Następca "Ballon Cup"

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Następca "Ballon Cup"

Post autor: Legun »

Szukam gry dwuosobowej o następujących parametrach:
- do 40 minut,
- bardzo ładna,
- bez konfrontacji, za to z kombinacją (nic nie niszczymy przeciwnikowi ale to nie jest równoległy pasjans - korzystamy z ubocznych skutków decyzji drugiej strony),
- odpadają logiczne i fantasy-sf, nie chodzi też o Zaginione Miasta, Hanzę, Ligretto, Carcassonne, Mr Jack, Tobago czy CM2008.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Następca "Ballon Cup"

Post autor: salmunna »

Sant Petersburg?
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Następca "Ballon Cup"

Post autor: Legun »

Rozważę, choć lokalizacja trochę za zimna, jak na mój gust ;).
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Następca "Ballon Cup"

Post autor: Andy »

Może Na Chwałę Rzymu? Trochę konfrontacji jest (Legionista), ale ja np. wczoraj postawiłem palisadę i miałem spokój. :)

Resztę kryteriów spełnia i dodatkowo można zagrać w 3, 4 i 5 osób. Myśmy się co prawda nie zmieścili w 1 godzinie, ale to była pierwsza partia, zapoznawcza.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Następca "Ballon Cup"

Post autor: Legun »

Andy pisze:Może Na Chwałę Rzymu? Trochę konfrontacji jest (Legionista), ale ja np. wczoraj postawiłem palisadę i miałem spokój. :)

Resztę kryteriów spełnia i dodatkowo można zagrać w 3, 4 i 5 osób. Myśmy się co prawda nie zmieścili w 1 godzinie, ale to była pierwsza partia, zapoznawcza.
Nie wiem tylko, czy konwencja ilustracji podjedzie Absolutnie Najlepszej Żonie - choć mam nadzieję, że sprawdzimy, gdy uda się wreszcie dograć Waszą wizytę na Bielanach :D.

Z innej beczki - jak wielką rolę ma konfrontacja w Palazzo?
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Następca "Ballon Cup"

Post autor: Andy »

Legun pisze:Nie wiem tylko, czy konwencja ilustracji podjedzie Absolutnie Najlepszej Żonie - choć mam nadzieję, że sprawdzimy, gdy uda się wreszcie dograć Waszą wizytę na Bielanach :D.
Oby się w końcu udało! :)

Wbrew powszechnym zachwytom ja jestem wobec ilustracji do tego wydania Glory to Rome nastawiony raczej neutralnie. To typowa, komiksowa stylistyka, która w żadnym wypadku nie przeszkadza w grze. :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
ODPOWIEDZ