Mr Jack- pytania, które jeszcze nie wystąpiły

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
jastrzek19
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2011, 16:15

Mr Jack- pytania, które jeszcze nie wystąpiły

Post autor: jastrzek19 »

Witam wszystkich :mrgreen:

właśnie kupiłam grę Mr. Jack i już przy pierwszym graniu pojawiły mi się pewne wątpliwości co poprawności mojego zrozumienia reguł :roll: .
W związku z czym chciałabym się Was zapytać o 3 rzeczy:
1. Kiedy dokładnie gaszę latarnię 1, 2 itd? Na początku 1,2 itd tury czy na końcu? I [to ważniejsza część mojego pytania] czy w 2 turze gaszę drugą latarnię i zapalam latarnię 1 czy po drugiej turze nie palą mi już się 2 latarnie, po 3 - 3 po 4 - 4 ?

2. Gwizdek Goodley'a- czy dobrze rozumiem, np. mając wybór postaci jako pierwsza, najpierw poruszam się tą postacią, następnie mówię do mojego przeciwnika, że używam specjalnej mocy tej postaci na jakieś 2 dowolne postacie, przestawiam je na planszy w kierunku Goodley'a i następnie mój przeciwnik wykonuje ruch swoimi postaciami? Czy moc Goodley'a tyczy się tylko postaci które wykonują aktualnie ruch? I one wtedy mogą się poruszać w kierunku Goodley'a?

3. Czy mogę postawić osobę na otwartym kanale i traktować to miejsce normalnie jak pole ulicy?

Z góry dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mr Jack- pytania, które jeszcze nie wystąpiły

Post autor: sirafin »

jastrzek19 pisze:1. Kiedy dokładnie gaszę latarnię 1, 2 itd? Na początku 1,2 itd tury czy na końcu? I [to ważniejsza część mojego pytania] czy w 2 turze gaszę drugą latarnię i zapalam latarnię 1 czy po drugiej turze nie palą mi już się 2 latarnie, po 3 - 3 po 4 - 4 ?
PRZEBIEG TURY
I. Wybór i zagrywanie kart
II. Wezwanie Świadka
III. Gaszenie gazowych latarni
Tak więc na końcu tury. Nigdzie nie ma mowy o zapalaniu latarni, więc ich nie zapalamy.
jastrzek19 pisze:2. Gwizdek Goodley'a- czy dobrze rozumiem, np. mając wybór postaci jako pierwsza, najpierw poruszam się tą postacią, następnie mówię do mojego przeciwnika, że używam specjalnej mocy tej postaci na jakieś 2 dowolne postacie, przestawiam je na planszy w kierunku Goodley'a i następnie mój przeciwnik wykonuje ruch swoimi postaciami? Czy moc Goodley'a tyczy się tylko postaci które wykonują aktualnie ruch? I one wtedy mogą się poruszać w kierunku Goodley'a?
Gdy Goodley jest aktywowany, MUSI użyć zdolności przed swoim ruchem albo po swoim ruchu. Celem może być dowolna postać/postacie (nawet 3 jeśli jeśli każdą przesunie o jedno pole).
jastrzek19 pisze:3. Czy mogę postawić osobę na otwartym kanale i traktować to miejsce normalnie jak pole ulicy?
Tak.

Udanych łowów ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ