Czarnobyl

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
LDJ
Posty: 11
Rejestracja: 05 maja 2011, 19:40

Czarnobyl

Post autor: LDJ »

Witam.
Co do mojego ostatniego pomysłu to po tym jak wylał mi się na planszę sok i cała się rozmazała odłożyłem go na czas nieokreślony .
Ostatnio wpadłem na pomysł gry osadzonej w Czarnobylu .Na razie mam dwa scenariusze gry.
Pierwszy polegałby na tym ,żeby wyewakuować ludność Prypeći zanim zarzeknie osiągnie krytyczny poziom do dyspozycji były by różne karty akcji (nazwa robocza ) w ,których znajdowały by się pojazdy ,miejsca i środki .
Wersja B to chodzimy pogromcą mutantów i musimy wykonać określoną ilość zadań ,żeby wygrać (tych zadań będzie sześć czy siedem ).Były by współczynniki: siły ,życia ,napromieniowania , siły psychicznej .

To na razie tyle .

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Czarnobyl

Post autor: Mustafa »

Wersja "be" trochę za bardzo przypomina Stalkera taka gra komputerowa i moze ci sie z niego zrobić po prostu taki dandżon krauler tyle że cyber punkowy.

Zaś jeżeli chodzi o wersje a to jest o ciekawy pomysł , np jesteś przewodnikiem i musisz ewakuować grupę 10 osób kardy z nich ma atrybut promieniowania itp i punkty dostaje się za najlepszą ewakuacje :)
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Archibald
Posty: 167
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:39
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Czarnobyl

Post autor: Archibald »

LDJ pisze:Co do mojego ostatniego pomysłu to po tym jak wylał mi się na planszę sok i cała się rozmazała odłożyłem go na czas nieokreślony .
Nie ma to jak samozaparcie i dzielna walka z przeciwnosciami losu :D
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Czarnobyl

Post autor: Ouragan »

I wygrywałby gracz, u którego najmniej członków ekipy umarłoby z napromieniowania. Dobre. Dobre. Lepsza była by tylko gra w obóz koncentracyjny :lol:
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Czarnobyl

Post autor: Mustafa »

Ouragan pisze:I wygrywałby gracz, u którego najmniej członków ekipy umarłoby z napromieniowania. Dobre. Dobre. Lepsza była by tylko gra w obóz koncentracyjny :lol:
Planowałem taką grę ,ale raczej by to nie przeszło.
Zresztą tu jest namiastka tego :)
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... itz-castle
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Czarnobyl

Post autor: FortArt »

Ouragan pisze:Lepsza była by tylko gra w obóz koncentracyjny :lol:
Była już taka gra. Mniej więcej gdy u nas była końcówka PRLu, lata osiemdziesiąte. Wydali ją neonaziści i rozpowszechniali w Niemczech czy Austrii. Z grubsza hasłem było "zaprowadź Żydów do swojego ulubionego obozu koncentracyjnego". Afera była większa z tą grą, pokazywali ją w naszej TV mocno potępiając na co to pozwalają na Zachodzie.

Więcej szczegółów nie pamiętam, może ktoś sobie coś przypomni.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Czarnobyl

Post autor: Bri »

Czarnobylowo-stalkerowa jest już ZONA oparta na mechanice Arkham Horror (całkiem łatwo znaleźć w sieci).
Poooq planował coś w tym temacie z okrągłą planszą (obracane pierścienie), ale najpierw zmienił klimat potem wymyślił elementalion (pstrykando) a teraz dzielnie lokalizuje Warhammer Quest :) ileś to się pozmieniało przez półtora roku :)
ODPOWIEDZ