Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: pan_satyros »

Zastanawiam się nad jakąś zmyślną grą, przy której narzeczona mogłaby pogłówkować gdy akurat nie gramy razem.
Na myśl przychodzi mi Rush Hour (z racji dodatków rewitalizujących hehe)
Ktoś z Was próbował, a może macie lepsze typy?
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: FortArt »

Rush Hour rewelacja, proste zasady multum zadań (wyszły 3 dodatki po 40 kart każdy), bardzo dobry wybór
Z tej serii Think Fun widziałem jeszcze Chocolate Fix, ale to tylko jeśli druga połówka nie jest na diecie. :)

Rewelacyjna jest też seria Smart Games.
- zdecydowanie nr 1 to AntyWirus, rozwala, bardzo fajne, z idei podobne do Rush Hour, ale nie ma infantylnego wyglądu, przesuwasz elementy (ale tym razem skośnie) by wypchnąć z planszy czerwonego, niestety miejsca mało i jeszcze są nieruchome blokery :) bardzo ładna graficznie
- świetne jest Metro (chodzi o łamigłówkę, nie o też dobrą grę o tej nazwie), łączysz stacje w żądanej kolejności przekręcając gałkami tory, dobre bo jak się zatniesz to nie musisz wracać do początkowego ustawienia, bo nie ma takowego
- ciekawy jest Titanic, ale tu trzeba pilnować samego siebie bo łatwo zrobić niedozwolony ruch (przepłynąć łódką obok bez zabierania rozbitków)
- Port Lotniczy ustawiasz różnokształtne "szybki" z samolotami na pasie, albo w przestrzeni powietrznej, tak by wszystkie były w korytarzach i miały niekolizyjny zwrot, raptem kilka klocków, ale poukładać to niełatwo, podobny z zasad jest Kamuflaż, tylko wyglądem (bo nie zadaniami) adresowany do młodszych raczej (rybki, niedźwiedzie, Eskimosi)
- dwa identyczne w zasadach to Piraci i Safari, czterema klockami zakrywasz obrazek by zostało tylko to czego żąda zadanie, fajne jeśli nie zrażą Cię obrazki piratów czy zwierzątek
- Kot i Mysz , z 9 klocków układasz drogi łączące różne elementy narysowane na brzegu planszy lub przeciwnie nie łączące, znów OK, o ile obrazki myszek, piesków i kotków zaakceptujesz
- Blokada, odwrotność Rush Hour, blokujesz klockami z wozami policyjnymi klocek złodzieja tak by nie mógł odjechać w żadną ze stron, myk w tym, ze klocki maja różne kształty, a sama plansza też się zmienia wskutek początkowego rozmieszczenia klocków z wieżowcami

Wszystkie maja po 48-64 zadania.
Rush Hour/Antywirus/Metro coś z tej trójki na początek, albo wszystkie. :)

Polecam bardzo Tantrix, albo komplet, ale lepiej na początek pojedyncze układanki Tantrix Odkrywanka, Tantrix Extreme, Tantrix Match, Tantrix Mini Match. Startuje się łatwo (ułóż pętlę z 3 klocków), a potem zaczynają się schody (ułóż z 10) :) Piękne graficznie bo kolorowe linie tworzą ładne wzory. 10-12 zadań w każdej z tych małych. To kosztuje ~20 zł, więc łatwo kupić jedną i zobaczyć czy pokocha(sz). A trudno nie :)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: Matio.K »

Serpentiles, Szkatułka, Enigma.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: FortArt »

z serii Think Fun:
Brick by Brick - 60 zadań w fajnej cenie, z 5 klocków z cegłówkami układasz mury o podanych kształtach. Nie ma tak jak w innych łamigłówkach, ze się zacinasz i ani w ząb. Tu się układa szybko i sprawnie. Patrzysz na taki mur, dzielisz go w głowie i rozwiązane. Nie, że banalne, ale szybkie właśnie. Przy Tangramie średnio się bawiłem, a tu pełen zachwyt choć niby zasada ta sama. Dla mnie bomba, no cóż miło jak się coś udaje :)

Bliźniaczy do niego jest Block by Block, dla mnie słabszy, pewnie dlatego, że trójwymiarowy :)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: skanna »

Temat łamigłówek Think Fun zgłębiłam dość dokładnie, spędzając 1/3 każdej Gratislavii i brzeskiego festiwalu na stoisku Logorajda i wnioski mam takie - wszystkie łamigłówki są bardzo dobre, a to, która się spodoba zależy głównie od tego, jaki typ zagadek dana osoba preferuje. Ja na przykład mam spory problem z Rush Hour czy Cover your tracks, natomiast Chocolate fix, choć bardzo fajne, jest dla mnie za łatwe, tak samo jak shape by shape. Przy pierwszych nie mam frajdy, bo mnie frustrują (Rush Hour od poziomu intermediate, Cover... już od najniższego), przy drugich nie mam frajdy, bo są oczywiste.
Dlatego warto sprawdzić najpierw, co komu pasuje.
Moją ulubioną łamigłówką z tej serii jest mało znany Hot Spot.

Smart Games Granny, które poleca FortArt też są świetne - tylko Piratów bym nie poleciła dorosłej osobie - to za prosta łamigłówka.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: FortArt »

Nie pisał, że dziewczyna jest pełnoletnia :)
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: skanna »

FortArt pisze:Nie pisał, że dziewczyna jest pełnoletnia :)
No fakt, tylko, że narzeczona, a ja narzeczonego to i w przedszkolu miałam :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: pan_satyros »

hehe, jest pełnoletnia :wink:
Na początek chyba pójdzie Rush Hour, ale czuję że na tym się nie skończy...
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: vaski »

Moja żona też lubi łamigłówki dlatego sprawiliśmy sobie rok temu Ubongo 3D, łamigłówek co niemiara w dodatku pod presją czasu, mózg wywraca się na lewą stronę, brzmi nieźle prawda?
Niestety gra po około trzech partiach trafiła na szafę, potem na allegro. Według mnie to tytuł mocno frustrucjący, denerwujący, a wygrana nie zależy od wyobraźni przestrzennej, a raczej od szczęścia i poprawnie położonego pierwszego elementu.
Tak, że uważaj na tą pozycję gdyby znalazła się na Twoim celowniku.
Dziwny jest natomiast fakt iż gra nadaje się do wciągania nowych w tematykę gier planszowych.
Komu pokazałem, kto spróbował ułożyć choć jedno zadanie był zachwycony.
Jednak początkowy zachwyt mijał bardzo szybko, za szybko.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: FortArt »

Ja się dziś bawiłem TipOver (z serii Think Fun) i jestem zachwycony. Konstrukcje, skrzynki takie, o różnej wysokości przewraca się by przemieszczać się z miejsca na miejsce. Klimat jak z HalfLife'a. :) Bardzo fajne, lekkie. Nawet młody porzucił zadanie domowe i przyszedł układać :)

Icosoku - dwudziestościan foremny w kazdym wierzchołku jest różna liczba od 1 do 12. Ściany są trójkątami w każdym rogu maja kropki i teraz trzeba je tak dopasować by suma ilości kropek przy każdym wierzchołku była zgodna z umieszczoną tam liczbą. A z racji tego, że można przestawiać liczby przy wierzchołkach to układów jest multum. Oj, to intensywne możdżenie jest. Dla maniaków zdecydowanie.

Chocolate Fix - wszystkie 9 czekoladek ma jeden z 3 kolorów i jeden z 3 kształtów. Masz śladowe informacje typu w lewym górnym rogu trójkątna, a w prawym różowa i układasz z tego całość w planszy 3x3.

Shape by Shape i Square by Square to coś jak Tangram. Układa się kształty, ale tu jeszcze ekstra tło wokół nich.

Skanna mogłabyś coś napisać więcej o River Crossing, Hoppers, Pete's Pike i Hot Spot? Nie w każdym sklepie jest egzemplarz demo, a recenzje łamigłówek też rzadko się spotyka. :(
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: skanna »

Hmmm, ja jestem kiepska w opisach gier, recenzji żadnej w życiu nie popełnię, to pewne :)

Hoppers jeśli się nie mylę, to coś w rodzaju samotnika, przeskakuje się żabki, żeby została jedna -dokładnie nie wiem, jakoś mnie nie pociągały.

River crossing możesz spróbować tutaj.

W Pete's pike chodzi o to, żeby koziołki wciągnęły alpinistę na szczyt. Mogą przyciągać do siebie zarówno alpinistę jak i inne koziołki, ale tylko w linii prostej i nie mogą ich zostawiać w połowie drogi. Czyli tak trzeba kombinować, żeby one się po kolei znajdowały naprzeciwko siebie, a ostatni koziołek wylądował o jedno pole od szczytu i oczywiście naprzeciwko alpinisty.

W Hot spocie chodzi o to, żeby czerwony pion przeprowadzić na czerwone pole. Można nim się poruszać tylko i wyłącznie poprzez przeskoczenie w linii prostej jednego lub więcej pionów innego koloru. Pozostałe piony również mogą się poruszać tylko w ten sposób. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że część pionów ma dodatkową plastikową obręcz, która uniemożliwia postawienie czerwonego obok nich i trzeba najpierw wykombinować jak się ich pozbyć z trasy.

Nie wiem, czy cokolwiek da się zrozumieć z moich opisów, ale dwie ostatnie gry bardzo lubię :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: FortArt »

skanna pisze: W Pete's pike (...)

W Hot spocie (...)

Nie wiem, czy cokolwiek da się zrozumieć z moich opisów, ale dwie ostatnie gry bardzo lubię :)
Ja już też. Dzięki!
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: pan_satyros »

Wracam do tematu.

Swego czasu ograliśmy Rush hour i bardzo się nam podobał.
Teraz myślę nad zakupem 2-3 nowych pozycji.

Na razie w top 3 znalazły się:
- AntyWirus
- Metro
- Titanic
- dodatki do RH


na oku mam jeszcze
- Pingwiny na lodzie, ale tu boje się, że może być za łatwa (acz wygląd zapewne jest mylący).
- Troja

Ważne, by gry nie były zbyt łatwe (np. ponad 50% zadań o niskim poziomie trudności) i trudno było zapamiętać ich rozwiązania.

Jeśli od czasu ostatnich wiadomosci poajwiło się coś ciekawego w temacie Smart i ThinFun piszcie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9478
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: MichalStajszczak »

pan_satyros pisze:Jeśli od czasu ostatnich wiadomosci poajwiło się coś ciekawego w temacie Smart i ThinFun piszcie.
Pojawiło się i to dużo nowych łamigłówek Smart. Najbardziej zbliżona do Rush Hour łamigłówka to Tajemnice Świątyni. Każde z zadań to układ ośmiu klocków i położenie startowe ludzika. Celem jest wyprowadzenie ludzika z planszy - jak w Rush Hour. W tym celu trzeba wykonać od kilku (pierwsze zadanie) do kilkudziesięciu ruchów klockami albo ludzikiem. Jak widać na obrazku, są trzy klocki górnego (zielonego) poziomu, trzy klocki dolnego i dwa ze schodami. Ludzik może się zatrzymywać tylko na dolnym poziomie i klocek z ludzikiem jest wtedy zablokowany, a pozostałe klocki można przesuwać, tworząc w ten sposób drogę. Ludzik nie może przechodzić przez pole bez klocka.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: pan_satyros »

MichalStajszczak pisze:
pan_satyros pisze:Jeśli od czasu ostatnich wiadomosci poajwiło się coś ciekawego w temacie Smart i ThinFun piszcie.
Pojawiło się i to dużo nowych łamigłówek Smart. Najbardziej zbliżona do Rush Hour łamigłówka to Tajemnice Świątyni. Każde z zadań to układ ośmiu klocków i położenie startowe ludzika. Celem jest wyprowadzenie ludzika z planszy - jak w Rush Hour. W tym celu trzeba wykonać od kilku (pierwsze zadanie) do kilkudziesięciu ruchów klockami albo ludzikiem. Jak widać na obrazku, są trzy klocki górnego (zielonego) poziomu, trzy klocki dolnego i dwa ze schodami. Ludzik może się zatrzymywać tylko na dolnym poziomie i klocek z ludzikiem jest wtedy zablokowany, a pozostałe klocki można przesuwać, tworząc w ten sposób drogę. Ludzik nie może przechodzić przez pole bez klocka.
Chyba jeszcze nie ma jej w sklepach.

I może zapytam inaczej - Czy są jakieś gry z serii Smart i ThinkFun, których nie polecacie/są wyraźnie słabsze od innych?
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: FortArt »

Nie polecam Kolorowego Kodu. Albo moze nie tak ostro. Zabawa jest dobra, ale 100 zadań robi sie w 90 minut. Wiec oplata za godzine rozrywki jest wysoka.

Za to warto pomyśleć o Troi. Te pokrecone ksztalty ni jest latwo ulozyc.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: pan_satyros »

FortArt pisze:Nie polecam Kolorowego Kodu. Albo moze nie tak ostro. Zabawa jest dobra, ale 100 zadań robi sie w 90 minut. Wiec oplata za godzine rozrywki jest wysoka.

Za to warto pomyśleć o Troi. Te pokrecone ksztalty ni jest latwo ulozyc.
  • Kamuflaż
    Safari Hide&Seek
    Blokada
    Metro
    Titanic
    Troja
    Pingwiny na lodzie
    Hotspot
    Chocolate Fix (na prezent dla mamy)
    Cover your tracks
    Pete's Pike
    AntyWirus
    Port lotniczy
    Tipover


Te aktualnie są dostępne w sprzedaży/tymi jestem zainteresowany.
Czy jakaś z nich jest słaba/wtórna?
Czy coś pominąłem?

Jest jeszcze IQ Twist, ale czytałem, że jest męczący.

Zrewidowałem zamiary i nie chcę kupować 2-3 - to będzie zamówienie hurtowe typu "raz, a dobrze" - więc liczy się też unikalność samych gier (czy jakieś dwie z podanych nie są do siebie bardzo podobne)
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2012, 18:25 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9478
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: MichalStajszczak »

pan_satyros pisze:Chyba jeszcze nie ma jej w sklepach.
Ściślej można napisać tak: nie we wszystkich sklepach już jest. Łamigłówka jest w sprzedaży od 30 sierpnia. W Warszawie jest dostępna chyba w kilkunastu sklepach.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: pan_satyros »

MichalStajszczak pisze:
pan_satyros pisze:Chyba jeszcze nie ma jej w sklepach.
Ściślej można napisać tak: nie we wszystkich sklepach już jest. Łamigłówka jest w sprzedaży od 30 sierpnia. W Warszawie jest dostępna chyba w kilkunastu sklepach.
A rozwiązywałeś ją już? Warta uwagi?

+ spójrz proszę na mój edytowany post.
Awatar użytkownika
Emerem
Posty: 71
Rejestracja: 20 lip 2009, 11:54
Lokalizacja: B-stok
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: Emerem »

O ThinkFun było już sporo. A ja polecam taniutką, ale bardzo grywalną łamigłówkę Knizii. Nazywa się Penta.
For more information on lung cancer, keep smoking
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: FortArt »

Safari Hide&Seek
Metro
Titanic
Troja
Hotspot
Chocolate Fix
Cover your tracks
Pete's Pike
AntyWirus
Tipover


^Z tych każda jest inna.

Port lotniczy
Kamuflaż
Blokada
Pingwiny na lodzie
IQ Twist


^A tu jest ta sama zasada. Pokryj całą plansze dziwacznymi kształtami tak aby przy okazji spełnić kilka warunków. Pingwiny są nieco inne z racji zmienności kształtu klocków. Port i Kamuflaż to jak dla mnie zupełnie to samo, tu i tu pokrywasz plansze przeźroczystymi elementami. Wybrałbym (a nawet wybrałem ;) ) Port ze względu na nieco odmienne zadania na różnych poziomach (raz na miejscach, raz na trasach, z określonym kierunkiem, nieokreślonym). Blokady jakoś nie lubię, ta zasada ucieczki po liniach prostych samochodu ustawionego na skos jakoś wydaje mi się sztuczna. :) W IQ Twiście to jakoś zgrabniej rozwiązano. Są kołki i one przeszkadzają w pewnych ustawieniach, a inne wymuszają. Nadto to dobra gra do podróży.

W sprzedaży, przynajmniej i-szop je wypluwa są jeszcze Piraci (to samo co Safari), Kot i Mysz oraz River Crossing. Niezmiennie przypomnę o boskim Tantrixie.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: pan_satyros »

dzięki.

Są jeszcze 4 nowości Granny:
Tajemnice Świątyni (wspomniana wyżej)
IQ Fit
Anakonda
Złam to
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: Mongea »

jestem fanem tego typu zabawek - coś co tygryski lubią najbardziej :lol:

jeśli kocha czysto logiczne myślenie to Chocolate Fix będzie ok (nowe czekoladki - te teraz sprzedawane to nowe poziomy)...
jeśli dla kogoś za łatwo to polecam levele ściągnąć z GRID WORKS: http://puzzles.com/Projects/GridWorksPrevious.htm
i już na pewno nie będzie prosto :twisted: (zwłaszcza jeśli włączymy przekształcenia i negacje)

z niewymienionych tutaj fajnych produkcji Popular Playthings (a wydanych w Polsce) - oferta jest znacznie szersza:
- Jeżyki
- Atena
- Utopia
- Autodrom
- Szalone myszy
- Autocross
- Wesołe ranczo
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: FortArt »

^^ Gdzie można kupić łamigłówki Popular Playthings ?

Druga sprawa. Łamigłówki Think Fun (Czekoladki i Rush Hour) w owej edycji Egmontu reklamowane są jako zawierające nowe zadania. Czy ktoś się orientuje czy jest jakaś opcja by pozyskać same nowe zadania (drugi egzemplarz tej samej łamigłówki jest mi raczej niepotrzebny)? O ile naprawdę są nowe.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Łamigłówki dla drugiej połówki :)

Post autor: garg »

FortArt pisze:^^ Gdzie można kupić łamigłówki Popular Playthings ?
Akurat jest promocja na Merlinie na jedną z nich - sam skorzystałem :)
http://merlin.pl/Atena-gra-logiczna_Pop ... 15152.html
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
ODPOWIEDZ