Pomoc w wyborze

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
szczepan1235
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2010, 21:44

Pomoc w wyborze

Post autor: szczepan1235 »

Witam wszystkich zastanawiam się nad kilkoma grami są to:
-Stronghold
-Claustrophobia
-Cyklady
-Warcraft
-Szogun
Nie wiem które wybrać dlatego wymieńcie plusy i minusy danych produkcji i poradzie co wybrać.
Interesują mnie gry długie,dobrze zrobione pod dwoje graczy,złożone i wymagające myślenia, oraz zawierające małą dozę losowości.
TomuSS
Posty: 188
Rejestracja: 13 lip 2009, 17:46

Re: Pomoc w wyborze

Post autor: TomuSS »

Odrzuciłbym Szoguna na pewno... Szogun się zaczyna od min. 3 osób...
Cyklady... Hmm... Wolałbym się nie wypowiadac na temat tej gry, bo w nią nie grałem. Nie będę się opierał na tym co usłyszałem...
Warcraft mam, grałem i nie przepadam za nim za bardzo... ;/ Najgorzej w moim przypadku jest z grywalnością. Nie odwzorowuje za bardzo grywalności gry komputerowej.
Tutaj chyba obstawiłbym Stronghold. Miałem przyjemnośc w niego grać i jestem pewien, że w najbliższym czasie zakupię tą grę... Nie chodzi tu oczywiście w moim przypadku o polski akcent i polskie wykonanie, ale właśnie o grywalność. Dla mnie liczy się to najbardziej... Wykonanie dla mnie jest bardzo dobre. Wygląd planszy zachęca zdecydowanie. Mnie przeraża tylko ilosć żetonów, kart i tych innych rzeczy niezbędnych do gry. Ale chyba tobie to nie przeszkadza jeśli szukasz długich gier.
Nie wiem co z Claustrophobią, bo słyszalem opinie zachwycające sie na jej temat, ale to już może ktoś inny.
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Pomoc w wyborze

Post autor: Targowo.Istore »

Jeżeli wybierasz tylko spośród tych wymienionych powyżej,to z pewnością gra Warcraft jest warta uwagi. Określ także jakie lubisz klimaty,jeżeli startegie to Warcraft sprawdzi się. Szogun jest jak dla mnie zbyt długi i nudny,ale to moje osobiste odczucia.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Pomoc w wyborze

Post autor: Matio.K »

szczepan1235 pisze:Witam wszystkich zastanawiam się nad kilkoma grami są to:
-Stronghold
-Claustrophobia
-Cyklady
-Warcraft
-Szogun
Nie wiem które wybrać dlatego wymieńcie plusy i minusy danych produkcji i poradzie co wybrać.
Interesują mnie gry długie,dobrze zrobione pod dwoje graczy,złożone i wymagające myślenia, oraz zawierające małą dozę losowości.
Ja się znowu odniosę do Strongholda o którym skrobnąłem zresztą reckę : http://matiok.blogspot.com/2010/10/stro ... c-ale.html

Można go kupić tanio używanego.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
ODPOWIEDZ