Coś dla dwojga ...

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
tkaa85
Posty: 40
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:17
Lokalizacja: Kętrzyn

Coś dla dwojga ...

Post autor: tkaa85 »

Witam!
Czy znacie jakieś fajne gry na 2 os.??? Bardzo często brak nam 3ciego gracza więc przestawiamy się na gry dwuosobowe.
Często gram z moją ładniejszą połową w Agricolę, Ingineous, Lost Cities, Hive, Carcassonne, Dominiona, Neuroshima Hex, Hej to moja ryba, Pandemic, Mr Jack. Czy znacie jeszcze jakieś gry godne uwagi??? Interesują nas zarówno gry lekkie i cięższe. Dzięki z góry za pomoc! Pozdrawiam!
Łukasz,
Ostatnio zmieniony 17 maja 2011, 16:06 przez tkaa85, łącznie zmieniany 1 raz.
artch
Posty: 211
Rejestracja: 01 mar 2011, 10:10

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: artch »

Ciężko trafić w gusta, ale moim zdaniem spróbujcie może zagrać w Osadników karcianych lub Blokusa, bo u mnie jak najbardziej to chodzi.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tkaa85
Posty: 40
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:17
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: tkaa85 »

artch pisze:Ciężko trafić w gusta, ale moim zdaniem spróbujcie może zagrać w Osadników karcianych lub Blokusa, bo u mnie jak najbardziej to chodzi.

Pozdrawiam
Sorki, zapomniałem dodać że Blokusa i Osadników też mamy ;)
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: MsbS »

Caylus Magna Carta
1960: The Making of the President
Hawana
Awatar użytkownika
tkaa85
Posty: 40
Rejestracja: 09 mar 2009, 23:17
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: tkaa85 »

Race for The Galaxy - razi s-f
Tickety - przejadły się
Thurn und Taxis - brak miodności

...
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: staszek »

przychylam się do pochlebnej opinii o grach projektu GIPF(u mnie Tzaar i Dvonn głównie) oraz o Konfrontacji
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: vaski »

Reef Encounter
Thunderstone
pleple
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2010, 01:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: pleple »

U mnie i mojej dziewczyny sprawdcza się świetnie 51 stan. Loyang też bardzo ładnie chodzi na dwie osoby.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: Veridiana »

gry Felda świetnie chodzą na 2 osoby. ja się w tym składzie zagrywam Macao, Roma, Zamki Burgundii, zapewne będzie tak samo z Builders' Duel (czeka).
na dwójkę to oczywiście też miodzio działają Cywilizacja, 51 Stan i Eufrat i Tygrys.
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: vaski »

Grałem w EiT w dwie osoby i jak dla mnie jest słabo. Gra rozwija skrzydła dopiero przy trzech graczach
Awatar użytkownika
piechotak
Posty: 401
Rejestracja: 17 gru 2007, 21:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: piechotak »

Blue Moon City - jeżeli jeszcze dostaniesz
Stone Age
Torres
Caylus
Samuraj
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: Veridiana »

vaski pisze:Grałem w EiT w dwie osoby i jak dla mnie jest słabo. Gra rozwija skrzydła dopiero przy trzech graczach
Przy trzech graczach, któryś zawsze zyskuje, gdy pozostała dwójka się bije, bo przecież nikt nikomu żadnego ataku nie przepuści i się naparzają sami heh

Ja uwielbiam rozgrywki dwuosobowe, czysty pojedynek. tylko, że ja gram b. interakcyjnie i żadne tam pokojowe rozwijanie się po kątach nie wchodzi w rachubę ;)
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: FortArt »

Metro
Taluva
Alhambra
Fauna
Tikal
Kraby
Hoop
Trax
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: Borek224 »

Letters from Whitechapel - na 2 chodzi znakomicie.
niuniek73
Posty: 22
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: niuniek73 »

Hansa
Zombiaki
Liarus
Posty: 398
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: Liarus »

jako, że gram zdecydowanie głównie na 2 osoby to gorąco polecam:
Arkham Horror - po 2 detektywów na gracza
Claustrophobia - tylko na 2 więc wszystko gra
Merchants and Marauders - przygodówka z niezłym klimatem
W roku Smoka - coś cięższego, zębatkowa gra
Agricola - podobnie
Last Night on Earth - mechanika ssie ale klimat przedni
Warhammer: Invasion - jak karcianki to tylko to
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: nikozja_dg »

Trax - bo wszędzie można zabrać, szybka rozgrywka i na pewno szybko się nie znudzi
Aton - szybko, ale trzeba trochę pogłówkować.
Pentago i Abalone - fajne, logiczne gry.
Neuroshima Hex - klimat, każda rozgrywka jest inna, ciekawe rozwiązania.
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
idha
Posty: 405
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: idha »

Hmm... Na dwie osoby (zarówno z moją brzydszą połówką jak i innymi osobami) dobrze mi się gra w:
1) Wikingów - gra szybka, setup długi, obenie świetna cena; lekka, ale daje pewne pole do kombinowiania;
2) At the Gates of Loyang - na dwie osoby chodzi całkiem dobrze, no i te słodziutkie znaczniki (mój faworyt - rzodkiewka zwana burakiem);
3) Zombiaki II Atak na Moskwę - śmieszne i szybkie, choć bardzo powtarzalne; no i ludzie często przegrywają;
4) Mousquetaires du Roy - ostatni nasz hit! gramy właściwie tylko na 2 osoby (choć gra chodzi tak samo dobrze na każdą ilość osób) i gra sprawdza się wyśmienicie, trzeba tylko umieć się bawić :) no i nie można dać się zwieść pozorom, że Milady jest przegięta, a gra szybka ;) gra ma swoje wady (np. źle napisana instrukcja, włącznie z rozbieżnością między nazwami kart w instrukcji, a nazwami na samych kartach) oraz jest mocno losowa (pojedynki są na kościach); a, zapomniałam dodać, że w dzieciństwie pochłaniałam książki Aleksadra Dumasa :)

Merchants and Marauders na 2 osoby, moim zdaniem, chodzi słabo - jest to gra, która zdecydowanie woli większą ilość osób :)
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: srokaplotkara »

Łukasz, nie broń się przed zagraniem w Caylusa :wink:
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: FortArt »

idha pisze: 4) Mousquetaires du Roy - ostatni nasz hit! gramy właściwie tylko na 2 osoby (choć gra chodzi tak samo dobrze na każdą ilość osób) i gra sprawdza się wyśmienicie, trzeba tylko umieć się bawić :) no i nie można dać się zwieść pozorom, że Milady jest przegięta, a gra szybka ;) gra ma swoje wady (np. źle napisana instrukcja, włącznie z rozbieżnością między nazwami kart w instrukcji, a nazwami na samych kartach) oraz jest mocno losowa (pojedynki są na kościach); a, zapomniałam dodać, że w dzieciństwie pochłaniałam książki Aleksadra Dumasa :)
Ostatnia wypowiedź to właśnie powód dla którego wpisałem to na listę "muszę mieć". Twoim zdaniem od ilu to jest lat?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: asiok »

Veridiana pisze:
Ja uwielbiam rozgrywki dwuosobowe, czysty pojedynek. tylko, że ja gram b. interakcyjnie i żadne tam pokojowe rozwijanie się po kątach nie wchodzi w rachubę ;)

[offtop on]

Taaaa.... Pamiętam jak na Pionku tłumaczyłaś nam - biednym pierwotniakom - Age of Empires.... Podczas tłumaczeniu ze trzy razy podkreślałaś że w grze jest wojsko i bitwy ale nie mają one znaczenia i szkoda na nie wysiłku. A pod koniec wystrzelałaś naszych biednych pokojowych kolonistów i to po kolei - kobiety, mężczyzn, dzieci i jeże....

[offtop - off]
Awatar użytkownika
idha
Posty: 405
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Coś dla dwojga ...

Post autor: idha »

FortArt- ciężko powiedzieć. Wydaje mi się, że dobrze będzie się przy tym bawił dziesięcio- dwunastolatek. Mniejsze dziecko może nie dać rady przede wszystkim wysłuchać zasad, które może nie są skomplikowane, ale jest ich sporo. A dzieci przede wszystkim nie mają cierpliwości (przynajmniej tak wynika z moich obserwacji). Oczywiście wszystko zależy od gracza - sama kiedyś tłumaczyłam zasady Wikingów ośmiolatkowi, który potem grę bez żadnego podpowiadania prawie wygrał (przeszkodził mu tylko kiepski dociąg wikingów w ostatniej rundzie). Niemniej wielość zasad i mnogość wyborów (zwłaszcza, kiedy muszkieterom wszystko się wali na kilku frontach) może stanowić w Muszkieterach problem dla młodszych graczy.

No i lojalnie muszę zaznaczyć, że Milady ma zdecydowanie mniej do zrobienia niż muszkieterowie, więc momentami gracz kierujący tą postacią może się nudzić (mnie się wprawdzie nigdy to nie zdarzyło, ale zakładam, że może tak być).

Zapomniałam jeszcze o grze Egizia. Nie wiem, jak się gra w większą ilość osób, ale we dwójkę gra się rewelacyjnie :)
ODPOWIEDZ