Rekiny biznesu

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Rekiny biznesu

Post autor: Christoforos »

Ktoś grał w tę karciankę i może podzielić się wrażeniami?
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Rekiny biznesu

Post autor: palladinus »

Grałem raz jakiś czas temu w 4 osoby. Grafika dość charakterystyczna. Niektórym może się podobać taka humorystyczna wersja, ale mi niestety nie.
Generalnie jest to typowa gra licytacyjna, czyli kto da więcej z kartę, która jest dla wszystkich widoczna i tak kilka razy w jednej turze. Dodam tylko że wszystkie karty są od razu odkryte, więc można sobie zaplanować, w którą więcej zainwestować i czy nie oszczędzić na początku.

Karty mają określoną wartość punktów, niektóre potrafią zaszkodzić przeciwnikowi, ale generalnie gra opiera się na fabrykach, które co turę przynoszą odpowiednie zyski i których można mieć ograniczoną liczbę.

Jak dla mnie bez szału, ale zaznaczam, że nie jestem fanem gier licytacyjnych (w większości).

Autor może kusić, ale dla mnie 6/10.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: Rekiny biznesu

Post autor: kaimada »

Gra jest fajna i warta zakupu. Do końca nie wiadomo kto wygra, ale przy grze na 4 warto przedłużyć ją zmieniając warunki zwycięstwa na 50 punktów.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rekiny biznesu

Post autor: Wookie »

Grałem raz w 4 osoby i było bardzo słabo. Gra się dłużyła niesamowicie, jeśli cokolwiek wylicytowałem, to i tak mogłem się obawiać, że przeciwnik mi to zabierze/zniszczy (co mi się przydarzyło). Niektóre karty nie mają sensu...ogólnie jest słabo. Dla mnie 5/10 a może nawet gorzej
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Rekiny biznesu

Post autor: janekbossko »

ja tez gralem w 3 i 4 osobowym gornie i podobalo sie wszystkim bardzo :) Szybka, bez dłużyzn gra.
Nam sie nie nudziło a wręcz przeciwnie, pod koniec dało sie odczuć niezłe emocje.

Zastanawia mnie kiedy wyjdzie zestaw drugi?

Widać tylu ilu graczy tyle różnych opinni.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Rekiny biznesu

Post autor: mst »

Grałem raz, w 4 osoby. Mimo, że to gra nie w moim typie dosyć mi się podobało (na BGG oceniłem na 6.6) - kontrola była zadowalająca (chociaż to pewnie, jak to w karciankach, zależy od kolejności pojawiania się kart i poczynań przeciwników). :-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Rekiny biznesu

Post autor: folko »

Na razie grałem 2 razy, w ekipie rodzinnej, podobało się wszystkim. Co ciekawe, mam odwrotne wrażenie niż Wookie, według mnie można tu zaskakująco dużo zaplanować (jak na karciankę). Jedyne na co chciałbym uczulić to negatywna interakcja. Ta tu może być ogromna, stąd pewnie nie podoba się Wookiemu ;-) (na razie z Łukaszem chyba nie grałem, ale wnioskuję to po jego wideo recenzjach ;-) ).
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rekiny biznesu

Post autor: Wookie »

Negatywna interakcja mi nie przeszkadza. Ale tutaj ktoś może siedzieć z kartą "podmień jedną żółtą kartę z innym graczem", przez co np. nie warto kupować jakiejś fajnej karty zółtej (to te z punktami, jeśli się nie mylę), bo ktoś nam ją po prostu wymieni na jakąś słabą. No i sporo kart u nas było pomijanych, bo nikomu nie chciało się wydawać kasy na karty, które coś-tam zrobią mniej przydatnego i wszyscy oszczędzali na karty z punktami.

Ale grałem tylko raz - może za drugim razem byłoby lepiej.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Rekiny biznesu

Post autor: folko »

Miałem takie wrażenie z tą negatywną interakcją...

Co do kart. Tak na prawdę to wiesz co gdzie jest. Często najważniejsze licytacje idą właśnie o karty akcji... a jak już nie uda się ich kupić, no to wtedy wiem po kim mogę się czego spodziewać. Gra mnie zaskoczyła, bo myślałem że to taki lekki przerywnik i niby jest lekki ale nie do końca. Tam prawie każda karta może być bardzo ważna. Faktem jest, że na różnym etapie gry, jedne są ważniejsze na początku, drugie na końcu, trzecie w zestawieniu z sytuacją na stole... i to jest bardzo ciekawe.
Ciekawe jest również jak gra ewoluowała, a drugi zestaw podobno robi z niej cięższą grę.

No i ta interakcja... i w związku z tym emocje. Ale to już zależy od graczy. Moja rodzina jest specyficzna, gramy bardzo brutalnie ;-) Dzisiaj mam nadzieję zagrać z innymi graczami...
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Rekiny biznesu

Post autor: herman »

Całkiem przyjemna karcianeczka licytacyjna. Nie, żeby byłaby to jakaś rewelacja, ale za tę cenę nie ma skandalu. Sporo zależy od tego w jakiej kolejności karty będą wchodzić na stół (wooki napisał, że są karty niszczące - jeśli jednak wcześniej wejdą karty ochronne to warto w nie zainwestować i kłopot z głowy). Dla mnie takie 6/10 co w przypadku lekkiej licytacyjnej karcianki nie jest u mnie złą oceną.
moni
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2012, 22:55

Re: Rekiny biznesu

Post autor: moni »

Witam. Czy ktoś mógłby mi zeskanować i przesłać instrukcję gry. Niestety instrukcja gdzieś zaginęła, a gra jest nowa i jeszcze nie znamy dobrze zasad. Mój adres jakmismo@wp.pl. Z góry dziękuję.
Monika
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Rekiny biznesu

Post autor: adikom5777 »

Napisz do wydawcy - G3.
ODPOWIEDZ