Piktogra

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pfolti
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2010, 18:19
Lokalizacja: Poznań

Piktogra

Post autor: pfolti »

Hej ! Jako , że jestem nowy na forum to witam wszystkich planszówkowiczów ! ;) A moje pytanie tyczy się gry Piktogra ? Grał ktoś ? Jak odczucia ? Czy gra sprawdza się na spotkaniach towarzyskich ? Pytam bo nic nie znalazłem na forum. Pozdrawiam

A tu link do gry jakby ktoś nie wiedział w czym rzecz:
http://allegro.pl/piktogra-kalambury-em ... 87667.html
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Piktogra

Post autor: arturion »

Na oko, rzuć kostką przesuń pionek odpowiedz na pytanie, następny gracz, rzuć kostką przesuń pionek... :D
Saluton amikoj!
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Piktogra

Post autor: edrache »

Mi to bardziej przypomina podróbkę Pictionary, czyli w uproszczeniu: dzielicie się na drużyny, po kolei drużyna wykonuje zadanie, na którym stoi jej pionek, jeśli zgadnie - rzuca kostką i porusza się o wylosowanę ilość pól. W oryginale tylko się rysuje, a słowa są albo dla jednej drużyny, albo dla wszystkich. Jeśli drużyna zgadnie - rzuca kostką i sie rusza. W tej wersji podejrzewam, że rysunki są jednym z zadań (jedno z pól do ołówek), ale większość to kalambury.

Wydaje mi się, że w odpowiedniej grupie gra się bardzo dobrze sprawdzi :)
ODPOWIEDZ