd pewnie tak a nie inaczej :) Możliwości zagrania karty równie dobrze mogą stać w sprzeczności z jej nazwą co też jest możliwe. Możliwe, że chodzi tam o powołanie się na taki dekret a nie koniecznie o jego wydanie.
Nie mniej jednak jakoś takie określenie mnie by nie raziło. Głównie o to mi chodziło - zdziwiłem się czemu uznano je za nietrafne.

Offtopujemy powinniśmy przestać ^^
ODPOWIEDZ