Qubix

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 456 times
Been thanked: 303 times

Qubix

Post autor: kdsz »

Sytuacja następująca...

Gra na stronie granatowej: na planszy gracza znajduje się cały poziom w kolorze np. czerwonym. W swoim ruchu gracz wykłada z magazynu trzy sześciany po przekątnej w kolorze innym niż czerwony (powiedzmy żółtym, czy też pomarańczowym jak się upiera moja żona ;) ). Powstają jednocześnie dwa układy: 3/2 i 6/3. Czy dobrze rozumiem, że gracz otrzymuje sześć punktów? W instrukcji wyczytałem, że punkty dostajemy tylko raz, ale tej szczególnej sytuacji instrukcja nie precyzuje. Chyba, że coś przegapiłem.

Tak przy okazji - brawo folko za naprawdę znakomitą pozycję. Nie spodziewałem się, że z kilkudziesięciu kawałków drewna można stworzyć tak zajmującą i agresywną grę. Bardzo mi się podoba! I brawa również dla Granny. Zachowanie wydawnictwa w świetle konieczności wymiany części plansz graczy jest naprawdę wzorowe.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Qubix

Post autor: WRS »

Celne spostrzeżenie!

Ciekawym jak Autor to skomentuje :)
Spodziewam się, że dostajemy jeden, wyższy zestaw punktów. Jednak sytuacja jest tak wyjątkowa, że przychylałbym się do kompletu podwójnego :)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Qubix

Post autor: folko »

Ha, źle się spodziewasz ;-) Dostaje się komplet.

BTW jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi, bardzo proszę o przesyłanie ich - może być tu. Poprawiamy instrukcję i każdy znaleziony byk i niedopatrzenie jest bardzo cenne.

kdsz - bardzo dziękuję za miłe słowa :-)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Qubix

Post autor: WRS »

folko pisze:Ha, źle się spodziewasz ;-) Dostaje się komplet.
Ha! :twisted: To ja się bardzo cieszę, że tak jest. A teraz ten miażdżący ruch pora wypróbować w kolejnej partii... :twisted:
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
ODPOWIEDZ