Pentago, pytanie o wersję

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
vaski
Posty: 670
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:34
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Pentago, pytanie o wersję

Post autor: vaski »

Cześć
Czy w Pentago wersja delux. Chodzi mi o tą z drewnianymi "tackami" kulki są tej samej wielkości, co w zwykłym Pentago? Zastanwiam się, którą wersję zamówić i nie wiem czy warto dokładać te 30pln dla samego drewna.
scheherazade
Posty: 39
Rejestracja: 06 lut 2011, 10:11

Re: Pentago, pytanie o wersję

Post autor: scheherazade »

Posiadam wersje deluxe i taką od początku zamierzałam kupić - wolę drewno od plastiku. Jestem bardzo zadowolona, choć te jasne kule są szarawe a nie białe (nie wiem czy to defekt mojego egzemplarza, czy zamierzony efekt kolorystyczny). Cudów też nie należy się spodziewać co do jakości kul, odbiegają od moich wyobrażeń (podobnie było z kulami w Abalone, choć grałam w świetnie wykonane ale w jakiejś wczesnej niemieckiej wersji). Poza tym są dwa eleganckie woreczki na kule a całość w sumie miła dla oka w czasie gry.
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pentago, pytanie o wersję

Post autor: FortArt »

Mając taki sam dylemat wybrałem plastik :) Z przyczyn estetycznych, ta czerwona plansza wygląda, moim zdaniem, dużo ładniej.
Kule są białe :) Nie ma woreczków, są zamszowe przegródki w pudełku (o takie: http://www.boardgamegeek.com/image/272903/pentago). Widziałem jeszcze trzecią wersję, demonstracyjną - ma wygodne zagłębienia na kulki przy planszy.

Pudełko wersji drewnianej jest mniejsze, plansz nie porównywałem.

Świetna gra, genialna.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
ODPOWIEDZ