Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: sirafin »

myszons pisze: 25 kwie 2020, 12:13A tak na marginesie zawsze mam problem z interpretacją karty "Bohaterska Szarża", a właściwie z fragmentem "możesz zabić do 3 Genokradów w zasięgu 1 od niego ..."
Ponieważ nie widziałem tekstu angielskiego nie wiem czy atakuje tylko w zasięgu 1, czy wg instrukcji w zasięgu 0 i 1.
W zasięgu X = w odległości maksymalnie do X.

Gdy masz coś w zasięgu ręki, to nie znaczy, że jest to w odległości równej dokładnie twojej ręce, może być bliżej ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Rafał80
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2019, 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: Rafał80 »

Dziękuję wszystkim za rozwianie wątpliwości :)

Ale jeszcze jedno pytanie - jak Brak Claudio ma np żeton wsparcia to może skorzystac z ataku specjalnego 2 razy? i może załatwić 6 Genków w jednym ataku? O w sumie do tego jeszcze to co załatwi drugi marines z oddziału?
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: MrAtrion »

Rafał80 pisze: 25 kwie 2020, 21:02 Dziękuję wszystkim za rozwianie wątpliwości :)

Ale jeszcze jedno pytanie - jak Brak Claudio ma np żeton wsparcia to może skorzystac z ataku specjalnego 2 razy? i może załatwić 6 Genków w jednym ataku? O w sumie do tego jeszcze to co załatwi drugi marines z oddziału?
A czemu miałby móc 2 razy zaatakować? Wg opisu rzucasz kością po zabiciu do 3 genokradów. I nie możesz przerzucić kości, bo nie jest to rzut na atak w sensie celowania (trafił czy nie).
dannte
Posty: 725
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 420 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: dannte »

Rafał80 pisze: 25 kwie 2020, 21:02 Dziękuję wszystkim za rozwianie wątpliwości :)

Ale jeszcze jedno pytanie - jak Brak Claudio ma np żeton wsparcia to może skorzystac z ataku specjalnego 2 razy? i może załatwić 6 Genków w jednym ataku? O w sumie do tego jeszcze to co załatwi drugi marines z oddziału?
Tak jak pisze MrAtrion - standardowy atak i atak specjalny to są dwie różne akcje.
Dodatkowo czuję, że muszę to wyjaśnić, ale żetony wsparcia są jednorazowe i pozwalają powtórzyć rzut kością, z którego nie jesteś zadowolony (w trakcie obrony lub ataku). Nie pozwalają na "zaatakowanie drugi raz".
Rafał80
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2019, 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: Rafał80 »

To jeszcze raz ja :)

Żetony wsparcia nie daja mo żyć :)

Czy żetony wsparcia maja jakiekolwiek znaczenie przy karcie ataku jeżeli atakuje koleś z akcją specjalną? Czy jeżeli np. brat Leon wykonuje atak specjalny czyli atakuje 3 razy zamiast raz - to czy moiże w jakimkolwiek momencie ataku wykorzystać żeton wsparcia?

Dodatkowo karta wsparcia czerwonych Marines - która mówi , że na koniec akcji wydarzeń, każdy Marines może odrzucić żeton wsparcia aby zaatakować. To czy Brat Leon może wtedy atakowac akcją specjalną? czyli 3 razy? czy rzuca tylko raz kościa i koniec.
dannte
Posty: 725
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 420 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: dannte »

Rafał80 pisze: 29 kwie 2020, 22:33Czy żetony wsparcia maja jakiekolwiek znaczenie przy karcie ataku jeżeli atakuje koleś z akcją specjalną? Czy jeżeli np. brat Leon wykonuje atak specjalny czyli atakuje 3 razy zamiast raz - to czy moiże w jakimkolwiek momencie ataku wykorzystać żeton wsparcia?
Są dwie sytuacje: albo jest standardowy atak albo umiejętność typu "zamiast ataku możesz..." - każdy standardowy atak podlega standardowym regułom, umiejętności specjalne są tylko i wyłącznie opisane na karcie, której używasz. W przypadku Leona nie ma żadnego ataku specjalnego, są 3 ataki standardowe. Jego karta ataku pozwala mu po prostu na to. Czyli oczywiście: każdy z tych 3 ataków możesz osobno przerzucić używając osobnego żetonu wsparcia.
Rafał80 pisze: 29 kwie 2020, 22:33Dodatkowo karta wsparcia czerwonych Marines - która mówi , że na koniec akcji wydarzeń, każdy Marines może odrzucić żeton wsparcia aby zaatakować. To czy Brat Leon może wtedy atakowac akcją specjalną? czyli 3 razy? czy rzuca tylko raz kościa i koniec.
Każdy z dwóch Marines tego zespołu wykonuje standardowy atak, który można przerzucać żetonami wsparcia. 3 ataki przysługują Leonowi tylko gdy zagra kartę ataku. Efekty różnych kart akcji się nie kumulują.

I jeśli to nadal mylące: gdy np. Zael (zespół fioletowy) atakuje swoim miotaczem, wynik ten można przerzucać przy pomocy żetonów wsparcia. Bo jest to nadal standardowy atak, jedynie zadaje poważniejsze szkody genokradom.

W podstawowej wersji gry tylko Brat Claudio ma specjalną umiejętność "zamiast ataku". Możesz nadal wybrać standardowy atak (zasięg 0) podlegający przerzutom.
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: Erni »

Brat Claudio, wykorzystując kartę Akcji "Bohaterska szarża" może zabić maksymalnie 3 Genokrady w zasięgu 1. Na karcie jest dopisek, że może ignorować strony. Czy mam to rozumieć tak, że brat Claudio może podczas takiego ataku zabijać również Genokrady za swoim plecami?
dannte
Posty: 725
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 420 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: dannte »

Erni pisze: 01 sty 2022, 02:51 Brat Claudio, wykorzystując kartę Akcji "Bohaterska szarża" może zabić maksymalnie 3 Genokrady w zasięgu 1. Na karcie jest dopisek, że może ignorować strony. Czy mam to rozumieć tak, że brat Claudio może podczas takiego ataku zabijać również Genokrady za swoim plecami?
No tak. A skąd wątpliwość? Tzn. uważasz że czemu innemu ten dopisek miałby służyć?

Wszelkie umiejętności typu "zamiast atakować" nie podlegają normalnym zasadom ataków i rozpatrywane są dokładnie tak jak opisano na karcie. Czyli: możesz wybrać Genokrady z przodu lub zza pleców, możesz wybrać takie w zasięgu 1 (a nie tylko 0) i naturalnie, możesz wybrać Genokrady nawet z 3 różnych rojów. Robisz to co Ci najbardziej pasuje, ryzykując, że Brat Claudio polegnie natychmiast po bohaterskiej szarży.
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci

Post autor: Erni »

Wątpliwości miałem, bo brat Claudio to jedyny Marine, który może zabijać Genokrady, nie będąc zwróconym w ich stronę, a instrukcja o tym jedynym wyjątku nigdzie nie wspomina.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: BOLLO »

Czy grajac solo mnie tez obowiazuje kolejnosc (cyfra) zagrywania kart? Czy zagrywam jak leci?
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: Erni »

Strona 30 instrukcji:
"Grając w Anioła Śmierci w mniej niż cztery osoby, stosuje się wszystkie normalne zasady, uwzględniając poniższe zmiany:
(...)
Przykładowo, w grze jednoosobowej gracz wybiera trzy karty (każda odpowiadająca innemu kolorowi jego znaczników Zespołów Bitewnych).
Podczas fazy rozpatrywania Akcji gracz rozpatrzy każdą z tych kart (według ustalonej kolejności)".

Nigdzie w instrukcji nie widzę żadnej wzmianki o tym, żeby karty, w jakimkolwiek wariancie, można było zagrywać w dowolnej kolejności.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: BOLLO »

Erni pisze: 09 maja 2022, 20:49 Strona 30 instrukcji:
"Grając w Anioła Śmierci w mniej niż cztery osoby, stosuje się wszystkie normalne zasady, uwzględniając poniższe zmiany:
(...)
Przykładowo, w grze jednoosobowej gracz wybiera trzy karty (każda odpowiadająca innemu kolorowi jego znaczników Zespołów Bitewnych).
Podczas fazy rozpatrywania Akcji gracz rozpatrzy każdą z tych kart (według ustalonej kolejności)".

Nigdzie w instrukcji nie widzę żadnej wzmianki o tym, żeby karty, w jakimkolwiek wariancie, można było zagrywać w dowolnej kolejności.
dokładnie o tym fragmencie piszę. I to zdanie "uwzględniając poniższe zmiany" oraz "według ustalonej kolejności"- czyli to ja ustalam tak jakby nie zważając na nr karty. tak bym to rozumiał.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: sirafin »

Zmianą jest wybranie przez gracza kilku kart zamiast jednej. Kolejność rozpatrywania kart jest ustalona przez zasady gry, a nie wybierana przez gracza.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: warlock »

BOLLO pisze: 09 maja 2022, 17:41 Czy grajac solo mnie tez obowiazuje kolejnosc (cyfra) zagrywania kart? Czy zagrywam jak leci?
Karty rozpatrujesz od najniższej do najwyższej.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: BOLLO »

A ok czyli pierwszą partie solo jednak muszę powtórzyć. Troszkę to komplikuję bo trzeba wówczas najpierw poznać dobrze wszystkie karty a potem jeszcze nauczyć się niejako ich numerków które zagrywać pierwsze a które później. Ciekawe jak to się sprawdza z innymi graczami jak nie można się jawnie dogadywać.
Gracze mogą się dzielić informacjami o posiadanych na ręce
kartach, ale nie mogą pokazywać kart z ręki innym graczom.
Czy zatem mogę powiedzieć że mam kartę ataku z numerem 4 i chcę dzięki temu zaatakować tego i tego genokrada aby inni gracze mogli odpowiednio dostosować swoje karty? Czy moja informacja ogranicza się np TYLKO do "chciałbym zaatakowac tym Marines w tej rundzie nie podając szczegółowych informacji?
Przykład: Podczas fazy wybierania Akcji Janek oznajmia swoim
towarzyszom, że chciałby zaatakować Genokrady. Jednakże
wybierze on kartę Akcji Ataku tylko wtedy, jeśli któryś z
pozostałych graczy zaplanuje wesprzeć jego Kosmicznego
Marines będącego w zwarciu z rojem Genokradów."
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: warlock »

My zawsze gramy klimatycznie i nie mówimy numerków. ;)

Jak grasz solo zrób tak: rozłóż karty trzech zespołów w układzie 3x3 i zaznaczaj wybrane akcje danego zespołu jego okrągłym żetonem ;).

Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: BOLLO »

My zawsze gramy klimatycznie i nie mówimy numerków.
to chyba wiekszsc gier to wtopa bo jak nie planujecie ruchów to czesto chcac cos sensownego zrobic to kolega moze cie uprzedzic swoja karta i wychodzi w tedy totalne pomieszanie tego co zamierzaliście w danej rundzie zrobić. Mam rację?

pliki do takiej maty mozna gdzies dostac?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: warlock »

to chyba wiekszsc gier to wtopa bo jak nie planujecie ruchów to czesto chcac cos sensownego zrobic to kolega moze cie uprzedzic swoja karta i wychodzi w tedy totalne pomieszanie tego co zamierzaliście w danej rundzie zrobić. Mam rację?
Wygrywam jakieś 80% partii dwuosobowych ;). Planujemy ruchy, po chwili wiesz już, który team jest szybki a który wolny. A kolejność rozpatrywania kart nie zawsze wpływa na strategię w danej rundzie, często nasz plan zadziałałby niezależnie od kolejności rozpatrywania ;).
pliki do takiej maty mozna gdzies dostac?
To jest mata do Warhammera Podbój, ale korzystam z niej podczas rozgrywek w Space Hulka ;). Do kupienia na allegro: https://allegro.pl/oferta/warhammer-40- ... 9508103252
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: BOLLO »

warlock pisze: 11 maja 2022, 11:49
to chyba wiekszsc gier to wtopa bo jak nie planujecie ruchów to czesto chcac cos sensownego zrobic to kolega moze cie uprzedzic swoja karta i wychodzi w tedy totalne pomieszanie tego co zamierzaliście w danej rundzie zrobić. Mam rację?
Wygrywam jakieś 80% partii dwuosobowych ;). Planujemy ruchy, po chwili wiesz już, który team jest szybki a który wolny. A kolejność rozpatrywania kart nie zawsze wpływa na strategię w danej rundzie, często nasz plan zadziałałby niezależnie od kolejności rozpatrywania ;).
jezeli jakis Marines atakuje tylko w zwarciu a kolega ci go wczesniej przestawi na pole bez genokradów to twoja akcja ataku jest generalnie zmarnowana. wiec bardzo j widze tutaj własnie pomyki i niedogadanie medzy graczami wlasnie w stosunku do RUCH-ATAK. Ale nie grałem jeszcze z nikim innym niż sam ze sobą więc to takie moje suche teorie.

No nie widze tego serio......brak komunikacji i rzeczowego nakreslenia co zagram wprowadza wiecej chaosu niż pożytku.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: warlock »

bardzo j widze tutaj własnie pomyki i niedogadanie medzy graczami wlasnie w stosunku do RUCH-ATAK
Nie wiem czy jest jakakolwiek możliwość zrobienia ruchu przed atakiem, ruch jest zawsze w środkowych wartościach, atak w najwyższych.

Grałem w tę grę 15 razy, z czego jakieś 8-10 partii na dwie osoby więc mówię Ci to z doświadczenia, a nie z teoretyzowania jak może być. Nigdy nie mówimy numerków, zawsze dogadujemy co chcemy zrobić i w 95% wychodzi tak jak zaplanowaliśmy (nie licząc oczywiście sytuacji, gdzie plan się wysypie z uwagi na złe rzuty).

Pograj w to trochę na dwie osoby, serio.
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: Erni »

BOLLO pisze: 11 maja 2022, 09:54 A ok czyli pierwszą partie solo jednak muszę powtórzyć. Troszkę to komplikuję bo trzeba wówczas najpierw poznać dobrze wszystkie karty a potem jeszcze nauczyć się niejako ich numerków które zagrywać pierwsze a które później.
Karty najlepiej rozłożyć w rzędach, według kolejności: Wsparcie, Ruch-Aktywacja, Atak. Numery kart są tak przydzielone, że zawsze zejdą najpierw wszystkie karty Wsparcia, potem Ruchu-Aktywacji i na końcu Ataku.
Balo
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2022, 11:42

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: Balo »

Witam wszystkich 👽

Przeczytałem poprzednie posty i dalej nie wiem czy w sytuacji gdy danym zespołem (gram solo) nie mam możliwości wykonania satysfakcjonującej akcji, to czy mogę wykonać jedynie dwie akcje pozostałymi dwoma zespołami?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: Erni »

Nie możesz pasować i rezygnować z wykonywania Akcji. Na stronie 30 masz napisane, że dobierasz trzy karty (jedna dla jednego zespołu bitewnego) i w fazie akcji musisz rozpatrzyć każdą z tych kart.
krasnolud
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2020, 15:37

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: krasnolud »

hej mam takie wątpliwości będę wdzięczny za pomoc
1 jeżeli po jednej z faz skończą się karty gekonów ze stosu sygnału radaru to dalej kontynuujemy rozgrywkę w kolejności kolejnej fazy?
2 władcy szczepów mogą poruszać się zupełni sami jeśli zostanie aktywowany ich symbol? (reszta z roju zostaje na miejscu?)
3 przesuwanie szyku - jeśli mam taki przypadek że mam sześciu Marines, gdzie piąty w kolejności od góry ma dwóch genokradów i jeden teren - i dalej w czasie gry ginie szósty Marines od góry gdzie było 3 genokradów i jeden teren - zostaje szóste pole od góry wolne z 3 genokradami i jednym terenem.
Marines zostają w szyku a przesuwam 3 genokradów i jeden teren na piątą pozycję gdzie wtedy piąty Marines ma teraz 5 genokradów i dwa tereny????
dannte
Posty: 725
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 420 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: dannte »

krasnolud pisze: 17 paź 2022, 16:25 1 jeżeli po jednej z faz skończą się karty gekonów ze stosu sygnału radaru to dalej kontynuujemy rozgrywkę w kolejności kolejnej fazy?
Nie. Kończysz aktualną fazę (rozgrywasz ją do końca, nie przerywasz) i przed przejściem do następnej rozpatrujesz Przemieszczanie się (strona 25 instrukcji).
krasnolud pisze: 17 paź 2022, 16:25 2 władcy szczepów mogą poruszać się zupełni sami jeśli zostanie aktywowany ich symbol? (reszta z roju zostaje na miejscu?)
Nie, poruszają się razem z całym rojem. Strona 24 instrukcji.
krasnolud pisze: 17 paź 2022, 16:25 3 przesuwanie szyku - jeśli mam taki przypadek że mam sześciu Marines, gdzie piąty w kolejności od góry ma dwóch genokradów i jeden teren - i dalej w czasie gry ginie szósty Marines od góry gdzie było 3 genokradów i jeden teren - zostaje szóste pole od góry wolne z 3 genokradami i jednym terenem.
Marines zostają w szyku a przesuwam 3 genokradów i jeden teren na piątą pozycję gdzie wtedy piąty Marines ma teraz 5 genokradów i dwa tereny????
Tak. Nawet jeśli obie karty terenu były po tej samej stronie szyku, to też je zsuwasz i cały czas będą na tej pozycji po jednej stronie.
ODPOWIEDZ