Cięższa planszóweczka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
nikosss
Posty: 70
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:43
Lokalizacja: Poznań

Cięższa planszóweczka

Post autor: nikosss »

Witam

Szukam gry dla kolegi, kryteria :

- dla 2 lub więcej graczy,

- w grę wchodzą planszówki strategiczne, wojenne i przygodowe,

- Limit 210 złotych,

- figsy (kolega ma słabą wyobraźnie :) ),

- w miarę wysoka regrywalność,

- czas rozgrywki ok.2 h,

Lista życzeń długa, aczkolwiek pasuje tu Memoir '44 (jakieś opinie ?),

Pozdrawiam

Nikosss
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4492
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Cięższa planszóweczka

Post autor: garg »

Age of Empires 3 lub coś z ameritrashu. Na tym drugim się nie znam, więc nie podaję konkretnego tytułu. To pierwsze polecam z całego serca :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
ryba555
Posty: 144
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:15
Has thanked: 1 time

Re: Cięższa planszóweczka

Post autor: ryba555 »

Memoir44 jest grą bardzo losową i osobiście nie polecam i w zasadzie tylko na dwóch graczy da się pograć. Na plus to ładne wykonanie i dużo scenariuszy.
Sprawdź sobie gry wydawnictwa GMT.
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Cięższa planszóweczka

Post autor: Terk »

Jeśli nie musi obsługiwać 2 graczy to gorąco polecam Chaos in the Old World. Jedna z najlepszych gier w jakie grałem, podobała się bardzo także moim współgraczom, regrywalność naprawdę bardzo wysoka.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Cięższa planszóweczka

Post autor: Nataniel »

ryba555 pisze:Sprawdź sobie gry wydawnictwa GMT.
Nie wiedziałem, że GMT ma figurki w grach? ;)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
ryba555
Posty: 144
Rejestracja: 18 sty 2009, 12:15
Has thanked: 1 time

Re: Cięższa planszóweczka

Post autor: ryba555 »

Nie ma ale robią bardzo dobre gry wojenne a kolega chciał gry wojenne :). Może jak będzie bardzo dobra gra to nie będzie przeszkadzał brak figurek ?:D
A Citow jest grą bardzo dobrą ale można grać od 3-4 graczy i najlepiej grać w 4 osoby.
Awatar użytkownika
Terk
Posty: 138
Rejestracja: 24 sie 2010, 11:00
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 13 times

Re: Cięższa planszóweczka

Post autor: Terk »

Najlepiej grać w 4 osoby, ale na 3 dalej jest świetną pozycją. Jak coś długiego i ciężkiego, to może być War of the Ring jeszcze, ale ciężko z dostępnością i raczej dłużej niż 2h. Przy Dungeon Lords trzeba sporo się namyśleć, ładnie wykonane (choć figurki są tylko impów), bardzo dobra gra. No i jeszcze warto spojrzeć na Cyklady, bardzo dobra, ładnie wydana gra, polecam zobaczyć jak dużo jest opinii zadowolonych graczy w wątku o tej grze.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Cięższa planszóweczka

Post autor: kwiatosz »

W deseń Memoira, ale za to dobre, będzie Tide of Iron - figurki, na 2 osoby (teoretycznie da się grać na 4 osoby, ale nie próbowałem tak więc się nie wypowiem na ten temat), tylko nie wiem czy cenowo się mieści. Używka na pewno, ale nówka nie wiem..
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Cięższa planszóweczka

Post autor: BloodyBaron »

żeby urozmaicić, ja bym polecił coś wydawnictwa Eagle Games:
Bootleggers (już trudno dostępna, bardzo emocjonująca gra o mafii i handlu nielegalną gorzałą w czasach prohibicji w USA - wypaśne figurki - zwłaszcza ciężarówek)
Railways of the World - rewelacyjnie wyglądająca na stole poważna gra ekonomiczna o budowie kolei
Defenders of the Realm - przygodówka kooperacyjna - super figurki, często porównywana jako bardziej losowy Pandemic, choć ja mam wrażenie, że w tym przypadku bardziej losowy oznaczać może więcej emocji, wyższą regrywalność i mniejszą podatność na "zaprogramowanie gry" przez jednego, najbardziej doświadczonego gracza.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Cięższa planszóweczka

Post autor: herman »

Jeśli zbierzesz 4 osoby to zdecydowanie polecam Chaos in the Old World.
Gra jest świetnie wykonana (obłędna mapa, świetnej jakości karty i żetony i masa klimatycznych figurek).
Do tego trzeba przyznać , że przy 4 graczach na podobnym poziomie ta gra to prawdziwy majstersztyk.
Jeśli do tego ktoś lubi klimaty Starego Świata to bym się nie zastanawiał. Moja jedyna 10tka na BGG ;)

A jeśli szukacie dobrych gier wojennych to tak jak ryba polecam firmę GMT i ich produkty.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Cięższa planszóweczka

Post autor: Muttah »

tutaj zgodziłbym się z Kwiatoszem, że używany Tide of Iron byłby jak znalazł (tym bardziej że gra ma być nieco "cięższa", a ToI jest taki zarówno dosłownie jak i w przenośni :mrgreen: ). No i przede wszystkim wydaje się spełniać wszystkie kryteria - tyle tylko że gra drużynowa 2 vs 2 wymaga dobrego porozumienia z partnerem, no i lepiej nie dobierać sobie przesadnie ambitnych / kłótliwych współgraczy ("przegraliśmy przez ciebie bo zrobiłeś (...), mówiłem Ci że trzeba (...) :roll: ).

EDIT: ooops, tyle tylko że czas rozgrywki, wyniósłby jakieś 2x tyle ile miało być :wink: Ale poza tym chyba ok.
ODPOWIEDZ