FFG kupiło licencję do Star Wars!

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: Inermis »

http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2528
Fantasy Flight Games is pleased to announce that it has entered a comprehensive licensing partnership with Lucasfilm Ltd. for the worldwide rights to publish card, roleplaying, and miniatures games set in the popular Star Wars™ universe!

”Being able to publish gaming products in the Star Wars universe is quite simply a hobby-game company’s dream come true,” said Christian T Petersen, CEO of Fantasy Flight Games. “I’m confident that both Star Wars fans as well as FFG’s regular customers will be blown away by the game experiences we have planned for this legendary IP.”

“As a leader in hobby gaming, we’re excited to be partnering with Fantasy Flight Games,” said Howard Roffman, President of Lucas Licensing. “Fun and adventure are hallmarks of the Star Wars saga, and FFG perfectly captures this in their games.”

FFG’s first two Star Wars game lines will be the X-Wing miniatures game and Star Wars: The Card Game, both scheduled to launch in early 2012.

Just the beginning...

X-Wing is a tactical ship-to-ship combat game in which players take control of powerful Rebel X-wings and nimble Imperial TIE fighters, pitted against each other in fast-paced space combat. Featuring stunningly detailed and painted miniatures, X-Wing recreates exciting Star Wars space combat throughout its several included scenarios. Select your crew, plan your maneuvers, and complete your mission!

Star Wars: The Card Game is a cooperative card game that puts 1-4 players* in command of the Rebel strike force and mission team. Players will launch fleets of starships and direct some of the most famous heroes in the Star Wars galaxy as they confront the might of the Empire. By working together, players can fend off Imperial assaults and complete their mission, winning the game! With a wealth of characters, starships, missions, and enemies, Star Wars: The Card Game immerses players in gripping galactic conflict.

Visit our X-Wing website or Star Wars: The Card Game website to learn more, and keep checking back. These two exciting titles are only the beginning, and we’ll be announcing additional Star Wars card, roleplaying, and miniatures games in the coming months!
* Players can create two standard tournament decks with the contents of a single core se
W skrócie:
FFG dogadało sie z Lucasfilm co do licencji na gry w świecie Star Wars , zapowiedzieli dwie:

X-Wing - gra taktyczna o walkach kosmicznych (2 graczy, 20+ min)

Star Wars: The Card Game - LCG w świecie Star Wars (1 - 4 graczy [2 z jednego CoreSetu], 30 - 90 min)
Obrazek
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: BloodyBaron »

super fajnie, tylko martwi mnie nieco format wszystkich tych gier - collectible/living. Ten X-wing, to też będzie core set, i potem dojonko z kolejnymi figsami, bohaterami, statkami...

Jeszcze się do tego nie przekonałem, i raczej nie przekonam.
_________
Moje gry
ozzman1

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: ozzman1 »

Mam sporą nadzieję, że te 'Prototype images are not final' to na serio, bo ich jakość jest mocno dyskusyjna (jak dla mnie, kwestia gustu).
Ogólnie to info jak najbardziej pozytywne. Po pierwsze, po FFG możemy się spodziewać wysokiej jakości wykonania. Po drugie, dojonko albo nie, ale przynajmniej coś będzie się działo...
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: Mustafa »

Żeby tylko było fajne i dopracowane, bo po Władcy pierścieni mam mieszane uczucia.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: Inermis »

Mustafa pisze:Żeby tylko było fajne i dopracowane, bo po Władcy pierścieni mam mieszane uczucia.
No po FFG raczej możesz się spodziewać że będzie piękne i duże :D a później dopiero dopracowane
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: yosz »

trochę zdjęć xwinga z GenConu (znalezione na twitterze) http://www.gamesfanatic.pl/2011/08/04/g ... ntarza-39/
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: Mustafa »

Mam dziwne wrażenie, że X-Wing będzie niejako kopią Battles of Westeros/ Wings of War ( albo hybrydą , zaś Karcianka kopią Lotr LCG , hmm , szkoda że Lucas pozwolił na takie coś, ale jeszcze zobaczymy :)
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: SeeM »

Nie liczmy na zbyt wiele. Że niby Race for Galaxy miałoby być, tylko z prawdziwymi nazwami własnymi? X-Wing wygląda fajnie. Nie tak prosty jak WoW, ale też nie taka kobyła jak Battletech.

Pokażcie mi jakąś sensowną grę na tej licencji. FFG nie po prostu ma żadnej konkurencji. Co zrobią, to się sprzeda. Nie trzeba się też ani trochę obawiać o żywotność obydwu gierek, bo graczy i dodatków będzie masa. Z naszej perspektywy to najlepsza karciano-figurkowa rzecz, jaka mogła się przytrafić Gwiezdnym Wojnom od czasu CCG.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Wagnard
Posty: 16
Rejestracja: 28 wrz 2010, 17:04

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: Wagnard »

Hmm... za kolejne LCG podziękuję. Dosyć się wydoiłem już na Inwazji. X-Wing... zobaczymy jak wyjdzie. Osobiście czekam na zapowiedzi kolejnych gier. Jeśli będą eksploatować tą licencje tak jak Warhammera... to kolejne tytuły pojawią się już niedługo. A jest o czym robić gry bo uniwersum jest potężne.

Przy okazji... mój pierwszy post, wypadałoby się przywitać... więc witam.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: Dabi »

Szkoda, że kupiło bo teraz może ucierpiec na tym produkcja innych gier i wykorzystanie innych licencji.

Zdecydowanie bardziej wolałbym karciankę w świecie WH 40 K lub jakieś autorskie projekty niż coś z uniwersum Star Wars :/

Trudno :?
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: Senthe »

Nie samym Warhammerem żyje człowiek ;)
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: Dabi »

Owszem nie Warhammerem ale autorskie projekty byłyby ciekawsze. A tak FFG wyda się furę pieniędzy na licencja która dodatkowo jeszcze mnie będzie od ich gier odstraszać.
Nigdy nie lubiłem tego uniwersum. :|
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1135
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 29 times
Been thanked: 131 times

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: kaimada »

Przykro mi ale jesteś jednak wyjątkiem i zdecydowanie FFG ta licencja się opłaca :wink:
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: Tommy »

Myślę, że opłaci się na 100%! Nieważne jak ciężką kasę musieli wydać na nią - a zapewne było to sporo kasy (choć nie tyle pewnie co parę lat temu).

Inna kwestia, że akurat dla mnie to żadna wiadomość o tyle, że kompletnie nie interesuje mnie to uniwersum. Chyba jeszcze mniej interesuje mnie tylko Star Trek :D

PS. Chociaż mam nadzieję, że nie odciągną do pracy nad tymi nowymi projektami ludzi chociażby od WH:I.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: Dabi »

Nie no pewnie :)
Niech FFG zarabia i mu się wiedzie. Może dzięki temu wyda inne gry nie pochodzące z uniwersum Star Wars.

Bo jak będzie tylko SW teraz ciągle na tapecie to tragedia :cry:
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: michaelius »

Hehe na pewno na chwile obecna z LCG maja:

A game of Thrones
Call of Cthulu
Lord of The Rings
Warhammer Inwazja
Star Wars

Jak widac chlopaki lubia poeksperymentowac z wlasnymi swiatami :lol:
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: SeeM »

michaelius pisze:Jak widac chlopaki lubia poeksperymentowac z wlasnymi swiatami :lol:
Zaraz będzie Rune Age. Też czuję na początku Core Seta i Rune-Paki. :)
+ (BGG)
Awatar użytkownika
amaroczek
Posty: 84
Rejestracja: 13 kwie 2011, 02:42
Lokalizacja: Rzeszów

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: amaroczek »

Czy wiadomo kiedy będzie premiera Star Wars: The Card Game?
Awatar użytkownika
grondo
Posty: 126
Rejestracja: 25 kwie 2009, 14:07
Lokalizacja: Wrocław/Kędzierzyn-Koźle

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: grondo »

Expected by: Early 2012
ozzman1

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: ozzman1 »

SeeM pisze:
michaelius pisze:Jak widac chlopaki lubia poeksperymentowac z wlasnymi swiatami :lol:
Zaraz będzie Rune Age. Też czuję na początku Core Seta i Rune-Paki. :)
Runage figuruje jako Standalone Card Game:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... sp?eidc=18
więc Rune-Packów nie będzie
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: waffel »

To że nie jest to LCG i nie będzie comiesięcznych małych dodatków nie znaczy że nie będzie ich w ogóle. Arkham Horror też mógłby się nazywać Living Board Game ;)
ozzman1

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: ozzman1 »

waffel pisze:To że nie jest to LCG i nie będzie comiesięcznych małych dodatków nie znaczy że nie będzie ich w ogóle. Arkham Horror też mógłby się nazywać Living Board Game ;)
I chwała mu za to ;)

A na poważnie - LCG to dodatki co miesiąc. Inne gry oczywiście dodatki mieć mogą, ale na pewno nie co miesiąc.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: FFG kupiło licencję do Star Wars!

Post autor: waffel »

Dopiero doczytałem że jak napisałeś "Rune Packi" to chodziło Ci o analogię do Battle Packów, Asylum Packów itd. Dotarło :) no tak, LCG z nazwy to nie będzie, ale dodatków pewnie sypną. Ja z resztą uważam że Dominion to LCG i to w lepszym formacie :) bo do WH:I też wolałbym duży dodatek co pół roku a nie małe co miesiąc :)
ODPOWIEDZ