Mare Nostrum vs Cyclades

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Mare Nostrum vs Cyclades

Post autor: staszek »

Jak bardzo są do siebie podobne,czy warto mieć obie,która jest lepsza i inne tego typu pytania,które w takich wątkach przeważnie poruszam :)
Zastanawiam się czy mając MN warto sięgnąć po Cyklady,ew.spróbować jakoś zmienić stan posiadania...
Proszę o opinie,najchętniej graczy znających obie gry ;)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum vs Cyclades

Post autor: Veridiana »

W obie grałam w zasadzie jeden raz, więc mogę opisać tylko pierwsze wrażenia.
Mare Nostrum jak dla mnie kobylaste, nudne i z efektem kuli śnieżnej (ale wiele osób po iluś rozgrywkach zapewni Cię, że to nieprawda). Cyklady podobne w zarysie, ale mechanicznie zupełnie inne. Proste, kompaktowe, chyba bardziej losowe i generalnie jakoś mnie nie porwały.
Do momentu spróbowania obu wydawało mi się, że lubię taki typ gier, gdzie na mapie rozstawiamy różne jednostki. Ale już wiem, że aż tak bardzo to ich nie lubię :)
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mare Nostrum vs Cyclades

Post autor: macike »

Veridiana pisze:Mare Nostrum jak dla mnie kobylaste, nudne i z efektem kuli śnieżnej (ale wiele osób po iluś rozgrywkach zapewni Cię, że to nieprawda).
Zapewniam Cię, że to nieprawda. :D Efekt kuli śnieżnej? I Herkules d... kiedy wrogów kupa.

MN nie będzie się podobać ludziom, którzy chcą sobie "pograć swoje" i nie musieć dogadywać się z innymi. W MN nie wygrywa się samodzielnie (zakładając, że przeciwnicy potrafią grać i nie robią błędów). Dlatego tak ważna jest odpowiednia ekipa, a gra będzie tak słaba jak "najsłabsze ogniwo" tej ekipy.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 122
Rejestracja: 11 maja 2007, 22:40
Lokalizacja: Wa-wa
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum vs Cyclades

Post autor: Molu »

macike pisze:W MN nie wygrywa się samodzielnie (zakładając, że przeciwnicy potrafią grać i nie robią błędów).
No chyba, ze potrafisz umiejetnie odwrocic uwage przeciwnikow od siebie i nastawic ich przeciwko innym graczom... :P

Ale staszek posiada MN i zna plusy i minusy tej gry - chce sie dowiedziec, czy warto teraz kupowac Cyklady. Sam jestem w podobnej sytuacji - tez sie zastanawiam nad zakupem tej ostatniej... Ale pytanie - czy jest ona na tyle rozna od MN, zeby bylo warto wydawac ta kase? Czy bedzie to po prostu uproszczone MN, wiec nie warto...
Veridiana wspomniala o losowosci - czy pelni ona duza role?
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum vs Cyclades

Post autor: staszek »

Tak naprawdę,grałem w MN można powiedzieć"pół raza"czyli nie dokończoną rozgrywkę,więc nie znam tej gry aż tak dobrze.W Cyklady też raz grałem,ale ciężko mi wyrokować coś o niej.Dokładnie Molu powiedział o co mi chodzi.Losowość natomiast na kostkach jest chyba mniejsza niż w MN bo są inaczej skonstruowane(kostki oczywiście).
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2010, 15:24 przez staszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Mare Nostrum vs Cyclades

Post autor: macike »

Molu pisze:
macike pisze:W MN nie wygrywa się samodzielnie (zakładając, że przeciwnicy potrafią grać i nie robią błędów).
No chyba, ze potrafisz umiejetnie odwrocic uwage przeciwnikow od siebie i nastawic ich przeciwko innym graczom... :P
To właśnie miałem na myśli - żeby wygrać trzeba wkręcić innych w realizację naszego boskiego planu, rzadko kiedy robią to z własnej woli. :P
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
ODPOWIEDZ