Gra planszowa - Manager Liga Polska

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
salinas84
Posty: 13
Rejestracja: 14 kwie 2011, 11:57

Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: salinas84 »

W niedalekiej przyszłości planuje wprowadzenie na rynek gry planszowej typu manager sportowy (konkretnie Manager Liga Polska). W związku z tym prosiłbym o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań zawartych w ankiecie.

http://www.ankietka.pl/ankieta/59044/gr ... olska.html
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: surmik »

Pytanie o to czy kupił bym grę w momencie gdy nic o niej nie wiem jest troszkę bez sensu. Może zamiast kazać ludziom odpowiadać na dzień dobry na pytania sam byś na kilka z nich odpowiedział? ;) Na początek może: Czy możesz coś powiedzieć o mechanice gry? O jaki sport chodzi? ;)
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: arturion »

Najciekawsze jest to, że nie wiem czy w ankiecie jako ulubiony klub mam podać WTS Spartę Wrocław, Celtic Glasgow, Orlando Magic czy Skrę Bełchatów :D
Miło by było poznać dyscyplinę ;)
Saluton amikoj!
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: MsbS »

Żyjemy w Polsce. Domyślnym sportem jest piłka nożna :-)
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: Arkadiusz »

Strzelam, że piłka nożna jak będzie inny sport to się bardzo zdziwię. Nie wiem czy tego typu gra istnieje już na rynku ale pomysł wydaje mi się bardzo fajny. Taki rodzaj gier ma w przypadku gier komputerowych swoje grono fanów. (do których nie należę ale wiem, że istnieją). Tyle, że takie produkcje są bardzo rozbudowane, w przypadku planszówki potrzeba by było czegoś "zgrabniejszego".
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: kolderek »

jest jedna (a może i więcej) taka gra: Match of the Season. niestety dostępna tylko dla graczy w hattrick.org i bardzo drogą wysyłką :-/
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: watman »

arturion pisze:Najciekawsze jest to, że nie wiem czy w ankiecie jako ulubiony klub mam podać WTS Spartę Wrocław, Celtic Glasgow, Orlando Magic czy Skrę Bełchatów :D
Miło by było poznać dyscyplinę ;)
za kazdym razem kiedy ktos rozmawia o lechu czy wisle (sport 'domyslny') slyszy ode mnie: 'nie ma takich klubow... sa cracovia, podhale, unia...' ;)

w managera ligi hokejowej bym nawet zagral, pod warunkiem, ze nie ciagneloby sie to tak, jak managery komputerowe :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: Andy »

Już to widzę oczami wyobraźni: karty wydarzeń "Sędzia nie zgadza się na proponowaną kwotę", "ABW aresztuje środkowego napastnika", "Arboleda wsadza Smolarkowi palec nie tam gdzie trzeba".
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: Arkadiusz »

Jestem ciekaw jaki gatunek by lepiej pasował- gra ekonomiczna, worker placement a może coś innego? No i nurtuje mnie kilka spraw, np. w jaki sposób byłyby rozstrzygane mecze? Rzutem kostką? No i ta Liga Polska do czegoś zobowiązuje ale to chyba nie da rady w planszówce umieścić wszystkich drużyn, ich składów itd. Chyba lepiej jakieś ogólnikowe dać w zależności od koloru "pionków". Wszystko zależy jak zdolny jest projektant i jak dużo ciekawych zapożyczeń z innych gier zastosuje. ;)
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: draco »

salinas84
Posty: 13
Rejestracja: 14 kwie 2011, 11:57

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: salinas84 »

Oczywiście chodzi o piłkę nożną :D , choć nie byłoby problemu z przeniesieniem mechanizmu gry na inna dyscyplinę sportową.

Co do samej gry to prowadząc drużynę piłkarską możemy poruszać się po 2 planszach (kraju lub po świecie- w zależności od funduszy i nie tylko:)) , mamy możliwość kupowania i sprzedawania piłkarzy, piłkarze ci doznają również kontuzji utrudniając nam pole manewru. Wybieramy sponsora dla naszej drużyny, inwestujemy w młodzież, do tego uczestniczymy w rozgrywkach ligowych oraz przy odrobinie szczęścia w pucharach europejskich. Wyniki zależą oczywiście od siły drużyny, która związana jest z jakością piłkarzy jakich mamy.
W grę można grać nawet samemu, optymalna ilość graczy to od 2 do 4. Jeden sezon trwa około 2 godzin, nie ma problemu z „savowaniem” gry. Właściwie wystarczy w tym celu włożyć odpowiednie elementy gry do odpowiedniego opakowania.
Może się wydawać, że gra zawierająca tyle elementów ujętych na planszy jest skomplikowana, nic z tych rzeczy – schemat gry jest bardzo prosty i przystępny.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: Andy »

salinas84 pisze:Oczywiście chodzi o piłkę nożną
[...]
Wyniki zależą oczywiście od siły drużyny, która związana jest z jakością piłkarzy jakich mamy.
Czyli gra oczywiście nie dotyczy polskiej ligi. :P
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: arturion »

Andy pisze: Czyli gra oczywiście nie dotyczy polskiej ligi. :P
Polska Liga, będzie w "Fryzjer Expansion" :)
Saluton amikoj!
salinas84
Posty: 13
Rejestracja: 14 kwie 2011, 11:57

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: salinas84 »

Witam

Niespełna rok temu założyłem temat, chcąc poznać Wasze opinie na temat gry planszowej typu manager piłkarski. Napiszę w skrócie jak doszło do wydania gry.
Jestem kibicem piłki nożnej, do tego lubię grać we wszelkiego rodzaju managery. Kilka lat temu wpadłem na pomysł gry planszowej o tematyce zgodnej z moimi zainteresowaniami. Pomysł dojrzewał, ciągle był ulepszany, aż w końcu postanowiłem wydrukować materiały i stworzyć prototyp gry planszowej. Testowałem grę wielokrotnie ze znajomymi. Grało się naprawdę fajnie,a przede wszystkim gra była wciągająca. Po kilku miesiącach dalszych prób i testów zdecydowałem się wydać grę. Od kilku miesięcy trwały prace nad jej produkcją. Wreszcie, na początku lutego ukazała się gra Piłkarski Manager. Zapraszam wszystkich na stronę internetową, na której możecie znaleźć więcej informacji o tym jak wygląda rozgrywka, a także obejrzeć grafki z gry. Czekam na Wasze opinie, co myślicie o samym pomyśle i jak Wam się gra podoba.

http://www.pilkarski-manager.pl/

Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: godpuppet »

a czy jest szansa na zapoznanie się z instrukcją?
All work and no play makes Jack a dull boy!
salinas84
Posty: 13
Rejestracja: 14 kwie 2011, 11:57

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: salinas84 »

Przykro mi, ale zdecydowałem że nie będę udostępniał instrukcji. Za to z chęcią odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości odnośnie gry i jej schematu. Skrócony opis gry dostępny jest na stronie internetowej w zakładce "o grze".
Awatar użytkownika
matoozik
Posty: 403
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: matoozik »

salinas84 pisze:Przykro mi, ale zdecydowałem że nie będę udostępniał instrukcji. Za to z chęcią odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości odnośnie gry i jej schematu. Skrócony opis gry dostępny jest na stronie internetowej w zakładce "o grze".
Przykro mi, ale brak wglądu w instrukcje uniemożliwia jakąkolwiek rozmowę o grze.
Skrócony opis na stronie jest zwykłym marketingowym bełkotem.

Pytanie pierwsze: Jak poruszam się po planszy?
Pytanie drugie: Jak odbywają się mecze?
W obydwu pytaniach chodzi mi o dokładny opis mechaniki. Bo opis: "Rozegranie meczu polega na wylosowaniu kostką jednego z dziesięciu możliwych rozstrzygnięć dla każdego spotkania." Jest bardzo rozczarowujący.

Niestety obawiam się (oby niepotrzebnie), że gra jest rozbudowanym monopoly z piłkarskim settingiem.
Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości.
Małpa nie żyje. Przedstawienie skończone.
Moja skromna kolekcja: matoozik
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: konev »

Na jednych z rysunków jest widoczna instrukcja z której można się dowiedzieć, że chodzimy pionkiem po planszy i robimy, co tam można na poszczególnych polach...
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
salinas84
Posty: 13
Rejestracja: 14 kwie 2011, 11:57

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: salinas84 »

matoozik pisze: Pytanie pierwsze: Jak poruszam się po planszy?
Pytanie drugie: Jak odbywają się mecze?
Pytanie pierwsze:
Po planszy poruszamy się pionkiem, zgodnie z ilością wyrzuconych oczek. Pola z lotniskiem umożliwiają przemieszczanie się pomiędzy planszami.
Pytanie drugie:
Każdy z graczy prowadzi drużynę, która składa sie z zawodników. Im lepszych mamy zawodników tym większa siła drużyny. Każda z drużyn ma określoną siłę (ulega zmianie), która ma kluczowe znaczenie przy rozgrywaniu spotkań.
Mecz rozgrywamy rzucając kostką dzisięciościenną, losując w ten sposób jeden z dziesięciu możliwych rezultatów przypadających na każde spotkanie.
Przykłady:
-drużyna bardzo dobra gra u siebie z drużyną słabą. Na 10 możliwych wyników będzie 7 zwycięstw drużyny dobrej, 2 remisy i 1 porażka.
-drużyny o takiej samej sile grają ze sobą. Na 10 możliwych wyników będą 4 zwycięstwa gospodarzy, 3 remisy i 3 zwycięstwa gości.
Awatar użytkownika
matoozik
Posty: 403
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: matoozik »

dziękuję za odpowiedź. Już wiem, że to nie gra dla mnie :)
Małpa nie żyje. Przedstawienie skończone.
Moja skromna kolekcja: matoozik
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2269
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: Leviathan »

matoozik pisze:dziękuję za odpowiedź. Już wiem, że to nie gra dla mnie :)
Dla mnie też nie.

Gratuluję jednak wydania gry i realizacji marzenia.
Awatar użytkownika
kemotix
Posty: 111
Rejestracja: 23 lut 2011, 20:14
Lokalizacja: Bydgoszcz / Poznań / Toruń

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: kemotix »

salinas84 pisze: Każda z drużyn ma określoną siłę (ulega zmianie), która ma kluczowe znaczenie przy rozgrywaniu spotkań.
Na jakiej podstawie ta siła się zmienia? Czy gracz ma jakiś wpływ na to?
Czy poza drużynami graczy są też jakieś boty? Jeżeli tak to czy ich siła etc też się zmienia? Jeżeli się zmienia to na jakiej podstawie?

Czy podczas meczu gracze mogą doznać kontuzji? Jeżeli tak to jak się decyduje o długości kontuzji?
Czy zawodnicy dostają żółte / czerwone kartki?

Jak rozwiązane finanse klubów, wpływy z biletów, kontrakty?

Jak wygląda typowa tura gracza, ile jest tur na jedną rundę, ile rund w całej grze?

(To dopiero początek pytań...)
Awatar użytkownika
matoozik
Posty: 403
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:19
Lokalizacja: Małopolska

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: matoozik »

kemotix pisze: Na jakiej podstawie ta siła się zmienia? Czy gracz ma jakiś wpływ na to?
Czy poza drużynami graczy są też jakieś boty? Jeżeli tak to czy ich siła etc też się zmienia? Jeżeli się zmienia to na jakiej podstawie?

Czy podczas meczu gracze mogą doznać kontuzji? Jeżeli tak to jak się decyduje o długości kontuzji?
Czy zawodnicy dostają żółte / czerwone kartki?

Jak rozwiązane finanse klubów, wpływy z biletów, kontrakty?

Jak wygląda typowa tura gracza, ile jest tur na jedną rundę, ile rund w całej grze?

(To dopiero początek pytań...)
To dobre jest :)
Małpa nie żyje. Przedstawienie skończone.
Moja skromna kolekcja: matoozik
salinas84
Posty: 13
Rejestracja: 14 kwie 2011, 11:57

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: salinas84 »

kemotix pisze: Na jakiej podstawie ta siła się zmienia? Czy gracz ma jakiś wpływ na to?
Czy poza drużynami graczy są też jakieś boty? Jeżeli tak to czy ich siła etc też się zmienia? Jeżeli się zmienia to na jakiej podstawie?

Czy podczas meczu gracze mogą doznać kontuzji? Jeżeli tak to jak się decyduje o długości kontuzji?
Czy zawodnicy dostają żółte / czerwone kartki?

Jak rozwiązane finanse klubów, wpływy z biletów, kontrakty?

Jak wygląda typowa tura gracza, ile jest tur na jedną rundę, ile rund w całej grze?

(To dopiero początek pytań...)
- Wprowadzasz do składu coraz lepszych zawodników to siła zespołu się zwiększa.
- Są boty, wraz z upływem gry ich siła wzrasta
- Gracz doznają kontuzji, która kończy się w momencie przejścia przez pole Start
- Nie dostają ż i cz kartek
- Wpływow z biletów nie ma, są za to umowy sponsorskie
- Tura gracza składa sie z ruchu na planszy i rozegrania meczu lub tylko ruchu na planszy. Jest 45 tur, w tym połowa składa sie z samego ruchu na planszy
Awatar użytkownika
kemotix
Posty: 111
Rejestracja: 23 lut 2011, 20:14
Lokalizacja: Bydgoszcz / Poznań / Toruń

Re: Gra planszowa - Manager Liga Polska

Post autor: kemotix »

Niezwykle wyczerpujące wypowiedzi... Stwarzają jeszcze więcej pytań.

Czyli rzucam kostką ruszam się po planszy, rzucam kostką rozgrywam mecz, rzucam kostką...

Trochę dużo losowości...

Gratuluje wydania gry planszowej oraz polecam zmianę sposobu promocji.
Strona internetowa przypomina "super" systemy zarabiania pieniędzy itp internetowe nic niewarte cuda.
Opis gry pobieżny i kompletnie nieprzydatny (idealnie wpasowuje się w pierwsze odczucie na temat strony)
Brak opublikowanej instrukcji oraz mało szczegółowe odpowiedzi na nasze pytania.

Niestety, ale nikt siedzący w temacie mając tak mało informacji, nie kupi gry od nieznanego autora.
ODPOWIEDZ