Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
krasnolud
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2020, 15:37

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: krasnolud »

dannte pisze: 17 paź 2022, 21:37
krasnolud pisze: 17 paź 2022, 16:25 1 jeżeli po jednej z faz skończą się karty gekonów ze stosu sygnału radaru to dalej kontynuujemy rozgrywkę w kolejności kolejnej fazy?
Nie. Kończysz aktualną fazę (rozgrywasz ją do końca, nie przerywasz) i przed przejściem do następnej rozpatrujesz Przemieszczanie się (strona 25 instrukcji).
Tak rozumiem ale chodzi mi o to że aktualną fazę rozgrywam do końca np. fazę rozpatrywanie akcji , później np. rozpatruję Przemieszczanie się i wracam do następnej fazy czyli atak genokradów?
krasnolud pisze: 17 paź 2022, 16:25 2 władcy szczepów mogą poruszać się zupełni sami jeśli zostanie aktywowany ich symbol? (reszta z roju zostaje na miejscu?)
Nie, poruszają się razem z całym rojem. Strona 24 instrukcji.
krasnolud pisze: 17 paź 2022, 16:25 3 przesuwanie szyku - jeśli mam taki przypadek że mam sześciu Marines, gdzie piąty w kolejności od góry ma dwóch genokradów i jeden teren - i dalej w czasie gry ginie szósty Marines od góry gdzie było 3 genokradów i jeden teren - zostaje szóste pole od góry wolne z 3 genokradami i jednym terenem.
Marines zostają w szyku a przesuwam 3 genokradów i jeden teren na piątą pozycję gdzie wtedy piąty Marines ma teraz 5 genokradów i dwa tereny????
Tak. Nawet jeśli obie karty terenu były po tej samej stronie szyku, to też je zsuwasz i cały czas będą na tej pozycji po jednej stronie.
bendoza
Posty: 65
Rejestracja: 23 maja 2017, 11:13
Has thanked: 1 time

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: bendoza »

Witam pytanie - jeśli atakuje mnie 1 Genokrad to jego atak jest skuteczny przy wyrzuceniu 1 i 0 czy tylko 1?
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: Space Hulk Anioł śmierci - pytania o zasady

Post autor: Erni »

Instrukcja:
"Jeśli wynik rzutu jest równy lub niższy od liczby kart Genokradów w roju, Kosmiczny Marines zostaje natychmiast zabity, a jego kartę należy usunąć z gry".
ODPOWIEDZ